PDA

مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد هارد های external

aappzz
14-09-11, 22:05
با عرض سلام و خسته نباشید

من 6 ماهه یک هارد external seagate expension 500 خریدم که هیچ مشکلی باهاش نداشتم.
ولی وقتی به usb port جلوی کیس وصلش کردم دیگه هارد رو نمیشناسه با اینکه چراغش روشنه

و صدای چرخش هد می آد ولی اصلا دیتکت نمیکنه و هیچ device جدیدی رو نمیشناسه .
شرکت گارانتیش میگه ما تعمیر نداریم فقط تعویض. هزینه ریکاوری هم با خودتونه 55 تومان.
بچه های پاساژ علائدین میگن ممکنه با تعویض box درست بشه که هزینش 23 تومان و ضمانتی هم در تعمیرش نیست و اگه درست نشه دیگه گارانتیش هم باطله.
200 گیگ اطلاعات خیلی مهم دارم که اصلا علاقه ندارم کسه دیگه ای ریکاوریش کنه.
به نظر متخصصین شما من باید چی کار کنم؟؟ چند درصد احتمال تعمیر بدون ریکاوری هست؟؟
اگه مجبورم ریکاوری کنم آیا به خود شرکت ویستا رایانه بدم هارد رو؟؟ یا اینکه جایی هارد رو ریکاوری کنم که خودم بالا سر هارد باشم؟؟
واقعا تو بد شرایطی قرار گرفتم. خواهشا کمکم کنید و چند راه مختلف و مطمئن یهم پیشنهاد کنید.
ممنونم ازتون

nima_hl
15-09-11, 01:43
با عرض سلام و خسته نباشید

من 6 ماهه یک هارد external seagate expension 500 خریدم که هیچ مشکلی باهاش نداشتم.
ولی وقتی به usb port جلوی کیس وصلش کردم دیگه هارد رو نمیشناسه با اینکه چراغش روشنه

و صدای چرخش هد می آد ولی اصلا دیتکت نمیکنه و هیچ device جدیدی رو نمیشناسه .
شرکت گارانتیش میگه ما تعمیر نداریم فقط تعویض. هزینه ریکاوری هم با خودتونه 55 تومان.
بچه های پاساژ علائدین میگن ممکنه با تعویض box درست بشه که هزینش 23 تومان و ضمانتی هم در تعمیرش نیست و اگه درست نشه دیگه گارانتیش هم باطله.
200 گیگ اطلاعات خیلی مهم دارم که اصلا علاقه ندارم کسه دیگه ای ریکاوریش کنه.
به نظر متخصصین شما من باید چی کار کنم؟؟ چند درصد احتمال تعمیر بدون ریکاوری هست؟؟
اگه مجبورم ریکاوری کنم آیا به خود شرکت ویستا رایانه بدم هارد رو؟؟ یا اینکه جایی هارد رو ریکاوری کنم که خودم بالا سر هارد باشم؟؟
واقعا تو بد شرایطی قرار گرفتم. خواهشا کمکم کنید و چند راه مختلف و مطمئن یهم پیشنهاد کنید.
ممنونم ازتون

سلام

اگر فیشهای کیستون استاندارد نباشه میتونه اتصالی کنه و هارد را بسوزونه

البته معمولا در این شرایط برد کنترلر درون باکس میسوزه و آسیبی به هارد دیسک نمیرسه

وقتی درب باکس را باز کنید ( در این مدل ) با یک هارد معمولی اینترنال برخورد میکنید که میتونید اونو مستقیما به سیستمتون متصل کنید ( اگر سوکتس ide یا sata نباشه سری نوت بوکیه که با یک تبدیل میتونید به usb متصل کنید )

البته توجه داشته باشید که باز کردن باکس معادل با از بین رفتن گارانتیس و اگر هارد مشکل داشته باشه دستتون به هیچ کجا بند نیست