PDA

مشاهده نسخه کامل : راهنمایی جهت خرید کولینگ 100% بی صدا

ealireza
12-05-11, 16:48
سلام
من شدیدا به صدا حساس هستم.
برای CPU 2600K یه کولینگ مناسب میخام که کاملا بی صدا باشه و همچنین بشه CPU رو Overclock کرد ...
و خنک هم باشه ...

مرسی

nima_hl
13-05-11, 00:57
سلام
من شدیدا به صدا حساس هستم.
برای CPU 2600K یه کولینگ مناسب میخام که کاملا بی صدا باشه و همچنین بشه CPU رو Overclock کرد ...
و خنک هم باشه ...

مرسی

سلام

اکثر صدای ایجاد شده از فن در اثر دوران پره های فن و انتقال هوا ایجاد میشه

شما زمانی صدای بسیار کمی از فن میشنوید که انتقال هوائی حدود 20CFM داشته باشید ولی فنهای معمولی PWM معمولا در پائینترین دور خود با 1000 دور در دقیقه دوران دارند که باعث ایجاد صدای نسبتا زیاد میشن

تنها فنهائی (موجود در بازار ) که میتونند با دور زیر 1000 دور دوران داشته باشند فنهای ولتاژِی ( 3 پین ) هستند که باید مادربرد شما هم کنترلر آنها را داشته باشه

به عبارتی شما اگر یک مادربرد حرفه ای که دارای کنترلر ولتاژ برای فن پردازنده باشه داشته باشید میتونید با خرید یک هیت سینک که قابلیت نصب فن 12 سانتیمتری داشته باشه و تعویض فن با فنهای سایلنت به اون سکوتی که دلتون میخواد برسید

برای مثال روی Fatal1ty (Only the registered members can see the link) یدونه pccooler 1216 نصب کرده بودم و فنش را با فن 12 سایلنت گرین (Only the registered members can see the link) تعویض کردم در این حالت فن بین 500 تا 1000 دور دوران داشت و نویز بسیار اندکی تولید میکرد که اگر درون کیس نصب میشد احتمالا اصلا به گوش نمیرسید

ولی باید دقت داشته باشید در این حالت شما به دلیل محدود کردن دور ماکزیمم نمیتونید انتظار داشته باشید که مثلا با ولتاژ 1.6 ولت پردازندتون خنک بمونه ولی برای کارهای روزمره و آورکلاک تا 4.5 بدون افزایش ولتاژ جوابگو است

پس اگر مادربرد شما دارای کنترلر فن خوبی نیست بیهوده برای فن هزینه پرداخت نکنید چون برای پائین آوردن نویز بیشتر از آنکه نیاز به فن خوب داشته باشید به مادربردی با سنسور و کنترلر دور خوب نیاز دارید

ealireza
13-05-11, 03:41
ولی اگه یه فن 12 سانت 4 سیم باشه رو کولر 100% مادربورد میتونه سرعتشو کم کنه ...
موضوع سره اینه من هیچی فن دیدم 3 پین بود

العانم یه CoolerMaster HyperTx 212 دارم
3 پین بود مادربورد Asus P5e نمیتونست سرعتشو کم کنه ..

nima_hl
13-05-11, 12:24
ولی اگه یه فن 12 سانت 4 سیم باشه رو کولر 100% مادربورد میتونه سرعتشو کم کنه ...
موضوع سره اینه من هیچی فن دیدم 3 پین بود

العانم یه CoolerMaster HyperTx 212 دارم
3 پین بود مادربورد Asus P5e نمیتونست سرعتشو کم کنه ..

همین فنی که دارید عالیه یه مادربرد ازراک p67 سری extreme ، Professional یا pro3 بگیرید نویز بسیار پائینی خواهید داشت

Only the registered members can see the link

اگر به سوکتهای فن دقت بفرمائید ( بین رم و هیتسینک ماوسفت ) مشاهده میفرمائید که به جز سوکت 4 پین متداول یک سوکت 3 پین هم برای فنها ولتاژی وجود دارد که با کنترلر هوشمند بسیار عالی دور فن شما را تنظیم میکند

قابلیت Combo Cooler Option در این مادربردها به شما اجازه میده علاوه بر فنهای 1155/1156 از فنهای 775 هم روی این مادربرد استفاده کنید

ealireza
13-05-11, 14:42
پس به نظر شما ازراک از اسوس بهتره ؟
مشابه این برد P67 اسوس هم هست .

بایوس اسوس یه گزینه داره بنام QFAN
در مین های ازراک این قسمت بهتر کار میکنه ؟