PDA

مشاهده نسخه کامل : رابطه مرورگرها و IQ افراد / باهوش‌ترین‌ها از چه مرورگری استفاده می‌کنند؟!

M A H R A D
13-08-11, 17:41
سلام

چند مدت پیش از طرف گروهی به نام AptiQuant Psychometric Consulting Co (که یکی از گروه های شناخته شده در حوزه روانشناسی آنلاین هست) پژوهشی راجع به ارتباط ضریب هوشی افراد و مرورگری که استفاده میکنند، انجام شد.

متد کار به این صورت بوده که روی سایتشون یک تست هوش آنلاین قرار میدن و بهشون گفته میشه که از برخی اطلاعات شرکت کنندگان برای کار تحقیقی استفاده میشه.

البته بدیهی ـه که حرفی از مرورگر و ذات این تست سخنی به میون آورده نشده!

این تست از چند کشور انگلیسی زبان گرفته شده و افراد پایین 16 سال هم حق شرکت نداشتن.

نتایج بسیار جالب بوده. در زیر میتونین نمودار این تست رو مشاهده کنید:

Only the registered members can see the link

1. برای اطلاعات بیشتر و جزئیات این تست، این PDF (Only the registered members can see the link) رو دانلود کنید.

2. اپرا همیشه در صدر! :دی

سپاس

Shahryar
13-08-11, 20:47
ممنون مهراد جان ! کاملاً درسته ! چون واقعاً اپرا با دشواری هایی که داره و عدم User-friendly بودن ، ذهن آدم را به چالش میکشه ! :1. (35):

اما جدای از شوخی توی نمودار دومی که توی فایل PDF هست درصد استفاده ، IQ و مرورگر نمایش داده شده که میشه فهمید دلیل اینکه مرورگری مثل فایرفاکس پایین تر از مرورگری مثل Camino یا آپرا هست اینه که این مرورگر عام تر هست . یعنی توی تمام رنج های IQ درصد زیادی از مردم ازش استفاده میکنند . در واقع بهتره این نکته را بگیم که درسته در آپرا میانگین IQ بالاترین مقدار هست ولی Opera اصلاً در رنج های پایین تر IQ هیچ درصد استفاده شاخصی نداره . در واقع آپرا مثل معدل 19 ای هست که کلاً 4 تا درس بوده و معدلشون شده 19 و فایرفاکس مثل معدل 17 ای هست که توش مدل های 19 یا 20 اش به مراتب تعدادش بیشتر از آپرا بوده .

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

نتیجه اخلاقی داستان اینه که با کمال احترام برای مرورگر آپرا که بهترین امتیاز را در قسمت میانگین داره ، باید گفت تعداد افراد باهوشی که از مرورگری مثل فایرفاکس یا کروم استفاده میکنند بار ها بیشتر از آپرا هست . :Love-ssa~! (1)::Love-PCN~!:

ViViD
13-08-11, 23:55
تعداد افراد باهوشی که از مرورگری مثل فایرفاکس یا کروم استفاده میکنند بار ها بیشتر از آپرا هست . :Love-ssa~! (1)::Love-PCN~!:
[/RIGHT]
[/CENTER]

من با این جمله بسیار موافقت خود را اعلام میدارم :دی

Extreme
14-08-11, 01:00
فقط اپرا ! هرکی فایر فاکس استفاده میکنه سوسکه :دی

من اولین مرورگرم اپرا بوده و هنوز هم فقط از اپرا استفاده میکنم .

X62
14-08-11, 02:41
سلام.
مطلبي فرموديد مربوط به تاريخ 8 مرداد هستش كه من در سايت نارنجي مطلبشو ديدم و چون خودم هم اپرا استفاده مي‌كنم كلي ذوق‌زده شدم ودرهمين انجمن مطلبو لينك دادم
Only the registered members can see the linkرابطه-مرورگر-و-IQ-!
ولي مثل اينكه دوستان نديدند.
لازم به ذكره كه يك يا چندروز بعد در همون سايت قضيه تكذيب شد ولي من تكذيبيه رو ديگه نذاشتم كه فرقي هم نداشت. همين جور كه اينو نديدين تكذببيه رو هم نمي‌ديدين.
البته به نظر من اين مطلب همچين بيراه هم نبود.

mohammad1985
14-08-11, 04:35
مرگ بر اپرا ! اپرا باید نابود بشه طرفدارهاشم باید اعدام در ملا عام بشن !
----------------
تعداد افراد باهوشی که از مرورگری مثل فایرفاکس یا کروم استفاده میکنند بار ها بیشتر از آپرا هست .
این جمله شهریار مورد حمایت و تایید ما نیز هست !

P A R H A M
14-08-11, 09:54
فقط موزیلا :دی! از اون اوایل از این مرورگر استفاده کردم هنوزم دارم استفاده میکنم .

دلیل: تا به حال ندیدم تو سرعت کم بیاره :دی و همچنین تا به حال ندیدم قالبی یا استایلی رو پشتیبانی نکنه برای مثال شما بیشتر وبسایت ها یا انجمنها که میرید نوشته زیبایی اینجا فقط با مرورگر موزیلا(فایر فاکس)!

Shahryar
14-08-11, 11:11
سلام.
مطلبي فرموديد مربوط به تاريخ 8 مرداد هستش كه من در سايت نارنجي مطلبشو ديدم و چون خودم هم اپرا استفاده مي‌كنم كلي ذوق‌زده شدم ودرهمين انجمن مطلبو لينك دادم
Only the registered members can see the linkرابطه-مرورگر-و-IQ-! (Only the registered members can see the link)
ولي مثل اينكه دوستان نديدند.
لازم به ذكره كه يك يا چندروز بعد در همون سايت قضيه تكذيب شد ولي من تكذيبيه رو ديگه نذاشتم كه فرقي هم نداشت. همين جور كه اينو نديدين تكذببيه رو هم نمي‌ديدين.
البته به نظر من اين مطلب همچين بيراه هم نبود.

دوست عزیز ؛

لینک دادن به سایت های دیگه بدون اینکه مطلبی قرار بگیره شایسته نیست و به همین دلیل هست که تاپیک های این چنینی مورد استقبال عموم قرار نمیگیره .

اما در مورد مطلب نارنجی :

این وب سایت مطالب بی پایه اساس و زرد زیاد مینویسه به مشابه همینی که الان میبینید. گفته که سایت های خبری گفتند و بعد تکذیب شده ! با اینکه اصلاً موسسه AptiQuant این تحقیق را انجام داده و خبر نبودن که تکذیب بشه !!! حالا نارنجی چه جوری اومده و تکذیب کرده یا حتی در ابتدا بدون ذکر موسسه تحقیقاتی گفته همچین نتیجه ای بدست اومده را ما بی اطلاعیم !

پی نوشت : کماکان طرفداران فایرفاکس کمال احترام را برای کاربران محترم آپرا قائلند ! :1. (35):

Computex
14-08-11, 17:23
با سلام خدت دوستان،

خوب باید عرض کنم که متاسفانه یا خوشبختانه جناب x62 درست می فرمایند! این تحقیق ساختگی و یک دروغ بزرگ بود که بیشتر وبلاگ های معتبر IT انگلیسی زبان و حتی فارسی زبان اونرو بازتاب دادند و به فاصله دو روز بعد دروغ بودن اون فاش شد. برای نمونه می توانید به سه لینکی که در پایین دادم برید و ببینید: (همشون هم از وبلاگ های معتبر فناوری هستند)

Mashable (Only the registered members can see the link)

ZDNET (لینک 1 (Only the registered members can see the link) و لینک 2 (Only the registered members can see the link)) توصیه می کنم بخونید چون توضیحات جالبی رو داده

Gizmodo (Only the registered members can see the link)

و ....

با عرض پوزش از طرفداران فایرفاکس!

X62
14-08-11, 18:51
دوست عزیز ؛

لینک دادن به سایت های دیگه بدون اینکه مطلبی قرار بگیره شایسته نیست و به همین دلیل هست که تاپیک های این چنینی مورد استقبال عموم قرار نمیگیره .

اما در مورد مطلب نارنجی :

این وب سایت مطالب بی پایه اساس و زرد زیاد مینویسه به مشابه همینی که الان میبینید. گفته که سایت های خبری گفتند و بعد تکذیب شده ! با اینکه اصلاً موسسه AptiQuant این تحقیق را انجام داده و خبر نبودن که تکذیب بشه !!! حالا نارنجی چه جوری اومده و تکذیب کرده یا حتی در ابتدا بدون ذکر موسسه تحقیقاتی گفته همچین نتیجه ای بدست اومده را ما بی اطلاعیم !

پی نوشت : کماکان طرفداران فایرفاکس کمال احترام را برای کاربران محترم آپرا قائلند ! :1. (35):
سلام به همه دوستان.
شهريار جان راجع به لينك دادن كه فرموديد راستش دو دليل داشت اول اينكه من تو سايت‌هاي ديگه‌اي مي‌ديدم موقعي كه مطلب مال خودشون نبود لينك مي‌دادن به سايت مورد نظر مثل انجمن ابونتو اما خودم راستش رو بخواي اين جور نمي‌پسندم و دوست دارم مطلب رو همون جا بخونم تا اينكه بخوام دوباره برم تو يه سايت ديگه اونم با اين ديال آپي كه ما داريم. اما دليل دوم اين بود اون صفحه علاوه بر نوشته حاوي عكس هم بود كه نمي‌دونستم چه جور قرارشون بدم و سعي هم نكردم.
د آخه خداخيرتون داده واسه همينم من قبلا گفته بودم يه راهنما واسه استفاده از انجمن و نحوه پست زدن بذارين. به هرحال خيليا مثل من ممكنه اين جنگولك بازيا دفعه اولشون باشه و بلد نباشن.:1. (12):
راجع به نارنجي كه گفتين وب سايت زرد. راستش من اغلب اوقات بهش سر مي‌زنم به نظر مطالب خوبي داره. البته نظر منه و نمي دونم دليل شما براي اين حرف چيه اما چون شما رو تو اينجور مسايل اوستاتر از خودم مي‌دونم رو حرفت چيزي نمي‌گم.:1~@$S (1):
جواب پي نوشت:ما هم مخلصيم اما قبول كن اپرا يعني خلاقيت :love:

X62
14-08-11, 18:56
مرگ بر اپرا ! اپرا باید نابود بشه طرفدارهاشم باید اعدام در ملا عام بشن !
----------------
تعداد افراد باهوشی که از مرورگری مثل فایرفاکس یا کروم استفاده میکنند بار ها بیشتر از آپرا هست .
این جمله شهریار مورد حمایت و تایید ما نیز هست !
دستت درد نكنه كلي خنديدم. اما هرچي بگي بازم مي‌گم اپرا يني خلاقيت بقيه ول معطلن.:1~@$S (1):

Shahryar
14-08-11, 19:36
چه بحث جالبی شد ! :love:

در واقع دلیل رد ، فیک بودن کل مجموعه AptiQuant هست و ملاک صحبت ما هم سایت AptiQuant به عنوان موسسه معتبر بود .

با این اوصاف کل صحبتی که ما روی چارت های AptiQuant داشتیم اصلاً زکل رد میشه :1. (35):

اما در مورد وب سایت نارنجی : این وب سایت را خیلی وقت هست که میشناسیمش ، این وب سایت توی اکثر زمینه ها به خصوص گجت فعال میکنه ولی مشکل اساسیش اینه که اصلاً علمی نیست ! یعنی صرفاً میگرده یک مطلب را بدون اینکه هیچ اشرافی نسبت بهش داشته باشه مینویسه (ترجمه میکنه) یا حتی اصول علمی نوشتن یک مقاله از نظر اعتبار منابع یا ... را در نظر نمیگیره . یادمه یک زمانی یک مطلب نوشته بود که چرا iPad (Only the registered members can see the link)نمیخریم و یا از این قبیل مطالب که نشون دهنده سطح پایین دانش نویسندگان و صرف تاکید برای نوشتنشون هست ( کامنت های خوانندگان را روی همون مطلب iPad ببینید ) .

البته در مواردی هم این وب سایت مطالب خوبی داره ولی در کل به عنوان یک مرجع قابل اطمینان اصلاً حرفی برای گفتن نداره و به خاطر تاکید صرف بر ترجمه به عنوان سایت علمی ارزش خاصی نداره .

نتیجه اخلاقی داستان : طرفداران همه مرورگر ها از حیث IQ باز به تراز برابر برگشتند و همانند گذشته کمال احترام را برای همشون حتی اونی که هنوز IE5.0 (!) استفاده میکنه داریم چون بر این باوریم که احترام و ارزش انسانی ربطی به عقیده یا استفاده از یک مرورگر نداره و برتری را ایجاد نمیکنه ! حتی برای طرفداران دوست داشتنی فایرفاکس ! :1. (35):

mehrdad_ab
14-08-11, 20:34
نتیجه اخلاقی داستان : طرفداران همه مرورگر ها از حیث IQ باز به تراز برابر برگشتند و همانند گذشته کمال احترام را برای همشون حتی اونی که هنوز IE5.0 (!) استفاده میکنه داریم چون بر این باوریم که احترام و ارزش انسانی ربطی به عقیده یا استفاده از یک مرورگر نداره و برتری را ایجاد نمیکنه ! حتی برای طرفداران دوست داشتنی فایرفاکس ! Only the registered members can see the linkزنـــده باد ADMIN عزیز ، شهریار جان:love:

Computex
14-08-11, 23:00
[/COLOR]
نتیجه اخلاقی داستان : طرفداران همه مرورگر ها از حیث IQ باز به تراز برابر برگشتند و همانند گذشته کمال احترام را برای همشون حتی اونی که هنوز IE5.0 (!) استفاده میکنه داریم چون بر این باوریم که احترام و ارزش انسانی ربطی به عقیده یا استفاده از یک مرورگر نداره و برتری را ایجاد نمیکنه ! حتی برای طرفداران دوست داشتنی فایرفاکس ! :1. (35):

شهریار جان ایول! باحال گفتی ... حال کردیم ...

X62
14-08-11, 23:53
چه بحث جالبی شد ! :love:

در واقع دلیل رد ، فیک بودن کل مجموعه AptiQuant هست و ملاک صحبت ما هم سایت AptiQuant به عنوان موسسه معتبر بود .

با این اوصاف کل صحبتی که ما روی چارت های AptiQuant داشتیم اصلاً زکل رد میشه :1. (35):

اما در مورد وب سایت نارنجی : این وب سایت را خیلی وقت هست که میشناسیمش ، این وب سایت توی اکثر زمینه ها به خصوص گجت فعال میکنه ولی مشکل اساسیش اینه که اصلاً علمی نیست ! یعنی صرفاً میگرده یک مطلب را بدون اینکه هیچ اشرافی نسبت بهش داشته باشه مینویسه (ترجمه میکنه) یا حتی اصول علمی نوشتن یک مقاله از نظر اعتبار منابع یا ... را در نظر نمیگیره . یادمه یک زمانی یک مطلب نوشته بود که چرا iPad (Only the registered members can see the link)نمیخریم و یا از این قبیل مطالب که نشون دهنده سطح پایین دانش نویسندگان و صرف تاکید برای نوشتنشون هست ( کامنت های خوانندگان را روی همون مطلب iPad ببینید ) .

البته در مواردی هم این وب سایت مطالب خوبی داره ولی در کل به عنوان یک مرجع قابل اطمینان اصلاً حرفی برای گفتن نداره و به خاطر تاکید صرف بر ترجمه به عنوان سایت علمی ارزش خاصی نداره .

دقيقا. مهم بار علمي خود شخصه. مهم اينه كه طرف با اين مرورگرش حالا هرچي كه هست تو چه سايتي مي‌ره؟ باش چكار مي‌كنه؟ مي‌خواد اپرا باشه يا فايرفاكس يا هرچي.
اوني كه نوشتم بقيه مرورگرا ول معطلن شوخي بود به دل نگيرينا.
پي نوشت: آخرش فقط اپرا !

Stream
15-08-11, 03:38

این چرا iPad نمی خریم واقعا آخرش بود :دی