PDA

مشاهده نسخه کامل : Ultimate Guide : Jailbreak iPhone 4 RedSn0w, Untethered

NeodymiumCarbide
29-08-11, 01:29
آموزش Jailbreak برای iPhone 4, با استفاده از نرم افزار RedSn0w به صورت Untethered

سلام!
امروز میخوام یک کاری کنم که هم از شر پایتخت و جمهوری رفتن(اگه تهرانین البته) و هم از شر 5-15 هزار تومن پول دادن خلاص بشین!!

آموزش ها و تاپیک های تخصصی من دو جور اند : Normal و Ultimate و Neodymium
Ultimate : آموزش های کامل همراه سوالات متداول ، کاملا مخصوص افراد مبتدی ، توضیحات کامل ، عکس و...
Neodymium : به صورت کلکسون های کاملا نایاب به همراه آموزش استفاده
چگونه iPhone 4g رو Jailbreak کنیم؟

محتویات راهنما:

1- Jailbreak چیست؟
1-1- انواع Jailbreak
1-2- انواع نرم افزار های Jailbreak
1-3- چرا 4.3.3 ؟ و چرا نه؟
2- استفاده از فرم ور ها برای Downgrade یا Upgrade
3- مواد لازم
4- استفاده از RedSn0w
5- ادامه ی مراحل
6- سوالات متداول
7- رفع اشکال

Jailbreak چیست؟

در واقع Jailbreak همون هک کردن است که به اما امکانات زیادی میده و مخصوصا اینکه برای ریختن نرم افزار کرک شده لازم هست. با استفاده از Jailbreak (Only the registered members can see the link) میتونیم Tweak (Only the registered members can see the link) های زیادی روی دستگاهمون بریزیم ، تم بریزیم ، نرم افزار کرک بریزیم و به زبون ساده حسابی Customizeش کنیم علاوه بر اینکه اگه Unlock (Only the registered members can see the link) نباشه Unlockش کنیم! انجام این عمل همراه با 3 نرم افزار انجام میشه که در ادامه میگم + نصب نرم افزار Cydia.
(Only the registered members can see the link)
انواع Jailbreak

Tethered :
یعنی بعد از انجام عمل جیلبرک شما هر وقت که دستگاهتون خاموش بشه یا ریست بشه باید به کامپیوتر متصل بشین و اصطلاحا Tethered Boot با یکی از نرم افزار های جیلبرک انجام بدین! وگرنه دستگاه به حالت اول برمیگرده و شما هیچ کدوم از نرم افزاراتون رو نمیتونین استفاده کنین تا اینکه Tethered Boot رو بعد از ری استارت انجام بدین!

Untethered :
یعنی محدودیت Tethered رو نداریم و دستگاه مثل هر دستگاه دیگه ای راحت کار میکنه!

سوال : آدم مریضه از راه اول استفاده کنه؟
جواب : اگه نباشه هم بعد از 5-6 بار وصل کردن گوشی به کامپیوتر بعد از خاموش شدن و بوت کردن میشه! ولی ما چرا اولی رو هم میگیم؟ چون وقتی یه فرمور جدید میاد تا مدتی از راه اول میشه استفاده کرد تا اینکه یه Jailbreak به صورت Untethered از یکی از هکر ها (جیل بریکر ها) ریلیز بشه! (یعنی نرم افزارشون رو واسه فریمور جدید آپگرید کنن!) و اصولا همه صبر میکنن تا جیلبریک ریلیز بشه و مگه اینکه فریمور جدید خیلی بیارزه!

انواع نرم افزار های Jailbreak

RedSn0w : سیستم عامل مورد نیاز : هم Mac و هم PC بهترین نرم افزار واسه مبتدی ها ، نیازمند به دستگاه Unlock.

Pwnage Tool : فقط Mac قابلیت کاستمایز بیشتر میده ، نیازمند به دستگاه Unlock ، مخصوص حرفه ای ها

Sn0wBreeze : فقط PC ، فقط مخصوص آیفون ، در صورتی که دستگاه لاک باشد و به اصطلاحا Unlock احتیاج داشته باشد با استفاده از نرم افزار UltraSn0w آنلاک کرده و سپس از Sn0wBreeze استفاده میکنیم! پس اگر آیفونتون Unlock Factory (Only the registered members can see the link) نیست یعنی وقتی خریدید آنلاک نبود باید از راهنمایی که بعد از این مینویسم استفاده کنین!

پس اگه آنلاک نیست این آموزش به درد نمیخورد!!

چرا 4.3.3 ؟ (و چرا نه؟ که پایین تر میگم)

متاسفانه جدیدترین فرموری که میشه برای جیلبرک استفاده کرد 4.3.3 هست چون برای 4.3.4 و 4.3.5 جیلبرک به صورت Tethered هست و 99% ترجیح میدن روی 4.3.3 بمونن چون امکان جیلبرک Untethered میده. و در ضمن iPad 2 4.3x فعلا قابل جیلبرک نیست! پس جدیدترین فرمور قابل جیلبرک 4.3.3 است.

استفاده از فرم ور برای Downgrade یا Upgrade

از اونجایی که اپل دیگه فرمور 4.3.3 رو ساین نمیکنه (یعنی ساپورت نمیکنه برای آپدیت چون 4.3.5 رو بیرون داده که کاملا ضد جیلبرک هست و این به نفع اپل است!) :

اگر فرمور شما از 4.3.3 بالاتر باشه نمیتونین به هیچ وجه برگردین و مجبورین یک Jailbreak به صورت Tethered داشته باشین!

و اگر پایینتر از 4.3.3 باشین هم به هیچ وجه نمیتونین آپدیت کنین! (بدبختی رو نگاه!) (ولی میتونین فرم ور فعلی رو جیلبرک کنین)

پس باید فرموری که روی گوشی هست رو مورد استفاده قرار بدین نه میشه Downgrade کرد نه Upgrade (فعلا)
( برای دیدن اینکه فرمور آیفونتون چیه : Settings > General > About > Version)

حالا فرم ور مورد نظر به همراه مواد لازم دیگر رو دانلود کنین.

مواد لازم

فرمور ها رو میتونین اینجا پیدا کنین! (برین پایین صفحه زیر iPhone 4 کلیک کنین با Verizon ها کاری ندارین فقط فرم وری که توی گوشی بود رو انتخاب و دانلود کنین.)

iPhone Firmwares
(Only the registered members can see the link)
iiTunes 10.4.1 (Only the registered members can see the link)که در تاریخ 29/8/2011 جدید ترین ورژن است.

Redsn0w 0.9.6rc15 for Windows (Only the registered members can see the link yDl7xNmCZHlZnAla1ZyTH1TNrKSTtaWUNMCWfymoTigsaCi7xp JkkBz9hwnHaYZ7ZKAroV0tjU_Ju1cnLgpOCcx9N7ODQ3iFQikf r7DIV6E2zb8_yBccPfX2ThSIxZDIiIyYPyEieLwMN9Rl465Hkr tVdX_IaV-R8LoD6TFWZS4xKyamTLFuuk-C0WHDjLuEVwb7A0gbRoyo9BMT_7Isg%3D%3D&attredirects=0) (جدیدنرین ورژن نیست ولی کافیه!)
Redsn0w 0.9.6rc15 for Mac (Only the registered members can see the link j3TvOISzEh-pIZ4Jc0SHZi6BbispEivb6f2rLkwm3kTtl9RBD2L1-2nRHJqjE_8R68Qlj0eEgEFicPV9Pr-sAQsAeOz21H621c2B0d5gUWtt-Xa7IVWnXSPmhWN1umHbrmWPwawqNgL1Z3ltPJCpaTxc0aE_1kF lL1cwVGsg59q-5ojG6bJjujyDzg60YuSE4pIBbpygqsg3mkMfc3A6A%3D%3D&attredirects=0)(اگه لینک ها خراب بودن به سرعت من رو مطلع کنین لطفا!)

استفاده از RedSn0w

روی redsn0w.exe کلیک کنید.

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

Browse رو بزنید و فایل فرمور رو انتخاب کنید.

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

سپس Next

سپس فقط Install Cydia تیک خورده باشد.

سپس Next

گوشی رو باسیم USB به کامپیوتر وصل کنین و اگه iTunes رو نریختین که هیچی اگه ریختین بعد از اوتوران ببندینش.

حالا باید دستگاه رو در حالت DFU قرار بدیم (اول دستگاه رو خاموش کنید، Next رو بزنیدو همونطور که نرم افزار ازتون درخواست میکنه دستورالعمل ها رو دنبال کنید! )

یعنی : دکمه ی Power رو نگه دارین (3 ثانیه) ==> دکمه ی پاور بالای گوشی هست.

سپس برای 10 ثانیه دکمه ی Home و پاور رو با هم نگه دارین (دکمه ی Home همون دکمه است که عکس یک مربع دارد)

سپس برای 15 ثانیه (یا تا زمانی که نرم افزار وارد مرحله ی بعدی شود) دکمه پاور ( بالایی) رو رها کنید و همچنان بدون رها کردن Home رو نگه دارین!

ادامه ی مراحل

نرم افزار یک سری پروسه رو انجام میدهد و کافیه صبر کنید تا گوشی جیلبرک شود.

الان گوشی شما جیلبرک شده و Cydia نصب شده.

تبریک!!!

سوالات متداول / FAQ

1- خوب مرسی چه باحال! حالا چطوری نرم افزار بریزم؟

وارد Cydia روی گوشی بشین ، وارد Manage شوید ، سپس Sources بعدش Edit و Add این رو وارد کنین :
Only the registered members can see the link
حالا Add Source رو بزنید و سپس برین توی Search و بنویسین Appsync حالا اونو بزنین بالا روی Install و سپس Confirm تپ کنین وقتی نصب کامل شد میتونین نرم افزار بریزین.
این که کامل نبود!
آها ببخشید! بعدش گوشی رو دوباره به کامپیوتر وصل کنین اگرم کردین که هیچی و بزارین iTunes بالا بیاد (به هیچ وجه گول نخورین اگه گفت آپدیت کنین)!!

Sync رو بزنین و مراحلی که ازتون میخواد رو طی کنین.

حالا دو راه دارین!! برین به سایت AppTrackr.org و هر چی خواستین دانلود کنین سپس نرم افزار ها رو انتخاب کنین و بریزین توی آیتیونز (بعد از انتخاب کردن Drag کنین توی بخش Apps در آیتیونز و بعدش توی بخش Apps گوشی (یعنی روی گوشیتون که پایین تر اومده کلیک کنید و وارد Apps شوید!) برین و Sync و سپس Apply رو بزنین اگه نمیبینین روی یکی از نرم افزار هایی که ریختین کلیک کنید و سپس خودش ازتون میپرسه که Apply کنین یا نه شما بزنین Apply.

تصاویر :

Only the registered members can see the link

برای ریختن عکس و آهنگ و فیلم هم همین کار ها رو میکنین دقیقا!!

2- من فرمور رو دانلود کردم ولی پسونش Zip یا Rar هست بدبخت شدم 600 مگ بود تقریبا رداسنو هم قبول نمیکنه!! چی کار کنم؟

شما روی ویندوز میری : Computer بعد میری بالا Organize بعد میری Folder and Search Options بعدش View و Hide Extensions For Known File Types رو تیکش رو بر میداری! بعدش میری فایل فرم ور رو Rename میکنی و پسونش رو تغییر میدی به Ipsw. همین!!

3- راه دوم نرم افزار ریختن چی بود؟

آخ یادم رفته بود! نرم افزار Instalous 4 رو از طریق Cydia دانلود میکنی و از طریق اون میریزی! سادس یاد میگیری!

4- آپدیت میخوام!!! (یا داونگرید)

شرمنده اگه آپدیت (یا داونگرید) کنی بدبخت میشی!! هیچ راهی نیست فعلا (اگه هست بگین حتما که من بذارم!!)

5- من اومدم اینجا که گوشی خرابم رو درست کنم! میخوام Restore کنم ولی اررور 3194 lمیده چی کار کنم؟

صبر کن یه Guide میذارم به زودی واسه افرادی مثل شما.

دوست عزیزی که داری کپی/پیست میکنی توی سایت خودت لطفا منبع رو حتما بنویس از وقتی 4.3.5 اومده Jailbreak پیچیده شده اگه ازت سوال کنن میمونیا!! یادت نره! ادرس این تاپیک = منبع!

مشکل داشتین بگین!
امیدوارم خوشتون بیاد!