PDA

مشاهده نسخه کامل : انتخاب بین یکی از این سه مدل لپ تاپ - گزینه برتر ؟

mehr1362
10-05-11, 04:05
با سلام.اولین پست من:1. (5)::love:

بین سه مدل لپ تاپ نمیدونم کدوم رو انتخاب کنم. به ترتیب مشخصات و قیمت هارو میگم:

گزینه اول : Acer 5742 ZG

cpu : Inel Dual core 2.1 ghz 3m cache
ram : 3
HDD : 500
VGA : Geforce GT 540 M

گزینه دوم : HP ProBook 4520

cpu : core i3 2.5 ghz
HDD : 320
VGA : ATI 6370

'گزینه سوم : Acer 5742

cpu : core i3 2.5 Ghz
Ram : 2
VGA : Intel HD Graphics

قیمت ها ( بر طبق نمایندگی و یا فروشندگان) :

گزینه اول : 650
گزینه دوم : 675
گزینه سوم : 590

تحلیل خودم :
گزینه اول گرافیک خوبی داره ولی سی پی یو این مدل نسبت به گزینه دوم و سوم ضعیفتر هست.
با اینکه گرافیک قوی ای برای اجرای بازی های روز داره ولی احتمالا در خیلی از بازی ها به لحاظ سی پی یو کم بیاره( در حالی که گرافیکش جای بحث نداره)

گزینه دوم گرافیک خیلی پائین تری داره و در بنچمارکی که در سایت بنچمارک دیدم بازی های روز رو فقط در حالت low و رزولیشن 800 در 600 اجرا میکنه.

گزینه سوم رو برای این گفتم که چنانچه برای اجرای بازی ها گزینه های اول و دوم مناسب نیستند پولم رو دور نریزم!
اگر قرار باشه گزینه اول در اجرای بازی ها مشکل داشته باشه(از نظر سی پی یو) پس داشتن گرافیک قدرتمند به هیچ کاری نماید و باید پول چیزی رو بدم که استفاده ای برای من نداره!

مدل اچ پی رو هم که دیدم از نظر قیافه که به پای ایسرها نمیرسه و از نظر کیفیت شما بگین که لپ تاپ های اچ پی کیفیت بهتری دارند یا ایسرها؟

و به نظر شما دوستان کدام گزینه رو انتخاب کنم؟
در بنچمارکی که دیدم گرافیک ATI 6370 رو ضعیفتر از ATI 4670 زده(در فریم بازی ها)
با وجود اینکه اولی از Directx 11 پشتیبانی میکنه و دومی از 10 .

آیا این گرافیک 6370 از 4670 ضعیفتره؟

چنانچه گزینه اول رو بخرم آیا بازی های روز رو میتونم اجرا کنم؟(از نظر قدرت سی پی یو )

با نهایت قیمت 670 آیا گزینه ای بهتر هست؟

نظر کلی شما چیست و بهترین انتخاب به نظر شما ؟

سایتی هست که بنچمارک سی پی یو لپ تاپ رو در اجرای بازی ها داشته باشه؟

این رو هم اضافه کنم که اگر گزینه اول سی پی یو i3 داشت اصلا فکر نمیکردم وهمون اولی رو میخریدم!

با تشکر از دوستانی که نظرات خودشون رو بیان میکنند:give_rose:

hapalii
10-05-11, 13:37
سلام

بهتر بود از این سه مدل لینک می دادید تا بشه سایر مشخصاتشون هم دید اما در کل جدا از این که به نظر من اصلا لب تاپ برای بازی چیز خوبی نیست هیچ کدام از این سه مدل مناسب بازی نیستند البته بستگی داره تعریف ما از بازی روز چی باشه و این که چه بازی توی چه رزولوشنی و با چه سطح تنظیماتی باید اجرا بشه تا سطح توقع ما رو برآورده کنه .
به نظر من مدل اول انتخاب بهتری و cpu اون هم برای اجرای بازی برای اون گرافیک به هیچ وجه گلوگاه نمیشه اما توی لپ تاپ ها فقط قدرت سی پی یو و کارت گرافیک شرط نیست لب تاپ های مخصوص بازی یکی از مهمترین چیزهای که توش لحاظ میشه جدا از قدرت قطعات قدرت خنک کنندگی اون باید طوری بدنه طراحی باشه و از موادی استفاده بشه که لپ تاپ خیلی کمتر داغ بشه و خیلی بهتر گرما رو به بیرون انتقال بده این مطلب شاید تو کیس های بازی زیاد اهمیت نداشته باشه چون کلی فضا برای جریان هوا هست اما وقتی قرار همه قطعات رو توی یه ظرف کوچیک پرس کرد خودش عامل خیلی مهمی میشه و کم کردن اثر اون نیاز به طراحی دقیق و بدنه مخصوص داره.

mehr1362
10-05-11, 15:37
سلام

بهتر بود از این سه مدل لینک می دادید تا بشه سایر مشخصاتشون هم دید اما در کل جدا از این که به نظر من اصلا لب تاپ برای بازی چیز خوبی نیست هیچ کدام از این سه مدل مناسب بازی نیستند البته بستگی داره تعریف ما از بازی روز چی باشه و این که چه بازی توی چه رزولوشنی و با چه سطح تنظیماتی باید اجرا بشه تا سطح توقع ما رو برآورده کنه .
به نظر من مدل اول انتخاب بهتری و cpu اون هم برای اجرای بازی برای اون گرافیک به هیچ وجه گلوگاه نمیشه اما توی لپ تاپ ها فقط قدرت سی پی یو و کارت گرافیک شرط نیست لب تاپ های مخصوص بازی یکی از مهمترین چیزهای که توش لحاظ میشه جدا از قدرت قطعات قدرت خنک کنندگی اون باید طوری بدنه طراحی باشه و از موادی استفاده بشه که لپ تاپ خیلی کمتر داغ بشه و خیلی بهتر گرما رو به بیرون انتقال بده این مطلب شاید تو کیس های بازی زیاد اهمیت نداشته باشه چون کلی فضا برای جریان هوا هست اما وقتی قرار همه قطعات رو توی یه ظرف کوچیک پرس کرد خودش عامل خیلی مهمی میشه و کم کردن اثر اون نیاز به طراحی دقیق و بدنه مخصوص داره.

با تشکر از شما
سایر مشخصات این مدل ها نکته خاصی نداره.همگی HDMI دارند-همگی 15.6 اینچ ال ای دی هستند و ...کلا همه چیزای دیگه اینها مثل هم هست.

در مورد گیم هم من گیمر نیستم که مثلا قصد بازی مداوم داشته باشم.شاید ماهی یکبار بخوام بازی های روز رو با اون اجرا کنم!

اما میخوام با این پول چیزی رو بگیرم که مثلا اگه قصد اجرای بازی های روز رو داشتیم هم بشه اجرا کرد.

تعریف من از بازی های روز : بازی هایی مثل Mafia II - Battlefield Bad company - Pes 2011 - Need for speed shift - Metro 2033 و بازی هایی از این دست که با رزولیشن 1024 در 768 بشه اجرا کرد.

خودم سیستم مورد نیاز حدودا 10 بازی برتر 2009 تا 2011 رو که میدیدم خیلی هاشون حداقل نیازمندی اونها در مورد سی پی یو Inetl Pentium 4 3.ghz بود یا در همین حدود . درحالی که سی پی یو گزینه اول سه برابر از اون حداقل نیازمندی بهتر هست.

حالا به نظر شما اگر با سی پی یو اون میشه در رزولیشن 1024 در 768 این گیم هارو روان اجرا کرد همون اولی رو بگیرم.

چند سوالم دارم .ممنون میشم راهنمایی کنید :

گرافیک ATI 6370 از ATI 4670 قوی تر هست یا ضعیفتر؟ بعضی ها میگن قوی تر هست ولی در بنچمارکی که دیدم 4670 رو قوی تر زده بود.( 4670 رو از این لحاظ گفتم که در پی سی این گرافیک رو دارم وبازی های روز رو راحت در یک مانیتور 17 اینچ اجرا میکنم!)
و بین گرافیک ATI 6370 و Geforce GT540 M کدوم یک قوی تر هست؟

mehr1362
10-05-11, 16:06
بنچمارک این گرافیک ها. اگر به آخر صفحه برید فریم بازی هارو زده و اگر روی Game list
کلیک کنید لیست بازی های بیشتری میاد. در مورد گرافیگ 6370 این رو بگم که در آخر اون حرف M داره( در سایت بنچمارک) و در همین سایت فقط همین مدل 6370 هست.

بر طبق این بنچمارک 4670 از 6370 قوی تر هست و GT540 M با فاصله از هر دوی اون دو گرافیک دیگر بهتر هست.نظر شما چیه؟

کد:
Only the registered members can see the link

کد:
کد:

شما صحت لینک هایی که گذاشتم رو تائید میکنید؟چون بیشتر تصمیم گیری من طبق این لینک هاست.نظر شما چیه؟

Over_Cracker
10-05-11, 18:46
با سلام.اولین پست من:1. (5)::love:

بین سه مدل لپ تاپ نمیدونم کدوم رو انتخاب کنم. به ترتیب مشخصات و قیمت هارو میگم:

گزینه اول : Acer 5742 ZG

cpu : Inel Dual core 2.1 ghz 3m cache
HDD : 500
VGA : Geforce GT 540 M

گزینه دوم : HP ProBook 4520

cpu : core i3 2.5 ghz
VGA : ATI 6370

'گزینه سوم : Acer 5742

cpu : core i3 2.5 Ghz
Ram : 2
VGA : Intel HD Graphics

قیمت ها ( بر طبق نمایندگی و یا فروشندگان) :

گزینه اول : 650
گزینه دوم : 675
گزینه سوم : 590

تحلیل خودم :
گزینه اول گرافیک خوبی داره ولی سی پی یو این مدل نسبت به گزینه دوم و سوم ضعیفتر هست.
با اینکه گرافیک قوی ای برای اجرای بازی های روز داره ولی احتمالا در خیلی از بازی ها به لحاظ سی پی یو کم بیاره( در حالی که گرافیکش جای بحث نداره)

گزینه دوم گرافیک خیلی پائین تری داره و در بنچمارکی که در سایت بنچمارک دیدم بازی های روز رو فقط در حالت low و رزولیشن 800 در 600 اجرا میکنه.

گزینه سوم رو برای این گفتم که چنانچه برای اجرای بازی ها گزینه های اول و دوم مناسب نیستند پولم رو دور نریزم!
اگر قرار باشه گزینه اول در اجرای بازی ها مشکل داشته باشه(از نظر سی پی یو) پس داشتن گرافیک قدرتمند به هیچ کاری نماید و باید پول چیزی رو بدم که استفاده ای برای من نداره!

مدل اچ پی رو هم که دیدم از نظر قیافه که به پای ایسرها نمیرسه و از نظر کیفیت شما بگین که لپ تاپ های اچ پی کیفیت بهتری دارند یا ایسرها؟

و به نظر شما دوستان کدام گزینه رو انتخاب کنم؟
در بنچمارکی که دیدم گرافیک ATI 6370 رو ضعیفتر از ATI 4670 زده(در فریم بازی ها)
با وجود اینکه اولی از Directx 11 پشتیبانی میکنه و دومی از 10 .

آیا این گرافیک 6370 از 4670 ضعیفتره؟

چنانچه گزینه اول رو بخرم آیا بازی های روز رو میتونم اجرا کنم؟(از نظر قدرت سی پی یو )

با نهایت قیمت 670 آیا گزینه ای بهتر هست؟

نظر کلی شما چیست و بهترین انتخاب به نظر شما ؟

سایتی هست که بنچمارک سی پی یو لپ تاپ رو در اجرای بازی ها داشته باشه؟

این رو هم اضافه کنم که اگر گزینه اول سی پی یو i3 داشت اصلا فکر نمیکردم وهمون اولی رو میخریدم!

با تشکر از دوستانی که نظرات خودشون رو بیان میکنند:give_rose:

سلام دوست عزیز

واسه گیم رو لپتاپ باید بالای 1 تومن هزینه کنید.

گزینه دوم به نظرم انتخاب معقول تری هستش.

گرافیک ATI 6370M ضعیفتر از 4670 هستش و کاراییش تقریبا در حد 5470 هستش.

Pami
11-05-11, 02:01
تو اینها 5742 ایسر با گرافیک GT540M بهترین خرید هست ، کیفیتش هم خوبه و خودش رو نشون داده .

mehr1362
11-05-11, 06:10
دوستان یه سوال دارم.گرافیک HP رو صد در صد مطمئن نشدم چی هست.

AMD Radeon 6370M یا ATI Radeon 6370

گرافیکی با نام AMD 6370M رو میدونم که داریم(در سایت بنچمارک هست) ولی اون مدل گرافیک اصلا وجود خارجی داره؟

علت سوالم این هست که این مدل از مارک اچ پی رو چه در سایت های ایرانی یا خارجی که جستجو کردم نفهمیدم عبارت دقیق گرافیک اون چیه و نصفه نیمه نوشتن!

من بازم میگم که برای گیم بازی کردن لپ تاپ نمیخوام.شاید ماهی یکبار اونهم در حد رزولیشن 1024 در 768 و در حالت مدیوم اجرا بشه خوبه.

برای تبدیل فرمت تصویری یا صوتی (مثلا ادیت و میکس) هم نهایتا ماهی یکبار.

لپ تاپ بیشتر برای وبگردی و تماشای فیلم و اجرای بازی های بین 40 تا 400 مگابایتی (بازی هایی که با موس اجرا میشن )

دلیل اینکه گزینه سوم رو نمیخوام این هست که چیزی به نام گرافیک نداره و در بازی های سطح متوسط هم کم میاره(در صورتی که هوس کنیم تفننی مثلا فیفا 2011 بازی کنیم)

ممنونم از شما دوستان که نظرات خودتون رو میگین و در انتخاب بهتر کمک می کنید.

اگر گرافیک اچ پی 6370M باشه همون ایسر رو میخرم.

و فکر میکنم ایسر از نظر گارانتی و این چیزا بهتر باشه.

به 8 نمایندگی اچ پی که زنگ میزدم حتی یه دونشون هم اچ پی با این مدل و کانفیگ نداشتن!
ولی اون ایسر رو به 4 نمایندگی که زنگ زدم همه داشتن.

تشکر از همه شما بزرگوارن

Over_Cracker
11-05-11, 06:13
تو اینها 5742 ایسر با گرافیک GT540M بهترین خرید هست ، کیفیتش هم خوبه و خودش رو نشون داده .

با P6200 ،وفرکانس 2.1 نه در Multitasking میشه سرعت لازم رو داشت نه در بازی هایی که دوستمون مد نظر دارند که اکثرا بازی های Multi-Threaded هستند.

مثلا بازی MAFIA II که یک بازی Multi Thread هستش،با پردازنده Core i3 380M با 4 رشته پردازشی و فرکانس 2.53 ،به همراه گرافیک 6370،میشه در ریزولوشن متوسط به پایین ،انتظار اجرای روان بازی رو داشت.همچنین در سایر برنامه های کاربردی،بازدهی بهتری داره. و میشه گفت بازدهی i3 380M تقریبا در حد Phenom II P940 هست....اما نمیدونم اگر کنار P6200 انچنان گرافیک قدرتمندی هم بزاری،از دست LAG زدن های در حین پردازش داده های 2D باید چیکار کرد؟!!!

Over_Cracker
11-05-11, 06:22
دوستان یه سوال دارم.گرافیک HP رو صد در صد مطمئن نشدم چی هست.

AMD Radeon 6370M یا ATI Radeon 6370

گرافیکی با نام AMD 6370M رو میدونم که داریم(در سایت بنچمارک هست) ولی اون مدل گرافیک اصلا وجود خارجی داره؟

علت سوالم این هست که این مدل از مارک اچ پی رو چه در سایت های ایرانی یا خارجی که جستجو کردم نفهمیدم عبارت دقیق گرافیک اون چیه و نصفه نیمه نوشتن!

من بازم میگم که برای گیم بازی کردن لپ تاپ نمیخوام.شاید ماهی یکبار اونهم در حد رزولیشن 1024 در 768 و در حالت مدیوم اجرا بشه خوبه.

برای تبدیل فرمت تصویری یا صوتی (مثلا ادیت و میکس) هم نهایتا ماهی یکبار.

لپ تاپ بیشتر برای وبگردی و تماشای فیلم و اجرای بازی های بین 40 تا 400 مگابایتی (بازی هایی که با موس اجرا میشن )

دلیل اینکه گزینه سوم رو نمیخوام این هست که چیزی به نام گرافیک نداره و در بازی های سطح متوسط هم کم میاره(در صورتی که هوس کنیم تفننی مثلا فیفا 2011 بازی کنیم)

ممنونم از شما دوستان که نظرات خودتون رو میگین و در انتخاب بهتر کمک می کنید.

نام های ATI و AMD یکی هستش، و بعد از اینکه AMD ،شرکت ATI رو خرید، شدن AMD/ATI و مدتی پیش هم نام ATI رو حذف کرد که شد AMD

کاراکتر 'M' فقط به معنای اینه که محصول مذکور برای دستگاه های موبایل یا همراه( Mobality) ساخته شده ...و فقط برای اینه که وقتی گفته میشه ATI 9600M و ATI 9600 متوجه بشیم اولی واسه لپتاپ هستش و دومی برای دسکتاپ.

در نهایت نظر بنده روی گزینه دوم هستش که با توجه به کاربری شما،انتخاب معقول تر و بهینه تریه.

javadshahvand
11-05-11, 10:45
میتونی Z570 از سری ideapad lenovo رو با کانفیگ Intel® Core i5-2410M-4GB DDRIII -1066MHz-640GB-Nvidia Geforce GT 520M 1GB رو پایه 960 تومان میتونی بگیری

mehr1362
11-05-11, 15:56
با P6200 ،وفرکانس 2.1 نه در Multitasking میشه سرعت لازم رو داشت نه در بازی هایی که دوستمون مد نظر دارند که اکثرا بازی های Multi-Threaded هستند.

مثلا بازی MAFIA II که یک بازی Multi Thread هستش،با پردازنده Core i3 380M با 4 رشته پردازشی و فرکانس 2.53 ،به همراه گرافیک 6370،میشه در ریزولوشن متوسط به پایین ،انتظار اجرای روان بازی رو داشت.همچنین در سایر برنامه های کاربردی،بازدهی بهتری داره. و میشه گفت بازدهی i3 380M تقریبا در حد Phenom II P940 هست....اما نمیدونم اگر کنار P6200 انچنان گرافیک قدرتمندی هم بزاری،از دست LAG زدن های در حین پردازش داده های 2D باید چیکار کرد؟!!!

اول از شما تشکر میکنم بابت راهنمایی

من فکر میکنم که حتی اگر سی پی یو i7 هم داشت با گرافیک 6370 نمیشد بازی هایی مثل مافیا رو رو حالت مدیدم(1024x768 ) اجرا کرد.من طبق بنچمارک سایتی میگم که همه شما دوستان با اون آشنایی دارید.
فقط برای حالت low میشه بازی هایی مثل مافیا رو با گرافیک 6370 اجرا کرد.طبق این سایت هم حالت low میشه رزولیشن 800 در 600 و تمام تنظیمات گرافیکی بازی در حالت خاموش.
و حالت med رزولیشن 1024 در 768.

من فکر میکنم که اون ایسر در اجرای بازی ها بهتر عمل کنه.
طبق این بنچمارک بازی هایی مثل مافیا رو فقط در حالت low اجرا میکنه :

Over_Cracker
11-05-11, 19:03
لینک بنچمارک که معرفی کردید ،مقایسه ای بین P6200/540M VS 380/6370 انجام نداده. و اگر دقت کنید ذکر کرده:

Note: With slower components (like a slow CPU) the gaming performance may be noticable slower

با کانفیگ Acer مورد نطرتون اگر هر بازی مالتی ثرید در هر حالتی اجرا باشه،مشکل لگ زدن رو همچنان خواهید داشت که به شخصه تجربه کردم.

گرافیک 6370 هم معادل گرافیک دسکتاپ 5470 هستش که اگر با پردازنده دسکتاپ Core i7 2600 همراه بشه،بازی Mafia II رو در حالت Med میتونه با نرخ فریم تقریبی 15 تا 20 Fps اجرا کنه.

در قدرت برتر گرافیک 540M نسبت به 6370 شکی نیست،اما وقتی با 6200 همراه بشه،نه لذت اجرای سلیس گیم رو دارید و نه بازدهی قابل قبول رو در سایر برنامه های کاربردی و multitasking

mehr1362
12-05-11, 03:50
امروز اون مدل اچ پی رو قیمت گرفتم که 710 گفتن.سایت دیجی کالا و سایت های دیگه هم 700 تا 720 قیمت زدن.

بدین ترتیب گزینه ای بهتر از همون ایسر ندارم!چون بیشتر از 650 نمیتونم هزینه کنم.

یک سوال دارم :

بین سی پی یو core i3 2.1GHZ و Intel Pentium Dual core 2.1GHZ از نظر قدرت چقدر تفاوت هست؟ (در صورتی که فرکانس هر دو 2.1 باشد)

با تشکر

Over_Cracker
12-05-11, 11:33
امروز اون مدل اچ پی رو قیمت گرفتم که 710 گفتن.سایت دیجی کالا و سایت های دیگه هم 700 تا 720 قیمت زدن.

بدین ترتیب گزینه ای بهتر از همون ایسر ندارم!چون بیشتر از 650 نمیتونم هزینه کنم.

یک سوال دارم :

بین سی پی یو core i3 2.1GHZ و Intel Pentium Dual core 2.1GHZ از نظر قدرت چقدر تفاوت هست؟ (در صورتی که فرکانس هر دو 2.1 باشد)

با تشکر

این دو پردازنده از دو هسته فیزیکی تشکیل شدند و در واقع از معماری مشابه ، Arrandale استفاده میکنند و قابلیت هایی مثل ست دستورات پردازشی و مقدار حافظه کش،کنترلر حافظه... یکسان دارند،اما سری Core i3 از تکنولوژی Hyper Threading پشتیبانی میکنه که هر هسته پردازنده ،یک هسته مجازی دیگه رو تشکیل میده و در نهایت به عنوان یک پردازنده 4 هسته ای در سیستم عامل و برنامه های کاربردی شناخته میشن. برخی از مدل های core i3 ،از تکنولوژی توربو بوست هم پشتیبانی می کنند که در مواقعی که بار پردازشی سیستم بالا میره،تا 300 مگاهرتز پردازنده رو اورکلاک میکنند.

تکنولوژی HT در برنامه های کاربردی امروزی که به صورت چند رشته ای پردازش میشن و همینطور در میحط 64 بیتی،فوق العاده موثر واقع میشه و قدرت تقریبی دو برابر رو ارائه میکنه.

mehr1362
12-05-11, 16:33
آقا خیلی ممنون به خاطر راهنمای هاتون

با گزینه سوم آیا میشه بازی های کم حجم بین 40 تا 400 مگابایتی مثل بازی های Big Fish Game و کلا بازی هایی که با موس هستند رو اجرا کرد؟

یعنی با گرافیک Intel HD Graphic یا Intel GMA 4500MHD

با تشکر

mehr1362
12-05-11, 17:08
چند سوال دیگه :

گرافیک Intel HD Graphics منظور کدام یک از گرافیک های زیر هست؟(گرافیک پردازنده Intel Core i3 380M

Intel HD Graphics 3000 (Only the registered members can see the link)
Intel HD Graphics 2000 (Only the registered members can see the link)
Intel Graphics Media Accelerator (GMA) HD Graphics (Only the registered members can see the link)
Intel Graphics Media Accelerator (GMA) 4700MHD (Only the registered members can see the link)
Intel Graphics Media Accelerator (GMA) 4500MHD (Only the registered members can see the link)

و برای اجرای روان یک بازی باید چند فریم باشه؟25 فریم ؟

mehr1362
12-05-11, 22:17
در سایت ایسر و در قسمت درایور 5742ZG و در تب اپلیکیشن نرم افزاری هست به نام Turbo Boost.این نرم افزار به چه دردی میخوره؟
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

با تشکر از همه دوستان

mehr1362
14-05-11, 02:52
ممنون میشم اگر یکی از دوستان سوال آخرم رو پاسخ بده و نقش نرم افزار Turbo boost رو توضیح بده.با تشکر