PDA

مشاهده نسخه کامل : یک سئوال در باره کم کردن Pci روی مادر بورد؟

Trance
08-05-07, 17:16
به چه دلیل مادر بورد های جدید Pci کمتر نسبت به مادر بوردهای قدمی تر داره؟منظورم Pci بای نصب قطعات اضافی بر روی مادر بورد هستش؟با خسته نباشید خدمت مدیران سایت و کار بران سایت:1. (3):

M A H R A D
08-05-07, 20:21
به به محمد جان ! یه مدت نبودی نگرانت شده بودم ! Only the registered members can see the link

علت اصلی کم شدن تعداد شکافهای PCI اینه که امروزه اکثر قطعات جانبی توسط پورتهای دیگر مثل USB & FireWire به مادربرد متصل میشن ... به همین دلیله که تعداد PCIها در مینهای جدید اغلب 2 تاست ( البته بسته به نوع مین داره)

وسایلی مثل مودم و کارتهای TV و ... همه و همه کم کم دارن اکسترنال میشن

سپاس

Trance
08-05-07, 21:57
سلام .مهرداد جان یک مدت مسافرت بودم البته چند روزی؟متشکرم از نظر لطفی که به من داری.با ارزوی موفقیت شما و و تمامی بروبچه سایت.پس اگه اینجوری باشه که گفتی pci هم با ورود تکنولوزی های جدید برداشته می شه؟

Mehdi_Full
08-05-07, 22:12
البته روی مادربردهای جدید سوكتهایی هست كه تقریبا یك چهارم اسلات پی سی آی هست كه مثل اینكه میخواد جای پی سی آی رو بگیره و البته هنوز سخت افزارهاش نیومده
اگه توضیحی هست ممنون میشم

Shahryar
08-05-07, 22:20
دوست عزیزم محمد جان ببین عزیزم من کامل متوجه گفته ی شما نشدم اما به نظرم چرا اسلات های Pci کم شده بله ؟ ببین عزیزم برای اضافه شدن Pci-e و ... هست ...

قربانت شهریار

M A H R A D
09-05-07, 14:28
البته روی مادربردهای جدید سوكتهایی هست كه تقریبا یك چهارم اسلات پی سی آی هست كه مثل اینكه میخواد جای پی سی آی رو بگیره و البته هنوز سخت افزارهاش نیومده
اگه توضیحی هست ممنون میشم
کدوم شکافها منظورتون هست ؟

PCI-E 1x آیا ؟

MOHGOLD
13-05-07, 16:27
بله
من هم با شهريار موافقم
در كل قطعات جديد رو به توليد شدن دوي اسلات Pci Ex 1x و... قرار ميگيرند و كم كم Pci از مادربردها حذف ميشه