PDA

مشاهده نسخه کامل : نحوه ایجاد یک شبکه برای استفاده از اینترنت در یک ساختمان 4 طبقه

dot
26-08-11, 23:37
از دوستای عزیز ممنون میشم اگر
نحوه ایجاد و شبکه کردن اینترنت ADSL رو برای استفاده در یک ساختمان 4 طبقه بدن
ساختمان مسکونی است و تعداد یوزر ها بیش از 5 نفر است و استفاده از وایرلس و همچنین کابل شبکه مد نظر است
راه کار ها و قطعات مورد نیاز رو بگین

داشتنی های ما ::yes:

یک مودم وایرلس Linksys N series

با تشکر:wink:

NeodymiumCarbide
27-08-11, 13:10
ببخشید من حرفه ای نیستم به صورت عامه بلدم ولی اگه توی هر طبقه یک اکسس پونت بذاری و از هر اکسس پونت سیم بکشی به مودم (اگه پورت 4 تا نداره یه سویچ یا هاب بگیر) و راحت همه دسترسی پیدا میکنن...
فقط اکسس پونت ها نباید به هم وصل بشن (یه جا خوندم که کند میکنه سرعت رو و باعث لگ و این چیزا میشه) یعنی سیم لن از هر کدوم جداگانه وصل میشه به مودمت که احتمالا توی همکف میذاری...

ببخشید سواد من همینقدره در زمینه ی شبکه... (اینارم قبلا یه جا دیده بودم!)

dot
28-08-11, 00:27
مرسی از پاسخ دوست خوب
اما من دنبال یه راهنمایی و راهکار کاملا عملی با تشریح هستم که کار رو یک سره انجام بدم و تمومش کنم

چون جایی هستم که مهندس شبکه و .. کسی نیست ! :D

dot
28-08-11, 00:27
مرسی از پاسخ دوست خوب
اما من دنبال یه راهنمایی و راهکار کاملا عملی با تشریح هستم که کار رو یک سره انجام بدم و تمومش کنم

چون جایی هستم که مهندس شبکه و .. کسی نیست ! :D

nima_hl
28-08-11, 17:10
از دوستای عزیز ممنون میشم اگر
نحوه ایجاد و شبکه کردن اینترنت ADSL رو برای استفاده در یک ساختمان 4 طبقه بدن
ساختمان مسکونی است و تعداد یوزر ها بیش از 5 نفر است و استفاده از وایرلس و همچنین کابل شبکه مد نظر است
راه کار ها و قطعات مورد نیاز رو بگین

داشتنی های ما ::yes:

یک مودم وایرلس Linksys N series

با تشکر:wink:

سئوالتون خیلی کلیه

اگر امکان سیم کشی دارید که سیمها را به یدونه سوئیچ نصب میکنید ( اگر مودمتون به تعداد کافی خروجی نداشته باشه ) و اونو به مودم وصل میکنید

اگر امکان سیم کشی ندارید به جای سیم باید از وایر لیس استفاده کنید که تجهیزاتش یکم گرون در میاد ( روی هر کامپیوتر باید کارت شبکه وایرلس نصب شود و اکسس پوینتتون هم باید در مرکز ( مثلا در طبقه دوم یا سوم ) نصب بشه )

در حالت وایرلس شما امکان قطعی و هک شدن دارید و این حالت را توصیه نمیکنم

البته شما در این حالتها نمیتونید مدیریتی روی باند داشته باشید و همه کامپیوترها به صورت اشتراکی از اینترنت استفاده میکنند

اگر میخواهید روی شبکه مدیریت هم داشته باشید بفرمائید تا توضیح بدم

dot
28-08-11, 22:14
سئوالتون خیلی کلیه

اگر امکان سیم کشی دارید که سیمها را به یدونه سوئیچ نصب میکنید ( اگر مودمتون به تعداد کافی خروجی نداشته باشه ) و اونو به مودم وصل میکنید

اگر امکان سیم کشی ندارید به جای سیم باید از وایر لیس استفاده کنید که تجهیزاتش یکم گرون در میاد ( روی هر کامپیوتر باید کارت شبکه وایرلس نصب شود و اکسس پوینتتون هم باید در مرکز ( مثلا در طبقه دوم یا سوم ) نصب بشه )

در حالت وایرلس شما امکان قطعی و هک شدن دارید و این حالت را توصیه نمیکنم

البته شما در این حالتها نمیتونید مدیریتی روی باند داشته باشید و همه کامپیوترها به صورت اشتراکی از اینترنت استفاده میکنند

اگر میخواهید روی شبکه مدیریت هم داشته باشید بفرمائید تا توضیح بدم

بله بایست امکان مدیریت هم باشه ... ضمنا ADSL نامحدود 512 رو می خوایم بین تمام کاربران ساختمان شیر کنم تا همه استفاده کنن .
البته همونطور که گفتین ... سیم کشی هم یک مقدار سخته به خصوص واسه ساختمانی که از قبل ساخته شده اجرای سیم کشی جدید مشکلات زیادی داره . . در واقع در این صورت هم باز بایست در هر طبقه یک مودم وایرلس دیگر نصب کنیم تا اعضای داخلی هر طبقه از اون استفاده کنن . چون بیشتر استفاده کننده ها لپ تاپ دارن و از وایرلس استفاده می کنند .
اگر از رمز های 128 بیتی و نرم افزار های امنیتی استفاده بشه نمی شه از هک جلوگیری کرد ؟ ...
روش های کاری که می فرمایید رو اگر به صورت آموزش تصویری و عملی داشته باشید جایی من ببینم ممنونم .

من روش اینترنت ADSL شیر شده با وایرلس مرکزی رو در مجتمع های زیادی از جمله شهرک اکباتان تهران و دانشگاه ها دیدم برای راحتی استفاده ای که داره سعی بر استفاده از چنین روشی هست .
سپاس از همه دوستان

nima_hl
29-08-11, 04:00
بله بایست امکان مدیریت هم باشه ... ضمنا ADSL نامحدود 512 رو می خوایم بین تمام کاربران ساختمان شیر کنم تا همه استفاده کنن .
البته همونطور که گفتین ... سیم کشی هم یک مقدار سخته به خصوص واسه ساختمانی که از قبل ساخته شده اجرای سیم کشی جدید مشکلات زیادی داره . . در واقع در این صورت هم باز بایست در هر طبقه یک مودم وایرلس دیگر نصب کنیم تا اعضای داخلی هر طبقه از اون استفاده کنن . چون بیشتر استفاده کننده ها لپ تاپ دارن و از وایرلس استفاده می کنند .
اگر از رمز های 128 بیتی و نرم افزار های امنیتی استفاده بشه نمی شه از هک جلوگیری کرد ؟ ...
روش های کاری که می فرمایید رو اگر به صورت آموزش تصویری و عملی داشته باشید جایی من ببینم ممنونم .

من روش اینترنت ADSL شیر شده با وایرلس مرکزی رو در مجتمع های زیادی از جمله شهرک اکباتان تهران و دانشگاه ها دیدم برای راحتی استفاده ای که داره سعی بر استفاده از چنین روشی هست .
سپاس از همه دوستان

کلا وایرلسی که روش اینترنت باشه امن نیست و میشه بازش کرد بخصوص توی یه ساختمان 4 طبقه مجبور میشین از یه روتر قوی استفاده کنید که در نتیجه تا شعاع زیادی میتونند اینترنتون رو بگیرند

به هر ترتیب شما برای مدیریت باید یه دیوایسی داخل ساختمان داشته باشید

این دستگاه میتونه یک کامپیوتر قدیمی باشه که 2 عدد کارت شبکه داره یا یدونه routerboard باشه ( مدل microtik rb750g حدود 80-90 تومنه )

شما اینترنت را وارد این دیوایس میکنید و تنظیمات مورد نظر را توش تنظیم میکنید و از خروجی دیگش اینترنت کنترل شده را وارد شبکتون میکنید

حالا این سبکتون یا کابلیه که کارتون راحته یا وایرلسه که اگر تعداد مصرف کنندهاتون مشخصه میتونید برای امنیت مک آدرساشون را توی روتر اضافه کنی که دیوایس دیگه ای به شبکه وارد نشه

البته اگر در این ضمینه اطلاعاتتون کمه و زمانتون هم محدوده پیشنهاد میکنم از یک متخصص کمک بگیرید چون این کارها معمولا نیاز به یکم تجربه و حوصله داره