PDA

مشاهده نسخه کامل : ***کمک برای شبکه

victim
03-07-11, 11:24
با سلام خدمت دوستان و اساتید گرامی.
یک سوال داشتم از خدمت دوستان عزیز. ممنون میشم هرچقدر هم کم اطلاعاتتون رو به من بدید.Only the registered members can see the link
من یک تلویزیون led sony nx815 دارم که مجهز به wifi و همچنین پورت لن هستش. من میخواهم اینترنت این تلویزیون رو فعال کنم. یک مودم روتر وایرلس ای دی اس ال هم دارم ( میکرونت Sp3367C چهار پورت لن و یک وایرلس ) که تلویزیون رو با اتصال به این مودم تونستم به راحتی به اینترنت متصل کنم. ولی مشکل من اینجاست که چون آی پی من ایران است نمیتوانم از خدمات اینترنت این تلویزیون استفاده کنم و پیغام خطا میدهد که این خدمات برای کشور شما ارائه نشده است. حالا من یک وی* پی* ان در لپتاپم دارم که میخوام آی پیم رو تغییر بدم و از این امکانات تلویزیون استفاده کنم. تجهیزات زیر رو هم دارم. میخواستم ببینم آیا با این تجهیزات بدون خرید چیزی میتونم آیپی تلویزیون رو با اتصال به مودمم یا لپتاپم یه جوری تغییر بدم؟
1- مودم روتر وایرلس ای دی اس ال ( میکرونت Sp3367C چهار پورت لن و یک وایرلس )
2- لپتاپم که مجهز به فقط یک عدد کارت شبکه و یک وایرلس
3- تلویزیون که wifi داره و یک پورت لن خروجی
هدف هم اتصال تلویزیون به اینترنت به وسیله آیپی تغییر داده شده توسط وی پی ان لپتاپ هست. بازم ذکر میکنم که به راحتی میتونم با آی پی خودم به اینترنت به وسیله تلویزیون وصل بشم و تغییر آی پی برام مهم هست.
امیدوارم منظورم رو رسونده باشم. هرکس هرچقدر کم اطلاعات داره ممنون میشم به من با زبان ساده توضیح بده.
باز هم تشکر

dot
26-08-11, 22:51
من هم یه همچین مشکلاتی دارم ... گیرم تو این آی.پی ایران ... هیچ جا خدماتی که می خوام ارائه نمیدن ... اگه جوابی گرفتی من رو هم خبر کن ...قطعا راه حل داره اما باید بلدش بیاد جواب بده ..الان اگه پیش سخت افزار و نرم افزار کار های روسی یا چینی بودیم مشکلمون 3 سوت حل بوداااا ...

AMD>INTEL
27-08-11, 09:06
شما بايد يك valid ip بگيريد و نياز به اكسس پوينت داريد

nima_hl
29-08-11, 03:19
با سلام خدمت دوستان و اساتید گرامی.
یک سوال داشتم از خدمت دوستان عزیز. ممنون میشم هرچقدر هم کم اطلاعاتتون رو به من بدید.Only the registered members can see the link
من یک تلویزیون led sony nx815 دارم که مجهز به wifi و همچنین پورت لن هستش. من میخواهم اینترنت این تلویزیون رو فعال کنم. یک مودم روتر وایرلس ای دی اس ال هم دارم ( میکرونت Sp3367C چهار پورت لن و یک وایرلس ) که تلویزیون رو با اتصال به این مودم تونستم به راحتی به اینترنت متصل کنم. ولی مشکل من اینجاست که چون آی پی من ایران است نمیتوانم از خدمات اینترنت این تلویزیون استفاده کنم و پیغام خطا میدهد که این خدمات برای کشور شما ارائه نشده است. حالا من یک وی* پی* ان در لپتاپم دارم که میخوام آی پیم رو تغییر بدم و از این امکانات تلویزیون استفاده کنم. تجهیزات زیر رو هم دارم. میخواستم ببینم آیا با این تجهیزات بدون خرید چیزی میتونم آیپی تلویزیون رو با اتصال به مودمم یا لپتاپم یه جوری تغییر بدم؟
1- مودم روتر وایرلس ای دی اس ال ( میکرونت Sp3367C چهار پورت لن و یک وایرلس )
2- لپتاپم که مجهز به فقط یک عدد کارت شبکه و یک وایرلس
3- تلویزیون که wifi داره و یک پورت لن خروجی
هدف هم اتصال تلویزیون به اینترنت به وسیله آیپی تغییر داده شده توسط وی پی ان لپتاپ هست. بازم ذکر میکنم که به راحتی میتونم با آی پی خودم به اینترنت به وسیله تلویزیون وصل بشم و تغییر آی پی برام مهم هست.
امیدوارم منظورم رو رسونده باشم. هرکس هرچقدر کم اطلاعات داره ممنون میشم به من با زبان ساده توضیح بده.
باز هم تشکر

سلام

mikro tik os را توی یه ویرچوال ماشین مثل vmware اجرا کن یکی از کارتهاتو ( مثلا لن ) را به عنوان ورودی بهش بده و اونجا فلان و بهمان را کانفیک کن و با wifi شیر کن و ...............

مهران محمدی
24-02-12, 07:48
با سلام
بهترین و راحت ترین راه برای شبکه کردن کامپیوتر و لب تاپ چیه ؟ من تو دفتر کارم میخوام برای انتقال اطلاعات اینها رو به هم شبکه کنم ولی نمیخوام از کابل کراس استفاده کنم . اگه دوستان و اساتید محترم راهنمایی کنند که به چه وسایلی احتیاج دارم و حدودا چقد برام هزینه داره ؟ و اگه دو تا سیستم ویندوز متفاوتی داشته باشن ایرادی داره یا نه ؟ ضمنا من از مودم وایرلس D-Link مدل 2730u استفاده میکنم .
با تشکر

Pami
24-02-12, 15:42
کامپیوتر دسکتاپ شما کارت شبکه وایرلس داره یا نه ؟

مهران محمدی
27-02-12, 20:38
نه نداره ولی اگه لازم باشه میخرم ؟ ثانیا تا چه مسافتی رو جواب میده ؟

tsotoodeh
19-04-12, 11:36
روش های متفاوتی برای این کار وجود داره
1- می تونید از روش ad-hoc کارت شبکه لپ تاپ رو به کارت شبکه تلویزیون وصل کنید و به این صورت ap یا access point wireless شبکه همان کامپیوتر شما میشه و تلویزیون به اون وصل میشه
2- مودمی تهیه کنید که امکان اتصال vpn داشته باشه و به طور اتوماتیک vpn بزنه و دیگه نیاز به این مسائل نباشه
موفق باشید