PDA

مشاهده نسخه کامل : پاور مشکوک!!!

hadi9092
23-09-11, 21:29
سلام خدمت دوستان عزیز!
چندی پیش من یک کارت گرافیک gtx 460 رو روی یک سیستم که پاورش 1000 وات سری gold گرین بود استفاده میکردم و هیچ مشکلی نداشتم.
اما مدتی بعد همون گرافیک رو به سیستم خودم منتقل کردم و مشکلات فراوانی شروع شد!!
فکر میکنم این مشکلات مربوط به پاور خودم(i-Cute titanium pro 900 w )باشه!چون بعد از یه مدت کوتاه پیامهای ارور درایور کارت گرافیک شروع شد(پیامی که حاکی از از کار ایستادن درایور و عدم توانایی در ریکاور کردن بود و معمولا با خاموش شدن مانیتور و سیاه شدن صفحه آن شروع میشد)و بعد از 7 تا 8 روز کارت گرافیک به کلی تعطیل اعلام کرد:lol:
خوشبختانه شرکت فارس کارت رو با gtx 560 تعویض کرد اما همون مشکل داره برای این کارت هم پیش میاد و نمیخوام این کارت هم اعلام تعطیلی کنه!!!
به نظر شما اشکال از PSU ؟؟؟؟؟
اگر بخوام پاور رو عوض کنم 700 وات modu 87 انرمکس انتخاب خوبیه؟؟؟؟
لطفا راهنمایی کنید.با تشکر و احترام!

nima_hl
24-09-11, 02:09
سلام خدمت دوستان عزیز!
چندی پیش من یک کارت گرافیک gtx 460 رو روی یک سیستم که پاورش 1000 وات سری gold گرین بود استفاده میکردم و هیچ مشکلی نداشتم.
اما مدتی بعد همون گرافیک رو به سیستم خودم منتقل کردم و مشکلات فراوانی شروع شد!!
فکر میکنم این مشکلات مربوط به پاور خودم(i-Cute titanium pro 900 w )باشه!چون بعد از یه مدت کوتاه پیامهای ارور درایور کارت گرافیک شروع شد(پیامی که حاکی از از کار ایستادن درایور و عدم توانایی در ریکاور کردن بود و معمولا با خاموش شدن مانیتور و سیاه شدن صفحه آن شروع میشد)و بعد از 7 تا 8 روز کارت گرافیک به کلی تعطیل اعلام کرد:lol:
خوشبختانه شرکت فارس کارت رو با gtx 560 تعویض کرد اما همون مشکل داره برای این کارت هم پیش میاد و نمیخوام این کارت هم اعلام تعطیلی کنه!!!
به نظر شما اشکال از PSU ؟؟؟؟؟
اگر بخوام پاور رو عوض کنم 700 وات modu 87 انرمکس انتخاب خوبیه؟؟؟؟
لطفا راهنمایی کنید.با تشکر و احترام!

سلام

اول اینکه کارت 460 با 560gtx دقیقا یک کارت هستند و فقط اسمشون و یکم کلاک دیفالتشون فرق میکنه

برای این کارت یک پاور 500 واتی هم کافیه چه برسه به 700 وات

البته پاورهای i-cute بد نیستن . قبل از هزینه کردن برای پاور از خراب بودنش اطمینان پیدا کنید

مثلا یکی از دوستان در اسلت نزدیک گرافیک یک کارت pci نصب کرده بود که باعث گرم شدن و بروز مشکلات میشد

خودم هم با کارت 460 و درایور آخر nvidia همین مشکل استوپ کردن درایور را داشتم که با نصب ورژن قبلی حل شد ( 280.26 )

amin69r
24-09-11, 17:03
این مشکل از سه جا میتونه ناشی بشه:

1.عدم نصب مجدد ویندوز بعد از تعویض کارت(یا عدم حذف صحیح درایور های قبلی از ویندوز فعلی)
2.مشکل در مادربورد(من قبلا یه asus m2n-e sli داشتم که هر گرافیکی میزاشتی روش می سوخت)
3.مشکل در تغذیه،اتصالات،و سینک خنک کننده کارت(برای تست همه قعات اضافی رو از پاور جا کنید و یه بنچ بگیرید)
سلام

اول اینکه کارت 460 با 560gtx دقیقا یک کارت هستند و فقط اسمشون و یکم کلاک دیفالتشون فرق میکنه

البته پاورهای i-cute بد نیستن . قبل از هزینه کردن برای پاور از خراب بودنش اطمینان پیدا کنید

مثلا یکی از دوستان در اسلت نزدیک گرافیک یک کارت pci نصب کرده بود که باعث گرم شدن و بروز مشکلات میشد

خودم هم با کارت 460 و درایور آخر nvidia همین مشکل استوپ کردن درایور را داشتم که با نصب ورژن قبلی حل شد ( 280.26 )

hadi9092
25-09-11, 09:49
سلام

سلام نیما جان!
چطور میتونم بفهمم پاور خرابه؟؟؟
شهریار میگفت با پاور تستر نمیشه فهمید!
پس با چی تست کنم و آیا 560 هم با درایور 280.26 مشکل داره؟؟
ممکنه مشکل از نا سازگاری مادربورد (P6T Deluxe V2) باشه؟
در ضمن با توجه به cpu 960 و اورکلاک من حداقل 700 وات پاور میخوم! حالا 700 وات MODU 87+ بهتره یا HX 850 کرسیر؟
من قبلا با پاور گلد گرین مشکل نداشتم و البته درایور 280.26 هم نصب نکردم!

hadi9092
25-09-11, 09:55
این مشکل از سه جا میتونه ناشی بشه:

1.عدم نصب مجدد ویندوز بعد از تعویض کارت(یا عدم حذف صحیح درایور های قبلی از ویندوز فعلی)
2.مشکل در مادربورد(من قبلا یه asus m2n-e sli داشتم که هر گرافیکی میزاشتی روش می سوخت)
3.مشکل در تغذیه،اتصالات،و سینک خنک کننده کارت(برای تست همه قعات اضافی رو از پاور جا کنید و یه بنچ بگیرید)

سلام امین جان .
ویندوز رو تازه و همزمان با نصب کارت عوض کردم.
در مورد مادر بورد مطمئن نیستم چون P6T Deluxe V2 با خیلی از قطعه ها مشکل داره!
قطعات اضافی یعنی کدوما؟؟؟؟

nima_hl
25-09-11, 11:28
سلام نیما جان!
چطور میتونم بفهمم پاور خرابه؟؟؟
شهریار میگفت با پاور تستر نمیشه فهمید!
پس با چی تست کنم و آیا 560 هم با درایور 280.26 مشکل داره؟؟
ممکنه مشکل از نا سازگاری مادربورد (P6T Deluxe V2) باشه؟
در ضمن با توجه به cpu 960 و اورکلاک من حداقل 700 وات پاور میخوم! حالا 700 وات MODU 87+ بهتره یا HX 850 کرسیر؟

سلام

باید خروجی 12 ولت پاور زیر فشار از نظر ولتاژ و ریپل تست بشه که این کار نیاز به اسیلوسکوپ داره ( منظور شهریار احتمال قوی این پاور تسترهای ارزون بازار بوده که کاملا درست گفته )

در مورد 560 اطلاعی ندارم ولی این ورژن درایور با کارت خودم که 460 بود مشکل داشت و روی نت 4-5 مورد مشابه دیدم با کارتهای مختلف ولی 560 توشون نبود

بعید میدونم پاورتون با مادربردتون ناسازگاری داشته باشه

اگر آورکلاک میکنید همونطور که فرمودید پاور قویتر تهیه بفرمائید

تقریبا همه پاورهای بالای 700 وات بازار خوبن ولی اگر گرین بخری دستمون برای تست خیلی بازه

مثلا اگر همین پاورت گرین بود هماهنگ میکردم که سیستمت برای تست بره اونجا و از سلامت کامل قطعات و پاور مطمئن بشیم

amin69r
26-09-11, 09:09
منظورم همه چی جز هارد و بوردته
هرچی که نیاز نیست حذف کن(فقط سیستم بوت بشه،کافیه)
درایورتم عوص کن،شاید از اون باشه همه این مشکلات(هر از چند گاهی این طوری میشه،شما دراور که رو dvd خود گرافیکت هست و ب نصب،با اونم یه دور تست کن)
سلام امین جان .
ویندوز رو تازه و همزمان با نصب کارت عوض کردم.
در مورد مادر بورد مطمئن نیستم چون P6T Deluxe V2 با خیلی از قطعه ها مشکل داره!
قطعات اضافی یعنی کدوما؟؟؟؟

hadi9092
26-09-11, 15:05
سلام

باید خروجی 12 ولت پاور زیر فشار از نظر ولتاژ و ریپل تست بشه که این کار نیاز به اسیلوسکوپ داره ( منظور شهریار احتمال قوی این پاور تسترهای ارزون بازار بوده که کاملا درست گفته )

در مورد 560 اطلاعی ندارم ولی این ورژن درایور با کارت خودم که 460 بود مشکل داشت و روی نت 4-5 مورد مشابه دیدم با کارتهای مختلف ولی 560 توشون نبود

بعید میدونم پاورتون با مادربردتون ناسازگاری داشته باشه

اگر آورکلاک میکنید همونطور که فرمودید پاور قویتر تهیه بفرمائید

تقریبا همه پاورهای بالای 700 وات بازار خوبن ولی اگر گرین بخری دستمون برای تست خیلی بازه

مثلا اگر همین پاورت گرین بود هماهنگ میکردم که سیستمت برای تست بره اونجا و از سلامت کامل قطعات و پاور مطمئن بشیم

شما الآن از کدوم درایور استفاده میکنید؟یا کدوم درایور مشکل خاصی نداره؟

hadi9092
26-09-11, 15:05
منظورم همه چی جز هارد و بوردته
هرچی که نیاز نیست حذف کن(فقط سیستم بوت بشه،کافیه)
درایورتم عوص کن،شاید از اون باشه همه این مشکلات(هر از چند گاهی این طوری میشه،شما دراور که رو dvd خود گرافیکت هست و ب نصب،با اونم یه دور تست کن)

شما الآن از کدوم درایور استفاده میکنید؟یا کدوم درایور مشکل خاصی نداره؟

hadi9092
06-10-11, 10:05
سلام به همگی!
دوستان عزیز بالاخره با روزها تلاش و گیر 3 پیچه به سیستم با کمک های فراوان شهریار بارانی دوست و همکار عزیزمون متوجه شدیم ایراد سیستم از پاور یا درایور انویدیا یا هیچ سخت افزار دیگه ای نبوده!
بلکه تمام داستان مربوط به نرم افزار Internet Download Manager اورجینالی بود که مشخصات قبلی سیستم بنده رو از جمله کارت 5870 و سی پی یو 920 و ... بوده ثبت کرده و حالا که خیلی از قطعات عوض شده دقیقا زمانی که اونو نصب میکنم و سریال اورجینالشو رجیستر میکنم سیستمم نا پایدار میشه و دقیقا با حذف اون از روی سیستمم پایداری کامل به کامپیوتر بر میگرده!
این هم یه تجربه برای استفاده از نسخه اصلی IDM به کمک بسیار زیاد و راهنمایی شهریار!