PDA

مشاهده نسخه کامل : راهنمایی

nimamalek
19-05-07, 12:06
سلام. خوبید؟ یه سوال فنی داشتم. من یه كارت Asus En7600gs داشتم. ولي وقتي مانيتورم رو با پورت Dvi وصلمي كردم بهش No Signal مي‌داد. البته مطمئن هستم كه ايراد از كابل و مانيتور نيست. چون رويه سيستم ديگه امتحانشون كردم جواب دادن. البته اينم بگم كه با ضورت انالوگ جواب مي‌ده. گفتم شايد از گرافيك باشه. يه Asus 8800gts گرفتم ولي اونم باز همين مشكل رو داره. ولي با تبديل آنالوگ جواب مي‌ده. به نظر شما مشكل از چي مي‌تونه باشه؟ راستي وقتي پورت Dvi رو وصل مي‌كنم. توي تنظيمات مادربورد هم نمي‌تونم برم. ولي با پورت انالوگ مي‌شه رفت. ممنون مي‌شم اگه راهنماييم كنيد. اگرم يخورده از مزيت‌هاي Dvi نسبت به آنالوگ برام بگيد ممنون مي شم. :1. (23):

MOHGOLD
19-05-07, 14:46
دوست عزيز اگر درست متوجه شده باشم شما با CRT خروجي تصوير داري و با DVI نه
بايد تنظيمات كارت گرافيكت رو انجام بدي تا هم زمان به دوتا مانيتور تصوير خروجي بده
تفاوت اين دو در اينكه DVI نياز به پروس اطلاعات توسط Memory dac كارت گرافيك نداره و مستقيم به مانيتور فرستاده ميشود ولي CRT با تبديل به ديجيتال بشه

موفق باشيد

Trance
19-05-07, 14:54
مدل مانیتور رو نذاشتی؟ مانیتور چی ال سی دی یا سی تی ار(lcd.crt

DVI چیست ؟
DVI یا (Digital Video Interface) یک رابط است که از سیگنالهای دیجیتال برای انتقال اطلاعات ویدئویی استفاده میکند. بر خلاف کارتهای گرافیکی معمول که همیشه از سیگنال آنالوگ برای خروجی خود استفاده می کنند ، DVI از سیگنالهای دیجیتال استفاده میکند.
فن آوری DVI تصاویر ویدئویی بسیار پایدار و با کیفیت را به همراه می آورد و به مونیتورهای LCD امکان نمایش تصاویر بسیار خوب را می دهد. به همین دلیل کانکتور DVI در کارتهای گرافیکی بسیار رده بالا نیز استفاده میشود به مانند کارتهای Geforce4 MX440 ، سرس Geforce4 Ti و یا ATI Radeon 7500,8500 .
دو مدل مادربوردهای Iwill mP4GL و Xsonic XP845GL دارای یک درگاه DVI میباشند ، در صورتی که این دو مادربورد از Chipset های جدید اینتل i845GL استفاده می کنند که خود اینها دارای کارت گرافیک Intel Extreme میباشند که از خروجی آنالوگ مونیتور استفاده می کنند.
درگاه DVI آنها کارایی دیگری هم دارد که به کاربر امکان این را میدهد که از طریق این درگاه از کارتهایی برای بهبود عملیات کارت گرافیک بر روی Chipset استفاده کند ، که یکی از این کارتها ، کارتی است که بر روی این درگاه نشسته و امکان ایجاد خروجی دیجیتال را از کارت DVI به مادربوردهای خود میدهد.
در ضمن بر روی مادربوردهای ذیل امکان استفاده از کارتهای DVI وجود دارد :
Iwill : mP4G , mP4GL
Xsonic : XP845G , XP845GL
مشخصات فنی DVI :
۱ـ سازگاری با استانداردهای P & D and DFP Compatible
۲ـ پروتکل انتقال اطلاعات TMDS
۳ـ حداکثر تفکیک / کیفیت HDTV 1920x1080
۴ـ کانکتور دیجیتال DVI-V 24Pin و DVI-I 24+4 Pin برای خروجی آنالوگ و دیجیتال بصورت همزمان
۵ـ حداکثر عمق رنگ 24Bit Per Pixel

M A H R A D
19-05-07, 15:14
دوست عزیز مدل دقیق مانیتور شما چیه؟

سپاس

nimamalek
19-05-07, 19:32
از اینكه توجه كردین ممنونم.
مانیتور من viewsonic vx2025wm بیست اینچه. گرافیکمم asus 8800gts که خروجی crt مستقیم نداره. 2 تا خروجی dvi داره که هیچکدومم جواب نمیده. گرافیک قبلیمم asus 7600gs بود که پورت dvi اونم جواب نمی داد. الان با تبدیل dvi به crt تصویر دارم. چکار کنم؟ :1. (28): راستی این چه ربطی به مادربوردم داره که وقتی dvi رو وصل می کنم توی setup مادربورد نمیتونم برم؟ مدل مادربردم هم asus p5b هست.
بازم ممنون از راهنماییهاتون. :1. (3):

M A H R A D
20-05-07, 13:22
یه سر برو به تنظیمات گرافیک و ببین چیزی عوض نشده باشه ...

دیفالت کن همشو ...

nimamalek
20-05-07, 21:40
نه چیزی که مربوط به تنظیمات dvi باشه نداره که بخواد عوض بشه :1.:

nimamalek
20-05-07, 21:42
ممکنه از mother board باشه؟ motherboard asus p5b

M A H R A D
22-05-07, 14:08
ممکنه از mother board باشه؟ motherboard asus p5b
نمیدونم ... شاید از اون باشه .

WORYA_SH
22-05-07, 15:48
شما از درایور جدید گرافیک و مین استفاده کنید از اتصالات هم مطما باشید که سالم هستش نباید هیچ مشکلی داشته باشید.

nimamalek
23-05-07, 06:39
دیشب بايوس مادربردم رو آپ دیت كردم تاثیری نداشت . گرافیكمم با آخیرن درایور نصب كردم ولی فرقی نكرد . چه كنم؟ دارم دیوونه می شم از دست كامپیوتره

MOHGOLD
23-05-07, 09:26
سلام
دوست عزيز چرا انتقدر قاطي كردي
هرچيزي يه علتي داره
من به اين مدلها كار نكردنم ولي در كل همه اين مدل كارت گرافيك ها نياز به تنظيمات براي دوال خروجي تصوير دارند
اگر اينكارها رو درست انجام دادي با گارانتي Vga تماس بگير و آيتمهاي تنظيمات رو چك كن موفق باشيد
مشخص ميشه مشكل از كارتتون يا از تنظيمات ؟

موفق باشيد

M A H R A D
23-05-07, 10:13
سلام
دوست عزيز چرا انتقدر قاطي كردي
هرچيزي يه علتي داره
من به اين مدلها كار نكردنم ولي در كل همه اين مدل كارت گرافيك ها نياز به تنظيمات براي دوال خروجي تصوير دارند
اگر اينكارها رو درست انجام دادي با گارانتي Vga تماس بگير و آيتمهاي تنظيمات رو چك كن موفق باشيد
مشخص ميشه مشكل از كارتتون يا از تنظيمات ؟

موفق باشيد
مـوافـقـم.

Trance
23-05-07, 14:37
قطعات استفاده شده روی مادر بورد شما چی؟احتمال داره یکی از قطعات استفاده شده روی مادر بورد مشکل خاصی داشته باشه که همچین ایرادی برای کارت گرافیک پیش می اره .شما تک تک قطعات داخل کیس اعم از رم وغیره رو با حوصله ووقت چک کن شاید بتونی مشکل رو پیدا کنی.البته اساتید فن و مدیران سایت بهتر می تونند شما رو راهنمایی کنن.در ضمن سعی کن اگه قطعات دیگی در دسترس یا یکی از دوستا داره روی مادر بورد خودت بزاری و با کارت گرافیکی که داری چک کنی شاید مشکل رو پیدا کنی.

nimamalek
23-05-07, 15:04
مرسي از راهنماييتون. خوب حق بدين ديونه بشم. وقتي 1 ميليون دادم فقط واسه كارت گرافيك و مانيتور بعد مي‌خواين زورم نگيره؟ :( تنظييماتشم از شركت الماس سوال كردم ولي توي اون قسمتي كه بايد ورودي رو انتخاب كنم فقط ورودي آنالوگ رو شناخته نه دي وي آي. 2 تا كابل هم ه با هم وصل مي كنم باز فقط آنالوگ رو ميِشناسه!!