PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل در memory frequency -CORSAIR

crazyspacer
29-07-11, 08:30
سلام من چند روز پیش یه رم CORSAIR 4G DUAL CHANEL 1600 اما وقتی توی CMOS SETUP نگاه میکنم نوشته 13333
این یعنی بهم انداختن؟
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

mehrdad_ab
29-07-11, 14:55
سلام من چند روز پیش یه رم CORSAIR 4G DUAL CHANEL 1600 اما وقتی توی CMOS SETUP نگاه میکنم نوشته 13333
این یعنی بهم انداختن؟

سلام
نوع مادربرد و پردازنده و مشخصات رمتون ( مارک + مدل دقیق)

mrwalt
29-07-11, 17:33
واسه منم همینجوری شد رفتم تو بایوس 1600 رو انتخاب کردم.

mehrdad_ab
29-07-11, 18:46
عکسهاتون الان برای من لود شدن .
مدل مادربردتون رو نمیدونم چیه ، اما به احتمالی باید XMP داشته باشه ، اون رو فعال کنید ، یا فرکانس رو بطور دستی روی 1600 بزارین ، مشکلتون حل میشه .
موفق باشین.

crazyspacer
29-07-11, 22:26
سلام
مادربوردgigabyte h55 usb3
intel corei5
ram:corsair xms3 4gb dual chanel 1600 to aks ham moshakhase.

crazyspacer
29-07-11, 22:30
واسه منم همینجوری شد رفتم تو بایوس 1600 رو انتخاب کردم.

یعنی به طو دستی وارد کنم مشکلی پیش نمیاد؟
یه رمgeil 2g 1333هم روش دارم اونو بکنم بندازم دور؟

mrwalt
29-07-11, 23:01
این که مشکلی پیش نمیاد من تخصصی ندارم
صبر کن بچه های وارد تر بیان طبق قطعاتی که داری بگن مشکلی پیش میاد یا نه

mohamad70
30-07-11, 00:02
یعنی به طو دستی وارد کنم مشکلی پیش نمیاد؟
یه رمgeil 2g 1333هم روش دارم اونو بکنم بندازم دور؟

دوست عزیز شما وقتی 2 رم با فرکانس های مختلف رو بر روی یک مین بورد

قرار میدید مثلا 1333 و 1600 به طور اتوماتیک فرکانس رم ها بر روی کمترین فرکانس قرار

میگیره یعنی 1333 مگر اینکه رم با باس کمتر رو اورکلاک کنید به فرکانس 1600

شما اگر مین بوردتون پروفایل XMP رو نداره به طور دستی فرکانس رو بر روی 1600 و ولتاژ

رو مطابق ولتاژی که بر روی مازول رمتون نوشته شده قرار بدید.

crazyspacer
30-07-11, 14:15
دوست عزیز شما وقتی 2 رم با فرکانس های مختلف رو بر روی یک مین بورد

قرار میدید مثلا 1333 و 1600 به طور اتوماتیک فرکانس رم ها بر روی کمترین فرکانس قرار

میگیره یعنی 1333 مگر اینکه رم با باس کمتر رو اورکلاک کنید به فرکانس 1600

شما اگر مین بوردتون پروفایل XMP رو نداره به طور دستی فرکانس رو بر روی 1600 و ولتاژ

رو مطابق ولتاژی که بر روی مازول رمتون نوشته شده قرار بدید.

سلام
پروفایل xmp که نمیدونم چی هست اگه میشه توضیح بدین .
رفتم توی cmos setup برای تغییر فرکانس پنجره زیر باز میشه
کدام مورد رو انتخاب کنم؟

با تشکر

mohamad70
30-07-11, 16:04
سلام
پروفایل xmp که نمیدونم چی هست اگه میشه توضیح بدین .
رفتم توی cmos setup برای تغییر فرکانس پنجره زیر باز میشه
کدام مورد رو انتخاب کنم؟

با تشکر

1 تصویر از بایوس مین بوردتون گذاشتم. کافیه که گزینه( Extreme Memory profile ( XMP رو فعال کنید. این پروفایل ها تنظیمات رمتون رو به صورت اتوماتیک بر روی فرکانس مورد نظر انجام میدن.

5633

البته فک میکنم بعد ازین کار پردازندتون هم اورکلاک بشه که با کم کردن ضریب پردازنده این مشکل حل میشه.

پینوشت :من تا به حال با پلتفرم 1156 اینتل کار نکردم دوستان دیگه هرجای توضیحات من اشتباه هست تصحیح کنن.

موفق باشید

crazyspacer
30-07-11, 18:16
1 تصویر از بایوس مین بوردتون گذاشتم. کافیه که گزینه( Extreme Memory profile ( XMP رو فعال کنید. این پروفایل ها تنظیمات رمتون رو به صورت اتوماتیک بر روی فرکانس مورد نظر انجام میدن.

5633

البته فک میکنم بعد ازین کار پردازندتون هم اورکلاک بشه که با کم کردن ضریب پردازنده این مشکل حل میشه.

پینوشت :من تا به حال با پلتفرم 1156 اینتل کار نکردم دوستان دیگه هرجای توضیحات من اشتباه هست تصحیح کنن.

موفق باشید

آقا دمتون گرم مشکل حل شد

با تشکر