PDA

مشاهده نسخه کامل : میتونم از بقه هاردم استفاده کنم؟بد سکنور داره

eefe
05-09-11, 01:00
سلام دوستان
من هارد لپ تاپم بد جور بد سکتور گرفته.فریز کرده بود,با پاور خاموشش کردم بعدش دیسک ارور و 0146-2000 داد تو دیاگ.لپ تاپمم دل هست و هارد 320 وسترن
خلاصه کلی باهاش ور رفتیم و حتی به وسترن میل زدم که گفتم باید عوض کنی و اینا.ولی تونستم بالا بیارم و روش ویندوز نصب کنم حتی مجددا و بعضی اطلاعاتم رو بردارم.بعد با برنامه HDD Regenerator v2011 بوت کردم و گذاشتم سرچ کنه.دیدم از اول هارد تک تک سکتور ها بد سکتوره و داره ریپیر میکنه یکی یکی.همشونم تونست ولی خب تا ابد طول میکشید.یه خورده ور رفتم دیدم از یه جایی به بعدش اصلا بد سکتور نداشت و فقط چنتا delay داشت
حالا سوالام اینه که اولاً میشه از اون تیکه سالمش استفاده کرد؟مطمئن هست؟یعنی پایداری داره؟تقریباً 5/6 هارد سالمه از نظر تعداد سکتور.یعنی میشه مثلاً من با یه برنامه ای بتونیم اون تیکه رو unallocated بذارم و با بقیش کار کنم؟
دوم اینکه این delay چیه ؟چه مشکلی ایجاد ممکنه بکنه؟

Pami
05-09-11, 11:18
بله میشه اون قسمت رو که پر از بد سکتور شده رو به عنوان یک پارتیشن جدا کرد و Hidden کرد تا تو ویندوز شناسایی نشه و از بقیه هارد استفاده کرد
شما باید اول با برنامه ای که هارد رو چک میکنید بطور دقیق اطلاعات اون قسمت رو که شامل بدسکتور هست رو سکتور به سکتور یادداشت کنید و بعد با استفاده از Acronis هارد رو با دادن شماره سکتور ها پارتیشن بندی کنید .
منم یه زمانی همین مشکل پیش اومد و نزدیک 30 گیگ از هاردم بدسکتور افتاد ولی با این ترفند درستش کردم

eefe
05-09-11, 12:15
ممنون دوست من
راستی نگفتید،اون delay ها چین که تو بخشی که بد سکتور هم نداره ظاهر شدند؟هارد پایداره با اونا؟