PDA

مشاهده نسخه کامل : استفاده از مودم ای دی اس ال و وایرلس وایمکس به طور همزمان در شبکه

adm1nistrat0r
17-08-11, 19:55
سلام دوستان.من تو یک شبکه ورک گروپ(کلا 5تا سیستم دارم) الان از وایمکس برای اشتراک اینترنت استفاده میکنم .حالا میخوان ای دی اس ال هم اضافه کنند و میخوام به 4تااز سیستمها ای دی اس ال بدم و یکی فقط وایمکس.آی پی مودم وایمکس 192.168.1.1هست.و آی پی شبکه روی 192.168.1. بسته شده.میخوام مودو ای دی اس ال رو بخوام به عنوان دیفالت گیت وی 4 تا کاربر استفاده کنم .به نظر شما چه کار کنم؟لازم به ذکره که نمیتونم آی پی اونو 192.168.1.1بذارم.آیا آی پی دیگه ای میتونم بذارم برای مودم؟لطفا سریعتر جواب بدید .2-3 روز وقت دارم.

mehrdad_ab
17-08-11, 20:05
سلام دوستان.من تو یک شبکه ورک گروپ(کلا 5تا سیستم دارم) الان از وایمکس برای اشتراک اینترنت استفاده میکنم .حالا میخوان ای دی اس ال هم اضافه کنند و میخوام به 4تااز سیستمها ای دی اس ال بدم و یکی فقط وایمکس.آی پی مودم وایمکس 192.168.1.1هست.و آی پی شبکه روی 192.168.1. بسته شده.میخوام مودو ای دی اس ال رو بخوام به عنوان دیفالت گیت وی 4 تا کاربر استفاده کنم .به نظر شما چه کار کنم؟لازم به ذکره که نمیتونم آی پی اونو 192.168.1.1بذارم.آیا آی پی دیگه ای میتونم بذارم برای مودم؟لطفا سریعتر جواب بدید .2-3 روز وقت دارم.
سلام
شما اگر شبکه محلی لن رو دارین ، مودم وایمکس رو به سرور( 192.168.0.1)(( که البته لازمه سرور بودن داشتن این آی پی نیست و برای راحتی کار اینطور در نظر می گیریم ) وصل کنید و کانکشن رو از حالت شیر دربیارین.
مودم ADSL رو هم به هاب سوئیچ وصل کنید . کلاینت ها هم ( 4 سیستم دیگه ) اینترنت خواهند داشت .

adm1nistrat0r
17-08-11, 22:36
مهرداد جان ممنونم.امتحان میکنم ولی ممکنه باز هم مشکل داشته باشم.چون سیستمی که به وایمکس متصله میخواد از شیرها(اشتراک های)شبکه و سیستمهای دیگه استفاده کنه و رنج آی پی وایمکس و ای دی اس ال میخوام یکی باشه.یعنی یا 192.168.0. ویا 192.168.1. باشه.میتونم هر دو مودم رو تو یک رنج آی پی داشته باشم؟مثلا میشه به مودم ای دی اس ال آی پی 192.168.1.2داد و اونو دیفالت گیت وی 4تای دیگه کرد؟دوستان عزیز خوشحال میشم به همراه مهرداد جان منو کمک کنید

mehrdad_ab
18-08-11, 12:12
مهرداد جان ممنونم.امتحان میکنم ولی ممکنه باز هم مشکل داشته باشم.چون سیستمی که به وایمکس متصله میخواد از شیرها(اشتراک های)شبکه و سیستمهای دیگه استفاده کنه و رنج آی پی وایمکس و ای دی اس ال میخوام یکی باشه.یعنی یا 192.168.0. ویا 192.168.1. باشه.میتونم هر دو مودم رو تو یک رنج آی پی داشته باشم؟مثلا میشه به مودم ای دی اس ال آی پی 192.168.1.2داد و اونو دیفالت گیت وی 4تای دیگه کرد؟دوستان عزیز خوشحال میشم به همراه مهرداد جان منو کمک کنید
خواهش می کنم
شما برای اتصالتون نیاز به یه کارت شبکه دوم هم دارین ، یکی برای اتصال به شبکه محلیتون و یکی هم برای استفاده از مودم وایمکس .
اما راجب اینکه دو رنج آی پی 192.168.1.1 هر دو مودم روی یک سیستم جواب میدن یا نه اطلاعی ندارم (( یا در صورت امکان 192.168.1.2 مودم دوم )( گمان می کنم شما میخواین از هر دو مودم اینترنت بگیرین روی سرورتون تا سرعتتون بالاتر بره ، ولی به نظر من که عملی نیست ، نظر دوستان در این مورد چیه ؟ )

adm1nistrat0r
18-08-11, 14:36
ممنون مهرداد جان ولي منظورم گرفتن اينترنت از 2جا براي يك سيستم نبود.فكر ميكنم راه حل زير درست باشه ولي بازم اگه مشكلي دارهبه من بگيد ممنون ميشم:
مودم وايمكس رو مثلا آي پس 192.168.1.1 بدم وبه سيستمي كه به وايمكس وصله 192.168.1.1رو ديفالت گيت وي بدم و در مورد اي دي اس ال هم آي پي مودم اي دي اس ال رو مثلا 192.168.1.2 بدم(از حالت آي پي ديفالت مودم تغيير بدم) و با كابل شبكه به سوييچ وصل ميكنم و 192.168.1.2رو ديفالت گيت وي 4 تا سيستم ديگه كنم و به اين ترتيب هم همه دستگاهها به شبكه وصلند و تو يك رنج آي پي هستن و هم اينكه اينترنت رو از منابع جدا بر اساس نياز تامين ميكنند.ممنون

mehrdad_ab
18-08-11, 16:05
ممنون مهرداد جان ولي منظورم گرفتن اينترنت از 2جا براي يك سيستم نبود.فكر ميكنم راه حل زير درست باشه ولي بازم اگه مشكلي دارهبه من بگيد ممنون ميشم:
مودم وايمكس رو مثلا آي پس 192.168.1.1 بدم وبه سيستمي كه به وايمكس وصله 192.168.1.1رو ديفالت گيت وي بدم و در مورد اي دي اس ال هم آي پي مودم اي دي اس ال رو مثلا 192.168.1.2 بدم(از حالت آي پي ديفالت مودم تغيير بدم) و با كابل شبكه به سوييچ وصل ميكنم و 192.168.1.2رو ديفالت گيت وي 4 تا سيستم ديگه كنم و به اين ترتيب هم همه دستگاهها به شبكه وصلند و تو يك رنج آي پي هستن و هم اينكه اينترنت رو از منابع جدا بر اساس نياز تامين ميكنند.ممنون
اینهم فکر کنم جواب بده .
کاری که من واسه شبکه خودم انجام دادم ، دوتا کارت شبکه روی سیستم خودم دارم . یکیش به مودم وصله و یکیش هم به هاب .
کانکشنی که به اینترنت وصله رو شیر می کنم روی کانشکن شبکه لن . و وقتی اون رو از حالت شیر درمیارم سیستم های کلاینتم اینترنت ندارن . حالا اگه مودم دیگه ای به هاب سوئیچ وصل کنم اونهام اینترنت مجزا خواهند داشت و اتصال شبکه هم سرجاش برقراره . بدون تغییر رنج آی پی مودم .

adm1nistrat0r
18-08-11, 18:46
ممنون.فکر کنم تا حدود زیادی کارها درست باشه.حالا باید چند روز دیگه امتحانش کنم..باز هم اگر کسی نظری داره ممنون میشم.