PDA

مشاهده نسخه کامل : من میخوام یه adsl بخرم رانماییییییی و پرسششش

mahdiyg
15-09-11, 09:46
3
لام به همه ی دوستان و اساتید p30 نتورک

من میخواستم یه adsl بگیرم که یه فیلم 400 مگی رو راحت و با سرت بالا دانلود کنه.:yes:

حالا چند تا سوال:

1. 128 یا 256 خوبه برای اون موضوع بالا؟؟؟؟ توی چند دقیقه میشه گرفت؟؟؟:1. (27):

2. ای دی اس ال تو پلاس بخرم یا معمولی یا اینکه چیزهای جدیدی اومده؟؟؟؟:1. (35):

3. از مخابرات بگیرم یا از این شاتل ماتلا؟؟؟؟:wink:

4. مودمش چه مدلی باشه ؟؟ ایا اصلا مدل داره؟؟؟:whistle:

مر30

:1. (5):

mehrdad_ab
15-09-11, 11:42
3
لام به همه ی دوستان و اساتید p30 نتورک

من میخواستم یه adsl بگیرم که یه فیلم 400 مگی رو راحت و با سرت بالا دانلود کنه.:yes:

حالا چند تا سوال:

1. 128 یا 256 خوبه برای اون موضوع بالا؟؟؟؟ توی چند دقیقه میشه گرفت؟؟؟:1. (27):

2. ای دی اس ال تو پلاس بخرم یا معمولی یا اینکه چیزهای جدیدی اومده؟؟؟؟:1. (35):

3. از مخابرات بگیرم یا از این شاتل ماتلا؟؟؟؟:wink:

4. مودمش چه مدلی باشه ؟؟ ایا اصلا مدل داره؟؟؟:whistle:

مر30

:1. (5):
سلام
2-الان ADSL2+ ارائه میشه
1-مسلماً هرچقدر سرعت بالاتری خرید کنید ، سرعت دریافت اطلاعات هم بیشتر خواهد بود. پس به نظر من که بیشتر نظرتون روی دانلود در زمان کوتا هستش ، استفاده از 512 هست ( فکر نمی کنم برای خرید برای منازل مشکلی داشته باشه ) نه 128 - این فیلم رو هم که شما می گید مونده به سرعت سروری که ازش بار می کشید . تو بهترین شرایط من با سرعت 256 ، دانلود 170 - 180 داشتم . حالا خودتون حساب کنید ( چند وقتی هم هست که سرعت به صورت افتضاحی پائین اومده)
3-از هیچ کدوم ، شرکت های دیگه رو انتخاب کنید . بررسی کنید ببینید کدوم آی اس پی توی منطقتون بهتر جواب داده !
4-مودم انواع و اقسام داره . از حدود 23-24 تومن هست تا 70-80 تومن . بسته به بودجتون که میخواین هزینه کنید یکی رو انتخاب کنید . تفاوت اصلیشون در تعداد لن پورت ها - وایرلس و برند هست و تو رنج 25-40 DLink و Tplink و بالای اون Linksys و Asus پیشنهاد میشه .
پ.ن: این اینترنت های جدید مخصوصاً وایمکس ایرانسل به درد استفاده شما نمیخوره ، مبین نت هم بد نیست ( اگر در منطقه شما بخوبی خط میده میتونید استفاده کنید - اما به نظر من هیچ چیزی جای ADSL رو نمیده و اینها در مرتبه های دوم-سوم ... قرار می گیرن . )
خواهش می کنم .

AMD>INTEL
15-09-11, 15:13
بهترین مودم برای استفاده خونگی tplink 8811 میباشد رفیق

mahdiyg
15-09-11, 18:21
سلام

خیلی متشکر از اقایان mehrdad_ab و AMD>INTEL :1. (35)

منظور من نه اینکه خیلی با سرعت بالا دانلود کنه نه یعنی اینکه مثلا با سرعت 256 چند دقیقه طول میکشه تا یه فیلم 350 یا 400 مگی رو دانلود کنم؟؟؟ با 512 چقدر؟؟؟

بعد ببخشیدا منظور از این جمله ی این فیلم رو هم که شما می گید مونده به سرعت سروری که ازش بار می کشید و م آی اس پی رو نفهمیدم اگرمیشه لطفا جواب هاتون رو یکم راحتر بگین. ( ماخیلی profsinoal نیستیم)

بعد اقا شما کلا چی پیشنهاد میکنید که از 100-120 بیشتر درنیاد؟؟؟:yes:

تسکر

:1. (27):

mehrdad_ab
15-09-11, 18:42
سلام

خیلی متشکر از اقایان mehrdad_ab و AMD>INTEL :1. (35)

منظور من نه اینکه خیلی با سرعت بالا دانلود کنه نه یعنی اینکه مثلا با سرعت 256 چند دقیقه طول میکشه تا یه فیلم 350 یا 400 مگی رو دانلود کنم؟؟؟ با 512 چقدر؟؟؟

بعد ببخشیدا منظور از این جمله ی این فیلم رو هم که شما می گید مونده به سرعت سروری که ازش بار می کشید و م آی اس پی رو نفهمیدم اگرمیشه لطفا جواب هاتون رو یکم راحتر بگین. ( ماخیلی profsinoal نیستیم)

بعد اقا شما کلا چی پیشنهاد میکنید که از 100-120 بیشتر درنیاد؟؟؟:yes:

تسکر

Only the registered members can see the linkبا وجود اینکه شاید جنبه تبلیغاتی داشته باشه ، اما برای پاسخ به سئوالتون نیاز به یه مثال داشتم ،
این تعرفه ی شرکت پارس آنلاینه که من ازش اینترنت ( ADSL2+)گرفتم . (( به شرکت ارائه کننده خدمات اینترنت هم ISP میگن ))
خودتون ببینید تا عیار قیمت با توجه به سرعتی که نیاز دارین دستتون بیاد .
Only the registered members can see the link
ساده گفتم ، اما بخواد ساده تر بگم ، میشه این :
شما مثلاً فیلم یا برنامه ای که 400 مگابایت حجم داره رو باید از یه جایی دانلود کنید دیگه ، به اونجا میگن سرور
بسته به ترافیکی که ممکنه در راه انتقال اطلاعات وجود داشته باشه ، سرعت انتقال اطلاعات یعنی آپلود یا دانلود شما متفاوت خواهد بود.
خب این ترافیک یعنی چی ؟
یعنی اطلاعاتی که جابجا میشه، اون جائی که دارین ازش دانلود میکنید اون سایت یا به اصطلاح سرور ، پهنای باند وسیعی داشته باشه یا اینکه باند انتقال اطلاعات رو محدود کنه یا اینکه اون کانال ارتباطی کشش سرویس دادن همزمان به چندین کاربر رو نداشته باشه که این مورد توی بانک ها به وفور دیده میشه ( میگن سیبا قطعه یا جام یا ... )
حالا شما حساب کنید ، تو بالا هم گفتم با سرعت 256 کیلوبایت ، من در بهترین شرایط( چه خود اینترنت و چه خود سرور)سرعت 170-180 کیلوبایت دانلود داشتم .
حالا با یه حساب - کتاب میتونید بفهمید که 400 مگابایت فیلمی که شما در نظر گرفتین که به عبارتی میشه 409600 کیلوبایت توی چند دقیقه کامل میشه .
تقریباً توی 40- 45 دقیقه دانلود میشه

mahdiyg
16-09-11, 09:24
3
لام

بازم تشکر و سپاسگزار از ارسال مفید شما البته این اقای amd و intel کمک نکردم من امیدوارم که ودستان دیگری هم بیاین و دراین بخش شرکت کنن. چون شاید این بخش به درد تازه واردهایی مثل من که میخوان adsl بخرن بخوره. ومن مطمءنم که با این کمکها بتونم یه سرویس خوب بخرم.

خوب بریم سراصل مطلب:

اقا این ترافیک چیه؟؟

وقتی adsl میخری مجانی دیگه فقط میخواد که هزینه ماهیانه رو بدی پس برایچی میگن از ساعات 1 الی 6 بامداد مجانیه؟؟ شایدم من اشتباه میکنم.

من اصلا اعتقادی به تبلیغ مبلیغ اینا ندارم حرف دلتونو بزنین من بالاخره از مخابرات میگیرم.

توهمون ادرسی که دادین رفتم تو تعرفه عمومی adsl نوشته بود نوع Dynamic-static ip اینا. اینا چیه؟؟

گفتم که من تازه واردم. اگه میتونین تحمل کنین اگرم نه که...

اووو یادم رفت تسکر.:1. (5):

mehrdad_ab
16-09-11, 13:05
3
لام

بازم تشکر و سپاسگزار از ارسال مفید شما البته این اقای amd و intel کمک نکردم من امیدوارم که ودستان دیگری هم بیاین و دراین بخش شرکت کنن. چون شاید این بخش به درد تازه واردهایی مثل من که میخوان adsl بخرن بخوره. ومن مطمءنم که با این کمکها بتونم یه سرویس خوب بخرم.

خوب بریم سراصل مطلب:

اقا این ترافیک چیه؟؟

وقتی adsl میخری مجانی دیگه فقط میخواد که هزینه ماهیانه رو بدی پس برایچی میگن از ساعات 1 الی 6 بامداد مجانیه؟؟ شایدم من اشتباه میکنم.

من اصلا اعتقادی به تبلیغ مبلیغ اینا ندارم حرف دلتونو بزنین من بالاخره از مخابرات میگیرم.

توهمون ادرسی که دادین رفتم تو تعرفه عمومی adsl نوشته بود نوع Dynamic-static ip اینا. اینا چیه؟؟

گفتم که من تازه واردم. اگه میتونین تحمل کنین اگرم نه که...

اووو یادم رفت تسکر.:1. (5):
دوست عزیز ؛
همونطور که تو پست قبلی گفتم ، هدف من از لینک دادن شرکت پارس آنلاین فقط جهت شفاف سازی و بیان مثال بود . تو پست قبل تر هم گفنم شما از هرجائی که دوست دارین اینترنت بگیرین ، نه برای من یک ریالی منفعت داره ، نه ضرر !
حالا این مثال چند سئوال رو برای شما ایجاد کرده ،
سرعت های بالا برای مصارف اداری ارائه میشن و باید روی اونها کنترل بشتری به عمل بیاد برای همین آی پی اونها به صورت استاتیک (ثابت)ارائه میشه تا برای پیگیریهای لازمه ، سرعت عمل بالاتر بیاد .
اما ترافیکی که آی اس پی ارائه میکنه : منظور اینه که مثلاً اگر اینترنت یک ماهه خرید کردین در طول یک ماه یا 30 روز اجازه دارین شما به اندازه ای که مشخص کردن ، بر فرض مثال 2 گیگ ، دانلود داشته باشین ( این دانلود شامل باز کردن صفحات وب - تماشای آنلاین فیلم -برداشتن فیلم یا برنامه های حجیم یا کم حجم میشه). بیشتر از این مقدار ، اشتراک شما خاتمه پیدا میکنه و باید دوباره اشتراک جدید بگیرین.
پ.ن:
از ساعت 1 تا 6 صبح هم یه جوارائی اشانتیون محسوب میشه و شما هرچقدر که میخواین تو این بازه زمانی دانلود کنید ، چیزی از ترافیک شما کسر نیمشه .
امیدوارم منظورم رو رسونده باشم.

mahdiyg
16-09-11, 14:15
بازم 3لام

با با شما چرا اینقدر سخت گرفتین مثله اینکه شما بد متوجه شدی منظور منو. من گفتم که مثلا اگه شما یا هرکس دیگه ای که تبلیغ کنه و بگه برو از فلان شرکت بگیر خیلی خوبه من به حرفش گوش نمیکنم یعنی برای من تبلیغ اینا مهم نیست.بالاخره من از مخابرات میگیرم.همین.:cool:

تازه اون یکی هم که شما گفتین من رو حساب یه کمک بهش نگاه کردم و نگفتم که حالا اقای فلانی ازاین شرکت گرفته منم باید از همین شرکت بگیرم. دوست عزیز ناراحت نشو :yes:

حالا بگزریم.

تا بعد

ولی چی یه دفعی داغ کردیااااا:lol:

مر30 واقعا!!!!

chio
06-10-11, 11:39
سلام دوست عزیز

بالاخره من از مخابرات میگیرم.همین
اینتر نت مخابرات حجمی نیست و سرعت واقعی رو به شما ارائه میده
یعنی با 128 بیشتر از 15و16 کیلو بایت وبا 256 بیشتر از 30 تا 32 کیلو بایت در یافت نداری.
ISP ها به شما مثلا 128 میدن ولی پورت شما رو تا 1024 یا بیشتر باز میزارن که سرعت دانلودتون میاد رو 170 و180. ولی در عوض حجمی هست و ترافیکتون در روزبین6 تا 1 بامداد کم میشه (19 ساعت)و فقط 5 ،6 ساعت شب رو مجانی دریافت میکنین که اونم سرعتتون دیگه 170 ، 180 نیست و افتضاح میشه
موفق باشی عزیز