PDA

مشاهده نسخه کامل : نحوه حذف نرم افزارهایی که از App Mng پاک نمی شوند

P A R H A M
22-07-11, 11:22
من گاهي اوقات با نرم افزارهائي كه قبلاً رو گوشيم نصب كردم مشكل پيدا ميكنم و اونهم نرم افزارهائي هستش كه در Application Manager يا همون App. mgr نشونشون ميده و زيرشون نوشته not installed و به معني اينكه اين نرم افزار نصب نيست

حالا مشكل اينجاست كه اينجور نرم افزار ها را نميشود حذف كرد و اصلاً گزينه Delete در زماني كه شما options را ميزنيد نداره

و جالبه كه اين جور نرم افزار ها قابليت نصب مجدد هم ندارند و هر وقت ميخواهيد دوباره اونهارو نصبشون كنيد به شما پيغام Unable to install ميده و بطور اساسي اين نرم افزار ها گير دارند و اصطلاحاً stuck هستند
به نظر من اين از اون باگ هاي خفن توي سيمبين 9.1 هستش ( bug = اشكال يا گير )

و جالبه كه گاهي اوقات حتي با فرمت كردن گوشي و برگردوندنشون به تنظيمات كارخانه اي باز هم اين نرم افزار هاي stuck مثل سيريش گير ميدند به گوشي و قابل پاك كردن نيستند

در اين زمانها چه كار بايد كرد؟

يكي از كارها حذف اين نرم افزار بوسيله يك فايل منيجر هستش اما بازهم بدبختانه ديده ميشه كه گاهي اين نرم افزار ها جزو موارد محافظت شده يا همون protected هستند كه ديگه قوز بالا قوز ميشه

اما ترفندي كه ميخواهم اينجا بگم مربوط به حذف اينگونه نرم افزارهاي گيربازار هستش

با من همراه باشيد :

1 - ابتدا بايد موبايلتون را به كامپيوترتون وصل كنيد..اون هم بوسيله USB

2 - در زمان اتصال به جاي PC Suite بايد بوسيله Data Transfer يا همون Mass Storage موبايلتون را به كامپيوتر وصل كنيد كه موبايل ميره روي offline
البته قبل از این کار باید محل ذخیره SMSهاتون رو از Memory Card به Phone Memory تغییر بدهید

3 - حالا بريد به My Camputer و درايوي كه بنام مموري كارتتونه را بازش كنيد و در داخل مموري كارتتون بريد در داخل private و سپس پوشه 10202dce را بازش كنيد

private\10202dce

4 - همونطور كه ميبينيد داخل اين پوشه تمام برنامه هاي نصب شده شما ديده ميشوند و شما به راحتي به اونها دسترسي داريد حالا كافيه روي نرم افزار گير بازارتون كليك راست كنيد و گزينه Delete را انتخاب كنيد و نرم افزار مربوطه را حذفش كنيد

يادتون باشه كه قبل از اين كارها اسم اون نرم افزار غير قابل نصب و حذف را در App. mgr يك جائي يادداشت كنيد تا اشتباهي يك نرم افزار خوب را به جاش حذف نكنيد...