PDA

مشاهده نسخه کامل : Core i3 Sandy Bridge vs Core i5 برای لپ تاپ ارزان

rezadarvish
23-08-11, 02:00
میدونیم که sandy bridge به کارهای گرافیکی کمک میکنه ولی روی لپ تاپ چی؟

برای کارهای network که کلاً CPU و RAM بیشتر اهمیت داره تا گرافیک چی؟

یک core i3 sandy bridge بهتره یا core i5 معمولی؟

بالاخره i5 با turbo ش برای شبکه کارا بیشتر به کار میاد یا i3 sandy bridge با توان بیشتر و مصرف کمتر و ...

کسی هست که اطلاعات کلی مقایسه ای از این 2 تا رو داشته باشه؟؟؟؟
در ضمن برای بالاتر از اینا هم پول ندارم!:1. (28):

mehrdad_ab
23-08-11, 12:43
میدونیم که sandy bridge به کارهای گرافیکی کمک میکنه ولی روی لپ تاپ چی؟

برای کارهای network که کلاً CPU و RAM بیشتر اهمیت داره تا گرافیک چی؟

یک core i3 sandy bridge بهتره یا core i5 معمولی؟

بالاخره i5 با turbo ش برای شبکه کارا بیشتر به کار میاد یا i3 sandy bridge با توان بیشتر و مصرف کمتر و ...

کسی هست که اطلاعات کلی مقایسه ای از این 2 تا رو داشته باشه؟؟؟؟
در ضمن برای بالاتر از اینا هم پول ندارم!:1. (28):

سلام
کلاً پردازنده های سندی بریج ، پردازنده های قویی هستند که الان دارن خودنمائی می کنن چه در زمینه گرافیک ، چه کارهای شبکه و مدیریت شبکه های سرور. چه روی لپ تاپ ، چه روی پی سی های دسکتاپ.
شما اگر قصد تشکیل سرور رو دارین ، دسکتاپ رو پیشنهاد می کنم ، لپ تاپ برای این کار اصلاً توصیه نمیشه .
مسلماً I5 قویتر از I3 هستش .
i5 پردازنده های متنوعی داره که هر کدوم فرکانس مرجع خودشون رو دارند که در حالت توربو تا فرکانس مشخص اور میشن . مد نظر شما کدوم پردازندست ؟؟؟
در ضمن این پردازنده ها 32 نانومتری هستند و مصرف پایینی دارند . پس این مقایسه :
بالاخره i5 با turbo ش برای شبکه کارا بیشتر به کار میاد یا i3 sandy bridge با توان بیشتر و مصرف کمتر و ... صحیح نیست !
شما سقف بودجه + کاربری + هدف آخرتون رو مشخص کنید ، بهتر میشه راجبش تصمیم گرفت .

rezadarvish
23-08-11, 20:33
سلام مهرداد جان مرسی از توجهت.
البته که sandy bridge قویتر از i معمولیه.
من برند و مدل لپ تاپ مورد نظرم رو انتخاب کردم، هم میتونم i3 Sandy bridge بگیرم و هم i5 معمولی، برای i5 sandy bridge هم پول ندارم! البته که برای سرور هم نمیخوام لپ تاپو. فقط نمیدونم برای کارای admin ای شبکه ، VM و بقیه اینطور کارا، کودومش بهتره؟
مسئله اینست:
Core i3 Sandy Bridge یا Core i5 معمولی( Nehalem)؟

mohamad70
24-08-11, 00:15
سلام مهرداد جان مرسی از توجهت.
البته که sandy bridge قویتر از i معمولیه.
من برند و مدل لپ تاپ مورد نظرم رو انتخاب کردم، هم میتونم i3 Sandy bridge بگیرم و هم i5 معمولی، برای i5 sandy bridge هم پول ندارم! البته که برای سرور هم نمیخوام لپ تاپو. فقط نمیدونم برای کارای admin ای شبکه ، VM و بقیه اینطور کارا، کودومش بهتره؟
مسئله اینست:
Core i3 Sandy Bridge یا Core i5 معمولی( Nehalem)؟

دوست عزیز پردازنده های Mobile اینتل از نظر ساختار با پردازنده های هم نام خودشان در سری Desktop

فرق زیادی دارند.

مثلا در سری Desktop یک پردازنده Core I5 750 تفاوت زیادی با یک پردازنده Core i3 540 داره.

اما در سری Mobile اینگونه نیست.

کلیه پردازنده های نسل اول i3 و i5 در سری Mobile با اسم رمز Arrandale و بر اساس

معماری Westmere هستند ( که همان Nehalem با تکنولوژی ساخت کوچک تر 32nm میباشد

البته با اندکی تغییرات جزئی )

همگی از 2 هسته فیزیکی و به کمک تکنولوژی HT از 4 هسته Logical (منطقی ) بهره میبرند.

( در واقع سیستم عامل این پردازنده هارا به صورت 4 هسته میشناسد و قابلیت کار با 4 رشته پردازشی را دارا میباشند)

تفاوت اصلی بین این 2 سری عدم استفاده از فناوری Turbo Boost در i3 ها میباشد.

اما پردازنده های i3 و i5 موبایل نسل دوم : در اینجا هم داستانی مشابه وجود دارد بدین صورت که کلیه

پردازنده های i3 و i5 نسل دوم بر اساس معماری SandyBridge بوده و همگی از 2 هسته فیزیکی ( 4 هسته منطقی)

بهره میبرند. در کلیه پردازنده ها از گرافیک های سری HD 3000 اینتل استفاده شده است و بازهم

Turbo Boost مختص i5 ها میباشد.

در پایان لازم به ذکره که در پردازنده های سندی بریج کارایی به ازای هر کلاک افزایش قابل توجهی پیدا کرده

به طوریکه مثلا یک پردازنده 2.6 گیگاهرتزی سندی بریج کارایی مشابه یک پردازنده 3.0 گیگاهرتزی Nehalem

داره.

در جدول زیر لیستی از پردازنده های i3 سندی بریج و i5 نهالم قرار داده شده.

5742 5743

میبینید که در سری i3 های سندی بریج سرعت کلاک نسبت به i5 نهالم پایین تر است

اما از آنجا که سندی بریج در هر کلاک کارایی بیشتری رو نسبت به نسل قبلی داره انتظار میره

که کارایی این 2 سری پردازنده تقریبا یکسان باشه و در نهایت بین این 2 سری به شخصه I3 رو پیشنهاد میکنم.

rezadarvish
26-08-11, 20:44
یعنی الان که من لپتاپ با i3 2310M sandy bridge با 2.1GHz گرفتم زیاد فرقی نمیکرد که i5 480 با 2.66 GHz میگرفتم؟