PDA

مشاهده نسخه کامل : مشاوره برای خرید کولر

kaveh11
29-09-11, 15:45
سلام

دوستان میخواستم یک کولر بگیرم

میخواستم بدونم لازم هست اورکلاک کنم ؟

یعنی الان بازی نیست که از قدرت پردازنده استفاده کنه من هزینه کنم کولر بگیرم اورکلاک کنم

اصلا از این همه قدرت استفاده میشه ؟

ممنون

.D3VIL.
29-09-11, 16:56
سلام

دوستان میخواستم یک کولر بگیرم

میخواستم بدونم لازم هست اورکلاک کنم ؟

یعنی الان بازی نیست که از قدرت پردازنده استفاده کنه من هزینه کنم کولر بگیرم اورکلاک کنم

اصلا از این همه قدرت استفاده میشه ؟

ممنون

سلام دوست عزیز.
مشخصات سیستم شما ؟

kaveh11
29-09-11, 17:38
سلام دوست عزیز.
مشخصات سیستم شما ؟

lol یادم رفت

پردازنده 2500k

amin69r
29-09-11, 23:01
دوست عزیز ،این سی پی یو تا 4.2با یه کولر معمولی اور میشه و برای طولانی مدت هم مشکل انچنانی ایجاد نمیکنه،
ولی اگه فقط برای بازی این کارو میکنید،شاید در تئوری کارایی بالا بره،ولی در عمل،چندان محسوس نخواهد بود برای شما این افزایش کارایی،و اگه تو این کار افراط کنید،عمر مفید قطعات شما هم میاد پایین
مدل مادر بورد ،گرافیک ،و رم رو هم میشه بگید!؟

kaveh11
29-09-11, 23:51
Asrock P67 Pro3
GTX 260 216 Core
Adata DDR3 1333 4GB

kaveh11
29-09-11, 23:55
دوست عزیز ،این سی پی یو تا 4.2با یه کولر معمولی اور میشه و برای طولانی مدت هم مشکل انچنانی ایجاد نمیکنه،
ولی اگه فقط برای بازی این کارو میکنید،شاید در تئوری کارایی بالا بره،ولی در عمل،چندان محسوس نخواهد بود برای شما این افزایش کارایی،و اگه تو این کار افراط کنید،عمر مفید قطعات شما هم میاد پایین
مدل مادر بورد ،گرافیک ،و رم رو هم میشه بگید!؟

من اور کردم تا 4 بدون افزایش ولتاژ . با کولر معمولی.. دما رفت روی 85

در این مورد این بحث نمیکنم

من فکر نمیکنم الان بازی باشه که از قدرت این پردازنده استفاده کنه.. البته برنامه هایی که خودم استفاده میکنم مثل بازی ..........

mehrdad_ab
30-09-11, 11:13

من فکر نمیکنم الان بازی باشه که از قدرت این پردازنده استفاده کنه.. البته برنامه هایی که خودم استفاده میکنم مثل بازی ..........
سلام
پیشنهاد می کنم اگر قصد افزایش بازدهی توی گیم رو دارین ، پردازنده رو به حالت نرمال خودش رها کنید . در صورت نیاز حالت توربو پردازنده رو اور میکنه ، اگر میخواین بازدهی توی گیم بالا بره ، بجای خرید کولر ، گرافیک کارت قویتری انتخاب کنید . دمای 85 درجه خیلی بالاست . پس پیشنهاد می کنم در حال حاضر پردازنده رو اور نکنید ( برای گیم ) و کارت گرافیک قوی تری انتخاب کنید و با تنظیمات بالا گیم بازی کنید .
پ.ن: پردازنده فعلی شما کاملاً جواب گوی گیم های حال حاضر هست و نیازی به اور نداره و حالت توربوی پردازنده کاملاً جواب گو خواهد بود . اما اگر دما بالای 60-65 درجه هنگام فول لود رسید ، اون وقت به فکر خرید کولر مجزا باشین.

amin69r
30-09-11, 13:50
انگار حرف من به اندازه کافی روشن نبوده،ببخشید
من هم نگفتم با کولر باکسش تو این فرکانس میتونین استفاده کنید ازش
من گفتم با با یه کولر معمولی(مثلا مثل گرین twister 120)میتونین این کارو کنید
در مورد افزایش ولتاژ هم توضیحی لازم نیست،چون مدار تغذیه بورد ها متفاوته،ممکنه برای بعضی بردها افزایش ولتاژ تو یه فرکانس لازم باشه یا هم نباشه!
به نظر منشما به نصیحت mehrdad_ab (Only the registered members can see the link) گوش بدین