PDA

مشاهده نسخه کامل : ارتباط پاور با كار نكردن گرافيك

rain.secret
02-05-11, 18:22
سلام
وقتتون بخير دوستان
من 2 تا PC دارم:great:
چند وقت قبل موقع روشن كردن يكي از آنها با پيام NO SIGNAL مانيتور مواجه شدم
تمامي قطعات را چك كردم و در نهايت با تعويض پاور مشكل حل شد:1. (5):
اين در صورتي هستش كه اون پاور را روي هر سيستمي ميزارم سيستم بالا نمياد
حالا سوال اينجاس كه چه اتفاقي ميتونه واسه پاور بيفته كه اين حالت ايجاد بشه:1. (27):
لازم به توضيح اين پاور روي گرافيك هاي ON Board و غير On Board تست شده و همين طور بوده

hapalii
02-05-11, 19:34
سلام

خوب پاور خراب شده دیگه این که دیگه سئوال نداره خراب شدن یک پاور هم می تونه مثل هر قطعه دیگه ای 1001 دلیل داشته باشه فکر نمی کنم کسی بتونه جواب درستی به سئوال شما بده مگه این که پاور رو از نزدیک ببینه و باز کنه تازه شما حتی نگفتید که پاور برق به سیستم می رسونه یا نه مثلا فن cpu کار می کنه یا نه تا حداقل معلوم بشه برق اصلی 24 پین برق داره یا خیر .
ولی در کل رایج ترین دلایل خراب شدن پاور ها نوسان برق شهر و یا استفاده از قطعات با کیفیت پایین توی پاور های با برند متفرقه است .

Confocius
02-05-11, 20:57
البته من یک بار همچین مشکلی داشتم،کابل رو درآوردم ( کابل DVI مانیتور ) یک پارچه کشیدم روش دوباره زدم سر جاش درست شد . البته مشکل من به هم خوردن قطب های مانیتور بود (که تو مانیتور های LG احتمالا باید رایج باشه ! )

rain.secret
03-05-11, 00:14
عزيز دل برادر hapalii جان
در اين حد را سرم ميشه
همه چي كار ميكنه بجز گرافيك !!
فرق هم نداره On Board باشه يا غير On Board

sepehrlp
03-05-11, 00:32
سلام
وقتتون بخير دوستان
من 2 تا PC دارم:great:
چند وقت قبل موقع روشن كردن يكي از آنها با پيام NO SIGNAL مانيتور مواجه شدم
تمامي قطعات را چك كردم و در نهايت با تعويض پاور مشكل حل شد:1. (5):
اين در صورتي هستش كه اون پاور را روي هر سيستمي ميزارم سيستم بالا نمياد
حالا سوال اينجاس كه چه اتفاقي ميتونه واسه پاور بيفته كه اين حالت ايجاد بشه:1. (27):
لازم به توضيح اين پاور روي گرافيك هاي ON Board و غير On Board تست شده و همين طور بوده

پاور ها و یا به عبارتی قطعات داخلی یه طول عمر دارند
این طول عمر بسته به شرایط محیط میزان مصرف ، فشار مصرف دچار خرابی و یا افت میشن
خازن ها به دلیل تهت فشار بودن دیگه به درستی عمل نمیکنن
مدار های انتقال جریان ایجاد مقاومت میکنند
به طور کلی در اکثر موارد پاور دچار افت ولتاژ خروجی میشه
و نمیتونه توان کافی برای سیستم رو تامین کنه

Moein
03-05-11, 00:51
دوست عزیز این مشکلی که شما می گید رو باید با دیباگر بررسی کنی می تونه مادربورد مشکل SB یا NB بگیره و بالا نیاد و چون تصویر نمی ده شما فکر کنی مال گرافیک هست

هنگامی که ولتاژ کم باشه در مادربورد های که پروتکشن های ولتاژ خراب شدند یا دیگه بازدهی قبل رو ندارند احتمال داره سیستم روشن بشه و بالا بیاد اما به دلیل افت شدید ولتاژ در ولتاژ های مثل 12 و -12 و حتی شاید 5 و 3.3 مادربورد به مشکل بر بخوره و کلا قسمت های که مربوط به NB و SB هست از کار بیوفتند و خوب شما هم چون تصویری رو ندارید مشکل رو بر انبورد یا گرافیک خود می گذارید

راهکار بهتره پاور رو به صورت دستی روشن کنید و با یک مولتی متر ولتاژ ها رو اندازه بگیرید شاید به دلیل اینکه چرا برسید و اینکه در صورتی که یک دیباگر ( نمایش دهنده ارور ها در کامپیوتر ) دسترسی دارید از اون استفاده کنید و کدی که به شما نمایش میده رو اعلام کنید تا بشه به شما بیشتر راهنمایی کرد

در صورتی هم که دلیل این موضوع برای شما اهمیت ویژه ای داره می تونید از یک اسلی اسکوپ استفاده کنید و دلیل های علمی همراه با سند رو بدست بیارید

موفق و پیروز باشید

mehrdad_ab
03-05-11, 11:55
دوست عزیز این مشکلی که شما می گید رو باید با دیباگر بررسی کنی می تونه مادربورد مشکل SB یا NB بگیره و بالا نیاد و چون تصویر نمی ده شما فکر کنی مال گرافیک هست

هنگامی که ولتاژ کم باشه در مادربورد های که پروتکشن های ولتاژ خراب شدند یا دیگه بازدهی قبل رو ندارند احتمال داره سیستم روشن بشه و بالا بیاد اما به دلیل افت شدید ولتاژ در ولتاژ های مثل 12 و -12 و حتی شاید 5 و 3.3 مادربورد به مشکل بر بخوره و کلا قسمت های که مربوط به NB و SB هست از کار بیوفتند و خوب شما هم چون تصویری رو ندارید مشکل رو بر انبورد یا گرافیک خود می گذارید

راهکار بهتره پاور رو به صورت دستی روشن کنید و با یک مولتی متر ولتاژ ها رو اندازه بگیرید شاید به دلیل اینکه چرا برسید و اینکه در صورتی که یک دیباگر ( نمایش دهنده ارور ها در کامپیوتر ) دسترسی دارید از اون استفاده کنید و کدی که به شما نمایش میده رو اعلام کنید تا بشه به شما بیشتر راهنمایی کرد

در صورتی هم که دلیل این موضوع برای شما اهمیت ویژه ای داره می تونید از یک اسلی اسکوپ استفاده کنید و دلیل های علمی همراه با سند رو بدست بیارید

موفق و پیروز باشید

ممنون معین جان
پارسال منم یه برد 478 پین داشتم که وقتی گرافیک 256 مگ روش میزاشت تصویر نمی داد و تعمیرکار گفت چیپش .... شده
ولی با کمی افزایش ولتاژ nb مشکل حل شدش