PDA

مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد pciEدر پاورgreen

crazyspacer
29-07-11, 09:08
سلام
بنده کارت گرافیکم gigabyte gt220 هست(1gig ddr3) توی هر بازی هنگ میکنه حتی counter ،گفتم حتما واسه رمه، 6گیگ رم انداختم درست نشد(البته با برنامهgigabyte hud lite اوورکلاکش میکنم تو بازی مشکل نداره اما یکسره در هر حات error زیر رو میده)

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

جدیدن هم که یک کارت dvb با اسلات pciE گرفتم باهاش مشکل دارم.
رفتم کیسو باز کردم دیدم پشت پاور 2پورت واسه pcieهست ،میخواستم ببینم آیا میشه اینو بهatx12v وصل کرد و آیا با کابلی که مستقیم از پاور میاد فرق داره؟و ممکنه مشکلم با این حل بشه؟

(Only the registered members can see the link)

mehrdad_ab
29-07-11, 19:31
سلام
شما کابل برق مادربرد رو 24 پین تمام وصل نکردین . چهار پین بغلی رو هم وصل کنید .
گرافیک شما باید کانتر رو مثل آب خوردن فریم بده . فکر می کنم مشکل از درایور کارتتون هست . جدیدترین درایوری که توی سایت کارخانه سازندش ارائه شده رو براش نصب کنید.
مدل مادربردتون رو تشخیص ندادم ، اما اگر X58 نیست ، رم رو 4 گیگ به صورت دوآل ببندید .
قضیه این کارت رو هم نگرفتم ، چیه ! : دی

crazyspacer
30-07-11, 00:16
سلام
شما کابل برق مادربرد رو 24 پین تمام وصل نکردین . چهار پین بغلی رو هم وصل کنید .
گرافیک شما باید کانتر رو مثل آب خوردن فریم بده . فکر می کنم مشکل از درایور کارتتون هست . جدیدترین درایوری که توی سایت کارخانه سازندش ارائه شده رو براش نصب کنید.
مدل مادربردتون رو تشخیص ندادم ، اما اگر X58 نیست ، رم رو 4 گیگ به صورت دوآل ببندید .
قضیه این کارت رو هم نگرفتم ، چیه ! : دی

اون 4 پین رو که خودم کشیده بودم. :دی
درایورو نصب کردم اما مشکل همچنان پا بر جاست.
مدل مادربور همH55 USB3هست
اون رمه هم اضافست :)

.D3VIL.
30-07-11, 01:48
سلام دوست عزیز.
برنامه MSI After Burner رو نصب کنید دما کارت رو اندازه گیری کنید ببینید در حداکثر بارگذاری GPU دما چقدر میشه.
شما در حالت اورکلاک این مشکل رو دارید؟!

crazyspacer
30-07-11, 14:56
سلام دوست عزیز.
برنامه MSI After Burner رو نصب کنید دما کارت رو اندازه گیری کنید ببینید در حداکثر بارگذاری GPU دما چقدر میشه.
شما در حالت اورکلاک این مشکل رو دارید؟!

نه ،در حالت اوور کلاک مشکلی نیست،فقط در این حالت سیستم قاط میزنه و errorهای بالا رو میده و صفحه برفکی میشه وگاهی هم نمیشهo_0!
این برنامه که دادین رو نصب کردم و متوجه شدم که مشکل از gpu hast .

یه مطلب دیگه این هست که گاهی اوقات که اوور کلاک میکنم مشکل هاییی که در بالا گفتم هم بوجود نمیاد.
آیا در اوور کلاک رابطه ی خاصی بین افزایش gpu وmemoryباید وجود داشته باشه.
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

نکته دیگه اینکه هر وقت over clockمیشه هر وقت سیستم دوباره راه اندازی میشه صفحه چند بار flash میزنه.آیا این میتونه به سیستم صدمه بزنه؟

mehrdad_ab
30-07-11, 19:15
نه ،در حالت اوور کلاک مشکلی نیست،فقط سیستم قاط میزنه و errorهای بالا رو میده و صفحه برفکی میشه o_0
این برنامه که دادین رو نصب کردم و متوجه شدم که مشکل از gpu hast .

یه مطلب دیگه این هست که گاهی اوقات که اوور کلاک میکنم مشکل هاییی که در بالا گفتم هم بوجود نمیاد.
آیا رابطه ی خاصی بین افزایش gpu وmemoryباید وجود داشته باشه.

نکته دیگه اینکه هر وقت over clockمیشه هر وقت سیستم دوباره راه اندازی میشه صفحه چند بار flash میزنه.آیا این میتونه به سیستم صدمه بزنه؟
به احتمال خیلی زیاد گرافیک کارتتون مشکل داره و باید تعمیر بشه
این برفکها و پرپر زدن ها اگر باعث بشه که سیستم رو ریست کنید یا خود به خود ریستارت بشه ، بله ،در دراز مدت سیستم مشکل پیدا میکنه ، و اولین قربانیش هارد دیسک هستش.
رابطه بین GPU و مموری هم ، همانند رابطه رم و CPU هستش .

crazyspacer
30-07-11, 20:20
البته من آخرین ورژن درایور رو دوباره گرفتم و نصب کردم و الان error که در اول بیان کردم رو دیگه نمیده.اما در game باز مشکل دارم و سیستم گاهی در start up خود به خود ریست میکنه!اما زمانی که برفکی میشه و flash میزنه سیستم ریست نمیکنه! اما من باید خاموشش کنم تا درست شه!

یه کم دیگه باهاش کار میکنم اگه نشد میدم گارانتی.

اگه امکان داره نحوه صحیح اوور کلاک کردن رو با استفاده با این برنامه ها یه توضیح کوچک بدید.یعنی مموری و gpuرو باهم افزایش بدم یا به نسبت دیگه؟

باتشکر

اگه یه نفر هم پیدا بشه پست رو منتقل کنه در مبحث گرافیک خیلی خوب میشه.

nima_hl
31-07-11, 01:46
البته من آخرین ورژن درایور رو دوباره گرفتم و نصب کردم و الان error که در اول بیان کردم رو دیگه نمیده.اما در game باز مشکل دارم و سیستم گاهی در start up خود به خود ریست میکنه!اما زمانی که برفکی میشه و flash میزنه سیستم ریست نمیکنه! اما من باید خاموشش کنم تا درست شه!

یه کم دیگه باهاش کار میکنم اگه نشد میدم گارانتی.

اگه امکان داره نحوه صحیح اوور کلاک کردن رو با استفاده با این برنامه ها یه توضیح کوچک بدید.یعنی مموری و gpuرو باهم افزایش بدم یا به نسبت دیگه؟

باتشکر

اگه یه نفر هم پیدا بشه پست رو منتقل کنه در مبحث گرافیک خیلی خوب میشه.

گرافیک کارتهای سطح پائین ( از نظر قدرت پردازش ) مانند گرافیک کارت شما معولا فاقد هیت سینک و مدار تغذیه مناسب برای آورکلاک هستند

به همین دلیل پیشنهاد نمیکنم این کارت را آورکلاک کنید چون احتمال آسیب دیدین کارت در مدت زمان کم هم وجود داره

پینوشت : تاپیک به قسمت گرافیک منتقل شد