PDA

مشاهده نسخه کامل : دو تا سوال دارم هر کسی میدونه کمک کنه

r_poorro
03-08-11, 17:54
1-مدتیه که نوت بوک MSI GE620 گرفتم که گرافیگش GEFORCE GT 540 m ه.توی nvidia control panel گزینه های Stereoscopic 3D و Display نیست چیکار کنم که این گزینه ها روداشته باشم؟(ویندوزم 7 و آخرین ورژن درایور گرافیک رو دارم)

2-وقتی نوت بوک در حال شارژ شدنه عملکردش(Performance) خیلی بالا هست طوری که بازی ها رو با آخرین گرافیک آیینه میاره(مثل CoD Black OPS) ولی موقعی که تو شارژ نیست خیلی ضعیفه و حتی کلیک راست رو حداقل 2 ثانیه طول میکشه تا بیاره و بازی ها رو با گرافیک Medium هم به زور اجرا میکنه چیکار کنم مشکل حل شه؟:1. (27):

mohamad70
03-08-11, 19:35
1-مدتیه که نوت بوک MSI GE620 گرفتم که گرافیگش GEFORCE GT 540 m ه.توی nvidia control panel گزینه های Stereoscopic 3D و Display نیست چیکار کنم که این گزینه ها روداشته باشم؟(ویندوزم 7 و آخرین ورژن درایور گرافیک رو دارم)

2-وقتی نوت بوک در حال شارژ شدنه عملکردش(Performance) خیلی بالا هست طوری که بازی ها رو با آخرین گرافیک آیینه میاره(مثل CoD Black OPS) ولی موقعی که تو شارژ نیست خیلی ضعیفه و حتی کلیک راست رو حداقل 2 ثانیه طول میکشه تا بیاره و بازی ها رو با گرافیک Medium هم به زور اجرا میکنه چیکار کنم مشکل حل شه؟:1. (27):

سوال اول رو نمی دونم !

اما در مورد سوال دوم ممکنه به خاطر تنظیمات Power Saving کارت گرافیکتون باشه به این معنی که وقتی لپ تاپ به شارژر وصله ( به اصطلاح Plugged In ) گرافیکتون روی Max performance قرار میگیره

و وقتی به شارژر وصل نیست و روی حالت Battery قرار داره به منظور استفاده بهینه از باتری گرافیکتون بر روی Power Saver قرار میگیره و با تمام قدرتش کار نمیکنه .

پس نگاهی به قسمت تنظیمات پاور درایور کارت گرافیکتون بندازید.

r_poorro
03-08-11, 22:46
نگاهی به قسمت تنظیمات پاور درایور کارت گرافیکتون بندازید.

دوست عزیز ممنون از پاسختون. میشه بگید این قسمتی رو که گفتید از کجای ویندوز باید پیدا کنم؟؟(ویندوز 7)
منظورم اینه که باید از nVidia control panel برم یا از طریق نرمافزار خاصی یا از خود ویندوز؟؟
ممنون میشم در این مورد هم راهنمایی کنید

mohamad70
03-08-11, 23:31
دوست عزیز ممنون از پاسختون. میشه بگید این قسمتی رو که گفتید از کجای ویندوز باید پیدا کنم؟؟(ویندوز 7)
منظورم اینه که باید از nVidia control panel برم یا از طریق نرمافزار خاصی یا از خود ویندوز؟؟
ممنون میشم در این مورد هم راهنمایی کنید

از طریق nVidia Control panel

اگه بتونید یک عکس از nVidia Control Panel کارت گرافیکتون بذارید بهتر میشه کمک کرد.

r_poorro
04-08-11, 00:37
Only the registered members can see the link

mohamad70
04-08-11, 10:45
5651

طبق عکسی که گذاشتم وارد قسمت Manage 3D settings بشید و بعد از قسمت Power management Mode

حالت Prefer Max Performance رو انتخاب کنید.

اگر باز هم نتیجه نگرفتید به قسمتی که در تصویر زیر مشخص کردم برید و در حالتی که لپ تاپ برروی

باتری هست گزینه High Performance رو انتخاب کنید.

5652

البته ایم موارد مصرف باتری رو به شدت افزایش میدن!

موفق باشد

r_poorro
04-08-11, 15:54
ممنون از راهنماییتون دوست عزیز.ولی من وقتی که به شارژ وصل میکنم بدون هیچ گونه تغییر تنظیماتی خودش درست میشه ولی وقتی از شارژ خارج میکنم همه کارهایی که گفتید رو انجام میدم مصرف باتری بیشتر میشه ولی مشکل سرعت و عملکرد حل نمیشه.با این CPU METER روی دسکتاپ فهمیدم که استفاده از هسته های CPU وقتی که تو شارژ نیست خیلی بیشتر میشه!!!!نمیدونم چرا؟!!حالا عکسشو قرار میدم ممنون میشم راهنمایی کنید خلاصه ببخشید این همه زحمتتون میدیم!!!!

Only the registered members can see the link <<< در حالت شارژ

Only the registered members can see the link <<< در حالت باتری

mohamad70
04-08-11, 17:14
شما مواردی رو که گفتم در حالتی که لب تاپ با باتری کار میکنه و به شارژر وصل نیست انجام دادید ؟؟؟!

در تصویری که از nVidia Control Panel کارت گرافیکتون گذاشتید در حالت استفاده از باتری هم Preferred graphic Processor روی High performance nvidia Processor هست ؟

r_poorro
04-08-11, 17:28
بله همه چیزهایی که گفتید رو در حالت باتری انجام دادم.توی عکس 4 پست بالاتر هم میبینید که هم NVIDIA High Performance processor رو انتخاب کردم و هم Perefer Max Performance رو!!!همش هم در حالیه که به شارژوصل نیست!!!من شدیدا منتظر کمکم:1. (4)::1. (4)::1. (4)::1. (4)::1. (12)::1. (12)::cry::cry::cry:

mohamad70
04-08-11, 19:23
بله همه چیزهایی که گفتید رو در حالت باتری انجام دادم.توی عکس 4 پست بالاتر هم میبینید که هم NVIDIA High Performance processor رو انتخاب کردم و هم Perefer Max Performance رو!!!همش هم در حالیه که به شارژوصل نیست!!!من شدیدا منتظر کمکم:1. (4)::1. (4)::1. (4)::1. (4)::1. (12)::1. (12)::cry::cry::cry:

دوست عزیز چیز دیگه ای که به ذهنم میرسه اینه که شما نرم افزار MSIAfterBurner رو نصب کنید

لینک دانلود (Only the registered members can see the link)

5653

همونطور که در تصویر میبینید این نرم افزار قابلیت مانیتورینگ سرعت کلاک کارت گرافیک و درصد استفاده از گرافیک را داره.

بعد از اجرای نرم افزار وارد بازی CoD بشید و ببینید در این مدت GPU Clock چه وضعی داشته .

این تست رو 1 بار در حالت باتری

1 بار هم در حالت شارژر تست کنید تا ببینیم عملکرد کارت گرافیکتون در این 2 حالت به چه شکله.

r_poorro
04-08-11, 22:14
میشه بگید این فایل Log که ذخیره میکنه و فرمتش hml. هست با چی باز میشه؟

r_poorro
04-08-11, 22:31
بیخیال log !!!
عکسشو گرفتم :

باتری>>>>> Only the registered members can see the link

شارژ>>>>> Only the registered members can see the link

r_poorro
04-08-11, 22:42
دوست عزیز میشه یه توضیحاتی در مورد این گزینه های توی MSI Afterburner بدید مثل Memory Clock و Shader Clock و Core Voltage ممنون میشم چون قابل تنظیم هستند توی نرم افزار.بهشون دست بزنم یا نه؟!!!کلا یه راهنمایی کنید:1. (20)::great:

mohamad70
04-08-11, 23:29
بیخیال log !!!
عکسشو گرفتم :

باتری>>>>> Only the registered members can see the link

شارژ>>>>> Only the registered members can see the link

بله همونطور که حدس میزدم

میبینید که در حالت باتری GPU Clock در بازی روی 203MHz هست.

اما در حالت شارژر روی 672MHz هست که در این حالت گرافیکتون با نهایت قدرت کار میکنه.

در هر صورت این مورد به Power Saver بر میگیرده که در حالت باتری به منظور صرفه جویی در مصرف

سرعت کلاک CPU و گرافیک رو کاهش میده که باعث کاهش کارایی میشه.

در مورد سوال دیگتون به Memory clock و GPU Clock و غیره دست نزنید چون به منظور اورکلاک

هستن و ممکنه باعث بشه به لب تاپتون آسیب بزنید!!

r_poorro
05-08-11, 19:29
خب کار دیگه ای هست که بتونم بکنم؟؟؟
در مورد سوال اول چی؟؟(توی اولین پست)