PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل با کارت شبکه بی سیم لپ تاپ

mandriva2011
22-09-11, 19:03
با سلام.

من دو تا لپ تاپ Fujitsu دارم که یکی Amilo Pro V2085 که 4.5 سال پیش خریدم و یکی Lifebook AH531 که یک ماه پیش خریدم. یک مودم ADSL بی سیم TP-Link هم دارم. اون لپ تاپ Amilo Pro هیج مشکلی با شبکه بی سیم داخل خونه نداره و با سرعت ثابت 54Mbps وصل می شه ولی این لپ تاپ جدید در همون محل نوسان سیگنال و سرعت داره. اوایل که خریده بودم که اصلا به سختی وصل می شد و بعضی وقتها هم که اصلا وصل نمی شد. بردم نمایندگی و یک کارت شبکه بی سیم جدید روش گذاشتن که الان راحت وصل می شه ولی هنوز نوسان سیگنال و سرعت داره. بعضی وقتها هر چند دقیقه یکبار هم برای چند ثانیه کلا هیچ داده ای رد و بدل نمیشه و ping ها timeout میزنه. حتی بعضی وقتها ping به مودم به جای 1ms ، 30 40 می شه.

کارت شبکه بی سیمی که روی Amilo Pro هست Intel Wireless Pro 2200BG هست و خیلی خوب کار می کنه. ولی کارت شبکه بی سیم لپ تاپ جدید Intel Centrino Wireless-N 1030 هست که باهاش مشکل دارم. البته خود کارت شبکه رو خودش Bluetooth داره که خیلی خوب کار میکنه. در ضمن سیستم عامل هم Windows 7 Professional هست.
آیا به نظر شما مشکل از جای دیگه لپ تاپ هست یا کلا این مدل از کارت شبکه بی سیم ضعیف هست؟ آیا امکان نصب مدلهای بالاتر سری Wireless-N وجود داره؟ مودم من 802.11b/g رو پشتیبانی می کنه. ولی مدلهای بالاتر سری N از 802.11a/g/n پشتیبانی می کنند. اگه از مدلهای بالاتر استفاده کنم میتونم بازم به مودم خودم وصل بشم؟

لطفا راهنمایی کنید. واقعه این مشکل دردناکه.

با تشکر.

AMD>INTEL
22-09-11, 23:02
كارت هاي وايرلس boardcom بهترين هست . ميتونيد براي دل رو تهيه كنيد و نصب كنيد خواستيد آدرس ميدم براتون درست كنند

mandriva2011
23-09-11, 23:51
اکثر قطعات این لپ تاپ Intel هست. کارت وایرلس باید با مادربرد دستگاه هماهنگ باشه. آیا اصلا می شه یه کارت وایرلس با مدل دیگه رو این دستگاه گذاشت؟

nima_hl
24-09-11, 01:50
اکثر قطعات این لپ تاپ Intel هست. کارت وایرلس باید با مادربرد دستگاه هماهنگ باشه. آیا اصلا می شه یه کارت وایرلس با مدل دیگه رو این دستگاه گذاشت؟

از بازار یدونه کارت وایرلس usb تهیه کنید جون خودتون را راحت کنید