PDA

مشاهده نسخه کامل : کمک در رابطه با مشکل رم خواهش می کنم کمک کنید (کمک)

amir12222
13-07-11, 15:29
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت همه اساتید محترم
من رم ddr2 dual channel 2 gig1066 خریدم یعنی هرکدام 1 گیگ برند این رم ها geil می باشد
سیستم من مادربردش p5kpl/1600 asus هست دارای 4 اسلات رم می باشد رم هایی که روی سیستم استفاده می شد و الان هم استفاده می شود ocz 800 هستش وقتی رم های جدید را درون سیستم گذاشتم در کنار رم های قبلی یعنی روی هم 4 گیگ به طوری که در اسلات های a(a1,a2دو رم قبلی بود و اسلات های b دو رم جدید در شب اول هیچ مشکلی نبود اما فردا اونروز پیغام ارور (صفحه آبی رنگ ااومد) اول احساس کردم شاید مشکل نرم افزاری باشه اما دیگه سیستم بالا نیومد وقتی دفترچه مادربرد را خوندم نوشته بود که فقط اسلات های زرد رنگ قابلیت دریافت 1066 o.c را دارند این کار را هم کردم که باز بالانیومد چند بار تست کردم باز هم همین بود سیستم را باز کردم رم های قبلی را برداشتم و رم های جدید را در جای آنها گذاشتم باز سیستم بالا نیومد ، (تا قسمت لود ویندوز بالا میاد سپس گیر میکنه)یکی از رم های جدید را گذاشتم باز هم همینطور ، شروع کردم نصب ویندوز با یکی از رم ها بازهم در حین نصب ایراد مموری گرفت و نصب ویندوز قفل شد .رم های جدید را برداشتم و قدیمی هارو گذاشتم سیستم بدون هیچ مشکلی بالا اومد
سوال اول آیا سیستم قابلیت دریافت نداره ؟
آیا رم های جدید مشکل دارند؟
3- آیا گذاشتن در کنار رم های قبلی آنها را دچار مشکل کرده ؟
اطلاعات سیستم خود را که از نرم افزار cpu-z گرفتم را در اختیار شما می گذارم
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

لینک های مستقیم

Only the registered members can see the link

خواهش میکنم در صورت امکان پاسخ من را یا در اینجا یا به ایمیلم ارسال کنید
amir1222@gmail.com

amir12222
13-07-11, 15:33

این هم اطلاعات cpu

خواهش می کنم کمک کنید

لینک مستقیم
Only the registered members can see the link

mehrdad_ab
14-07-11, 11:56
سلام
پرواضحه ، شما احتمالات اساسی رو تست کردین .
برای احتیاط یکبار بایوس رو آپدیت کنید.
اگر جواب نگرفتین ، رم ها رو بفرستین گارانتی ( رم های ژیل زیادی بازی درمیارن )
در ضمن اگر با رم هاتون میتونید وارد محیط ستاپ بشین ، تایمیگ ها رو طوری که توی سایت سازنده بیان کرده ، تنظیم کنید. باس رو هم روی 800 ست کنید.

amir12222
14-07-11, 16:58
بسیار تشکر از راهنمایی شما