PDA

مشاهده نسخه کامل : مدیریت برنامه های جاوا روی پاکت پیسی

Emperatour
18-05-07, 17:06
این مطلب نقل قول هست از اقا دانیال عزیز از پرشین تولز

ماشین جاوا ،یالا سوار شید
عزیزان ، بالاخره بعد از کلی کلنجار رفتن و دعوا مرافعه ، یه نابغه ، برداشته و آخرین نسخه ماشین جاوای آی بی ام که مجانی هست رو سر هم کرده برامون

تمام اعتبار قضیه مربوط می شه به سایت کاربران ای ت (Only the registered members can see the link)ن ، پس به افتخار شون یه کف مرتب

خوب حالا باید کمی توضیح بدم ، فایلی که براتون می ذارم ، مجانی هست ، فقط خیلی استفاده ازش پیچیده بود، که توسط اون آقای نابغه ساده شده
فایل فشرده شده 4.2مگ هست
بعد از دانلود ، اون رو روی دستگاه باز کنید ، باید این فایل ها رو داشته باشید :
Only the registered members can see the link
بعد باید ، فایل کب رو یعنی
midp20en-5_7_2.cab
به دستگاه تون منتقل کنید
و اگر ویندوز تون 2005 نیست ، با کب اینستال در یه جایی که خودتون دوست دارید(ترجیحاً در مموری خارجی ، چون این فولدر، ذخیره کننده فایل های میدلت جاوا که در آینده بخواهید اجرا کنید خواهد بود ، و احتمالاً مموری داخلی رو اشغال می کنه) نصب اش کنید.
بعد فایل
IBM-MiDP2.0-6.1regرو توسط یه مرور گر رجیستری ، به رجیستری پی پی سی تون اضافه کنید
دقت کنید که بهترین برنامه که پیشنهاد می کنم ، برنامه رسکو رجیستری ادیتور هست که همراه رسکو اکسپلورر نصب می شه. اگر شما رسکو رو نصب دارید ، کافیه در رسکو اکسپلورر ، روی این فایل که بردید اش به پی پی سی ف کلیک کنید.بقیه اش با اونه.

در آخر برای راحتی شما من در فایل رار ، فقط دو فولدر lib binرو که لازمه روی چیزی که فایل کب روی دستگاه شما نصب کرده ، اوررایت کنید رو از فایل نسخه 6 اش کشیدم بیرون و در فایل رار گذاشتم.پس معطلش نکنید ؛ این دو تا رو بریزید روی فولدر نصب شده در پی پی سی
دقت کنید ، ظاهراً روی دستگاه های دبلیو ام 5 ، یه اختلاف با 2003 هست ، اونم اینه که روی 2005 ، فولدر ها به ترتیبی هست که در فایل تکست همراه هست ، ولی در 2003 فقط با فایل کب ، دوتا فولدر بدون اسم J9ساخته می شه.

خوب نصب تمام شد.
برای نصب برنامه ها دو تا راه دارید:

1.در پروگرم تون ، MIDlet HQاضافه شده ، اجراش کنید.
بعد یه همچین صفحه ای ببینید:
بعد ، بردارید و هر فایل میدلت جاوا که دارید رو نصب کنید:
installرو بزنید تا یه همچین صفحه ای بیاد
بعدش ، نصب اینها یه کم سخته ، شما همیشه باید از این فرمت استفاده کنید تا فایل های jad یاjarتون رو بهش بخرونید.:
file:///name-of-your-card/folder-the-jar-file-situated/name.jar
که دقیقاً باید حاوی مسیر فایل جار باشه
مثال:
اسم مموری داخلی دستگاه من flashdisk و مسیر فایل جار در شاخه javaو خود فایل test.jarاست
خوب پس من باید در صفحه اینستال این مسیر رو بدم:

file:///flashdisk/java/test.jar
همون طور که می بینید ، بهتره فایل های میدلت رو ، در همون روت یا نهایتاً در یک فولدر پایین تر نگه دارید ، که مجبور نشید تایپ زیادی بکنید

2.می تونید توی خود پی پی سی ، در فایل اکسپلورر تون ، خیلی راحت روی فایل های جار و یا جاد کلیک کنید، نگران نباشید، ایکونی بهشون نسبت داده نشده ، ولی خودش می بره توی این برنامه و نصب می کنه.بقیه مراحل مثل روش 1 هست.

خوب از history می تونید فایل های اخیری که نصب کنید رو دوباره باز یابی کنید:
لازم به ذکره که می تونید بعد از نصب ، فایل میدلت رو جابجا کنید ، چون که در این مسیر ، نصب می شه . در ضمن ، وقت نصب هم یک سری اخطار امنیتی می ده که ردشون کنید.

یه چیزی که من دقت کردم اینه که هر دو نوع فایل رو به عنوان اجرا کننده قبول می کنه.راستی این رو هم بگم که نقشه های تحت جاوای تهران ، همون طور که فقط روی اتم کار کرد و روی جس جار و باند با داشتن ماشین جاوای سر خود نصب نشد ، روی این هم مشکل داره ، به این معنی که نقشه رو نشون نمی ده .
اما برنامه معروف رهیاب 85 که خیلی هم کاراست و قیمت مناسبی هم داره ( هنوز کرک نداره) رو برای همین محیط نوشتن و عالی کار می کنه.

اوه اینم لینک کل برنامه که براتون آپ کردم ، بازم بگم ، این فایل ها رو توی سرور فروم ایتن هم می تونید بگیرید وفقط چون دردسر داشت من این طوری سعی کردم ساده اش کنم و فقط فایل های ضروری را گذاشتم.

آن اینستال کردن هر میدلت جاوا هم مثل آب خوردن می مونه ، کافیه در خود برنامه انتخاب و uninstallرو فشار بدید
مهم : با نصب برنامه ، در فولدر \my documents\tempفایل برنامه نصب می شه ، پس هیچ وقت پاکش نکنید که بیچاره می شید.
پس فعلاً راهی برای نصب روی مموری خارجی وجود نداره

Arshia001
20-05-07, 16:34
ممنون،ولی لینکش فیلتره!

Emperatour
20-05-07, 16:49
الان برات اپلود میکنم وایسا

Emperatour
20-05-07, 16:57

sanik
14-08-08, 18:10
متشکر م از بابت برنامه من تونستم نصبش کنم ولی بازی هارو پس از نصب اجرا نمیکنه ولی برای دیکشنری کار میده میدونین مشکل از کجاست sadegh_sanik2@yahoo.com