PDA

مشاهده نسخه کامل : فعال سازي نرم افزاري دوربين n73 بجاي استفاده از قاب دوربين

P A R H A M
22-07-11, 11:12
فعال سازي نرم افزاري دوربين N73 بجاي استفاده از قاب دوربين
دوستان همونطور كه ميدونيد قاب دوربين N73 واقعا ضعيفه و بعد از چند وقت دچار قطعي مي شه يعني وقتي دوربين رو باز مي كنيد چون اتصال پشتش ضعيفه دوربين با كوچكترين ضرب اي روي قاب قطع و وصل مي شه مال من كه اينطور شده .دوما اصلا شايد نخوايد دوربين با قاب باز شه و براي برنامه هاي جانبي دوربين هم خوب نيست مثلا وقتي برنامه اي مثل CameraFX رو اجرا كنيد اول بايد قاب رو باز كنيد دكمه خروج رو بزنيد و بعد از نرم افزار استفاده كنيد .حالا من به شما ياد ميدم چطوري از شر قاب دوربين خلاص شيد و فقط حالت در پوش رو واسه دوربين داشته باشه.

1-قاب دوربين را بازكنيد.
2-در پشت گوشي دو پين وجود داره كه براي قطع و وصل دوربينه بوسيله يك تكه فلز كوچك اين دور را به هم متصل كنيد.
3-قاب را ببنديد.
4-حالا دوربين اماده به كار است دكمه خروج را بزنيد.
خوب حالا قاب پشت فقط نمايشي است و تنها حفاظ دوربينه و اگه بازو بسته كنيد دوربين اجرا نميشه.
5-براي اجراي دوربين قاب پشت رو باز كنيد و دكمه دوربين رو 3 ثانيه نگه داريد .دوربين اجرا مي شه براي خروج هم دكمه خروج را بزنيد.
6-براي استفاده دوربين دوم هم در گزينه آبشن مي تونيد دوربين دوم رو انتخاب كنيد و بالعكس.

نكته مهم:
چون پينهاي پشت گوشي لغزنده هست بايستي در انتخاب يه تكه فلز دقت كنيد تا كاملا فيت باشه من خودم از گيره پوشه استفاده كردم و با قيچي يه تكه كوچك بريدم و كار گذاشتم . حالا تو فيلمبرداري و عكس برداري يه اطمينان خاطر دارم و دلهره ندارم يه وقت قطع شه.يادتون با شه اون تكه فلز رو لازم نيست بچشبونيد فقط روي پين ها طوري بذاريد تا اتصال بر قرار شه بعد آروم قاب دوربينو سر جاش بذاريدو ببنديد.
ضمنا اين كار مصرف باطري رو بيشتر نمي كنه و فقط در ري استارت گوشتي يه بار دوربين اجرا مي شه همين.