PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل با هارد وسترن بلک 1 ترابایت 64 مگ بافر

adelmis1
04-07-11, 04:54
سلام به همه کاربران گرامی :give_rose:

من چند روزی هست یک هارد وسترن بلک 1ترابایت 64 مگ بافر (Only the registered members can see the link) خریدم بعد از پارتیشن بندی متوجه صدایی تو هارد شدم ، صدا زیاد بلند نیست اما قابل شنیدنه یه صدای که قطع میشه و دوباره تکرار میشه بصورت مکرر و پشت سر هم....

حالا از صدا که بگزریم گاهی اوقات ویندوز واسه چند ثانیه قفل میکنه
فکر میکردم از ویندوزه اما چند باری ویندوز های مختلفی نصب کردم باز هم گاهی اوقات یه مکثی پیش میاد .

به نظر شما مشکل از هارده ؟ با توجه به اینکه یک هفته نیست هارد رو خریدم ، بنظر شما هارد رو تحویل نمایندگی بدم؟
گارانتی سازگار هست ؟ این گارانتی ، گارانتی خوبی هست ؟

mehrdad_ab
04-07-11, 15:42
سلام به همه کاربران گرامی :give_rose:

من چند روزی هست یک هارد وسترن بلک 1ترابایت 64 مگ بافر (Only the registered members can see the link) خریدم بعد از پارتیشن بندی متوجه صدایی تو هارد شدم ، صدا زیاد بلند نیست اما قابل شنیدنه یه صدای که قطع میشه و دوباره تکرار میشه بصورت مکرر و پشت سر هم....

حالا از صدا که بگزریم گاهی اوقات ویندوز واسه چند ثانیه قفل میکنه
فکر میکردم از ویندوزه اما چند باری ویندوز های مختلفی نصب کردم باز هم گاهی اوقات یه مکثی پیش میاد .

به نظر شما مشکل از هارده ؟ با توجه به اینکه یک هفته نیست هارد رو خریدم ، بنظر شما هارد رو تحویل نمایندگی بدم؟
گارانتی سازگار هست ؟ این گارانتی ، گارانتی خوبی هست ؟

سلام
معمولاً هارد های یک ترا و بالاتر صدایی کمی از خودشون دارن که مربوط به خود هارد میشه و مشکلی نداره ، اما این صدا به چه صورته ؟ خ.ر.....خ.رررررر ؟ یا تق ، تق ؟
در مورد گارانتی ، اگر منظورتون سازگار ارقام باشه ، بله ، گارانتی خوب و معتبری هست . فقط اگر شهرستان باشید ، بسته به اون نماینده ای که ازش خرید کردین ، شاید تأخیر زیادی در روند تحویل اون تا رسیدن به دستتون بکشه .
کابل دیتای مورد نظر رو حتماً عوض کنید و همچنین محل اتصال کابل دیتا با مادربرد رو با یه اتصال دیگه امتحان کنید .
برنامه HDtune رو نصب کنید و بزارین هارد رو اسکن کنه و یه شات از اون قسمت بزارین
در قسمت Health وضعیت سلامتی هارد رو کنترل کنید و در صورت مورد مشکوک باز هم یه شات از اون بزارین
در نهایت اگر همه ی موارد ok بود روی یه سیستم دیگه امتحان کنید ، اگر ایراد پابرجا بود راهی گارانتیش کنید ، در غیر اینصورت بیان بفرمائید تا مابقی موارد رو کنترل کنیم.
شاد باشید.

adelmis1
04-07-11, 18:28
با تشکر از شما
با توجه به اینکه هارد 64 مگ بافر است. چرا سرعت انتقال داده ها اینقدر پایین است؟ مثلا 2/5 گیگ رو توی 1 دقیقه کپی میکنه
یه سوال دیگه تفاوت هارد های وسترن گرین ، بلو ، بلک توی چه چیزیه؟ مثلا بلک از همه بهتر است اما من که تفاوتی نمی بینم . تنها تفاوت از نظر قیمت بود....
راستی برای هاردی مثل هارد من که ساتا 6 گیگ ساپورت میکنه باید سرعت انتقال داده چقدر باشه ؟ read/write ?

این هم نتایج تست با HDtune
Only the registered members can see the link

mehrdad_ab
04-07-11, 18:56
با تشکر از شما
با توجه به اینکه هارد 64 مگ بافر است. چرا سرعت انتقال داده ها اینقدر پایین است؟ مثلا 2/5 گیگ رو توی 1 دقیقه کپی میکنه
یه سوال دیگه تفاوت هارد های وسترن گرین ، بلو ، بلک توی چه چیزیه؟ مثلا بلک از همه بهتر است اما من که تفاوتی نمی بینم . تنها تفاوت از نظر قیمت بود....
راستی برای هاردی مثل هارد من که ساتا 6 گیگ ساپورت میکنه باید سرعت انتقال داده چقدر باشه ؟ read/write ?
سرعت رید و رایت رو میتونید با استفاده از نرم افزار hdtune بنچمارک بگیرید و با هارد بچه های انجمن ، قسمت بنچمارک ها بسنجید ، چون نمیشه سرعت خاصی رو براشون تخمین زد .
مثلاً این سرعت هارد یک ترابایت منه با برند سیگیت هستش بدون دیفرگ و بافر 32 .
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

کلاً هارد های سری گرین به درد نصب ویندوز نمیخورن و برای آرشیو کردن بکار میرن . اما بطور کلی از لحاظ پرفورمانس و کیفیت سری بلک در درجه اول و بعد سری بلو قرار دارن . حتی شاید این تغییرات به چشم نیاد !
پ.ن:
سرعت رایت رو نمی تونید در حالتی که هاردتون پارتیشن بندی شده بسنجید و باید کل هارد رو تبدیل به یک پارتیشن کنید .

mehrdad_ab
04-07-11, 19:14
Only the registered members can see the linkخب ، هاردتون مشکلی نداره و فکر می کنم تو قسمت ارور اسکن هم همه چیز نرمال باشه
سرعتش هم به مراتب از سرعت هارد من بیشتر :wink:

adelmis1
04-07-11, 19:15
پس این 64 مگ بافر کجا بکار میاد که من 118 تومن هزینه کردم !! در حالی که میتونستم 1ترابایت رو 75تومن خریداری کنم..........
راستی صدای این هارد خیلی منو نگران کرده ، هنوز جرات نکردم اطلاعات هارد قبلی ام رو بریزم رو این هارده ، میترسم مشکلی پیش بیاد اطلاعات بپره..........
صدای هارد یه چیزی مثل تق تق هست که کمی هم خس خس داره!!! این صدا واسه چیه...........................

mehrdad_ab
04-07-11, 19:28
با تشکر از شما

پس این 64 مگ بافر کجا بکار میاد که من 118 تومن هزینه کردم !! در حالی که میتونستم 1ترابایت رو 75تومن خریداری کنم..........
راستی صدای این هارد خیلی منو نگران کرده ، هنوز جرات نکردم اطلاعات هارد قبلی ام رو بریزم رو این هارده ، میترسم مشکلی پیش بیاد اطلاعات بپره..........
صدای هارد یه چیزی مثل تق تق هست که کمی هم خس خس داره!!! این صدا واسه چیه...........................

خب همونطور که گفتم وسترن بلک کیفیت ساخت بالاتر داره = عمر بالاتر و سرعت بالاتر ، خودتون هم تفاوتش رو میبینید
اما صدای تق تق ، مربوط به خاموش روشن شدن هارد میشه که هنگ کردن ویندوز هم توی این مورد دیده میشه
اما خ.ر خ.ر جزئی مربوط به صدای خود هارد هست.
برای امتحان چند تا dvd رو کپی کنید روی هارد و از یه پارتیشن به پارتیشن بعدی انتقال بدین . اگر سیستم هنگ کرد یا صدای تق تق داشت ، حتماً به فکر گارانتی باشین ( با فرض اینکه پاورتون سالم هست )

adelmis1
04-07-11, 19:38
برای امتحان چند تا dvd رو کپی کنید روی هارد و از یه پارتیشن به پارتیشن بعدی انتقال بدین . اگر سیستم هنگ کرد یا صدای تق تق داشت ، حتماً به فکر گارانتی باشین ( با فرض اینکه پاورتون سالم هست )
حتما اینکار رو میکنم
و نتایج رو اعلام میکنم

houman_2h
06-07-11, 07:02
هاردت تو حتما ببر گارانتی .

adelmis1
06-07-11, 14:59
همونطور که قرار شد هارد رو تست کردم
یک فایل 10 گیگی را چند بار از درایوی به درایو دیگر انتقال دادم همه چیز بخوبی پیش رفت
رفتم سراغ نصب برنامه ها چندین برنامه نصب کردم ، فتوشاپ ، اتوکد،ویژوال استودیو .......
در نصب ویژوال میبایست کامپیوتر رو ریست کنم. منم همین کار رو کردم اما در عین ناباوری دیگه هارد بالا نیومد ..
نمیدونم چی شده . هارد رو میشناسه اما بوت نمیشه.

mehrdad_ab
07-07-11, 12:40
همونطور که قرار شد هارد رو تست کردم
یک فایل 10 گیگی را چند بار از درایوی به درایو دیگر انتقال دادم همه چیز بخوبی پیش رفت
رفتم سراغ نصب برنامه ها چندین برنامه نصب کردم ، فتوشاپ ، اتوکد،ویژوال استودیو .......
در نصب ویژوال میبایست کامپیوتر رو ریست کنم. منم همین کار رو کردم اما در عین ناباوری دیگه هارد بالا نیومد ..
نمیدونم چی شده . هارد رو میشناسه اما بوت نمیشه.
فکر می کنم ویندوزتون رو خراب کرده باشه
پلیز ترای اقین ...

fekriintel
26-07-11, 11:41
سلام هارد منهم صدا داره دقیقا با همان مشخصات بالا - اعصابمو خورد میکنه هارد بی صدا سراغ دارید؟

alireza-2011
02-12-11, 16:28
هارد های بلک صداشون زیاده من دارم میتونین با همین نرم افزار صداشو کم کنین
Only the registered members can see the link oad.com%5D.rar