PDA

مشاهده نسخه کامل : تولید اعداد 1 تا 10 در تکست باکس به صورت راندم

aliwolf
30-06-11, 12:33
با سلام.چگونه می توانم به صورت راندم اعداد 1 تا 10 را وارد 8 تا تکست باکس کنم وتکست باکس ها هم به صورت راندم پر شوند. به طوری که عدد صفر وارد نشود. با تشکر. ایمیل من. Only the registered members can see the link@yahoo.com (Only the registered members can see the link@yahoo.com)

top1tip
30-06-11, 13:16
اگر میخواهی اعداد تکرار نشوند باید 2 تا آرایه تعریف کنید برای یک سری تکست باکس هم نام + عدد تعریف میکنید اعداد رو با متغیر کنترل می کنید مثل t1 , t2 , t 3 ,... , t8

ravegoat
01-07-11, 00:23
با سلام!

دوست گرامي عضويت شما رو در PCN تبريك مي گم.

علاوه بر اون راهي كه دوستمون فرمودند مي تونيد يه آرايه تعريف كنيد كه اعداد 1 تا 9 رو در بر مي گيره. در ادامه يك حلقه ايجاد كنيد كه 8 بار تكرار ميشه و شمارنده ي اون از مقدار 8 شروع ميشه و با گام -1 تا عدد 1 ادامه پيدا مي كنه. درون حلقه يه متغير Random ايجاد كنيد كه هربار عددي بين 1 تا مقدار شمارنده رو برگردونه و اين عدد رو به انديس آيتم هاي اون آرايه اي كه در ابتدا تعريف كرديد نسبت بديد. براي اينكه كار درست پيش بره بايد در هر بار اجراي حلقه، مقدار آيتم با انديس شمارنده ي آرايه رو در داخل آيتم با انديس مقدار برگشتي متغير تصادفي قرار بديد. سورس VB.Net شو در زير قرار دادم:

Dim nolist As New ArrayList
Dim randomno As New Random
Dim tempno As Integer

For i As Byte = 1 To 9
nolist.Add(i)
Next

For i As Integer = 8 To 1 Step -1
tempno = randomno.Next(0, i)
MsgBox(nolist(tempno))
nolist.Item(tempno) = nolist.Item(i)
Next

موفق باشيد
آرمين:11():

Nerd
01-07-11, 01:57
سلام
میخواستم بدانم کسی فرمول این شکل رو داره ؟
**
*
*
**
من تونستم تا نصفی از این تصویر را انجام بدم اما نتونستم فرمول این شکل رو بدست بیارم

ravegoat
01-07-11, 12:15
سلام
میخواستم بدانم کسی فرمول این شکل رو داره ؟
**
*
*
**
من تونستم تا نصفی از این تصویر را انجام بدم اما نتونستم فرمول این شکل رو بدست بیارم

با سلام!

دوست گرامي عضويت شما رو هم در PCN تبريك مي گم.

ذات شكل شما به صورت تناوبي هستش. پس بايد براي تعيين تعداد * ها در هر گام از يك تابع تناوبي Sine يا Cosine استفاده كنيد. اما توجه داشته باشيد كه اين دو تابع غير خطي هستند و شما بايد از يك تابع خطي متناوب (به علاوه نقاط ناپيوستگي در مقدار تابع صفر) استفاده كنيد. اما تا اونجايي كه دانش ناچيز بنده ميگه، چنين توابعي معمولا" به شكل چند ضابطه اي تعريف مي شوند و اگه بخواهيد تابع رو به شكل يكپارچه دربياريد، بايد سري فوريه اين تابع رو تا چند جمله بنويسيد و با چند ضريب اصلاح به آنچه مد نظرتون هست برسيد. بنده خودم چنين چيزي رو پيشنهاد نمي كنم.
شما مي تونيد از دو تا حلقه استفاده كنيد كه يكي با گام -1 از پنج تا يك اجرا بشه و حلقه ي بعد با گام +1 از يك تا پنج اجرا بشه و شكل مد نظر شما رو ايجاد كنه. حتي مي تونيد يه حلقه رو به صورت پارامتري تعريف كنيد و نتيجه ي مشابه رو دريافت كنيد.

موفق باشيد
آرمين:11():