PDA

مشاهده نسخه کامل : از کــاربر تا ادمــیـــن در Different Level ... [ معرفی سیستم جدید ترفیع کاربری ]

Shahryar
05-09-11, 15:31
با سلام خدمت دوستان عزیز و همراهان همیشگی مجموعه شهر سخت افزار ؛

همان گونه که اطلاع دارید یکی از مهم ترین مباحث در یک مجموعه سیستم ترفیع و ارتقاء افراد هست که به طور مستقیم روی فعالیت کلی اون مجموعه و انگیزه افرادش برای فعالیت تاثیر میگذاره .

از این رو تصمیم گرفتیم در Different Level یک سیستم جدید ترفیع کاربری را برای مجموعه طراحی کنیم که پس از رایزنی های بسیار زیادی به مشورت تیم مدیریت رسید و هم اکنون این سیستم را طی چندین مرحله به معرفی شما عزیزان می رسونیم تا بتونید با نظرات + یا - شما این سیستم را بهتر کنیم و در راه اندازی فاز اول Different Level ازش به صورت زنده در انجمن استفاده کنیم .

سیستم جدید مزایای بسیار زیادی نسبت به سیستم قدیمی داره مثل اتوماتیک بودن درخواست ها بوسیله ی فرم ، تسریع ورود به تیم مدیریت ، امکان فعالیت آزمایشی فرد تحت عنوان کاندید مدیریتی ، کنترل هر چه بیشتر و بهتره مجموعه ، مدیریت فعال تر و بهتر و ... .

در این رابطه برای بخش اول معرفی این سیستم ، "سیستم ورود به تیم مدیریت " و معرفی گروه "ناظرین انجمن " را در نظر گرفتیم .

سیستم ورود به تیم مدیریت :

در این سیستم کاربران فعالی که حداقل به مدت سه ماه به طور مستمر در انجمنی که کاربر فعال آن هستند یا تیم های خاص ( تشریح تیم ها در قسمت های بعدی معرفی این سیستم انجام خواهد شد ) فعالیت دارند می توانند با تکمیل فرم درخواست برای ورود به تیم مدیریت ( که در فاز اول Different Level روی سیستم انجمن قرار خواهد گرفت ) ، آمادگی خود را برای همکاری با تیم مدیریت اعلام کنند . در این صورت در صورت صلاح دید تیم مدیریت این کاربر به کاندیدای همکار ( Assistant Candidate ) تغییر و مدتی با این عنوان فعالیت خواهد کرد تا ضمن شناخته شدن توسط سایر کاربران ، مدتی آزمایشی ( فعالیت تحت عنوان کاندید = فعالیت آزمایشی ) توانایی های اجرایی و مدیریتی وی مورد آزمایش قرار گیرد و در صورت مناسب بودن فعالیت این کاربر به همکار انجمن تبدیل خواهد شد . در مواردی که تیم مدیریت نیاز به دانستن نظر کاربران پیرامون این کاندید باشد ، تاپیکی برای رای گیری و نظرخواهی پیرامون کاندید مورد نظر ایجاد می گردد تا نظر سایر کاربران نیز در تصمیم گیری دخالت داده شود .

پس از ورود فرد به تیم مدیریت به عنوان همکار انجمن ، در صورت استمرار فعالیت مفید و مدیریت مناسب ، فرد به مقام "کاندیدای مدیریت انجمن X " خواهد رسید . این فرد در صورت عملکرد مناسب در مدیریت و فعالیت در بخش مورد نظر پس از مدتی به "مدیر انجمن X" تغییر خواهد کرد . در این سیستم به همین شکل مدیر می تواند با فعالیت مناسب به سرپرست انجمن ( Supervisor ) ( همراه با مرحله آزمایشی مثل مراحل قبل ) ، مدیر ارشد ( Super Moderator ) و در نهایت به مدیریت کل مجموعه ( Administrator ) ارتقاء یابد که طبیعیست ارتقاء در پست های بالا بسیار سخت تر از پست های پایین تر خواهد بود .

ناظر :

انجمن بزرگی مانند شهر سخت افزار با حجم زیادی از ارسال ها ، مطالب و ... قطعاً نیاز به افرادی دارد که وظیفه اصلی آن ها در کنار فعالیت مستمر و مفید در انجمن ، رسیدگی به ارسال ها و مطالب مجموعه باشد .

از این رو کاربرانی که فعالیتی مناسب و توانایی رسیدگی زیاد به ارسال ها ، گزارشات و ... را دارند و حداقل سه ماه از فعالیت آن ها در انجمن مربوطه می گذرد ، می توانند با تکمیل فرم مربوطه درخواست خود را مبنی بر "ناظر" شدن ارسال کرده و از این طریق اعلام آمادگی نمایند .

لازم به ذکر است که برای ناظر شدن سطح تخصصی بودن ارسال های کاربر می تواند پایین تر از سطحی باشد که برای همکار شدن نیاز است چراکه هر چند از وظایف اصلی یک ناظر فعالیت مستمر در انجمن خود است ولی وظیفه مهم تر وی رسیدگی به ارسال ها و مدیریت آن هاست . در واقع ناظرین می بایست در انجمن تحت نظارت خود متخصص باشند تا بتوانند به درستی نظارت کنند ولی سطح تخصصی بودن می تواند کمتر از همکار یا مدیر انجمن که پستی کاملاً تخصصیست ، باشد .

ناظرینی که فعالیت مناسبی از حیث تخصصی بودن مطالبشون داشته باشند بعد از مدتی در صورت در خواست به "همکار انجمن X" خود ارتقاء می یابند .

نظرات شما چه از نوع تشکری و تاییدی سیستم بالا و چه از نظر مخالفت با این سیستم و ارائه انتقادات و پیشنهاد باشه ، مهم هست . پس منتظر نظرات شما عزیزان هستیم ...

به امید فردای بهتر برای مجموعه شهر سخت افزار ؛
شــهریــار به نمایندگی از تیم مدیریت :Love-ssa~! (1)::Love-PCN~!:

معرفی این سیستم ادامــه دارد ...

Rezasam1
05-09-11, 16:03
سلام نظر شخصی !

ببخشید البته من اکثرا" میگن دستوری حرف میزنی ولی نه من خیلی ساده و فقط نظر شخصی دادم چون در انتهای بحث . نظر سنجی هم گذاشته شده :give_rose:

در مورد ورود به تیم مدیریت یا درخواست فرم مدیریت . به نظر بنده بهتره آزاد باشه تا گروهی از افراد فعال یا خاص . ممکنه دوستانی باشند بر فرض بخوان در صورت مدیر شدن فعالیت کنند و یا اونقدر اطلاعات داشته باشند که نخواهند با عناوین ساده اونهارو به اشتراک بگذارند

مثلا" یکمدت بصورت مدیر آزمایشی باشن بعد که مورد تایید ادمینها واقع شدند مدیر انجمن بشند

در حال حاضر کمی سختگیرانه هست این روند ترفیع

Shahryar
05-09-11, 16:34
سلام نظر شخصی !

ببخشید البته من اکثرا" میگن دستوری حرف میزنی ولی نه من خیلی ساده و فقط نظر شخصی دادم چون در انتهای بحث . نظر سنجی هم گذاشته شده :give_rose:

در مورد ورود به تیم مدیریت یا درخواست فرم مدیریت . به نظر بنده بهتره آزاد باشه تا گروهی از افراد فعال یا خاص . ممکنه دوستانی باشند بر فرض بخوان در صورت مدیر شدن فعالیت کنند و یا اونقدر اطلاعات داشته باشند که نخواهند با عناوین ساده اونهارو به اشتراک بگذارند

مثلا" یکمدت بصورت مدیر آزمایشی باشن بعد که مورد تایید ادمینها واقع شدند مدیر انجمن بشند

در حال حاضر کمی سختگیرانه هست این روند ترفیع

ببینید رضا جان در سیستم جدید کاربران میتونند خیلی راحت به عضویت تیم های مختلف در بیاند و شرایط ورودشون به این تیم ها سخت نیست . این تیم ها پلاک های خاص دارند ، عناوین خاص دارند و ... .پس دیگه عنوان کاربر معمولی فعالیت نمیکنه . حالا فرد اگر فعال بود میشه کاربر فعال اون تیم یا انجمن و بعدش درخواست میده میاد تیم مدیریت .

به غیر از این تیم ها یک برنامه ای هم برای Power User ها داریم که اعضایی که فعال نیستند ولی اطلاعات بالایی دارند یعنی اعضایی که فعالیتشون در حد یک کاربر فعال نیست ولی تخصصیند میتونند با عناوین خاص خودشون فعالیت کنند که این سیستم هنوز قطعی نیست و داریم روش فکر میکنیم .

ولی تجربه این چند ساله نشون داده اگه فردی حاضر نباشه با عناوین تیمی یا تخصصی ( نه مدیریتی ) فعالیت مستمر داشته باشه با عناوین مدیریتی هم فعالیتی نخواهد داشت و مهم تر از اون کاربران فعالی که زمان زیادی را صرف فعالیت در این مجموعه کردند حقشون با این کار ضایع میشه .

کاربران خیلی خیلی خاصی هم داشتیم که شاید در این چند ساله یکی دو تا بیشتر نبوده که کاملاً شناخته شده هستند و ما کاربر افتخاریشون کردیم بعد مدیر که فعالیت مناسب داشتند شدند مدیر که این ها جزو سیستم نیستم نیستند و عرض کردم خدمتتون توی این 150 هزار تا یکی دو نفر بیشتر نبودند .

اما سیستم حالا کامل معرفی میشه متوجه میشید ، خیلی ورود به تیم مدیریت توش راحت تره . به خصوص اینکه ما یکسری "دعوت به همکاری " اعلام میکنیم در بعضی از انجمن ها و ورود تیم مدیریت را بیشتر تسریع و تسهیل میکنه .

Rezasam1
05-09-11, 17:10
شما از دیدگاه ادمین و مالک سایت به این موضوع توجه دارین و خب مطمئنا" این حرفی که من زدم پرویی بوده ولی من از دیدگاه یک کاربر تقریبا" 31 ساله که سالهاست که در انجمنهای مختلف عضو بودم گفتم

در مورد کاربران فعال که عرض کردم قبلا" . منظورم این هست که مثلا" شما وقتی وارد یک شرکت میشین من به عنوان کارمند هزاری هم اطلاعات تخصصی به شما بدم شما نهایت به من میگین نظر شما محترم ولی منتظر جواب مدیران هستم

فرض کنید یک کاربری کلی با شما و تیم بوده و اطلاعات تخصصی هم داره وقتی یک کاربر تازه وارد یک سوالی میکنه و همین کاربر با تخصص با عنوان تازه داره راه میوفته جواب سوال کاربر تازه وارد رو بده مطمئنا" اون کاربر از این فرد با تخصص که عنوان خاصی نداره یک تشکر میکنه و میگه منتظر جواب اساتید هم هستم

در حال حاضر مدیر سخت افزار و نرم افزار و اورکلاک فعال که جواب کاربران رو بدهند ندارید و تازه میخواهین این افراد فعال فرم مدیریت پرکنند تا بعد 3 مرحله بشن مدیر

اینطوری دو سه سالی طول میکشه تا دیفرنت لول جا بیوفته تازه

بلاخره نباید توقعی هم داشت با این روش ترفیع کاربران جذب بشند و ممکنه سالها فقط تعداد عضوها بیشتر بشه

دیگه من از شورای مدیریتی بی اطلاع هستم که چگونه تصمیم میگیرند من چیزی رو که میبینم رو میگم

Shahryar
05-09-11, 17:45
شما از دیدگاه ادمین و مالک سایت به این موضوع توجه دارین و خب مطمئنا" این حرفی که من زدم پرویی بوده ولی من از دیدگاه یک کاربر تقریبا" 31 ساله که سالهاست که در انجمنهای مختلف عضو بودم گفتم

در مورد کاربران فعال که عرض کردم قبلا" . منظورم این هست که مثلا" شما وقتی وارد یک شرکت میشین من به عنوان کارمند هزاری هم اطلاعات تخصصی به شما بدم شما نهایت به من میگین نظر شما محترم ولی منتظر جواب مدیران هستم

فرض کنید یک کاربری کلی با شما و تیم بوده و اطلاعات تخصصی هم داره وقتی یک کاربر تازه وارد یک سوالی میکنه و همین کاربر با تخصص با عنوان تازه داره راه میوفته جواب سوال کاربر تازه وارد رو بده مطمئنا" اون کاربر از این فرد با تخصص که عنوان خاصی نداره یک تشکر میکنه و میگه منتظر جواب اساتید هم هستم

در حال حاضر مدیر سخت افزار و نرم افزار و اورکلاک فعال که جواب کاربران رو بدهند ندارید و تازه میخواهین این افراد فعال فرم مدیریت پرکنند تا بعد 3 مرحله بشن مدیر

اینطوری دو سه سالی طول میکشه تا دیفرنت لول جا بیوفته تازه

بلاخره نباید توقعی هم داشت با این روش ترفیع کاربران جذب بشند و ممکنه سالها فقط تعداد عضوها بیشتر بشه

دیگه من از شورای مدیریتی بی اطلاع هستم که چگونه تصمیم میگیرند من چیزی رو که میبینم رو میگم

رضا جان سوال شما را اگه بخوام کامل توضیح بدم باید خیلی از مسائل Different Level را کامل کامل باز کنم که جاش توی این تاپیک نیست .

توی Different Level همون طوری که خدمتتون عرض کردم تیم ها هستند و عضویت در تیم ها ساده هست و با ورود فرد عنوان و پلاک خاصی دریافت میکنه که حرف فرد در اون زمینه سندیت بیشتری پیدا میکنه . مورد دوم حذف یا تغییر کلی عناوین کاربری مثل "داره راه میوفته " هست . مورد سوم هم سیستم "اعتبار" هست که کاربرانی که معتبر باشه حرفشون واقعاً خیلی سریع اعتبار کسب میکنند و درجه خاص میگیرند .

در نهایتشم خدمتتون عرض کردم در مورد مواردی که تیم فعلی ضعیف باشه شرایط خاص با دعوت به همکاری در نظر میگیریم تا فروم سریعتر فعال تر بشه ولی وقتی بحث طراحی سیستم ها میشه باید سیستم کارآیی کلی داشته باشه .

شورایی که این سیستم را روش نظر دادن شامل کلیه اعضای تیم مدیریتی از ادمین تا مدیر هست و الان هم برای نظرخواهی کاربران در اینجا قرارش دادیم که نقطه نظرات کاربران و اعضای خوبی مثل شما هم درش دخیل بشه .

در کل در رابطه با این انتقاد شما پیشنهاد میکنم کمی صبر کنید تا طرح های سیستم مدیریت و فاز اول مشخص بشه .

باتشکر از شما و همه عزیزانی که تاپیک را دنبال میکنید . :give_rose:

Shahryar
07-09-11, 20:39
قسمت دوم :

[ کم کم سیستم جذاب تر می شود ... ]

تیم های کاربری :

تیم های کاربری در زمینه های مختلف مانند سخت افزار ، گیم ، عکس ، گرافیک ، موبایل ، اورکلاک ، تحریریه (خبری ، ریویوو و ... ) و ... تشکیل می شوند و اعضای این تیم ها پلاک کاربری خاصی دارند که جایگزین پلاک کاربر معمولیست و به این طریق از سایر کاربران متمایز می شوند .

اعضا برای عضویت در این تیم ها به راحتی می توانند درخواست عضویت خود را برای تیم مدیریت ارسال نمایند و اعضایی که بیش از 5 پست مفید در ماه در بخش مربوطه دارند به عضویت آن تیم در خواهند آمد ( بنابراین حتی یک کاربر می تواند با داشتن تنها 5 پست مفید و بعد از یک ماه از عضویتش در مجموعه به عضویت این تیم ها در بیاید ولی در صورتی که برای مثال در ماه سوم این میانگین ارسال ها کمتر از 5 پست شود در صورت صلاح دید مدیریت این عنوان از کاربر گرفته می شود تا کاربران زحمتکشی که در تیم ها حضور دارند حقشان محفوظ بماند ) . این اعضا با پلاک (یا عنوان ) به " عضو تیم X " خواهند رسید . اعضایی که در این تیم ها فعالیت مناسبی داشته باشند پس از مدتی به "کاربر فعال تیم X " تبدیل می شوند . این کاربران فعال همان گونه که در بخش اول گفته شد می توانند با شرایط گفته شده به تیم مدیریت وارد شوند .

کاربرانی که بیش از یک سال در تیم خود بتوانند باقی بمانند و حداقلی که در آینده برای هر تیم به طور مجزا اعلام می شود را داشته باشند می توانند عنوان " Senior " تیم خود را درخواست کنند .

اعضای تیم ها همانند کاربران فعال یا تیم مدیریت ، انجمنی مخفی برای گفتمان های داخلی خود خواهند داشت .

شکل عناوین و پلاک تیم ها ، معرفی یک به یک تیم ها ، چگونگی دقیق درخواست دادن و مسائلی این چنینی در آینده گفته خواهد شد .

غایبین ( Away ) :

از آنجایی که در یک مجموعه داوطلبانه که همه ی اعضا بدون چشم داشت فعالیت می کنند ، مدیریت سهم یا ارث نیست ، هر عضو تیم مدیریت که می خواهد مدتی به دلیلی غیبت داشته باشد و از حضور فعال معذور است می بایست مدت و دلیل غیبت خود را به تیم مدیریت به نحوی که گفته خواهد شد ، اعلام نماید و در صورت عدم اعلام یا صلاح دید تیم مدیریت مبنی بر تخطی یا ... ، فرد مورد نظر از مدیریت عزل می شود . رنگ این گروه کاربری خاکستری غیر Bold خواهد بود و بعضی از امکانات تیم مدیریت از فرد در این مدت گرفته خواهد شد .

این عضو در صورت حضور فعال ، دوباره می تواند به تیم مدیریت بازگردد .

کاربران فعالی که دیگر فعال نیستند :

کاربران فعالی که به هر دلیلی بیش از سه ماه غیر فعال باشند ، در صورت صلاح دید تیم مدیریت مبنی بر تمدید این مدت ، این عنوان از آن ها گرفته خواهد شد تا این عنوان صرفاً پاداشی بر ارزش فعالیت عزیزانی باشد که واقعاً در مجموعه فعالیت می کنند و وقت می گذارند .

اما با توجه به اینکه این کاربران زمانی در مجموعه فعالیت بیشتری نسبت به سایر کاربران داشتند ، در صورت فعال شدن دوباره ، این افراد زودتر از روال معمول فعال شدن یک کاربر ، کاربر فعال خواهند شد .

همانند گذشته ، بحث آزاد هست و در صورتی که نقطه نظری در این رابطه دارید می توانید در این تاپیک یا پیغام خصوصی مطرح فرمایید . :Love-ssa~! (1)::Love-PCN~!:

معرفی این سیستم همچنان ادامــه دارد ...

Shahryar
16-09-11, 17:52
قسمت سوم :

برترین های فصل : در پایان هر فصل برترین مدیران ، همکاران ، ناظرین و کاربران سه ماه گذشته معرفی خواهند شد . این افراد مزایایی دریافت خواهند کرد مثل گرفتن یک نشان ( Award ) خاص که در پروفایل آن ها یا در امضای آن ها نمایش داده خواهد شد . برای انتخاب برترین ها تاپیک هایی ایجاد خواهد شد و کاربرانی که بیش از 30 پست در انجمن دارند می توانند رای دهند و به این شکل برترین ها از دید کاربران انتخاب خواهند شد . کاندیدا از طرف تیم مدیریت تعیین می شوند و البته کاربران نیز می توانند نظرات خود را رابطه با کاندیدا اعلام کنند .

برترین های سال : در پایان هر سال نیز روالی مانند بالا وجود خواهد داشت با این تفاوت که نشان فیزیکی ( مانند یادبود های مسابقات ) با مزایای بهتر اهداء خواهد شد .

معرفی این سیستم همچنان ادامــه دارد ... :Love-ssa~! (1)::Love-PCN~!:

P A R H A M
16-09-11, 19:18
شهریار جان برای این سرویس آوارد اگه این هک رو نصب کنی سیستمه خوبیه که هرنوع مدال یا تندیسی رو میشه توش آپلود کرد
هم تو قسمت پروفایل نشون داده میشه هم زیر مشخصات

پیش نمایش:

Only the registered members can see the link

Shahryar
16-09-11, 19:46
شهریار جان برای این سرویس آوارد اگه این هک رو نصب کنی سیستمه خوبیه که هرنوع مدال یا تندیسی رو میشه توش آپلود کرد
هم تو قسمت پروفایل نشون داده میشه هم زیر مشخصات

پیش نمایش:

Only the registered members can see the link

پرهام جان احتمالاً همین سیستم را نصب خواهیم کرد و سپس Customize اش میکنیم از نظر شکل Award ها ، نوع Award ها و ... .

Rezasam1
16-09-11, 23:08
سلام

یعنی یک تایپیک میزنید اسم چند کاربر رو میزنید تا بقیه بهشون امتیاز بدن مثل حالت نظر سنجی ؟

بهتر نیست برترین ها با سیستم امتیاز دهی و کسب بیشترین امتیاز معرفی بشن تا از حالت نظر سنجی ؟

clay
26-09-11, 13:56
انتخاب مسئولین سایت بایست بر اساس کیفیت حضور و کمیت حضور صورت بگیره. کمیت حضور رو که به راحتی می تونید از میزان پست ها و یا مجموع ساعات حضور در سایت محاسبه کنید اما در مورد کیفیت پیشنهاد می دم که شیوه ای شبیه به ارزیابی مقالات گوگل برای پست ها شبیه سازی کنید. چند شاخصه اساسی مثل(میزان ثلیث بودن گفتمان پست، کامل و جامع بودن، تخصصی بودن، سرعت پاسخ دهی و ...) رو در نظر بگیرید و برای هر کدوم 10 ستاره قائل بشید. به این ترتیب مخاطب می تونه با وزن دهی به هر کدوم از این شاخصه ها که کلش مثلا می شه 5 تا کلیک ساده بار کیفی افراد رو نیز مشخص کنه. بعد در قالب یک حد مینیموم (مثلا 100 پست) افراد رو به صورت نسبی می سنجید و با توجه به نمره کیفی و ضریب کمی مسئولان سایت رو مشخص می کنید. اینطوری کاملا شایسته سالا ری رعایت می شه و باند و باند بازی هم راه نمیافته. افرادی هم که علاقمند به پذیرش مسئولیت هستند با فعالیت خودشون این موضوع رو اعلام می کنند و با دریافت ستاره ها اقبال عمومی نسبت به خودشون رو دریافت می کنن. این موضوع باعث می شه در پروسه تلاش برای پذیرش مسئولیت ببینن آیا انگیزه های از پیش تعیین شدشون پا برجا می مونه یا خیر. به این صورت دیگه افرادی که با عدم استقبال عمومی بی انگیزه می شن و مسئولیتشون رو رها می کنن به رده های بالا نمی رسن و سایت بدون سرپرست و قیم نمی مونه. چون اگه قرار باشه کسی انگیزش رو از دست بده تو همون حد مینیموم(100 پست) معلوم می شه و دیگه کار به ادامه نمی رسه.
با تشکر.