PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل با کارت شبکه!

sourena
23-09-11, 13:43
با سلام خدمت اساتید گرانقدر شبکه های بی سیــم.

حقیقتا بنده یه مشکل عجیــب با سیستم جدیــدم دارم!

مودم ADSL بنده لینکسیس WAG120N هستش .....

کارت شبکه ای که روی pc دارم D-Link n150 DWA-525 هستش ...

چند روز اول خیــلی خوب کار میــکرد! وصل میــشد به اینترنت و حتی باهاش ویندوزم رو آپدیت کردم و ....

بعد از چند روز .... یهو یه سری مشکلات پیش اومد! مثلا، ویندوز مودمم رو گم میـــکرد! هی رفرش میکردم ... مودم همسایه پایینی رو پیدا میکرد ... مودم منو پیدا نمیــکرد! چند دقیقه طول میــکشید .... بالاخره معجزه میــشد و پیدا میکرد.

یکی دو روز بعد ، مشکل اصلی نمایان شد! کانکت میــشه .... مینویسه Internet acces ... ولی اصـــلا هیــچی باز نمیکنه! بعد از 2-3 دقیقه یا کمتر ، مینویسه No internet acces و اون علامت تعجب زرد رنگ میاد روش!

من وقتی روش نگه میــدارم موس رو ... Fair هستش اکثرا! ولی excellent و Good هم میــاره! فاصله هم تقریبا 15 متره!

چیــزی که خیــلی ناراحتم کرده ، اینه که با گوشی 5800 و لپ تاپم خیــلی راحت میام اینترنت ... حتی از فاصله های دورتر! فقط با PC نمیتونم بیــام!

با برنامه inSSIDer سرچ کردم .... کانالهای خالی رو پیدا کردمو مودم رو روی یه کانال خلوت گذاشتم.. ولی متاسفانه باز هم مشکل حــل نشده که نشده! همونطوری که بود هست!

خیــلی برام مهمه که این PC بدون سیــم وصل بشه! چون واقعا نمیتونم وسط خونه (یا کنار دیــوار) سیــم رد کنم!

از دوستان تقاضا دارم بنده حقیــر رو راهنمایی کنن! ن شاالله که مشکل حـل بشه

Hessam_7800gtx
23-09-11, 22:49
سلام دوستم منم یه همچنین مشکلی با لپتاپم داشتم که با اعمال تغییرات زیر درست شد حالا شما هم اینا رو انجام بدین شاید فرجی شد
شما به مسیر زیر برید
control panel >network and sharing center > change adapter setting
بعد wirless network connection رایت کلیک کنید و properties رو انتخاب کنید
روی client for microsoft networks دکمه ی configure... رو بزنید (بالا دست راست) و از اونجا تب advanced رو باز کنید
چک کنید گزینه های زیر درست تنظیم شده باشن :
BSS Mode : 802.11n Mode
IBSS Mode : 802.11a/b/g/n auto
Rate (802.11b/g): 54
XPress (tm) Technology : Disabled