PDA

مشاهده نسخه کامل : سامسونگ - سیگیت - وسترن کدوم بهتره؟

xundisputedx
28-05-11, 22:55
سلام خدمت تمام اعضا
من یکی از اعضا جدید سایتم و توی قسمت هارد ها زیاد جست و جو کردم و گیج شدم که کدوم هارد بهتره فقط فهمیدم که مکستور زیاد خوب نیست.
اول که مطالب رو خوندم خواستم سامسونگ اف 3 بگیرم اما بخاطر نظرات دوستان که گفتن صدا داره دو دل شدم.
من با این مارک ها هیچ آشنایی ندارم و می خواستم اونی که بهتره رو معرفی کنید که
1.بیصدا باشه
2.پرسرعت باشه
3.عمر زیاد باشه و مشکلی براش ایجاد نشه
4.مطمئن هم باشه
5.قیمتش دور و بر 70 و 80 تومن باشه
در ضمن من میخوام سیستم کامپیوترمو عوض کنم و بهترینا رو روش بندازم و اول از هاردش شروع کنم کار من هم با کامپیوتر (اینترنت و دانلود ، بازی ، کار با نرم افزار های طراحی ، فیلم و آهنگ) کارهای ترکیبی هم بیشتر (بازی با دانلود با آهنگ)و(فیلم و دانلود) و از همین قبیل کارها
حالا خواهش میکنم از بین سامسونگ و وسترن و سیگیت کدوم بهتره(500 گیگ) بیشتر روی بیصدا بودن و پرسرعت بودن تمرکز کنید.
خیلی ممنون

mehrdad_ab
29-05-11, 11:13
سلام خدمت تمام اعضا
من یکی از اعضا جدید سایتم و توی قسمت هارد ها زیاد جست و جو کردم و گیج شدم که کدوم هارد بهتره فقط فهمیدم که مکستور زیاد خوب نیست.
اول که مطالب رو خوندم خواستم سامسونگ اف 3 بگیرم اما بخاطر نظرات دوستان که گفتن صدا داره دو دل شدم.
من با این مارک ها هیچ آشنایی ندارم و می خواستم اونی که بهتره رو معرفی کنید که
1.بیصدا باشه
2.پرسرعت باشه
3.عمر زیاد باشه و مشکلی براش ایجاد نشه
4.مطمئن هم باشه
5.قیمتش دور و بر 70 و 80 تومن باشه
در ضمن من میخوام سیستم کامپیوترمو عوض کنم و بهترینا رو روش بندازم و اول از هاردش شروع کنم کار من هم با کامپیوتر (اینترنت و دانلود ، بازی ، کار با نرم افزار های طراحی ، فیلم و آهنگ) کارهای ترکیبی هم بیشتر (بازی با دانلود با آهنگ)و(فیلم و دانلود) و از همین قبیل کارها
حالا خواهش میکنم از بین سامسونگ و وسترن و سیگیت کدوم بهتره(500 گیگ) بیشتر روی بیصدا بودن و پرسرعت بودن تمرکز کنید.
خیلی ممنون
سلام دوست عزیز
به انجمن خوش اومدین
در مورد سئوالتون میتونم بگم :
تو رنج قیمتی که در نظر گرفتین ، یه هارد یک ترابایت از برند سیگیت میتونید تهیه کنید اما با توجه به اشاره ای که به 500 گیگ بودن کردین میتونید از همین برند با ظرفیت 500 گیگ تهیه کنید که من تا الان هرچی خریدم بد جواب نداده
اما اگر سرعت بالا و پرفورمانس اهمیت وافری براتو داره ،پیشنهادم وسترن دیجیتال بلک هستش که متاسفانه 500 گیگش توی بازار موجود نیست و باید یک ترابایت با قیمتی حدود 100 الی 105 تومن تهیه کنید.
در نظر داشته باشین شاید هارد یک ترابایت مقدار کمی نویز داشته باشه که طبیعیه و دال بر مشکل دار بودنش نیست
حالا بسته به نظرتون، یکی رو انتخاب کنید.

xundisputedx
29-05-11, 11:23
1 ترابایت زیاده من فضای زیادی نیاز ندارم فقط سرعتش زیاد و بیصدا باشه فضای هارد هم بین 250 تا 500 گیگ باشه خوبه میخوام وقتی خریدم پشیمون نشم قیمتشم یه ذره بیشتر شد مورد نداره.لطفا یه هارد مطمئن از نظر سرعت و بیصدا بودن پیشنهاد کنید.

mehrdad_ab
29-05-11, 11:31
1 ترابایت زیاده من فضای زیادی نیاز ندارم فقط سرعتش زیاد و بیصدا باشه فضای هارد هم بین 250 تا 500 گیگ باشه خوبه میخوام وقتی خریدم پشیمون نشم قیمتشم یه ذره بیشتر شد مورد نداره.لطفا یه هارد مطمئن از نظر سرعت و بیصدا بودن پیشنهاد کنید.
اگر قیمت براتون مهم نیست ، خوب بگردید ، شاید وسترن بلک 500 گیگ پیدا کردید ( تو بعضی مغازه ها پیدا میشه ،اما قیمتشو بالا میدن )
اگر پیدا نشد سیگیت Barracuda 12 بگیرین
و کمتر از 500 گیگ تهیه نکنید . هاردهای 500 از تکنولوژی جدیدی استفاده می کنند که استهلاک هارد رو در این حالت پایین آوردن ( استهلاک کمتر = عمر بیشتر )

xundisputedx
29-05-11, 11:37
اگر قیمت براتون مهم نیست ، خوب بگردید ، شاید وسترن بلک 500 گیگ پیدا کردید ( تو بعضی مغازه ها پیدا میشه ،اما قیمتشو بالا میدن )
اگر پیدا نشد سیگیت Barracuda 12 بگیرین
و کمتر از 500 گیگ تهیه نکنید . هاردهای 500 از تکنولوژی جدیدی استفاده می کنند که استهلاک هارد رو در این حالت پایین آوردن ( استهلاک کمتر = عمر بیشتر )

یعنی این دو تا هاردی که معرفی کردین بیصداست و سرعتش بالاست؟
قیمتاشون چقده؟
سامسونگ اف 3 چی ؟توی پست های دیگه عنوان شده بود سرعتش بالاست ولی صدا داره درسته؟

mehrdad_ab
29-05-11, 11:46
یعنی این دو تا هاردی که معرفی کردین بیصداست و سرعتش بالاست؟
قیمتاشون چقده؟
سامسونگ اف 3 چی ؟توی پست های دیگه عنوان شده بود سرعتش بالاست ولی صدا داره درسته؟
سامسونگ 500 یا یک ترا استفاده نکردم
از بین همشون وسترن بلک بهتره که به دلیل موجود نبودن قیمتی هم ازش ندارم
آخرین خریدی که از سیگیت 500 داشتم 48 تومن با گارانتی سازگار بود .
بله ، بی صدا هستند و سرعت بدی هم ندارند.

xundisputedx
29-05-11, 11:53
مرسی داداش
اگه کسی بود اطلاعات بیشتری داشت لطفا ارسال کنه چون میخوام با اطمینان یه دونه خوبشو بگیرم ( پرسرعت و بیصدا )

xundisputedx
29-05-11, 14:14
یه سوال دیگه از اساتید سایت : یه هارد که هم ویندوز و ... توش باشه بهتره یا دوتا هارد یکی با فضا کمتر و پرسرعت و بیصدا برا ویندوز یکی هم 500 گیگ پرسرعت و بیصدا برا کارهای دیگه؟
اگه اینجوری باشه سرعت بیشتر میشه یا نه؟به اون سوال اول هم لطف کنید پاسخ بدید. خیلی ممنون

javadshahvand
29-05-11, 16:21
میتونی یک هارد ssd بگیری روش ویندوز نصب کنی و یک هارد 1ترابایت وسترن بگیری برای بکاپ

xundisputedx
29-05-11, 16:42
میتونی یک هارد ssd بگیری روش ویندوز نصب کنی و یک هارد 1ترابایت وسترن بگیری برای بکاپ
قیمت ssd چنده و چند گیگ؟1 ترابایت زیاده 500 گیگ می خوام.از بین وسترن و سامسونگ و سیگیت بهترین از نظر سرعت و صدا کدومه و قیمتش چنده؟

mamehdi
29-05-11, 16:48
ميتوني دو هارد 500 سيگيت بگيري و ريد صفر كني كه هم از قيمتي كه گفتي بالاتر نره و هم سرعتت بالاتر بره

xundisputedx
29-05-11, 17:29
ميتوني دو هارد 500 سيگيت بگيري و ريد صفر كني كه هم از قيمتي كه گفتي بالاتر نره و هم سرعتت بالاتر بره
توی پست های دیگه خوندم که بعضی ها میگفتن رید کردن خوب نیست و من هم رید کردن بلد نیستم.بیشتر نظرم رو یه هارد برا کل سیستم یا دو تا هارد یکی برا ویندوز و اون یکی برا کارهای دیگه است.(هاردی می خوام پرسرعت و بیصدا) با تشکر دوست عزیز

xundisputedx
29-05-11, 20:44
حالا که یکم بیشتر توی انجمن گشتم و پست ها رو خوندم وسترن بلک رو از همه بهتر دیدم بعدشم سیگیت.ولی چند تا سوال دارم
1.یکی از کاربرا گفته بود وسترن بلک 500 گیگ از همه بیصداتره و سرعت خوبی هم داره درسته؟
2.از سامسونگ هم بخاطر صداش منصرف شدم.بین وسترن بلک و سیگیت کدوم از نظر سرعت و بیصدایی بهتره؟
3.قیمتشون چنده؟تو بازار پیدا میشن هم سیگیت هم وسترن بلک(گرگان)خیلی خیلی ممنون

saeid pc
29-05-11, 23:48
همش مثله همه و فرقی نداره.
دوستان ممنون میشم بگین برای چی وسترن بهتره و از همه گرونتره.یعنی یه دلیلی داره دیگه.مثلا معماریش.

xundisputedx
30-05-11, 12:56
یکی بیاد جواب این سوالات مارو بده.یه سوال دیگه هم داشتم که اگه دو تا هاردو رید کنیم چند درصد احتمال این وجود داره که برا هارد و اطلاعات داخلش مشکل به وجود بیاد
با تشکر

xundisputedx
31-05-11, 13:01
ما چند روزی میشه چشم به مانیتوریم که یکی لطف کنه جواب این سوالات مارو بده.خواهشا مارو راهنمایی کنید.

mehrdad_ab
31-05-11, 14:05
ما چند روزی میشه چشم به مانیتوریم که یکی لطف کنه جواب این سوالات مارو بده.خواهشا مارو راهنمایی کنید.
عزیز اگر سرعت بالا براتون مهمه ، همونطو که دوستان هم گفتن برای ویندوز از یه هارد SSD استفاده کنید
در غیر اینصورت در رید احتمال خراب شدن رو نمیشه حدس زد . 50 به 50 در نظر بگیرین ، توی رید دو هارد همزمان دارن کار می کنن ، اگر یکیشون خراب بشه ، کل اطلاعاتتون میپره ، این چیزیه که توی رید ریسک پذیری رو میبره بالا .
در مورد رید صفر سه هارد اطلاعی ندارنم و دوستان اگر لطف کنن ، اعلام می کنن.

xundisputedx
31-05-11, 19:30
منظورتون از وسترن بلک 500 همینه دیگه
Western Digital - SATA 2 - 500GB + / WD Caviar Black

این از بقیه هارد ها بهتره دیگه؟تو بازار کجا گیر میاد؟

mehrdad_ab
31-05-11, 21:14
منظورتون از وسترن بلک 500 همینه دیگه
Western Digital - SATA 2 - 500GB + / WD Caviar Black

این از بقیه هارد ها بهتره دیگه؟تو بازار کجا گیر میاد؟

بله ، همینه
ولی اگه به پست های قبلی دقت کرده باشین کامل شرح دادم که این هارد یا گیر نمیاد و یا به ندرت و با قیمتی بالاتر از قیمت واقعیش ( به علت نایاب بودن )
در ضمن من تبریز هستم و از بازارهای تهران بی خبرم
قیمتی هم راجب این هارد نمیشه گفت ( مونده به فروشندش ، چون موجود نیست )

xundisputedx
31-05-11, 21:36
من همین نوع هارد رو توی سایت رایان صبا دیدم قیمتشم 84 تومن بود موجودم بود.

Pami
31-05-11, 23:19
سامسونگ همون بهتر بره یخچال و جارو برقی بزنه تا بیاد تو بازار IT و قطعات
برای یکی هارد 500 چند وقت پیش خریدم با باکس خوب ، بعد از 10 دقیقه کار کردن از سیستم دیسکانکت شد و دیگه کار نکرد ، حتی ویندوز نمیتونه شناسایی کنه

mehrdad_ab
01-06-11, 11:40
من همین نوع هارد رو توی سایت رایان صبا دیدم قیمتشم 84 تومن بود موجودم بود.
بله
همونطور که گفتم قیمت بالایی دارن
این هارد باید قیمتی حدود 55 تومن میداشت ( هر چند که قیمت رایان صبا بالاست)
اگر شهرستان باشید با هزینه پست حدود 90 درمیاد واستون:1. (27):