PDA

مشاهده نسخه کامل : من یک ابتکار جالب دارم آیا عملی هست(کیس در فریزر)؟!!

exoc
19-09-11, 18:53
آیا این امکان وجود داره که کیس رو درون فریزر با دمای حدود -19 درجه بذاری و بعد ازش استفاده کنی؟!
مشکلی به وجود نمیاره؟(با صرفه نظر از هزینه ی این کار!!! )
این کار دمای cpu و بقیه قطعات رو چقدر میاره پایین؟!!
کسی ایده ای بهتر از این داره؟!!!!

Curtis
19-09-11, 20:35
بعد از حدود 1 ساعت رطوبت باعث سوختن قطعاتتون میشه

nima_hl
20-09-11, 00:36
آیا این امکان وجود داره که کیس رو درون فریزر با دمای حدود -19 درجه بذاری و بعد ازش استفاده کنی؟!
مشکلی به وجود نمیاره؟(با صرفه نظر از هزینه ی این کار!!! )
این کار دمای cpu و بقیه قطعات رو چقدر میاره پایین؟!!
کسی ایده ای بهتر از این داره؟!!!!

متاسفانه این کار جواب نمیده

درسته که فریزر میتونه دمای قطعات درونش را تا -19 درجه و حتی کمتر پائین بیاره ولی این در صورتیه که اون جسم از خودش گرما ایجاد نکنه

شما وقتی کیس را داخل فریزر قرار میدین 2 حالت داره یا سیستم برودتی توان جذب گرمای تولید شده توسط قطعات کیس را داره که دمای درون فریزر تا حدود 10-20 درجه بالا میاد ( بسته به میزان گردش هوای درون فریزر ) که زیاد با دمای محیط تفاوتی نمیکنه

یا موتور توانش کمتره که دمای درون فریزر اینقدر زیاد میشه که به کوره تبدیل میشه

در هر دو صورت موتور فریزر خیلی زود میسوزه ( موتورهای فریزر معمولا به گونه ای طراحی نشدن که بتونن برای مدت زیادی کار کنند )

این تست را من چند سال پیش با یخچال بستنی که موتور بسیار قوی هم داشت انجام دادم و به دلیل اینکه موتور خاموش نمیشد و خیلی داغ شده بود قطعش کردم

پینوشت : اگر شما درون یک سردخانه صنعتی مثل سردخانه های بزرگ گوشت این تست را انجام بدین قطعا نتیجه خوبی میگیرید ولی با فریزرهای خانگی نمیتونید به جواب مناسب برسید

بعد از حدود 1 ساعت رطوبت باعث سوختن قطعاتتون میشه

به دلیل اینکه رطوبت هوا درون فریزر به قسمتهای خنک کننده جذب میشه ( برفک ) هوای درون فریزر بسیار خشکه و چون قطعات کامپیوتر به دلیل عبور برق گرم میشن رطوبت روی اونها نمیشینه

mohammad1985
20-09-11, 01:00
البته نیما همه موتورهای یخچال و فریزر به شدت داغ میشن و برای چنین گرما و شرایطی ساخته شدن و بعضا دیده شده بیشتر 30 سال هم با این شرایط کار کردن فقط باید زمان استراحت موتور از زمان کارکردش بیشتر باشه یا حداکثر مساوی باشه .
=======
شما هم صبر کن یه مدت دیگه زمستونه کیس رو بزار بیرون ! حالشو ببر ! البته اگه شهر سردسری باشی که خیی بهتر ما چند سال پیش همدان بودیم به گفته هواشناسی -25 و -30 رو چشیدیم ! البته شایدم بیشتر بود ! یادمه منتظر تاکسی بودم دقیقا حس اینهایی که دارن یخ میزنن رو با تمام وجود فهمیدم !!! فکر کنم اونجا کیسو بزاری بیرون باید ساسات بکشی روشن شه !!!

nima_hl
20-09-11, 02:28
البته نیما همه موتورهای یخچال و فریزر به شدت داغ میشن و برای چنین گرما و شرایطی ساخته شدن و بعضا دیده شده بیشتر 30 سال هم با این شرایط کار کردن فقط باید زمان استراحت موتور از زمان کارکردش بیشتر باشه یا حداکثر مساوی باشه .
=======
شما هم صبر کن یه مدت دیگه زمستونه کیس رو بزار بیرون ! حالشو ببر ! البته اگه شهر سردسری باشی که خیی بهتر ما چند سال پیش همدان بودیم به گفته هواشناسی -25 و -30 رو چشیدیم ! البته شایدم بیشتر بود ! یادمه منتظر تاکسی بودم دقیقا حس اینهایی که دارن یخ میزنن رو با تمام وجود فهمیدم !!! فکر کنم اونجا کیسو بزاری بیرون باید ساسات بکشی روشن شه !!!

محمد جان بنده هم همین را عرض کردم

وقتی کیس داخل فریزر قرار میگیره موتور فریزر اصلا خاموش نمیشه که بخواد استراحت کنه

کافیه موتور برای 1 یا چند ساعت ( بسته به کیفیت موتور ) روشن بمونه تا دار فانی را وداع بگه

ما سه مدل موتور پیستونی داریم ( بسته ، نیمه بسته و باز ) که معمولا در یخچال از مدل نیمه بسته استفاده میشه که بحثش خیلی طولانیه ولی خلاصش اینه که اگر کامپیوتر (با پردازنده و گرافیک قوی) را توی فریزر معمولی بگذاریم در عرض چند ساعت موتور فریزر میسوزه ( میگید نه امتحان کنید :lol:)

البته اگر بخواهید فریزر مخصوص این کار را تولید کنید امکان پذیره ولی با هزینه ساخت و مصرف برقش اصلا ارزش نداره

Jagvar
20-09-11, 15:34
یه تصویر چند مدت قبل من دیده بودم که این کار رو کرده بودن اما از نتیجه کار خیلی راضی نبودن!

عزیزم من براتون یه پیشنهاد خوب دارم
وردارید یه بلاک واتر بسازید یا به صورت اماده تهیه کنید بعد از یک پمپ داخل آبی که برای اکواریم استفاده میشه بگیرید و استفاده کنید و یک سطل بزرگ خریداری کنید اونوقت مقداری از سطل رو آب پر کنید و بقیه سطل رو با یخ :دی (البته این کار رو من خودم انجام می دم و دادم و خواهم داد)
اونوقته که نتیجه خیره کننده داره و اگر از آب بتونید از الکل استفاده کنید دیگه -5 درجه در زمان بیکار سیستم خواهید داشت! (با 980x بنده با این کار فرکانس 5.2 ولید گرفتم با ولتاژ 1.7 !!!)

intel>amd
20-09-11, 22:54
اقا بالاترم میره من خودم تا 5.5 بردم البته من چیپست رو هم کلی خنک کردم کلا روش خوبیه یادمه داشتیم با استاد نیما ریویو های مادر بورد GA-X58A-UD 9 رو چک می کردیم که براداشته بود از این روش برای خنک کردن بردش استفاده کرده بود و rampage lll extreme و... باید با هوا خنک میشدن!!!!!!! بعدم تامز هاردویر کلی امتیاز مثبت حساب کرده بود... یادش بخیر...

amin69r
21-09-11, 12:54
روش خیلی جالبیه ولی باید اگه بخوان از این روش استفاده کنن ،بوردو کاملا با لاک یا یه چیز دیگه بپوشونن که بخار اب ،کار برد و نسازه!
فک نکنم ایشون واسه اور کردن گفته باشه این حرف و که در این صورت،همه این کارا فقط براش دردسر اضافی درست میکنه،و توصیه میکنم،تهویه کیس و قویتر کنه(که همین هم واسه کارایه طولانی،تو شرایط عادی کافیه)
یه تصویر چند مدت قبل من دیده بودم که این کار رو کرده بودن اما از نتیجه کار خیلی راضی نبودن!

عزیزم من براتون یه پیشنهاد خوب دارم
وردارید یه بلاک واتر بسازید یا به صورت اماده تهیه کنید بعد از یک پمپ داخل آبی که برای اکواریم استفاده میشه بگیرید و استفاده کنید و یک سطل بزرگ خریداری کنید اونوقت مقداری از سطل رو آب پر کنید و بقیه سطل رو با یخ :دی (البته این کار رو من خودم انجام می دم و دادم و خواهم داد)
اونوقته که نتیجه خیره کننده داره و اگر از آب بتونید از الکل استفاده کنید دیگه -5 درجه در زمان بیکار سیستم خواهید داشت! (با 980x بنده با این کار فرکانس 5.2 ولید گرفتم با ولتاژ 1.7 !!!)

intel>amd
22-09-11, 14:49
اخه برای کاری به جز اور که همون کولینگ دیفالت خود cpu یا هر چیز داغ دیگه ای کفایت می کنه و نیازی به یخچال و... نیست!!

mohammad1985
22-09-11, 23:04
روش خیلی جالبیه ولی باید اگه بخوان از این روش استفاده کنن ،بوردو کاملا با لاک یا یه چیز دیگه بپوشونن که بخار اب ،کار برد و نسازه!
فک نکنم ایشون واسه اور کردن گفته باشه این حرف و که در این صورت،همه این کارا فقط براش دردسر اضافی درست میکنه،و توصیه میکنم،تهویه کیس و قویتر کنه(که همین هم واسه کارایه طولانی،تو شرایط عادی کافیه)
در اون دما بخار آبی وجود نداره !

AMD>INTEL
22-09-11, 23:14
مهار كردن رطوبت خيلي سخته به نظرم سمتش نريد