PDA

مشاهده نسخه کامل : رم تریپل چنلمو چه کنم؟

black ghost
24-07-11, 23:03
سلام دوستان.
مادربورد سیستم من Asus P8Z68 --V PRO هست با پردازنده intel Core i5 2500K زمان خرید اشتباه کردم و یه کیت تریپل چنل (3*1Gig) با باس 1600 از برند ژل گرفتم.خدائییش رمهای خوبی هستن و برخلاف اینکه میگفتن بلو اسکرین میده و .. گوش شیطون کر مشکلی ندارن و سرعتشونم خوبه.منتهی اصلا ً هواسم نبود که چک کنم مین من تریپل چنل رو ساپورت میکنه یا نه!!!الان تو برنامه CPU Z دوال میزنه و هرچند ماژول های هر سه اسلات رو میشناسه ولی دوال که میزنه یعنی چی میشه؟من باید رم هامو عوض کنم؟ویندوز 3 گیگی رم رو میشناسه!ولی گویا اینطوری قابلیت دوال رو دارم والکی پول تریپل دادم!درسته؟پیشنهاد شما چیه؟

sourena
24-07-11, 23:14
دقیقا درست میگی!

به نظر من ویندوز 64 بیتی نصب کن تا 6گیگ رم رو بتونی استفاده کنی!

یا اینکه به دوستان و آشنایان و ... بفروشش ! دوآل چنل بگیر !

black ghost
24-07-11, 23:17
6 گیگ نیستا!!3 گیگه!3 تا ماژول 1 گیگ!الان بنظرت یه ماژول تکی بگیرم بذارم کنار اینا به عنوان 2 تا دوال میشناستش؟اینطوری بهتره یا بهتره کلا ً عوضشون کنم؟

ViViD
24-07-11, 23:25
با سلام خدمت شما دوست گرامی

به نظر من 1 گیگ رم دیگه معمولی بگیری بهتره اگر استفاده تخصصی نداری مثلاً اورکلاک در زمینه حافظه یا رکورد زنی چون تاثیرش اونقدر نیست که بخواهی این رمها رو به ضرر بفروشی و با قیمت بالاتر رم دوال بگیری بهتره تا جایی که نفس داره از همینها کار بکشی

black ghost
24-07-11, 23:37
منونم پس اگه یه رم 1 گیگ دیگه با مشخصات همینا که دارم بندازم تو اسلات آخری و بکنمشون 2 تا دوال چنل میشه؟2 تا دوال بهتره یا تریپل چنل؟از اونجا که مینم تریپل رو ساپورت نکرد!میتونم همین کیت تریپل رو به 2 تا دوال تبدیل کنم؟مشکلی پیش نمیاره؟

mehrdad_ab
25-07-11, 12:18
منونم پس اگه یه رم 1 گیگ دیگه با مشخصات همینا که دارم بندازم تو اسلات آخری و بکنمشون 2 تا دوال چنل میشه؟2 تا دوال بهتره یا تریپل چنل؟از اونجا که مینم تریپل رو ساپورت نکرد!میتونم همین کیت تریپل رو به 2 تا دوال تبدیل کنم؟مشکلی پیش نمیاره؟
سلام
شما دو تا رم رو روی دو تا اسلات متفاوت (3و1) بزارین . اگر CPU-z به صورت دوال نشون داد ، یه ماژول رم با مشخصات اونی که رو سیستم نیست بگیر و روی اسلات های (4و2) ببندید .
تریپل مختصل پلتفرم 1366 بود که الان پلتفرم 1155 روی اون اومده و شما بهترین خرید رو الان دارین.
موفق باشین .

black ghost
25-07-11, 17:37
سلام
شما دو تا رم رو روی دو تا اسلات متفاوت (3و1) بزارین . اگر CPU-z به صورت دوال نشون داد ، یه ماژول رم با مشخصات اونی که رو سیستم نیست بگیر و روی اسلات های (4و2) ببندید .
تریپل مختصل پلتفرم 1366 بود که الان پلتفرم 1155 روی اون اومده و شما بهترین خرید رو الان دارین.
موفق باشین .
ممنون آقا مهرداد.ممکنه واضح تر توضیح بدی؟یه کم متوجه نشدم چی شد؟یعنی من از 3 تا ماژولی که دارم 2 تاشو استفاده کنم تو اسلات های 1و3 و یکیشو استفاده نکنم؟بعد برم 2 تا ماژوا با مشخصات متفاوت از اینا بگیرم و تو اسلات های 2و4 بذارم؟اونوقت چطور میشه؟الان مشخصات این 3 تا ماژولم ایناستDDR3 1600 MHZ 1 GIG اگه ماژول متفاوت بگیرم اثر منفی نداره؟ترجیحا ً چی بگیرم که نتیجه مثبت بده؟

mehrdad_ab
26-07-11, 12:18
ممنون آقا مهرداد.ممکنه واضح تر توضیح بدی؟یه کم متوجه نشدم چی شد؟یعنی من از 3 تا ماژولی که دارم 2 تاشو استفاده کنم تو اسلات های 1و3 و یکیشو استفاده نکنم؟بعد برم 2 تا ماژوا با مشخصات متفاوت از اینا بگیرم و تو اسلات های 2و4 بذارم؟اونوقت چطور میشه؟الان مشخصات این 3 تا ماژولم ایناستDDR3 1600 MHZ 1 GIG اگه ماژول متفاوت بگیرم اثر منفی نداره؟ترجیحا ً چی بگیرم که نتیجه مثبت بده؟
خواهش می کنم .
شما الان سه تا رم دارین .
من می گم اول امتحان کنید ، بعد هزینه ،
خب چه جوری ؟
به اینصورت که از سه تا رمی که دارین ، دوتاش رو روی مادربرد به صورت دوآل سوار کنید . شرط دوآل شدن هم اینکه دو تا از رم ها رو در دو اسلات همسان ( همرنگ ) قرار بگیرن ، بعد با CPU-z بررسی کنید ببینید به صورت دوال نشون میده یا نه ( که به نظرم نشون میده )
اگر جواب گرفتین ، مشخصات رم رو که در بالا بیان کردید رو به خاطر بسپارین و یکی هم مثل همون بگیرین و در اسلاتهای خالی اضافه کنید .

black ghost
26-07-11, 23:14
بسیار متشکرم.حالا کاملا ً متوجه شدم اما یه سوال دارم و اینکه زمانی که یه ماژول 1 گیگ دیگه اضافه کنم، آیا حتما ً برندشون هم باید یکی باشه؟غیر از باس و حافظه و تایمینگ رم، چیز دیگه ای هم باید یکسان باشه؟مثلا ً Part Number؟ و اینکه در صورتیکه مینم دوتا ماژول رو بصورت دوال بشناسه، یعنی با اضافه کردن یه ماژول دیگه، رم من میشه 2 تا دوال چنل؟اونوقت CPU Z بجای دوال چی باید بنویسه؟ضمنا ً نظرتون راجع به تست زیر که از رمها گرفتم چیه؟ببخشید که زیاد میپرسم!
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

mehrdad_ab
27-07-11, 11:43
بسیار متشکرم.حالا کاملا ً متوجه شدم اما یه سوال دارم و اینکه زمانی که یه ماژول 1 گیگ دیگه اضافه کنم، آیا حتما ً برندشون هم باید یکی باشه؟غیر از باس و حافظه و تایمینگ رم، چیز دیگه ای هم باید یکسان باشه؟مثلا ً Part Number؟ و اینکه در صورتیکه مینم دوتا ماژول رو بصورت دوال بشناسه، یعنی با اضافه کردن یه ماژول دیگه، رم من میشه 2 تا دوال چنل؟اونوقت CPU Z بجای دوال چی باید بنویسه؟ضمنا ً نظرتون راجع به تست زیر که از رمها گرفتم چیه؟ببخشید که زیاد میپرسم!
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)
حتماً لازم نیست برندها یکسان باشند ، همینا که خودتون هم بیان کردید ( میزان حافظه - باس و تایمینگ ) یکسان باشه ، کافیه ، ولی اگر از همون برند پیدا کردین که خیالتون راحت تره .
نه ، چیزی به اسم دو تا دوآل یا به عبارتی کوآد چنل نداریم و CPU-z دوال چنل رو به شما نشون میده . فقط اگر اشتباه نکرده باشم در اینصورت شما دو مسیر 128 بیتی برای انتقال داده ها به پردازنده ایجاد می کنید که در اینصورت از نهایت سرعت پردازنده به دلیل دسترسی سریعتر به اطلاعات رم بهره خواهید برد.