PDA

مشاهده نسخه کامل : محاسبه زیاد گرین برای کارت گرافیک های Nvidia

bestirani2
14-09-11, 16:41
سلام
میخواستم ببینم چرا شرکت گرین مقدار پاور مناسب برای گرافیک های Nvidia رو اینقدر بالا در نظر میگیه؟!
Only the registered members can see the link
طبق لینک بالا به عنوان مثال 550 Ti رو 210 وات در نظر گرفته
در صورتی که طبق گفته سایت Nvidia ماکزیمم فقط 116 وات نیاز داره
و 210 یعنی دو برابر این مقدار
یا گرافیک 560 Ti و ...
در صورتی که محاسبه گر های شرکت های دیگر مثل کولر مستر همون 116 وات رو در نظر میگیرند که 20% هم برای کار کرد 24*7 و بالای 1 سال اضافه میکنند میشه 140 وات که با 210 خیلی فاصله داره
نکته ی دیگری که هست گرین روی پاور 535 واتش فقط یک کابل برق گرافیک گذاشته در صورتی که برای یک کارت گرافیک مثل 6870 هم که طبق مصرف های گفته شده توسط گرین 530 وات کافیه یا باید یک پاور بالاتر برداشت و یا از تبدیل استفاده کرد و این در حالی هست که تمام برندهای دیگه 2 تا برای گرافیک گذاشتند و از نظر قیمت هم یا هم قیمت با 535 گرین هستند و یا 20% نهایت گرونترند
به نظر دوستان دلیل این کار چیه؟
1. مصرف کارتهای Invidia از نظر گرین به صورت غیر واقعی توسط شرکت Nvidia معرفی شده؟ و این نوشته های Nvidia فقط جنبه تبلیغاتی داره
2. سطج کیفیت محصولات گرین پایین هست و برای همین 210 وات در نظر گرفته شده؟
3. یه شگرد فروش توسط گرین هست تا بتونه محصولات گرونترش رو بفروشه؟

mohamad70
14-09-11, 19:11
سلام دوست عزیز

سوالی مشابه سوال شما قبلا در این تاپیک (Only the registered members can see the link) توسط مهندس عمرانی از اعضای اصلی شرکت گرین

پاسخ داده شده که می تونید مشاهده کنید

برای سهولت جواب ایشون رو براتون نقل قول میکنم:

دوست خوب من؛
سلام،
اعدا اعلام شده در جداول توان مصرفی گرین، حداکثر توان مصرفی آن قطعه در شرایط سخت و در نظر گرفتن مدت زمان حدودا چهار ساله برای کارکرد پاوراست. شما با بررسی سایر سایت ها به اعدادی می رسید که صرفا توان مصرفی معمول ان قطعه را محاسبه نموده اند یا مثلا میزان مصرف ان قطعه را در شرایط OC در نظر گرفته اند. تفاوتی که بین اعداد اعلام شده توسط گرین با این اعداد وجود دارد ، به در نظر گرفتن شرایط کاری پاور در دراز مدت بر می گردد. معمولا اگر با شرایط کاری پاور در دراز مدت اشنا نباشیم یا ان را در نظر نگیریم، در درازمدت به مشکل خواهیم خورد. بحث در نظر گرفتن فاکتور Capacitor Aging برای معرفی و پیشنهاد پاور الزامی می باشد. این فاکتور به شما پیشنهاد می کند که به دلیل استهلاک پاور در مدت زمان طولانی، به ازای هر سال کارکرد پاور، 10% به توان مصرفی سیستم خود اضافه نمایید و مثلا اگر متوسط 3 یا 4 سال استفاده از PC را در نظر بگیریم، می بایست به توان مصرفی سیستم خود 30% یا 40% برای انتخاب پاور متناسب اضافه نماییم. اینگونه است که معمولا مراجعین محترم به سایت هایی همچون Extreme Outervision وقتی این فاکتور یا فاکتور میزان Loading را در شرایط سخت در نظر نمی گیرند، به اعدادی می رسند که با اعداد اعلام شده توسط گرین کاملا متفاوت است. متاسفانه برخی دوستان تصور می نمایند که گرین اقدام به درج اعداد اغراق آمیز می کند تا پاورهای با توان بالاتر را به فروش برساند تا سود بیشتری ببرد. در حالی که اینگونه نیست. چرا که اگر نگاه گرین به فروش بیشتر بود، برای گرین بهتر بود که امسال شما یک پاور 430W که لب مرز توان مصرفی سیستم شماست خریداری فرمایید و سال بعد هم به دلیل مشکلات پاور، به نوعی مجبور به تهیه یک مدل پاور جدید با توان بالاتر شوید. ولی این با سیاست مشتری مداری گرین در تضاد است. گرین اعتقاد دارد حتی اگر در شرایط خاص مشتری ترغیب به تهیه یک پاور با توان 100 وات بالاتر نیز شود، قطعا ضرر نخواهد کرد و مشتری دست خود را برای ارتقای محدود سخت افزاری در اینده باز گذاشته است.
به نکات ذیل در مورد جداول توان مصرفی قطعات سخت افزاری GREEN Calculator توجه فرمایید:
- اعداد اعلام شده در سایت گرین (و همانطور که در کنار آنها شاهد عبارت Max هستیم) ، حداکثر میزان مصرف سیستم در شرایط سخت کاری می باشند.
- در این جداول و اعداد اعلام شده برای مصرف قطعات، شرایط کاری پاور در دراز مدت (حدودا چهار سال) در نظر گرفته شده و بر این مبنا به اعداد اعلام شده اضافه گردیده است.
- این اعداد به خودی خود و به تنهایی، دارای هیچ ارزش و اعتباری نیستند. بلکه مجموع توان مصرفی قطعات سخت افزاری ، دارای اهمیت می باشند.
- GREEN Calculator یک برنامه هوشمند نیست، بلکه صرفا جدولی از اعداد و ارقام است. پس با این محدودیت، می بایست برروی آن الگو یا روشی را اعمال نمود، تا در نهایت (تاکید می کنم که در نهایت) پیشنهاد نسبتا صحیحی برای معرفی پاور به بازدید کننده داشته باشد.
- GREEN به عنوان عرضه کننده پاور و با توجه به اطلاعاتی که از شرایط مصرف داخلی و شرایط برق شهری دارد، می بایست در جدول پیشنهادی GREEN Calculator ، همیشه بدترین شرایط مصرف را در نظر بگیرد تا خدای ناکرده کاربر با مشکلی از نظر انتخاب پاور روبرو نگردد.

nima_hl
14-09-11, 19:34
سلام
میخواستم ببینم چرا شرکت گرین مقدار پاور مناسب برای گرافیک های Nvidia رو اینقدر بالا در نظر میگیه؟!
طبق لینک بالا به عنوان مثال 550 Ti رو 210 وات در نظر گرفته
در صورتی که طبق گفته سایت Nvidia ماکزیمم فقط 116 وات نیاز داره
و 210 یعنی دو برابر این مقدار
یا گرافیک 560 Ti و ...
در صورتی که محاسبه گر های شرکت های دیگر مثل کولر مستر همون 116 وات رو در نظر میگیرند که 20% هم برای کار کرد 24*7 و بالای 1 سال اضافه میکنند میشه 140 وات که با 210 خیلی فاصله داره
نکته ی دیگری که هست گرین روی پاور 535 واتش فقط یک کابل برق گرافیک گذاشته در صورتی که برای یک کارت گرافیک مثل 6870 هم که طبق مصرف های گفته شده توسط گرین 530 وات کافیه یا باید یک پاور بالاتر برداشت و یا از تبدیل استفاده کرد و این در حالی هست که تمام برندهای دیگه 2 تا برای گرافیک گذاشتند و از نظر قیمت هم یا هم قیمت با 535 گرین هستند و یا 20% نهایت گرونترند
به نظر دوستان دلیل این کار چیه؟
1. مصرف کارتهای Invidia از نظر گرین به صورت غیر واقعی توسط شرکت Nvidia معرفی شده؟ و این نوشته های Nvidia فقط جنبه تبلیغاتی داره
2. سطج کیفیت محصولات گرین پایین هست و برای همین 210 وات در نظر گرفته شده؟
3. یه شگرد فروش توسط گرین هست تا بتونه محصولات گرونترش رو بفروشه؟

سلام

ماکزیمم راندمان یک پاور در محدوده حدود 50 % ( 40 تا 60 % ) میباشد

به عبارتی شما اگر از یک پاور 500 واتی به حدود 250 وات توان بگیرید کمترین مصرف برق و کمترین فشار را بر روی پاور و قطعات خواهید داشت ( زمانی که یک پاور در ماکزیمم توان خروجی باشه ریپل برقهای خروجی بالا میره که به قطعات هم فشار وارد میشه )

شما اگر برای یک سیستم که مصرف میانگین 400 وات داشته باشه یک پاور 400 واتی تهیه بفرمائید درسته که برای مدتی به مشکل نخواهید خورد ولی بعد از یک مدت قطعات سیستم شما یکی یکی فرسوده و خراب میشن

در مورد سوکت 6 پین هم حق با شماست و مدل مرجع 535 وات دارای 2 سوکت 6 و حتی یک سوکت 6 و یک سوکت 8 پین است

ولی متاسفانه ما ایرانیا قبل از مطالعه در خصوص یک مورد اول دست به عمل میزنیم

برای مثال اگر این پاور دارای 2 سوکت میبود قطعا توسط افراد سود جو یا بی اطلاع بر روی مثلا 480 یا 295 هم نصب میشد که باعث ایجاد فاجعه میشد که این فاجعه قطعا به اسم گرین تمام میشد

به همین دلیل این سوکت از روی این مدل پاور حذف شد

باز اگر سئوالی بود بفرمائید

پینوشت : اگر تمایل داشتید این (Only the registered members can see the link) مقاله را بخوانید قطعا جواب خیلی از پرسشهاتون را بدست می آورید

bestirani2
14-09-11, 21:09
ممنون از پاسخ شما
من خودم فاکتور Capacitor Aging رو توی Extreme Outervision در نظر گرفتم این مورد رو هم بالا گفتم خودم
به گفته Extreme Outervision برای کارکرد 24*7 و بالای 1 سال نیاز به 20 تا 30% توان بیشتر هست من هم آمدم با اضافه کردن 20% گفتم 140 تا حتی 30% هم حساب کنیم میشه 116 * 1.3 میشه 150 وات
و 150 وات کجا و 210 وات کجا
همین 60 وات تو بعضی از مدل ها 30 هزار تومان اختلاف قیمت داره
بحثم هم رو راندمان نبود گفتم
چرا واسه Nvidia اینقدر زیاد گفته
مثلاً برای محصولات ATI فقط 20% اضافه کرده به حداکثر اعلامی خود شرک
ولی الان واسه همین 550Ti صد درصد اضافه کرد
من الان یک پاور Green GP530A-EU
دارم
میخواستم روش یه 560 GTx (نسخه بدون TI) نصب کنم که با اعداد نجومی گرین مواجه شدم (البته نسخه بدون TI ایش توی سایت گرین نبود)
در صورتی که تو خود سایت NVIDIA گفته 150 وات مصرف داره و حداقل پاور 450 نیاز هست
که پاور 535 وات 20% هم بیشتر از ان هست
الان به نظر شما من اون 560 GTX رو بگذارم رو سیستمم تا 2 سال آینده به مشلی بر نمیخورم؟
2 سال بعد واسه SLI پاور رو عوض میکنم

angel_h1374
14-09-11, 21:42
ممنون از دوستانی که جواب میدن منم یه سوال دارم که تو همین تایپک سوال میکنم و توی یه تایپک دیگه نمیرم
لطفا بگین برای این سیستم چه پاوری نیاز هست
intel core i7 2600k
asus p8p67 pro
sli gtx 580
و دیگر قطعات دیگه خودتون بهتر از من میدونین
سیستم فیلیم همینی هست که بالا گفتم فقط گرافیکم اس ال آی نیست
میخام بدونم اگه بخام اس ال آی کنم پاور فعلیم جواب میده یا باید به پاور دیگه تعیه کنم لطف مدل پاورم رو نپرسین لطفا اول بگین چه پاوری نیاز داره بعد مدل پاور رو همراه با یه سوال دیگه که دارم میگم.

rambo2020
14-09-11, 22:08
Green 1000 یا Green 1200 می تونه یک انتخاب خوب باشه. این پاورها دارای گواهی 80 plus Gold هم هستن.

bestirani2
14-09-11, 22:25
ممنون از دوستانی که جواب میدن منم یه سوال دارم که تو همین تایپک سوال میکنم و توی یه تایپک دیگه نمیرم
لطفا بگین برای این سیستم چه پاوری نیاز هست
intel core i7 2600k
asus p8p67 pro
sli gtx 580
و دیگر قطعات دیگه خودتون بهتر از من میدونین
سیستم فیلیم همینی هست که بالا گفتم فقط گرافیکم اس ال آی نیست
میخام بدونم اگه بخام اس ال آی کنم پاور فعلیم جواب میده یا باید به پاور دیگه تعیه کنم لطف مدل پاورم رو نپرسین لطفا اول بگین چه پاوری نیاز داره بعد مدل پاور رو همراه با یه سوال دیگه که دارم میگم.
شما تو سایت زیر
مشخصاتتون رو وارد کنید
Capacitor Aging رو هم روی 30% بگذارید ، البته اگه بالای 3 سال میخوای استفاده کنی 50% بگذار

nima_hl
15-09-11, 02:12
ممنون از پاسخ شما
من خودم فاکتور Capacitor Aging رو توی Extreme Outervision در نظر گرفتم این مورد رو هم بالا گفتم خودم
به گفته Extreme Outervision برای کارکرد 24*7 و بالای 1 سال نیاز به 20 تا 30% توان بیشتر هست من هم آمدم با اضافه کردن 20% گفتم 140 تا حتی 30% هم حساب کنیم میشه 116 * 1.3 میشه 150 وات
و 150 وات کجا و 210 وات کجا
همین 60 وات تو بعضی از مدل ها 30 هزار تومان اختلاف قیمت داره
بحثم هم رو راندمان نبود گفتم
چرا واسه Nvidia اینقدر زیاد گفته
مثلاً برای محصولات ATI فقط 20% اضافه کرده به حداکثر اعلامی خود شرک
ولی الان واسه همین 550Ti صد درصد اضافه کرد
من الان یک پاور Green GP530A-EU
دارم
میخواستم روش یه 560 GTx (نسخه بدون TI) نصب کنم که با اعداد نجومی گرین مواجه شدم (البته نسخه بدون TI ایش توی سایت گرین نبود)
در صورتی که تو خود سایت NVIDIA گفته 150 وات مصرف داره و حداقل پاور 450 نیاز هست
که پاور 535 وات 20% هم بیشتر از ان هست
الان به نظر شما من اون 560 GTX رو بگذارم رو سیستمم تا 2 سال آینده به مشلی بر نمیخورم؟
2 سال بعد واسه SLI پاور رو عوض میکنم

اینجا باز یه بحث جدید باز میشه که اونم میزان خروجی 12 ولت پاوره

پاور 530 که شما فرمودید در شاخه 12 ولت میتونه 37.5 آمپر معادل 450 وات خروجی داشته باشه

با یه حساب سر انگشتی اگر بخواهیم از نصف توان خروجی 12 ولتی استفاده کنیم به رقم 225 میرسیم که 115 واتش برای گرافیک و مابقی برای سایر قطعات مصرف میشه

اینجا بحث راندمان و طول عمر قطعات با هم مخلوط میشه

جداول گرین برای این طراحی شده که شما برای مدت زمان طولانی از سیستمتون استفاده کنید که این هم به نفع شماست و هم به نفع گرین

حالا اگر شما میخواهید برای 2 سال از سیستمتون استفاده کنید و بعد کلیه قطعاتش را عوض میکنید میتونید از پاور ضعیفتر یا جداول شرکتهای دیگه استفاده کنید

پینوشت : من یکم ناخوش احوالم اگر باز سئوالی بود لطفا کوتاه و دقیق بفرمائید تا یکی یکی پاسخ بدم

bestirani2
15-09-11, 04:14
اینجا باز یه بحث جدید باز میشه که اونم میزان خروجی 12 ولت پاوره

پاور 530 که شما فرمودید در شاخه 12 ولت میتونه 37.5 آمپر معادل 450 وات خروجی داشته باشه

با یه حساب سر انگشتی اگر بخواهیم از نصف توان خروجی 12 ولتی استفاده کنیم به رقم 225 میرسیم که 115 واتش برای گرافیک و مابقی برای سایر قطعات مصرف میشه

اینجا بحث راندمان و طول عمر قطعات با هم مخلوط میشه

جداول گرین برای این طراحی شده که شما برای مدت زمان طولانی از سیستمتون استفاده کنید که این هم به نفع شماست و هم به نفع گرین

حالا اگر شما میخواهید برای 2 سال از سیستمتون استفاده کنید و بعد کلیه قطعاتش را عوض میکنید میتونید از پاور ضعیفتر یا جداول شرکتهای دیگه استفاده کنید

پینوشت : من یکم ناخوش احوالم اگر باز سئوالی بود لطفا کوتاه و دقیق بفرمائید تا یکی یکی پاسخ بدم
اینطوری که شما نوشتید یعنی نصف کردید
این یعنی 100% بیشتر نیاز پاور باید بگیریم
در صورتی که طبق گفته این سایت معتبر
Electrolytic capacitor aging. When used heavily or over an extended period of time (1+ years) a power supply will slowly lose some of its initial wattage capacity. We recommend you add 10-20% if you plan to keep your PSU for more than 1 year, or 20-30% for 24/7 usage and 1+ years.
این یعنی اینکه برای استفاده 24 ساعت در هفته و بالای 1 سال نیا به 20 تا 30 درصد اضافه هست
یه چیز دیگه که نظرم رو جلب کرد این بود که پاور های دیگه یک بالاترین حد که میتونه تحمل کنه رو هم آوردند
مثلا واسه یه 37 آمپری گفته تا 50 آمپر هم میتونه تحمل کنه و یه پاور مثلا 600 واتی رو گفته تا 700 وات هم میتونه تحمل کنه
ولی گرین در این مورد چیزی اصلاً نگفته
یعنی این اعدادی که گرین وارد کرده بالاترین حدی هست که میشه استفاده کرد؟!
در کل فکر نمی کنم تنها شرکتی که به فکر مشتری هست و دنبال این هست از سیستم برای مدت زمان طولانی استفاده کنه گرین باشه
یعنی این همه شرکت های بزرگ خارجی که تو کار پاور هستند هیچ کدوم به این فکر نمیکنند هم خودشون نفع ببرند و هم کاربر؟
پینوشت : شرمنده هی سوال میکنم ، جوابش رو بگذارید وقتی حالتون خوب شد.

angel_h1374
15-09-11, 06:29
اقا لطفا جواب ما هم بدین لطفا بگین چه پاوری برای سیستم زیر نیاز هست
Only the registered members can see the link %5D.jpg
لطفا پاوری که خودش زده رو فراموش کنین.

Over_Cracker
15-09-11, 06:46
سلام.

همین پاور 950 واتی که خودش مشخص کرده کافیه.

با قیمت 215 تومن میشه Green 1035b گرفت که توان خروجی بالاتری داره.بازدهیشم 85 تا 90 درصد هست.

angel_h1374
15-09-11, 07:28

پاور من از این هست FSP EPSILON 80PLUS 1010 (Only the registered members can see the link) دو چیز رو میخام بدونم یکی این که آیا پاور من برا این سیستم مناسبه؟

دوم این که پاوری که من دارم بهتره یا پاوری که این خودش زده؟

توجه داشته باشین که گرافیکش دو تا جی تی ایکس 580 هست یعنی اس ال آیه.

لینک مشخصات پاورم اینه Only the registered members can see the link

Over_Cracker
15-09-11, 07:59
پاور شما به نظر قدیمی میاد.اما از نظر توان خروجی مشکلی نداره.مشخصات دقیقش هم موجود نبود در لینکی که ارائه کردید.

شرکت های سازنده پاور اکثرا جزء کانال های OEM هستند و فقط کارشون برچسب زدن و اسمبل هست.از این جهت تنها مشخصاتی که برای کاربر شاخص باشه،گواهینامه هایی مثل 80 plus یا بهینه سازی انرژی مصرفی و مدار های محافظ هست.

اگر شما اورکلاک رو مد نظر نداشته باشید،یه پاور 850 وات هم کافیه. و در کل پاوری که انتخاب می کنید بهتره که جریان 70 آمپر رو در مود Combined یا مستمر در ریل 12+ داشته باشه که در اورکلاک هم مشکلی نداشته باشید.

پاور Tx950 در ریل 12+ ،78 آمپر به صورت ترکیبی ارائه میکنه و از لحاظ کیفیت و سطح نویز هم در رتبه خوبی قرار داره.از این جهت برتری های اشکاری بر پاور خودتون داره.

angel_h1374
15-09-11, 08:36
ممنون که جواب میدین پشت جعبه پاورم رو نگاه کردم که مشخصات اینا رو زده
Compatibility with Intel Core 2 Extreme & AMD Athlon 64 series-
ATX12V V2.3 l EPS12V V2.92 ready-
4-CHanal 12V Rails Design-
Meets 80PLUS-
High Efficiency >85%-
Supports SLI & Crossfire X Highest Rendering VGA Cards-
Environmentally Friendly PSU with Active PFC-
Energy Saving on standby Mode <1w-
120mm Variable Speed Fan with Ultra Low Noise-
Full Range input with complete Protection OVP/OCP/SCP-
True Total Power-
خوب اینم از مشخصات پاور من
خوب مشخصات اون پاور 950 واتی هم تو سایتش هست حالا بگین کدوم بهتره و چه چیزی از اون مدل کم و کسری داره؟
در ضمن لطفا اگه کسی سایت پاور های fsp رو میدونه چیه بگه.

البته فکر کنم همه این مشخصاتی که نوشتم تو اون لینک بود :D

Over_Cracker
15-09-11, 09:35
سایت FSP:Only the registered members can see the link

منظورم از مدل دقیق،تمامی مشخصات در ابعاد گونان هستش :مثل تعداد ریل های خروجی و امپراژ،جدول میزان نویز و بازدهی پاور،جزئیات مدار های محافظ و کیفیت قطعات نیمه هادی...

در اولین مقایسه،بازدهی TX950 به دلیل 80 PLUS نسخه برنز،بیشتر هست.یعنی در لود 20 و 100 درصد،بازدهی 82% رو ارائه میکنه و در لود 50% ،بازدهی 85% اما 80 plus معمولی در تمامی میزان لود پاور ،بازدهی 80% داره.

جدول میزان نویز در واحد دسیبل،تو لود های مختلف،یعنی در کار معمولی باسیستم (تا 570 وات) میشه گفت که صدای پاور به گوش نمیرسه

اینم جدول بازدهی پاور در سویچ های 115 و 230 -که قابلت اتوماتیک سویچ هم داره.

میزان امپراژ در ریل های اصلی:

AC INPUT 100-240V ~ 12A 50/60Hz
DC OUTPUT +3.3V +5V +12V -12V +5Vsb
MAX CURRENT 25A 25A 78A 0.8A 3A
MAX COMBINED WATTAGE 150W 936W 9.6W 15W
TOTAL POWER: 950W

حالا شما مشخصات پاورتون رو پیدا کنید تا چند مورد مذکور رو مقایسه کنیم تا در مرحله بعد به مقایسه بخش های بعدی برسیم و در نهایت تمامی اطلاعات در دسترس رو استخراج و یک نتیجه گیری نهایی داشته باشیم.

angel_h1374
15-09-11, 09:53
تو این فایل پی دی اف چند تا تست از پاور من هست توش سال ساخت 2009 زده
در مورد مشخصات پاور هم بگم که من یه آدم نوب در این ضمینه هستم و نمیدونم اون مشخصات رو باید از کجا به دست بیارم!

nima_hl
15-09-11, 10:22
اینطوری که شما نوشتید یعنی نصف کردید
این یعنی 100% بیشتر نیاز پاور باید بگیریم
در صورتی که طبق گفته این سایت معتبر
Electrolytic capacitor aging. When used heavily or over an extended period of time (1+ years) a power supply will slowly lose some of its initial wattage capacity. We recommend you add 10-20% if you plan to keep your PSU for more than 1 year, or 20-30% for 24/7 usage and 1+ years.
این یعنی اینکه برای استفاده 24 ساعت در هفته و بالای 1 سال نیا به 20 تا 30 درصد اضافه هست
یه چیز دیگه که نظرم رو جلب کرد این بود که پاور های دیگه یک بالاترین حد که میتونه تحمل کنه رو هم آوردند
مثلا واسه یه 37 آمپری گفته تا 50 آمپر هم میتونه تحمل کنه و یه پاور مثلا 600 واتی رو گفته تا 700 وات هم میتونه تحمل کنه
ولی گرین در این مورد چیزی اصلاً نگفته
یعنی این اعدادی که گرین وارد کرده بالاترین حدی هست که میشه استفاده کرد؟!
در کل فکر نمی کنم تنها شرکتی که به فکر مشتری هست و دنبال این هست از سیستم برای مدت زمان طولانی استفاده کنه گرین باشه
یعنی این همه شرکت های بزرگ خارجی که تو کار پاور هستند هیچ کدوم به این فکر نمیکنند هم خودشون نفع ببرند و هم کاربر؟
پینوشت : شرمنده هی سوال میکنم ، جوابش رو بگذارید وقتی حالتون خوب شد.

ببینید گرامی ما 3 بحث متفاوت داریم

1 - میزان مصرف قطعات

2- نوع کاربری شما

3- انتخاب پاور مناسب

شما با این برنامه (سایتی که لینک دادید) یا از داخل سایتهای سازنده قطعات ، میزان ماکزیمم مصرف کلیه قطعاتتون رو حساب میکنید مثلا میشه 400 وات

دقت داشته باشید که این 400 وات مصرف همیشگی قطعات شما نیست و بسته به نوع کاربری شما ، ممکنه هیچ گاه یه همچین توانی از پاور گرفته نشه

برای مثال اگر شما در حال گوش کردن به موزیک و اینترنت گردی باشید سیستم شما حدود 100 وات مصرف داره

اگر در حال بازی کردن یا رندر باشید حدود 300 وات ولی اگر در حال کانورت فیلم توسط گرافیک باشید و همزمان سیستم مشغول رندر باشه احتمالا به 400 وات مصرف هم خواهید رسید

به عبارتی یکی از پارامترهای مهم برا انتخاب پاور نوع کاربریه که به علت تنوع بسیار زیاد قابلیت چارت یا جدول شدن ندارد

شما حالا میدونید که ماکزیمم توان مصرف سیستمتون 400 واته و گیمر هم هستید و کارهای همزمان گرافیکی و رندری هم انجام نمیدین که مصرف سیستم برای مدت زیادی روی 400 بمونه و از همه مهمتر اهل آورکلاک هم نیستید که مصرف سیستم از 400 عبور کنه

در این حالت یک پاور 450 واتی ریل مثل همون 530 که خودتون فرمودید انتخاب خوبیه

گرفتید چی شد ؟ :wink:

انتخاب پاور مناسب یه فرمول مثل اون جدول نیست که قطعات را توش بچینید و به یک عدد فیکس برسید

به همین دلیله که یکی از بحثهای همیشگی انتخاب پاور مناسبه که هیچ گاه هم پایان نخواهد داشت

تا اینجای بحث را داشته باشید تا من برم بیرون و برگردم ادامه بدیم :give_rose:

bestirani2
15-09-11, 12:13
اقا لطفا جواب ما هم بدین لطفا بگین چه پاوری برای سیستم زیر نیاز هست
لطفا پاوری که خودش زده رو فراموش کنین.
من
اینجا (Only the registered members can see the link)محسابه کردم 1300 تا میخواهید
1500 هم بتونید بگیرید بد نیست (برای اورکلاک و ..)

bestirani2
15-09-11, 12:29
ببینید گرامی ما 3 بحث متفاوت داریم

1 - میزان مصرف قطعات

2- نوع کاربری شما

3- انتخاب پاور مناسب

شما با این برنامه (سایتی که لینک دادید) یا از داخل سایتهای سازنده قطعات ، میزان ماکزیمم مصرف کلیه قطعاتتون رو حساب میکنید مثلا میشه 400 وات

دقت داشته باشید که این 400 وات مصرف همیشگی قطعات شما نیست و بسته به نوع کاربری شما ، ممکنه هیچ گاه یه همچین توانی از پاور گرفته نشه

برای مثال اگر شما در حال گوش کردن به موزیک و اینترنت گردی باشید سیستم شما حدود 100 وات مصرف داره

اگر در حال بازی کردن یا رندر باشید حدود 300 وات ولی اگر در حال کانورت فیلم توسط گرافیک باشید و همزمان سیستم مشغول رندر باشه احتمالا به 400 وات مصرف هم خواهید رسید

به عبارتی یکی از پارامترهای مهم برا انتخاب پاور نوع کاربریه که به علت تنوع بسیار زیاد قابلیت چارت یا جدول شدن ندارد

شما حالا میدونید که ماکزیمم توان مصرف سیستمتون 400 واته و گیمر هم هستید و کارهای همزمان گرافیکی و رندری هم انجام نمیدین که مصرف سیستم برای مدت زیادی روی 400 بمونه و از همه مهمتر اهل آورکلاک هم نیستید که مصرف سیستم از 400 عبور کنه

در این حالت یک پاور 450 واتی ریل مثل همون 530 که خودتون فرمودید انتخاب خوبیه

گرفتید چی شد ؟ :wink:

انتخاب پاور مناسب یه فرمول مثل اون جدول نیست که قطعات را توش بچینید و به یک عدد فیکس برسید

به همین دلیله که یکی از بحثهای همیشگی انتخاب پاور مناسبه که هیچ گاه هم پایان نخواهد داشت

تا اینجای بحث را داشته باشید تا من برم بیرون و برگردم ادامه بدیم :give_rose:
دوست عزیز من خودم حرف های شما رو قبول دارم برای همین Capacitor Aging رو آزاد گذاشتند تا خودمون انتخاب کنیم
بحث سر انتخاب پاور مناسب نیست
بحث من چیز دیگه ای بود
که الان به یک نوع دیگه تعریف میکنم
من بحثم این هست گرین هیچ قاعده خاصی رو برای اضافه کردن یک درصد مشخص رعایت نکرده
مثال بزنم
کرافیگ 250 تو سایت NVIDIA زده 150 وات برق نیاز داره و گرین هم گفته 150 وات
حالا از اون طرف گرافیک
550 رو گفته شده 116 وات نیاز داره که گرین گفته 250 وات
یعنی یه گرافیکی که طبق شرکت سازنده و بنچ مارک های سایتهای معتبر نیاز به مصرف برق کمتری داره از نظر گرین نیاز به مصرف برق بیشتری داره
هر مدلی رو نگاه کنید درصدی که بهش اضافه شده با مدل دیگه فرق داره
یه جا 40% اضافه کردند یه جای 100% یه جا اصلاً اضافه نکردند
بیشتر شبیه این میمونه یه عدد تصادفی نوشتند
من با دیدن این چیزها حتی به مشخصات محصولات گرین به شک افتادم چونکه ایران توی تحریم هست نمیشه واسه هیچ کدام از اون محصولات گواهی مربوطه رو گرفت و ما اصلاً واقعاً نمیدونیم با چه جور پاوری طرف هستیم
اون بحث گذاشتن یک برق برای گرافیک هم حرف شما رو قبول ندارم
میتونست توی دفترچه این اخطار رو بده که برای همچین کارتهایی اضافه بشه
وقتی یکی میاد 580 رو روش میندازه طبعاً دیگه به گرین ربطی نداره
در ضمن وقتی گرین میگه حمایت از حقوق مصرف کنند به جای اینکه به فکر بدنام شدن شرکت باشه باید به فکر مصرف کنند بیچاره باشه
مخصوصا تو ایران با این وضع درآمد پایین نسبت به سایر کشور ها
از طرف دیگر یه هارد SSD 128 ساتا 3 رو اگه ما دلاره 1250 حساب کنیم میشه 200 هزار تومان که تو ایران 350 قیمت میدهند
یعنی ما داریم با درآمد پایین پول بالاتری برای قطعات میدهیم که این اصلاً منصفانه نیست

angel_h1374
15-09-11, 12:44
من
اینجا (Only the registered members can see the link)محسابه کردم 1300 تا میخواهید
1500 هم بتونید بگیرید بد نیست (برای اورکلاک و ..)
ممنون ولی فکر نکنم همچین پاوری بخاد!!

bestirani2
15-09-11, 13:36
ممنون ولی فکر نکنم همچین پاوری بخاد!!
خودتون میتونید توی اون سایت حساب کنید
البته این 1300 با وجود مصرف 24 ساعت در هفته و بالای 1 سال هست
اگه مصرفتون کمتر هست به عدد پایینتری میرسید
نحوه محاسبه هم بدین صورت هست که میاد ماکزیمم مصرف قطعات رو جمع میبنده بعد میگه حداکثر از 90% این قطعات استفاده میشه
و بعد اون عدد 30% یا کمتر رو برای عمر کارکرد اضافه میشه
کارت شما 250 وات مصرف داره
که اگه دو تا باشه میشه 500 تا
که اگه 30% هم اضافه کنیم این دو تا فقط میشه 650 تا
واتر کولینگتون برق میره
4 تا ماژول رم دارید برق میبره
و ....

nima_hl
15-09-11, 14:12
دوست عزیز من خودم حرف های شما رو قبول دارم برای همین Capacitor Aging رو آزاد گذاشتند تا خودمون انتخاب کنیم
بحث سر انتخاب پاور مناسب نیست
بحث من چیز دیگه ای بود
که الان به یک نوع دیگه تعریف میکنم
من بحثم این هست گرین هیچ قاعده خاصی رو برای اضافه کردن یک درصد مشخص رعایت نکرده
مثال بزنم
کرافیگ 250 تو سایت NVIDIA زده 150 وات برق نیاز داره و گرین هم گفته 150 وات
حالا از اون طرف گرافیک
550 رو گفته شده 116 وات نیاز داره که گرین گفته 250 وات
یعنی یه گرافیکی که طبق شرکت سازنده و بنچ مارک های سایتهای معتبر نیاز به مصرف برق کمتری داره از نظر گرین نیاز به مصرف برق بیشتری داره
هر مدلی رو نگاه کنید درصدی که بهش اضافه شده با مدل دیگه فرق داره
یه جا 40% اضافه کردند یه جای 100% یه جا اصلاً اضافه نکردند
بیشتر شبیه این میمونه یه عدد تصادفی نوشتند
من با دیدن این چیزها حتی به مشخصات محصولات گرین به شک افتادم چونکه ایران توی تحریم هست نمیشه واسه هیچ کدام از اون محصولات گواهی مربوطه رو گرفت و ما اصلاً واقعاً نمیدونیم با چه جور پاوری طرف هستیم
اون بحث گذاشتن یک برق برای گرافیک هم حرف شما رو قبول ندارم
میتونست توی دفترچه این اخطار رو بده که برای همچین کارتهایی اضافه بشه
وقتی یکی میاد 580 رو روش میندازه طبعاً دیگه به گرین ربطی نداره
در ضمن وقتی گرین میگه حمایت از حقوق مصرف کنند به جای اینکه به فکر بدنام شدن شرکت باشه باید به فکر مصرف کنند بیچاره باشه
مخصوصا تو ایران با این وضع درآمد پایین نسبت به سایر کشور ها
از طرف دیگر یه هارد SSD 128 ساتا 3 رو اگه ما دلاره 1250 حساب کنیم میشه 200 هزار تومان که تو ایران 350 قیمت میدهند
یعنی ما داریم با درآمد پایین پول بالاتری برای قطعات میدهیم که این اصلاً منصفانه نیست

لینکها را چک کردم و حق با شماست

منبع جدول گرین و نحوه محاسبه را پیگیری میکنم و خدمتون اعلام میکنم

در مورد قیمت هم به شما حق میدم و خودم هم همیشه با نماینده شرکتها سر قیمت چونه میزنم تا قطعات به قیمت مناسبتری به دست مصرف کننده برسه

البته راه ارزون شدن قطعات نخریدنه . ما سال گذشته حرکت خوبی برای این قضیه داشتیم و تونستیم بعضی قیمتها را پائین بیاریم ولی در سال جاری به دلیل بالا رفتن قیمت دلار و مشکلات بسیار زیاد واردات متاسفانه قیمتها روند صعودی پیدا کردن

الان علاوه بر مطالبی که بالا عرض شدن شرکتهای بزرگی مانند گرین یک مالیات دیگه هم باید به دولت پرداخت کنند که شرکتهای کوچک معمولا به شکلهای مختلف دارند از این پرداخت فرار میکنند

البته اینها را برای دفاع از گرین عرض نکردم و به نظرم هر خریداری باید اول به فکر خودش باشه و مناسبترین کالای ممکنه را با کمترین بودجه تهیه کنه

AMD>INTEL
15-09-11, 15:21
دوست من سایت های دیگه رو هم امتحان کنید . اعدادی که این سایت ها میدهند بعلاوه 30% میشه یک پاور مناسب برای سیستم شما . سعی کنید توجه ویژه ای روی شاخه 12 داشته باشید معمولا پاورهای جدید قدرتمند یک ریل 12 پر قدرت به جای چند ریل متوسط دارند که این مخصوصا روی گرافیکهای قدرتمند تاثیر بسزایی دارد .
به نظر من برنامه محاسباتی شرکت مورد نظر مقداری اشتباه دارد . امیدوارم در ورژنهای بعدی اصلاح شود .
با تشکر
امید

bestirani2
15-09-11, 15:21
لینکها را چک کردم و حق با شماست

منبع جدول گرین و نحوه محاسبه را پیگیری میکنم و خدمتون اعلام میکنم

در مورد قیمت هم به شما حق میدم و خودم هم همیشه با نماینده شرکتها سر قیمت چونه میزنم تا قطعات به قیمت مناسبتری به دست مصرف کننده برسه

البته راه ارزون شدن قطعات نخریدنه . ما سال گذشته حرکت خوبی برای این قضیه داشتیم و تونستیم بعضی قیمتها را پائین بیاریم ولی در سال جاری به دلیل بالا رفتن قیمت دلار و مشکلات بسیار زیاد واردات متاسفانه قیمتها روند صعودی پیدا کردن

الان علاوه بر مطالبی که بالا عرض شدن شرکتهای بزرگی مانند گرین یک مالیات دیگه هم باید به دولت پرداخت کنند که شرکتهای کوچک معمولا به شکلهای مختلف دارند از این پرداخت فرار میکنند

البته اینها را برای دفاع از گرین عرض نکردم و به نظرم هر خریداری باید اول به فکر خودش باشه و مناسبترین کالای ممکنه را با کمترین بودجه تهیه کنه
ممنون بابت پیگیریتون
اگه حداکثر توان مصرفی رو هم پیگیری کنید ممنون میشم
چون تو خود سایت گرین صحبتی نشده
ولی برندهای دیگه به طور مثال 500 واتشون رو گفته تا 620 وات و جریان ورودی 50 آمپر تحمل میکنه
من میخواهم بدونم وقتی گرین زده مثلاً 630 وات حداکثر رو در نظر گرفته و معادل همون 500 وات شرکت های دیگه هست یا اینکه این 630 وات هم میتونه تا 750 وات مثلاً تحمل کنه

mohamad70
15-09-11, 15:34
ولی برندهای دیگه به طور مثال 500 واتشون رو گفته تا 620 وات و جریان ورودی 50 آمپر تحمل میکنه
من میخواهم بدونم وقتی گرین زده مثلاً 630 وات حداکثر رو در نظر گرفته و معادل همون 500 وات شرکت های دیگه هست یا اینکه این 630 وات هم میتونه تا 750 وات مثلاً تحمل کنه

دوست عزیز فکر میکنم منظور شما Continuous Power و Peak Power هست .

مقدار Peak power اهمیت زیادی نداره چون یک پاور فقط به مدت بسیار کوتاهی به همراه Ripple بالا قادر هست این میزان خروجی داشته باشه

اما Continuous Power میزانیست که یک پاور باید به صورت پایدار و مداوم داشته باشه و قاعدتا عددی هم که گرین ذکر کرده همین مورد هست.

bestirani2
15-09-11, 15:46
دوست عزیز فکر میکنم منظور شما Continuous Power و Peak Power هست .

مقدار Peak power اهمیت زیادی نداره چون یک پاور فقط به مدت بسیار کوتاهی به همراه Ripple بالا قادر هست این میزان خروجی داشته باشه

اما Continuous Power میزانیست که یک پاور باید به صورت پایدار و مداوم داشته باشه و قاعدتا عددی هم که گرین ذکر کرده همین مورد هست.
ولی همون پیک تایم هم مهم هست
مثلاً واسه مدت زیر ده دقیقه ممکن هست نیاز به برق بالاتری داشته باشیم
مثلاً هنگامی که داخل بازی یک دی وی دی هم رایت میکنیم و چند کار دیگه رو انجام میدهیم واسه اون چند دقیقه آسیبی به سیستم نمیرسه

nima_hl
15-09-11, 17:20
ولی همون پیک تایم هم مهم هست
مثلاً واسه مدت زیر ده دقیقه ممکن هست نیاز به برق بالاتری داشته باشیم
مثلاً هنگامی که داخل بازی یک دی وی دی هم رایت میکنیم و چند کار دیگه رو انجام میدهیم واسه اون چند دقیقه آسیبی به سیستم نمیرسه

اگر پاوری پیک پاور بالائی داشته باشه مفهومش اینه که پروتکشن ضعیفی داره

در پیک پاور تنها اتفاقی که میافته یکی یکی قطعات ضعیف کامپیوتر کباب میشن

البته توجه داشته باشید که اکثر مصرف یک سیستم را پردازنده و گرافیک کارت دارند و قطعات دیگه مثل dvd که شما مثال زدید مصرف آنچنانی ندارند که بخوان به پاور فشار بیارند

شما اگر مارجین 10% را هم در نظر گرفته باشید هیچ موقع این 10% پر نمیشه مگر اینکه قطعه یا قطعاتی را آورکلاک کنید

.D3VIL.
15-09-11, 17:44
پاورهای جدید قدرتمند یک ریل 12 پر قدرت به جای چند ریل متوسط دارند که این مخصوصا روی گرافیکهای قدرتمند تاثیر بسزایی دارد .
میشه یک مقدار بیشتر توضیح بدین؟!
فکر میکنم مظاهر عزیز در پستشون جواب شما رو دادند و نمیدونم قصد شما از بد جلوه دادن پاور های Green ساخت H]GHPOWER چیه؟

اگر شما اورکلاک رو مد نظر نداشته باشید،یه پاور 850 وات هم کافیه. و در کل پاوری که انتخاب می کنید بهتره که جریان 70 آمپر رو در مود Combined یا مستمر در ریل 12+ داشته باشه که در اورکلاک هم مشکلی نداشته باشید.

موفق باشید

bestirani2
15-09-11, 19:28
اگر پاوری پیک پاور بالائی داشته باشه مفهومش اینه که پروتکشن ضعیفی داره

در پیک پاور تنها اتفاقی که میافته یکی یکی قطعات ضعیف کامپیوتر کباب میشن

البته توجه داشته باشید که اکثر مصرف یک سیستم را پردازنده و گرافیک کارت دارند و قطعات دیگه مثل dvd که شما مثال زدید مصرف آنچنانی ندارند که بخوان به پاور فشار بیارند

شما اگر مارجین 10% را هم در نظر گرفته باشید هیچ موقع این 10% پر نمیشه مگر اینکه قطعه یا قطعاتی را آورکلاک کنید

پس منتظر پاسخ شما واسه میزان بالای مصرف پیشنهادی برای انویدیا میمونم
تو توضیحات دفترچه رو میخواندم نوشته بود در صورتی که از توان مصرفیش بار بیشتری وارد بشه را روی یکی از شاخه ها بار بیشتری وارد بشه به صورت خودکار خاموش میشه پاور
که به نوعی من میتونم هر قت کامپیتور به طور خودکار خاموش شد اقدام به عوض کردن پاورم بکنم
پس به نوعی خیالم راحت باشه که به قطعه صدمه نمیرسه و نهایت دستگاه خاموش میشه؟

nima_hl
16-09-11, 04:50
پس منتظر پاسخ شما واسه میزان بالای مصرف پیشنهادی برای انویدیا میمونم
تو توضیحات دفترچه رو میخواندم نوشته بود در صورتی که از توان مصرفیش بار بیشتری وارد بشه را روی یکی از شاخه ها بار بیشتری وارد بشه به صورت خودکار خاموش میشه پاور
که به نوعی من میتونم هر قت کامپیتور به طور خودکار خاموش شد اقدام به عوض کردن پاورم بکنم
پس به نوعی خیالم راحت باشه که به قطعه صدمه نمیرسه و نهایت دستگاه خاموش میشه؟

دقیقا کار پروتکشن همینه که اجازه صدمه زدن به قطعات را نده و پاور را خاموش کنه

اگر از برند خوب ، مدل مناسب خرید فرمودید میتونید اطمینان داشته باشید که که به قطعاتتون لطمه ای وارد نمیشه

برای این میگم مدل مناسب از برند خوب چون معمولا برندهای معروف پاورهای آشغال هم میسازند که پروتکشن ، بازده و ....... در اون مدلها کلا تعطیله

پینوشت : این مسیری که شما الان دارید طی میکنید و اطلاعاتتون را در مورد پاورها بالا میبرید بنده سالها پیش رفتم و اگر سعی میکنم توضیحاتم مفصل باشه صرفا به دلیل انتقال تجربه است

پس گمان نکنید که میخواهم اطلاعات شما را زیر سئوال ببرم یا اینکه از شرکت گرین دفاع کنم

خود من در گذشته نه چندان دور از منتقدین پروپا قرص این شرکت بودم و معمولا از پاورهای شرکتهای دیگه در پیشنهاداتم استفاده میکنم

در ضمن از افرادی مانند شما که به صورت عمقی به مسائل میپردازند خیلی خوشم میاد و هر کمکی که از دستم بر بیاد براشون انجام میدم :give_rose:

bestirani2
16-09-11, 11:16
دقیقا کار پروتکشن همینه که اجازه صدمه زدن به قطعات را نده و پاور را خاموش کنه

اگر از برند خوب ، مدل مناسب خرید فرمودید میتونید اطمینان داشته باشید که که به قطعاتتون لطمه ای وارد نمیشه

برای این میگم مدل مناسب از برند خوب چون معمولا برندهای معروف پاورهای آشغال هم میسازند که پروتکشن ، بازده و ....... در اون مدلها کلا تعطیله

پینوشت : این مسیری که شما الان دارید طی میکنید و اطلاعاتتون را در مورد پاورها بالا میبرید بنده سالها پیش رفتم و اگر سعی میکنم توضیحاتم مفصل باشه صرفا به دلیل انتقال تجربه است

پس گمان نکنید که میخواهم اطلاعات شما را زیر سئوال ببرم یا اینکه از شرکت گرین دفاع کنم

خود من در گذشته نه چندان دور از منتقدین پروپا قرص این شرکت بودم و معمولا از پاورهای شرکتهای دیگه در پیشنهاداتم استفاده میکنم

در ضمن از افرادی مانند شما که به صورت عمقی به مسائل میپردازند خیلی خوشم میاد و هر کمکی که از دستم بر بیاد براشون انجام میدم :give_rose:

پاور که عرض کردم Green GP530A-EU که پروتکشن رو داره
اندازه وات 560 عادی تو سایت گرین مشخص نشده ولی 6870 طبق جدول مصرفی گرین و با توجه به بقیه قطعاتم مشکلی نداره ولی تنها مشکلم یک کابل برق کم دارم که باید تبدیل استفاده کنم
که فکر کنم در این صورت از شاخه +5V و 3.3V استفاده میشه
و امکان ضرر هم هست ولی با توجه به پروتکشن فکر کنم خیالم باید راحت باشه
الان یا باید از تبدیل استفاده کنم و یا پاوری که یک ماه نشده خریدم رو زیر قیمت بدهم بره و یه 635 بگیرم که اینطوری خیلی ضرر میکنم.

nima_hl
16-09-11, 12:57
پاور که عرض کردم Green GP530A-EU که پروتکشن رو داره
اندازه وات 560 عادی تو سایت گرین مشخص نشده ولی 6870 طبق جدول مصرفی گرین و با توجه به بقیه قطعاتم مشکلی نداره ولی تنها مشکلم یک کابل برق کم دارم که باید تبدیل استفاده کنم
که فکر کنم در این صورت از شاخه +5V و 3.3V استفاده میشه
و امکان ضرر هم هست ولی با توجه به پروتکشن فکر کنم خیالم باید راحت باشه
الان یا باید از تبدیل استفاده کنم و یا پاوری که یک ماه نشده خریدم رو زیر قیمت بدهم بره و یه 635 بگیرم که اینطوری خیلی ضرر میکنم.

همانگونه که در تصویر مشاهده میفرمائید کابل تبدیل فقط از برق 12 ولت استفاده میکنه ( سیمهای قهوهای و مشکی هر دو گراند هستند )

با گرافیک 6870 اگر از این تبدیل استفاده بفرمائید مشکلی برای کارت یا سیستمتون بوجود نمیاد

با خیال راحت از سیستمتون لذت ببرید

bestirani2
16-09-11, 14:01

همانگونه که در تصویر مشاهده میفرمائید کابل تبدیل فقط از برق 12 ولت استفاده میکنه ( سیمهای قهوهای و مشکی هر دو گراند هستند )

با گرافیک 6870 اگر از این تبدیل استفاده بفرمائید مشکلی برای کارت یا سیستمتون بوجود نمیاد

با خیال راحت از سیستمتون لذت ببرید

کارتهای SAPPHIRE به جای دو تا 4 پین از یه دونه استفاده میکنند
این مشکل ایجاد نمیکنه؟

nima_hl
16-09-11, 14:23
کارتهای SAPPHIRE به جای دو تا 4 پین از یه دونه استفاده میکنند
این مشکل ایجاد نمیکنه؟

با پاور و گرافیک شما خیر مشکلی ایجاد نمیکنه

این رابطهای 2 فیشه برای گرافیکهای پر مصرف یا پاورهائی که سیمهای نازک دارند استفاده میشن که بار مصرف بین 2 شاخه پخش شده و باعث داغ شدن سیمهای پاور نشه

bestirani2
17-09-11, 19:20
با پاور و گرافیک شما خیر مشکلی ایجاد نمیکنه

این رابطهای 2 فیشه برای گرافیکهای پر مصرف یا پاورهائی که سیمهای نازک دارند استفاده میشن که بار مصرف بین 2 شاخه پخش شده و باعث داغ شدن سیمهای پاور نشه
ببخشید باز مزاحم شدم
الان 6870 رو گرفتم و میخواستم بدونم تا چقدر کمتر از 12 ولت در شاخه 12 ولت میشه توی لود 100% سی پی و گرافیک رو منطقی دونست؟
شرایط رو هم حداقل سه سال استفاده از سیستم + روزی 12 ساعت
استفاده در لود های 100% هم نهایت در ماه 40 ساعت

bestirani2
20-09-11, 12:51
الان با برنامه OCCTPT3.1.0 تو فشار به پاور حدود 90%اش شاخه 12 ولتم روی 11.9 بود و حدود 3% اش روی 11.8 ولی از 11.8 پایینتر نیامد.
مادربوردم هم p8z68 v pro هست که فکر میکنم عدد پرت نمیده ولی با این حال اگه وضعیت حساس هست برم یک ولت متر تهیه کم و دوباره اندازه بگیرم
البته تو بازی ها حتی کرایسس 2 ثابت رو 12 میموند.
دوستانی که تجربه دارند در این زمینه لطفاً راهنمایی کنند میتونم این پاور رو چند سال نگه دارم؟ آسیبی به سخت افزارم نمیرسونه؟
تا چه حد مجازم؟ اگه کمی اورکلاکم رو بیشتر کنم 50% رو 11.9 میشه و 50% رو 111.8 ولی بازم از 11.8 پایینتر نمیاد