PDA

مشاهده نسخه کامل : » Different Level ، نگاهی متفاوت ... ! [معرفی کلی]

Shahryar
30-07-11, 16:57
با سلام خدمت کلیه اعضای خانواده بزرگ شهر سخت افزار که چند روز پیش اعضای این خانواده از مزر 150,000 عضو نیز گذشت !:1. (29):

قطعاً تا امروز اسم "Different Level " را از مدیران ارشد مجموعه شنیده اید و احتمالاً جالب شده براتون که بدونید Different Level دقیقاً چی هست ؟ چه چیزی داره که از چندین ماه پیش داریم در موردش صحبت می کنیم و چرا باعث شده که بهش بگیم Different Level ؟

پس از اول شروع می کنیم و تا آخر متن را دقیق دقیق بخونید ...

نزدیک به 5 سال هست که از شروع کار مجموعه میگذره . مجموعه ای که با هدف بزرگترین پایگاه سخت افزاری فارسی زبان شروع به کار کرد و تونست پس از مدت یکی دو سال به این جایگاه برسه . اما مدت یکی دو سالی هم هست که اگر دقت کرده باشید اون جنب و جوش سابق را از مجموعه نمیبینید که بیشتر میگرده به سیستم مدیریتی شهر سخت افزار که بر پایه اعضای توان مندی بنا شده بود که به دلایل مختلفی طی یکی دو سال گذشته نتونستند با تمام توان در کنار هم کار کنند و نتیجه یک افت کلی برای مجموعه شد .

پس تغییر سیستم مدیریتی و مسائلی که در کل منجر به رشد و بازگشت دوباره مجموعه به اوج میشه یکی از مسائلی بود که تصمیم گرفتیم انجامش بدیم . اما یک تغییر این چنینی واقعاً به تنهایی لیاقت یک اسمی مثل Different Level را نداشت پس چی شد که ما تصمیم بر همچین اسمی گرفتیم ؟ لطفاً دقت کنید که سعی میکنیم صادقانه و عمقی توضیح بدیم :

حس کردیم ما فقط یک مجموعه سخت افزاری خوب نمیخوایم . اول برامون درست واضح نبود که دنبال چی هستیم ولی کم کم متوجه شدیم هدفمون خیلی خیلی بزرگتر از یک مجموعه سخت افزاریه !

در واقع هدفمون یک زنده گی بود ، یک نوع زندگی !

فضایی که با رشد و تکاملش فقط به یک پایگاه اطلاع رسانی سخت افزار نرسه . پایگاهی که با رشد و باروریش بتونه ضمن تحقق اهدافی این چنینی ، زندگی افرادی را تغییر بده . فضایی را مهیا کنه که افراد ضمن فعالیت های روزمره در لحظاتی بتونند جرقه ای از افق های بالاتر را حس کنند . افق هایی که به بینش ما کمک کنه نه فقط به دانش ما ...

فضایی که توش در لحظاتی بشه جدای از این هیاهوی زندگی ؛ آرام تر ، زنده تر و انسانی تر فکر کرد . فضایی که بتونیم ضمن انجام رسالت های تخصصی و حرفه ای به انجام رسالت های اجتماعی و مفید بودن از حیث هم فکر کرد .

تا حالا شده ببینید دو نفر دارند سر یک بحث ترافیکی ساده توی خیابون دعوا میکنند ؟ و یا حتی جالب تر تا حالا شده خودتون سر یک همچین موضوعی ناسزا بگید یا دعوا کنید ؟ و از طرف دیگه تا حالا شده افرادی را ببینید که با دید بازتری توی همچین مواقع با طمانینه میگذرند ؟

Different Level زمانی هست که قصد داریم یک تحول بزرگ را شروع کنیم . دقت کنید شروع کنیم نه به تکامل برسونیم . قصد داریم یک ایده بزرگ و ارزشمند را با هزار سختی هم که شده شروع کنیم و امیدواریم که بتونیم ادامه اش بدیم ...

Different Level جایی هست که افراد متخصص توش سعی میکنند [فقط سعی می کنند] که در افق های بالاتری ( نه اینکه در افق فکری خودشون ) فکر کنند و رفتار کنند تا شاید . شاید روزی بتونند نه دیگران را بلکه خودشون را توی افق های بالاتر ببینند . نه لزوماً توی مجموعه ی ما .بلکه بتونند هر جایی مثل خیابون یا دانشگاه یا ... که هستند خودشون را توی افق های بالاتری ببینند ولو اینکه یادشون نیاد که این تغییر از کجا شروع شد .

مثال میزنم . فرض کنید دو نفر دارند با اسب مسابقه میدند ببینند کی میبره . اختلافشون در بهترین حالت چه قدره ماکزیمم ؟ حالا فرض کنید یک اسب با یک ماشین تندرو مسابقه بده . حالا تفاوت چه قدره ؟ و در نهایت فرض کنید یک هواپیما جنگی با یک اسب . تفاوت ؟ شاید اصلاً اون اسب دیگه نتونه اون مسافتی که هواپیما داره میره را طی کنه و یا فرضاً هم طی کنه تفاوت این قدر زیاد هست که مقایسه خنده دار میشه . بحث Different Level هم کم و بیش همین هست .

Different Level جاییست که سعی میکنیم رویایی فکر کنیم ولی منطقی رفتار کنیم . قصد نداریم صرفاً شعاری پیش بریم بلکه از الان معتقدیم که با مجموعه ای حرفه ای از نظر علمی و عملی حتی بهتر هم میتونیم به اهداف بالا برسیم .

برنامه های زیادی ریختیم که هم از نظر علمی و محتوایی و هم از حیث اهداف بالا بتونیم موقعیت مناسبی داشته باشیم ولی جالب هست بدونید که اگه کل تیم شهر سخت افزار تمام سال را هم فکر کنند و برنامه ریزی کنند قطعاً ضعیف تر از یک بحث دسته جمعی با 150 هزار کاربر و شنیدن نقطه نظرات اون ها هست !

پس در Different Level باز هم مثل چندین سال پیش شعار Powered By Our Members را خواهیم داشت و سعی میکنیم در مواردی که میشه با نظرات و بحث جمعی که توی ایران خیلی کم استفاده میشه پیش بریم تا نتایج بهتری بگیریم .

ترجیج میدیم بیشتر از این صحبت نکنیم در این تاپیک چون هر شخصی بعد از خوندن این تاپیک تا اینجا هر چند کم ولی از نقطه نظر ما که کاملاً صادقانه بیان شد مطلع خواهد شد و رونمایی از ریز پروژه های این طرح خودش گویای طرح خواهد بود . بر خلاف روال معمول در جامعه ما اصلاً انتظار نداریم که همه دست بزنند و تشویق کنند چون قرار نیست که تخیلی پیش بریم . قراره انسانی ، درست و منطقی و البته علمی و قوی پیش بریم ...

Different Level تغییریست که نه تنها شهر سخت افزار بلکه مطمئن باشید پس از چندین ماه از راه اندازی و فعالیتش بسیاری از مجموعه ها ، افراد و ... را تغییر میده .

در تاپیک های مختلف به تبیین و معرفی قسمت های مختلف Different Level می پردازیم . فقط لازم هست دو نکته را تاکید کنیم روش :

1) این پروژه از جهت اینکه تغییرات بنیادی داره زمانبر و سخت هست و در هر فازش ما نیاز به بودجه کلان و انرژی و فکر آزاد داریم . پس لطفاً با طمانینه و صبر باشید .
2) در این تغییر زمانبر در کنار ما باشید تا بتونیم سریعتر و بهتر به نتیجه مطلوب برسیم .

تعجب نکنید اگه خیلی موردی و دقیق به اهداف و برنامه ها پرداخته نشد . هدف از این تاپیک یک آشنایی جزئی با ماهیت کلی این طرح بود و تاپیک های مختلف دیگه این طرح را قدم به قدم مشخص تر میکنه . :Love-ssa~! (1)::Love-PCN~!:

به امید پــــرواز در افـق های بالاتر ؛
تیم مدیریت مجموعه شهر سخت افزار :1. (23):

ViViD
30-07-11, 23:44
با تشکر از شهریار عزیز که احساس میکنم حرفهای دلش رو داره میزنه

من با اجازه دوستان به چند نکته اشاره میکنم که شاید برای بقیه هم سوال باشه

- درسته که شهرسخت افزار 150 هزار عضو داره اما تعداد کثیری از این اعضاء غیرفعال هستند و کمتر از 1/10 تعداد شاید باز هم برای بار دوم به سایت سر بزنند

- قدم گذاشتن در مسیری که پرفراز و نشیب هست و برای بار اول اجرا می شود نیاز به یک پشتیبانی گردن کلفت داره بدون تعارف عرض کنم درسته همه ما انسان هستیم و باید تا جایی که میتونیم خدمت کنیم اما ضرب المثلی هست که میگه گربه برای رضای خدا موش نمیگیره منظور من این نیست که باید حق و حقوقی تعیین کنی خیر منظورم اینه که در این مسیر باید پشتوانه باشه باید ایجاد انگیزه باشه همیشه نمیشه خود فرد برای خودش ایجاد انگیزه کنه عوامل بیرونی هم تاثیر بسزایی در این بستر دارند

- اهداف اولین چیزی هست که در این روند باید تعیین بشه تا هدف مشخصی نباشه نمیتونیم پیش بریم و نمیتونیم هدف رو هم خودمون تعیین کنیم هدف اولیه لازمه پس از اون در طی روند مواردی پیش میاد تا ظوابط و اهداف عالیه دیگری مقرر بشه

- صبحت از افراد متخصص شد
افراد متخصص خیلی خوبی در سایت هم اکنون داریم

به نظر من نیازمند یک یاعلی هستند برای خودشون تا بتوانند در سایت فعالتر باشند کمی ممکنه کم کاری در بعضی قسمتها احساس میشه در بعضی قسمتها هم از بس پرکاری هست اصلاً کسی رغبت دنبال کردن جریان نیستند مثل خودم شاید خیلی از بحثهای مشاوره خرید رو دنبال نکنم
بحث اورکلاک چون الان روند جداگانه پیدا کردم نامنظم شده اگر امکانش بود که بچه های تیم در یک زمان مشخص روی یک پلتفرم بحث و نظر بدهند و در زمان دیگر با همدیگه روی یک پلتفرم دیگه تمرکز کنند
بحث اخبار سخت افزار قرار بود منظم بشه یکی خبر رو از منابع دیگه در بیاره مترجم باشه ویراستار باشه اما میگن " آتیشه که زود روشن میشه زود هم خاموش میشه"
بحث های جانبی زیاد دیگر هم به همین طریق ولی بعضی بحثها هستند که یواشکی با کارشون ادامه میدهند و خوشبختانه روندشون نه تند بوده و نه کند همون روند سابق و خوبشون رو ادامه دادند مثل بحث " آخرین فیلم یا انیمیشن که دیدید" یا بحث های قسمت عکس

در کل این ایده بسیار عالی هست اما سریع شروع نشه بهتره روی روال عادی اما به قول خودت شهریار جان با " اهداف رویایی اما افکار منطقی" کم به کم پیش بریم

X62
01-08-11, 02:09
سلام و خسته نباشيد به همه‌ي دوستان.
راستش اول بار كه بحث Different Level رو مطرح كرديد تو ذهنم فقط تغييراتي درباره‌ي مسايل سخت ‌افزاري متصورشدم اما اين جوركه شما نوشتيد فقط یک مجموعه سخت افزاری خوب نمیخواید وهدف‌هاي بسيار بالاتري داريد.راستش هيجانم بيشتر شد واسه اينكه بفهمم شما واقعا مي‌خوايد چيكار كنيد.
البته اينجوركه شما نوشتيدخيلي رويايي به نظر مياد و خيلي دشوار و البته نه نشدني كه خدا انسان اين جانور دوپا رو جوري آفريده كه قادربه انجام هر كاري هست ( البته جز خدايي ).
اين كه سعي كنيد زندگي اول خودتون و بعد اطرافيان رو تغييربديد يا حداقل سعيش رو داشته باشيد بسيار محترم و مفيد ولي درعين حال سخته.
من با ViViD جان موافقم. لازمه اينكار پشتكار و پيگيريه كه تو كشور ما كم گيرمياد. كم نيستن پروژه‌ها و طرح‌هاي عمراني كه رو زمين موندن.حتي تو همين انجمن گروهي مي‌خواسته تشكيل بشه از سال دوهزارو خورده‌اي مال چندسال پيش كه فقط صاحبش توش نوشته:به زودي ...
ولي رفته كه رفته.
نمي‌خوام نفوس بد بزنم ولي حقيقته. به هرحال كاش بيشترتوضيح مي‌داديد كه مي‌خوايد چكاركنين اما براتون آرزوي موفقيت دارم وهر چند سواد كامپيوتري ندارم اما هركاري بگيد از دستم بياد در خدمتم.:Love-PCN~!:

Bahador
22-08-11, 00:52
شهریار جان میتونی از این مرحله جدیدی که میخوایم واردش بشیم توضیحات دقیق تری بدی؟ منظورم با جزئیات بیشتره!
چون نوشته هاتون خیلی منو کنجکاو کرده که بیشتر بدونم راجع به فکرای توی سرتون

Jagvar
22-08-11, 14:10
هميشه با تحول در زمان مناسب موافق بودم و الان هم يکي از اون زمان ها هستش.
پيش به سوي آينده اما با تبصره خواستن و با لازمه کار کردن.

Shahryar
22-08-11, 19:21
شهریار جان میتونی از این مرحله جدیدی که میخوایم واردش بشیم توضیحات دقیق تری بدی؟ منظورم با جزئیات بیشتره!
چون نوشته هاتون خیلی منو کنجکاو کرده که بیشتر بدونم راجع به فکرای توی سرتون

ببینید تغییرات زیادی قراره در مجموعه ایجاد کنیم از تغییر در سیستم مدیریت و تالار ها و امکانات و سیستم بگیر تا تغییرات اساسی فکری و جهت گیری و حتی تبیین دوباره اهداف و در کل یک دگرگونی همه جانبه توی مجموعه هست که ایشالله با اجرای فاز به فازش و در کنار فعالیت های برون سایتی و واقعیش میتونه روز به روز نوید یک مجموعه متفاوت از نظر سیستمی و محتوایی را داشته باشه که توی ایران ندیده باشیم ...

خیلی صحبت ها را کلیتش را توی پست بالا گفتم و واقعاً اگه بخوایم خیلی دقیق بشیم بیش از چند صفحه A4 باید الان توی این پست براتون بنویسم . البته خیلی از طرح هاش در مرحله فکر و ایده هست که توی تاپیک مخصوصش توی تیم مدیریت اول مطرح میشه و با توافق و تکامل نظر به نظرخواهی عمومی و مرحله اجراییش میرسونیم .

هر چند خیلی از بحث های Different Level بحث های مدیریت مجموعه و طرز تفکر و اهداف هست ولی یک مثال ساده مرتبط با بخش عکس : یکی از اهداف ما در Different Level اینه که مجموعه یک روح خاص داشته ، یک سبک خاصی که به طور ضعیف زندگی سبک تر و بهتری را به کاربر مجموعه ما القاء کنه . حالا فرض کنید به جای اینکه انجمن عکس مثل سایر انجمن های مجموعه صرفاً یک بخش باشه مثل سخت افزار یا مثل گیم بیاد و یک قسمت کاملاً جدا به نام "گالری عکس " باشه به صورتی که برای دسترسیش نیاز به گشتن و پیدا کردنش توی انجمن ها نباشه . در واقع به جای دید انجمنی به بخش عکس بیایم و دید گالری و اینکه یک بخش از همون روح انجمن باشه بهش نگاه کنیم . قطعاً خیلی ایده ها میشه توش زد و روالش خیلی متفاوت از بخش های عکس انجمن های مختلف میشه .

خیلی مبهم دارم صحبت میکنم چون واقعاً اینکه بخوام برنامه های Different Level را الان توی یک پست قشنگ بیان کنم چیزی بهتر از این و پست بالا نمیشه . ولی هر چه پیش بریم و با کمک هم و ایده های مختلفی که از طرف بچه های مختلف حالا چه در تیم مدیریت و چه در کاربران میرسه میشه بحث های جدیدتریش را مطرح کرد .

این پروژه به این شکل نیست فردا صبح بیایم و بزنیم Different Level ! بلکه یک برنامه طولانی مدت هست که با انجام هر فازش تفاوت بیشتری را میشه حس کرد ...

پی نوشت : یکی از بخش های مهم Different Level یک بخش به نام " زندگی ... " هست که اون ... اش هنوز قطعی نشده و به محض قطعی شدنش مباحثش را روی بخش های مختلف قرار میدیم .