PDA

مشاهده نسخه کامل : مشاوره برای خرید SSD

Mohammad.2mt
11-08-11, 16:59
با سلام خدمت دوستان
بنده قصد دارم یه درایو SSD برای لپتاپم بگیرم
اول اینکه خود لپتاپ رو هنوز نگرفتم و نمیدونم SATA ورژن چند هست
میخواهم بدونم اگه یه SSD SATA 3 بگیرم رو 2 خیلی افت میکنه در حدی که نصرفه پول 3 بدم همون 2 رو بگیرم یا نه؟
دوم اینکه یه مدت هست که دارم دنبال SSD میگردم به چند مدل خوب خوردم که مونده بودم کدوم رو انتخاب کنم
مدل ها
OCZ Vertex 3 60GB SATA III
Corsair Force GT 60GB SATA III
Crucial M4 64GB SATA III
بعد از یه ذره تحقیق فهمیدم مدل OCZ مثل اینکه مشکل داره و سیستم Freeze میشه یا Restart میشه و یا SSD رو تو بوت نمیشناسه
بعدا فهمیدم این مشکل فقط واسه این مدل نیست
تمام این سه مدل SSD از کنترلر Sandforce استفاده میکنند که مشکل از اون هست
این مشکل هم هنوز حل نشده میتونید برید فروم OCZ ببینید چه خبره
Only the registered members can see the link
حالا موندم چه کنم
تمام SSD های درست حسابی از این کنترلر استفاده میکنند و منم یا نمیگیرم یا میخواهم یه چیز خوب بگیرم
منتظر نظرات شما هستم

Stream
11-08-11, 22:03
SATA 3.0 Gb/s و 6.0Gb/s تفاوت محسوسی ندارن.
مشکل با فریمور 3.20 از SandForce تا حدی حل شده، ولی صد درصد حل نشده. نکته ای که هست اینه که مشکل ها روی کانفیگ های خاصی از سیستم ها زیاد رخ میدن و روی کانفیگ های دیگه کم یا بعضی کانفیگ ها اصلا. بعیده مشکل ها حل نشه با آپدیت های آینده.

به هر حال شما اگه دنبال چیز صد درصد بی مشکل هستید سری 310/320 و 510 اینتل یا Crucial ها با چیپ های مایکرون تنها گزینه ها هستن.

Mohammad.2mt
12-08-11, 08:11
SATA 3.0 Gb/s و 6.0Gb/s تفاوت محسوسی ندارن.
مشکل با فریمور 3.20 از SandForce تا حدی حل شده، ولی صد درصد حل نشده. نکته ای که هست اینه که مشکل ها روی کانفیگ های خاصی از سیستم ها زیاد رخ میدن و روی کانفیگ های دیگه کم یا بعضی کانفیگ ها اصلا. بعیده مشکل ها حل نشه با آپدیت های آینده.

به هر حال شما اگه دنبال چیز صد درصد بی مشکل هستید سری 310/320 و 510 اینتل یا Crucial ها با چیپ های مایکرون تنها گزینه ها هستن.

اینتل 510 و Crucial که 60 نداره 128 داره هزینش میره بالا بقیه هم اصلا سرعت قابل مقایسه ای با این مدل ها ندارن
یعنی الان بخواهی SSD بگیری حتما باید Sandforce بگیری؟ :(

Stream
12-08-11, 11:31
اینتل 510 و Crucial که 60 نداره 128 داره هزینش میره بالا بقیه هم اصلا سرعت قابل مقایسه ای با این مدل ها ندارن
یعنی الان بخواهی SSD بگیری حتما باید Sandforce بگیری؟ :(

بله یه جورایی این SandForce ها خیلی بهتر از بقیه هستن. حتی Samsung PM830 هم که تازه معرفی شد از 128-گیگ شروع میشه.

Mohammad.2mt
12-08-11, 11:51
ما که از خیر SSD گذشتیم شاید وقتی دیگر :(

Mohammad.2mt
15-08-11, 09:03
دوستان اگه میتونید یه نگاه به Crucial M4 64GB بندازید
قابل رقابت با OCZ Vertex 3 هست؟
IOPS مناسبی داره؟
به نسبت Crucial C300 چطوره؟

Stream
15-08-11, 15:17
دوستان اگه میتونید یه نگاه به Crucial M4 64GB بندازید
قابل رقابت با OCZ Vertex 3 هست؟
IOPS مناسبی داره؟
به نسبت Crucial C300 چطوره؟

به خوبی اونها نیست ولی محصول خوبیه. M4 هم از C300 بهتره. با هر کدوم از اینها اختلاف خیلی خیلی خیلی محسوسی نسبت به HDD می بینید و به خصوص برای شما که بار اوله SSD استفاده می کنید اصلا اختلاف بینشون محسوس نیست.