PDA

مشاهده نسخه کامل : آموزش استفاده از قسمت های مختلف گوشی موقع دریافت بلوتوث در موتورولا

P A R H A M
20-07-11, 11:35
همون طور که میدونید تو گوشی های موتورولا موقع دریافت بلوتوث نمیتونید با گوشی کار کنید ولی با ترفندی که پایین یاد میگیرید میتونید موقع دریافت و یا فرستادن فایل با بلوتوث هر کاری که دلتون خواست با گوشی انجام بدید. مثلا میتونید آهنگ گوش کنید، برنامه جاوا اجرا کنید، به بخش تنظیمات گوشی برید و یا هر کاری که دلتون خواست انجام بدید. این موضوع رو تقریبا 1 ماه قبل که با محمد رضا ( mri2599) تلفنی حرف میزدم کشف کردم در واقع این رو گفتم تا بدونید در آموزشی که میزارم محمد رضای عزیز هم نقش داره و از ایشون به خاطر کمکشون تشکر میکنم. این ترفند روی v3x جواب داده و به احتمال زیاد روی بقیه گوشی ها هم جواب میده.

روش کار:
مرحله اول: اولین کاری که باید انجام بدید اینه که باید شورت کات (میانبر) گوشی رو فعال کنید. دقت کنید که این کار فقط واسه v3x لازمه که انجام بدید و بقیه گوشی ها کلید میانبر رو خودشون دارند که همون کلید وسطی مربوط به منو هست. واسه فعال کردن کلید میانبر توی v3x تغییر seem زیر رو باید انجام بدید:
Seem 005b_0001 , offset 19 , cheng to 14

بعد از تغییر بالا کلید video call شما (کلید بالای دکمه سبز ) به عنوان کلید میانبر عمل میکنه. حال برای قسمت های مختلف شماره میانبر رو تعیین کنید. به عنوان مثال برای تعیین کلید میانبر برای بخش multimedia به این شکل عمل میکنید: روی آیکون multimedia رفته و کلید videocall رو به مدت چند ثانیه نگه میدارید که با این کار پیغامی به این شکل ظاهر میشه: Assign Shortcut for "multimedia" که شما گزینه ی yes رو انتخاب میکنید. بعد از این کار صفحه ای باز میشه که میتونید اسم و شماره مورد نظر رو انتخاب کنید که در این ترفند مثلا نام multimedia و کلید شماره 1 رو انتخاب میکنیم. بعد از این تنظیمات، Done رو انتخاب کنید. حالا اگه شما دکمه videocall رو بزنید و بلافاصله دکمه ی 1 رو فشار بدید به بخش multimedia منتقل می شوید. این کار رو برای بقیه قسمت هایی که نیاز میدونید میتونید انجام بدید. برای بقیه گوشی ها که از قبل کلید میانبر داشتن فقط به جای استفاده از دکمه videocall از دکمه وسطی منو استفاده میکنید.

مرحله دوم: موقی که فایل رو با بلوتوث دریافت میکنید و یا انتقال میدید تنها دکمه ای که کار میکنه دکمه سبزتون هست که شما رو به بخش Dialled calls ها منتقل میکنه (با تشکر از محمد رضا به خاطر این مطلب). پس شما موقع بلوتوث ابتدا دکمه سبز رو فشار میدید تا به بخش dialed calls ها منتقل بشید و درصدبار مربوط به بلوتوث مخفی بشه و بعد از اون با زدن کلید میانبر و شماره مربوطه به بخش مورد نظر انتقال پیدا میکنید.
شما میتونید با این کار برای برنامه های جاوا و بقیه قسمت های گوشی مثل پیغام ها، تنظیمات، دوربین عکاسی و فیلم برداری و ... هم کلیدی رو تعیین کنید تا مثلا اگه موقع بلوتوث احتیاج به فیلمبرداری پیدا کردید بلافاصله ابتدا با فشردن کلید سبز و سپس کلید میانبر و در نهایت با فشردن شماره مربوط به فیلمبرداری بتونید بدون معطلی فیلم نیز بگیرید. به عنوان مثال بنده برای دیکشینری کلید میانبر+1 رو انتخاب کردم و اگه موقع کار با بلوتوث به اون احتیاج پیدا کردم کلید ها رو به ترتیب زیر فشار میدم تا دیکشینری گوشیم فعال بشه: 1 – دکمه سبز 2 – دکمه video call 3 – دکمه 1

سپاس:give_rose: