PDA

مشاهده نسخه کامل : سرعت فریم در بازی ها!

angel_h1374
28-07-11, 19:43
سلام به همه من تازه عضو شدم یه مشکلی با سیستم دارم گفتم اینجا مطرح کنم تا شاید کسی تونست کمکم کنه!
من تقریبا حدود یه ماهی میشه که این سیتم رو جم و جور کردم!
cpu: intel core i7 2600k
vga: evga geforce gtx 580
ram: 4 gb 1333 nanya elixir
motherboard: asus p8p67
بر خلاف انتظار من با این سیستم سرعت فریم کمتر از حد انتظار دارم مثلا تو بازی ویچر 2 که باید با این سیستم بشه رون اجراش کرد وقتی تنظیمات بازی رو رو بالاترین حد قرار میدم بازی دچار افت فریم میشه این در حالیه که گرافیک پیشنهادی خود سازندش برا این بازی GTX 260 هست خوب حالا به نظر شما مشکل از کجاس لطفا راهنمایی کنین!
نکته:من از ویندوز سون 64 بیتی استفاده میکنم
جدید ترین درایور کازت گرافیکی هم نصبه
خنک کننده هم بر پردازنده نخریدم مال خودشو بستم
رم من یه تیکه هست روی بردم فقط یه تیکه 4 گیگابایتی هست
سیستم توصیه شده برا این بازی هم اینه:
Recommended requirements:
Processor: Quad Core Intel or AMD
RAM: 3 GB Windows XP, 4 GB Windows Vista/7
Graphics: GeForce 260 1 GB or (HD4850 1 GB)
HDD Space: 16 GB
حالا لطفا کمکم کنید

mohamad70
28-07-11, 20:08
سلام به همه من تازه عضو شدم یه مشکلی با سیستم دارم گفتم اینجا مطرح کنم تا شاید کسی تونست کمکم کنه!
بر خلاف انتظار من با این سیستم سرعت فریم کمتر از حد انتظار دارم مثلا تو بازی ویچر 2 که باید با این سیستم بشه رون اجراش کرد وقتی تنظیمات بازی رو رو بالاترین حد قرار میدم بازی دچار افت فریم میشه این در حالیه که گرافیک پیشنهادی خود سازندش برا این بازی GTX 260 هست خوب حالا به نظر شما مشکل از کجاس لطفا راهنمایی کنین!
حالا لطفا کمکم کنید

در ابتدا با استفاده از نرم افزار Fraps بررسی کنید ببینید حداقل و حداکثر فریمی که در این بازی میگیرید چقدر هست لینک دانلود Fraps (Only the registered members can see the link)

همچنین تنظیمات گرافیکی که برای بازی در نظر گرفتید هم بیان کنید ( به طور مثال استفاده از 8X Anti aliasing به شدت فریم ریت خروجی رو برای هر کارت گرافیکی کاهش میده )

در آخر هم پیشنهاد میکنم از گیم های سنگین دیگه ای مثل Crysis و Metro2033 هم استفاده کنید تا ببینیم شما فریمی ریتی کمتر از حد انتظار میگیرید یا خیر( با این سیستم در حداکثر تنظیمات باید 40 50 فریم بگیرید )

سوالی بود در خدمتم

angel_h1374
28-07-11, 20:45
امتحان کردم رو بالا ترین تنظیماتش و رزولیشن فول اچ حداقل تا 18 رفت و حداکثر 29

خودش یه دکمه سریع داره که گرافیک بازی رو تنظیم میکنه که 4 تا گزینه داره low spec medium spec high spec ultra spec

رو high هم امتحان کردم که خیلی راحت اجرا کرد حداقل 48 و حداکثر 60

بعد میخام بدونم رم من مشکلی نداره ؟ برا بازی خوبه؟ فقط یه تیکه هستا!

P A R H A M
28-07-11, 20:47
حالا لطفا کمکم کنید

درود

یکی از دوستان من چنین مشکلی همانند شما داشت!
دوست من ویندوزش رو از 64بیتی به 32 بیتی تغییر داد مشکلش حل شد

شاد باشی

mohamad70
28-07-11, 20:55
امتحان کردم رو بالا ترین تنظیماتش و رزولیشن فول اچ حداقل تا 18 رفت و حداکثر 29

خودش یه دکمه سریع داره که گرافیک بازی رو تنظیم میکنه که 4 تا گزینه داره low spec medium spec high spec ultra spec

رو high هم امتحان کردم که خیلی راحت اجرا کرد حداقل 48 و حداکثر 60

بعد میخام بدونم رم من مشکلی نداره ؟ برا بازی خوبه؟ فقط یه تیکه هستا!

خب رم شما فعلا در حالت Single Channel هست که اگر از 2 مازول رم استفاده بشه در حالت Dual channel قرار خواهد گرفت که بهتر هست اما اونقدر در فریم ریت نهایی بازی ها تاثیر گذار نیست.

فک نمیکنم سیستم شما مشکلی داشته باشه. برای اطمینان بیشتر 2 بازی که در پست قبل هم ذکر کردم امتحان کنید و ببینید چقد فریم میگیرید.

با توجه به اینکه رم سیستم شما 4GB هست هم استفاده از ویندوز 64 بیتی بهتره و به هیچ وجه باعث افت کارایی نمیشه .

موفق باشد.

angel_h1374
29-07-11, 08:42
بعد مادر بورد در قدرت استفاده از قطعات تاثیر داره؟
آخه من ارزون ترین مادر بورد ایسوس رو خریدم!
منظورم اینکه مادر بورد من میتونه از تمام توان سخت افزارم استفاده کنه؟

mohamad70
29-07-11, 10:48
بعد مادر بورد در قدرت استفاده از قطعات تاثیر داره؟
آخه من ارزون ترین مادر بورد ایسوس رو خریدم!
منظورم اینکه مادر بورد من میتونه از تمام توان سخت افزارم استفاده کنه؟

مین بورد شما ارزون ترین هم نیست!! سری P از چیپست حرفه ای اینتل به شمار میاد.

مین بورد در واقع نقش یک بستر و رابط بین قطعات مختلف ایجاد میکنه و به تنهایی نقش خاصی در

کارایی ( Performance ) نداره.

در بنچمارک زیر که از مین بوردهای مختلف به عمل اوومده اختلاف فریم ریت خروجی در بازی کرایسیس

بسیار بسیار ناچیز هست که در واقع به خاطر خطای اندازه گیری و تغییر شرایط می باشد.

5623

angel_h1374
30-07-11, 23:04
سلام خیلی ممنون مشکل سرعت فریمم هم حل شد الان میتونم با سرعت 60ثابت بازی رو اجرا کنم
چند تا سوال دیگه هم دارم لطفا جواب بدین
1- لطفا یکم درمورد اورکلاک بهم بگین و این که پردازنده من چقد میتونه اورکلاک بشه و هم این که مادر بورد من برا اورکلاک خوبه یا نه اگه مادربرود گرون تری میگرفتم بهتر اورکلاک میشود یا نه؟
2-یکم از خنک کننده پردازنده بگین یعنی باید چه جوری خنکش کنم تا مشکلی براش پیش نیاد و در ضمن پاور من اینه FSP EPSILON 80 PLUS 1010W میخام بدونم برا اورکلاک و از این جور چیرا محدودیت که نداره در کل میخام بدونم خوبه یا نه؟
3-آیا خرید رم با سرعت فرکانس بیشتر از 1333 عاقلانه هست یا نه آخه من شنیدم پردازنده ها بیشتر از 1333 ساپورت نمیکنن لطفا یکم در این مورد توضیح بدین!
بد دیگه هیچ سوالی ندارم
سلامتی تون از همتون ممنون.

mohamad70
31-07-11, 01:03
سلام خیلی ممنون مشکل سرعت فریمم هم حل شد الان میتونم با سرعت 60ثابت بازی رو اجرا کنم
چند تا سوال دیگه هم دارم لطفا جواب بدین
1- لطفا یکم درمورد اورکلاک بهم بگین و این که پردازنده من چقد میتونه اورکلاک بشه و هم این که مادر بورد من برا اورکلاک خوبه یا نه اگه مادربرود گرون تری میگرفتم بهتر اورکلاک میشود یا نه؟
2-یکم از خنک کننده پردازنده بگین یعنی باید چه جوری خنکش کنم تا مشکلی براش پیش نیاد و در ضمن پاور من اینه FSP EPSILON 80 PLUS 1010W میخام بدونم برا اورکلاک و از این جور چیرا محدودیت که نداره در کل میخام بدونم خوبه یا نه؟
3-آیا خرید رم با سرعت فرکانس بیشتر از 1333 عاقلانه هست یا نه آخه من شنیدم پردازنده ها بیشتر از 1333 ساپورت نمیکنن لطفا یکم در این مورد توضیح بدین!
بد دیگه هیچ سوالی ندارم
سلامتی تون از همتون ممنون.

سلام

1- پردازنده شما دارای پسوند K میباشد بدین معنی که ضریب پردازنده باز هست و امکان اورکلاک از این طریق بدون نیاز به افزایش کلاک پایه سیستم( BCLK ) وجود دارد درواقع شما میتونید فقط پردازنده رو اورکلاک کنید

بدون اینکه اورکلاک ناخواسته قطعات دیگه باعث ناپایداری در سیستم بشه.

با این سیستم و یک هزینه 40 50 تومنی برای کولر پردازنده می تونید حداقل به فرکانس 4.4GHz برسید. مین بوردهای گرون قیمت تر اورکلاک بیشتر رو تضمین نمیکنن اما خب ممکنه به خاطر داشتن مدار تغذیه

قدرتمندتر در طول عمر سیستم اورکلاک شده نقش موثرتری داشته بشن. شما مین بوردی مناسبی برای اورکلاک دارید خیالتون راحت !

2- پاور شما برای این سیستم خیلی زیادتر از حد نیاز هست و برای اورکلاک به هیچ وجه محدودیتی ایجاد نمیکنه. در مورد کولر هم اگر قصد اورکلاک ندارید نیاز به تعویض نیست.

3- معمولا فرکانس رم بیشتر از 1333MHz (حداکثر 1600MHz ) تاثیر نامحسوسی در عملکرد سیستم نداره و هزینه روی قطعات دیگه متناسب با نیازتون می تونه تاثیر قابل ملاحظه تری داشته باشه.

مموری کنترلر در پلتفرم سندی بریج ( سیستم فعلی شما ) در حالت عادی تا فرکانس 1333MHz رم ساپورت میکنه در نتیجه با خرید رم های سریع تر از این میزان فرکانس برروی 1333MHz ست میشه

که باید از طریق پروفایل XMP و یا به صورت دستی از طریق بایوس مین بورد به فرکانس رم خریداری شده برسید.

angel_h1374
31-07-11, 09:32
خیلی ممنون داداش دمت گرم تا حالا کاربر مثل شما هیچ جا ندیدم که قشنگ به همه سوال ها جواب بده بازم ممنون

MR TASH
02-08-11, 17:21
دوست من سر این بازی در فروم بازی بحث خیلی گسترده ای داشتیم من خودم طرفدار بازیهای ار پی جی هستم و باید بگم بازی ویچر 2 نیازمند به ویندوز سون سروس پک 1 است تا بهترین و روان ترین حالت فرم ریت رو بده و همچنین اخرین ورژن کارت گرافیکی و در اخر هم یک کرک مناسب که زمان لود رو بیاره پایین که همه اینهارو با یک سرچ در فروم بازیسنتر می تونی به دست بیاری و همچنین در قسمت گرافیکی یک گزینه برای غیر فعال کنی که با گرافیکی خوبی که شما دارید لزومی به این کار نمی بینم. موفق باشی