PDA

مشاهده نسخه کامل : overclock 2500k با مادربرد اسوس p8z68-v pro

fearness
06-07-11, 21:32
سلام من در overclock یک مشکل پیدا کردم نمیدونم چیکار کنم هر کاری میکنم نمیشه ....ضریب پردازنده رو بالا میبرم و یک مقداری به cpu ولتاژ میدم فرکانس کاریه رام هم بالا میره فرکانس پایه رام رو روی کم ترین میزارم ... اینجا یک مشکلی است .
1-۱-زمانی که ضریب پردازنده رو بالا میبرم cpu voltag روی offset باشه یا روی masuel در این مادربرد ?

۲-آیا به رام هم در این زمان voltag بدم چقدر ؟فعلا نمیتونم عکس از تنظیمات مادر برد آپلود کنم اگر میشه فعلا توری کار کنیم تا ببینم میشه بعدن عکسی بزارم یا نه ......این mother bord منوش فرق میکنه با آموزشهای که توی سایت هستش .....
اصلان من نمیدونم چرا قسمت memory خاموش هستش

Only the registered members can see the link

mehrdad_ab
07-07-11, 12:07
سلام
خب مسئله خیلی راحته ، اولاًٌ مقاله خیلی کاملی راجب اورکلاک توی انجمن و شهرسخت افزار هستش که قبل از اورکلاک پیشنهاد می کنم اون رو مرور کنید .
راجب سئوالتون ، در وهله ی اول ، شما به هیچ یک از ضرایب دست نزنید . افزایش ناگهانی یا بی مورد ولتاژ پردازنده یا رم = سوختن قطعه !
در ضمن شما اگر قابلیت توربو رو فعال کنید در مواقع نیاز پردازنده تا حد مجاز توصیه شده توسط اینتل آور خواهد شد. اگر کفایت نکرد ، بعد از مرور مقاله بفرمائین تا با کمک اساتید به حل مشکل بپردازیم.

fearness
07-07-11, 15:52
سلام
خب مسئله خیلی راحته ، اولاًٌ مقاله خیلی کاملی راجب اورکلاک توی انجمن و شهرسخت افزار هستش که قبل از اورکلاک پیشنهاد می کنم اون رو مرور کنید .
راجب سئوالتون ، در وهله ی اول ، شما به هیچ یک از ضرایب دست نزنید . افزایش ناگهانی یا بی مورد ولتاژ پردازنده یا رم = سوختن قطعه !
در ضمن شما اگر قابلیت توربو رو فعال کنید در مواقع نیاز پردازنده تا حد مجاز توصیه شده توسط اینتل آور خواهد شد. اگر کفایت نکرد ، بعد از مرور مقاله بفرمائین تا با کمک اساتید به حل مشکل بپردازیم.

من درست متوجه نشدم حرف شما رو عکس از تنظیمات مدربرد خودم بلاخره گرفتم یک نگاهی بندازید و اگر میشه بگید کجا کار اشکال داره مقاله رو هم خوندم از خود همین سایت .به شهر ساخت افزار نیازی نیست ....

اگر عکسها خوب اپلود نشده که یک سبک دیگه اپلود کنم .
من اینها رو دست کاری نکردم
vccio voltaj
dram voltaj
cpu pll voltaj

mehrdad_ab
07-07-11, 17:33
خب همه چیز درسته
حالا اگر بخواین اور دستی انجام بدین ، تننظیمات رو درست انجام دادین Overclock tuner روی Manual تنظیم شده ، حالا میتونید BLCK رو افزایش بدین .
تا جایی که سیستم استیبل هست ، نیازی به اور ولتاژ نیست
تنظیمات رم هم مثل پرادزنده میمونه و باید اون رو هم روی Manual بزارین.

fearness
07-07-11, 21:12
من روی همین فرکانس مشکل دارم بعد از reset کامپوتر ۲ بار خاموش روشن میشه بار دوم خودم کامپوتر رو روشن میکنم بعد که روشن میشه در محیط dos پیغام F1 میده مشکل من این است ..........

:1. (5)::1. (5)::1. (5):
یک نگاهی به این هم بندازید

mohamad70
07-07-11, 21:59
شما BCLK را بر روی چه فرکانسی قرار می دهید ؟؟

fearness
08-07-11, 00:50
]شما BCLK را بر روی چه فرکانسی قرار می دهید ؟؟

حدودا روی ۱۲۵ یک عکس از آخرین cpu z که گرفتم براتون میزارم ...
والی همچنان reset دارم و پیغام F1
[/SIZE]

PUMAOC
08-07-11, 01:15
خوب مشکلت همنجاست دیگه. مادربورد و cpu های SB فوقش می تونن تا 110 BCLK بدن !!! اونم با کولینگ مناسب. شما به فرکانس پایه دست نزن همون 100 بزارش بعد ضریب پردازندتو زیاد کن. پردازنده ی شما سری k هست و ضریبش بازه.

اینو امتحان کن :

ضریب x40
bclk 100
vcpu:1.35~1.4v
مموری هم یه جوری بزار که فشار روش نیاد تا ببینی cpu استیبل هست یا نه ! یه چیز تو مایه های 800 CL9-9-9-28-88-2t با 1.7 ولت !!! بعد می تونی روی این قسمت هم مانور بدی.

fearness
08-07-11, 02:05
خوب مشکلت همنجاست دیگه. مادربورد و cpu های SB فوقش می تونن تا 110 BCLK بدن !!! اونم با کولینگ مناسب. شما به فرکانس پایه دست نزن همون 100 بزارش بعد ضریب پردازندتو زیاد کن. پردازنده ی شما سری k هست و ضریبش بازه.

اینو امتحان کن :

ضریب x40
bclk 100
مموری هم یه جوری بزار که فشار روش نیاد تا ببینی cpu استیبل هست یا نه ! یه چیز تو مایه های 800 CL9-9-9-28-88-2t با 1.7 ولت !!! بعد می تونی روی این قسمت هم مانور بدی.

40xکجا رو بزارم همون memory fricuency??????????

fearness
08-07-11, 02:05

اینو امتحان کن :

ضریب x40
bclk 100

40xکجا رو بزارم همون memory fricuency??????????

PUMAOC
08-07-11, 04:13
توی این عکس اولین گزینه می شه !: بالاشم یه چیزی می بینم انگار نوشته 33 !!!؟ آره؟ همون جاست! بگرد پیداش می کنی.

fearness
08-07-11, 05:59
خوب خودم پیداش کردم ادامه موزه
1-یک نگاهی به درجه حرارت بندازید آیا هنوز جا برای اور داره یانه ؟؟

همچنین با نرم افزار occt ۱ ساعت تست گرفتم .......

داخل نرم افزار real temp gt حرارت رو یک درجه دیگه نشان میده ولی در محیط داس یک درجه دیگه نشان میده

2-به نظر شما آماده هستش برای validation کردن و اپلود کردن داخل سایت

3-چه زمانی میتونم از قابلیت GIJI+VRM استفاده کنم ؟

fearness
08-07-11, 05:59
.............................

PUMAOC
08-07-11, 15:02
واسه 7/24 زیاده این دما اما جا داره به گمانم هنوز اگر بچ خوب داشته باشی و کولر خوب.

fearness
08-07-11, 16:12
واسه 7/24 زیاده این دما اما جا داره به گمانم هنوز اگر بچ خوب داشته باشی و کولر خوب.

آوردمش پایین

منظورتون از بچ چی هستش ؟
آیا شما چیزی در مورد سؤال ۳ من میدونید کجا میشه در مورد سؤال ۳ من بحث کرد ?

zalman xetreme CNPS10:COOLER

PUMAOC
08-07-11, 16:25
DIGI+ VRMOnly the registered members can see the link

Herald the Arrival of a New Digital Power Design Era
The new ASUS DIGI+ VRM design upgrades motherboard power delivery to a digital standard. The 8+2 digital architecture provides the highest power efficiency, generating less heat to enhance longer component lifespan and ensure minimal powerloss. With ASUS DIGI+ VRM, users can easily adjust power phase performance, enabling new PWM voltage and frequency modulation controls. Digital 8+2 power phase design also expands the modulation spectrum for improved stability and lower VRM switching noise by dynamically detecting system load, empowering users with superior flexibility and perfect precision to ensure optimized performance, extreme system stability, and greater power efficiency

من مادربورد 1155 ایسوس نداشتم اما طبق گفته ی ASUS :

users can easily adjust power phase performance

سوال؟ : گزینه ای داخل بایوس هست ! یا روی جعبش دیدی:1. (35):

سری ساخت Cpu هست که محدودیت ایجاد یم کنه و به صورت تجربی هم می فهمی خوبه یا نه! ممکنه شما بیشتر از 4.8 نتونید با یک بچ برید ( که بهش یم گن بچ نامبر بد !) یا با ایر تا 5.5 برید که می گن بچ خوب. روی خود CPU یا روی جعبش نوشته شده , این مربوط می شه به 2500k خودم:

L046B079

fearness
09-07-11, 16:09
سلام چرا برای من FSB rate خاموش هستش ؟QPI مولتی پلیر کجا هستش که بتونم سرعت MEMORY SPEED رو بدست بیارم کدوم حرف میشه ؟
زمانی که در حال لود کردن بودم دما تا ۸۱ درجه رسید ...

دیگه جا نداره...فکر کنم ؟

smartboy1569
30-09-11, 21:06
سلام خدمت دوستان و نويسندگان و دسدندرکاران اين سايت خوب و مفيد!!
اميدوارم که حال همگي خوب باشه!
راستش 4-5 روزي ميشه که دارم اينترنت رو زيرو رو ميکنم که بتونم cpu رو اورکلاک کنم.
مطالب زياده و تفکيک صحتش زمان ميبره و ... خلاصه وقت گيره!
مشخصات سيستمم رو در زير براتون مينويسم و تقاضا دارم که سريعا" راهنماييم کنين.فقط يه چيزي قبلش بگم اون اينه که من رو full hd 1920*1080 همه ي بازيهارو انجام ميدم و کارت گرافيکم با کابل hdmi 1.3 به LED متصل شده!!
مشخصات سيستم من :

vga : ati radeon hd 5770 gddr5
mainboard : asus p5p43td
ram : 2*4gig ddr3 a-data bus 1600(g) gaming serios dual
cpu : intel core 2 quad q8300 4mb cash 2.50 ghz 45 nm
power : 700 tsco real
LED : 22" lg
hdmi : 1.3a
cooler : stock
case fans : 4
خيلي ممنون ميشم هر چه سريعتر روش اورکلاک cpum رو بگين.بازم ممنون...!

PUMAOC
30-09-11, 22:29
همه جا پست دادی. !

amin69r
30-09-11, 22:37
دوست عزیز توضیحات لازم و تو تاپیک اول دادم،هی اینور اونور پست تکراری نزار.
سلام خدمت دوستان و نويسندگان و دسدندرکاران اين سايت خوب و مفيد!!
اميدوارم که حال همگي خوب باشه!
راستش 4-5 روزي ميشه که دارم اينترنت رو زيرو رو ميکنم که بتونم cpu رو اورکلاک کنم.
مطالب زياده و تفکيک صحتش زمان ميبره و ... خلاصه وقت گيره!
مشخصات سيستمم رو در زير براتون مينويسم و تقاضا دارم که سريعا" راهنماييم کنين.فقط يه چيزي قبلش بگم اون اينه که من رو full hd 1920*1080 همه ي بازيهارو انجام ميدم و کارت گرافيکم با کابل hdmi 1.3 به LED متصل شده!!
مشخصات سيستم من :

vga : ati radeon hd 5770 gddr5
mainboard : asus p5p43td
ram : 2*4gig ddr3 a-data bus 1600(g) gaming serios dual
cpu : intel core 2 quad q8300 4mb cash 2.50 ghz 45 nm
power : 700 tsco real
LED : 22" lg
hdmi : 1.3a
cooler : stock
case fans : 4
خيلي ممنون ميشم هر چه سريعتر روش اورکلاک cpum رو بگين.بازم ممنون...!