PDA

مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد مودم smc

lexes
17-04-11, 11:35
با سلام
من تازه عضو انجمن شدم .اگر جای تاپیکم مناسب نیست مدیران عزیز زحمت انتقالش رو بکشن.
واسه اولین باره که می خوام ADSL وصل کنم و یک مودم نیاز داشتم که بعد از چند تا سرچ کوتاه تو اینترنت و چند تا مغازه همه گفتن که d-link و smc مارک های خوبی هستن.
من هم smc مدل smc7904wbra4 رو به قیمت 50 تومن خریدم با این مشخصات:
2.4 GHz 802.11b/g wireless adapter
1 پورت wi-fi داره و 4 پورت سیمی
قرار شده فردا یا پسفردا یه نفر ار خود شرکت isp باید و adsl رو نصب کنه.
همه اول راهنمایی میخوان و بعد خرید میکنن اما من اول خریدم و حالا میخوام بدونم این مودم چه جور چیزیه؟
اصلا wi-fi بودنش خوبه یه نه.میگن بعضی مودم ها با بعضی isp ها مشکل دارن.این از همون مشکل داراس یا نه؟
برد wi-fi این مودم چقدر هست؟میتونه یه ساختمون 3 طبقه رو ساپورت کنه که از هر جاش بشه وصل شد به اینترنت؟
و در کل اینو ازش استفاده کنم یا اینکه عوضش کنم؟
ممنون

nima_hl
17-04-11, 18:19
با سلام
من تازه عضو انجمن شدم .اگر جای تاپیکم مناسب نیست مدیران عزیز زحمت انتقالش رو بکشن.
واسه اولین باره که می خوام ADSL وصل کنم و یک مودم نیاز داشتم که بعد از چند تا سرچ کوتاه تو اینترنت و چند تا مغازه همه گفتن که d-link و smc مارک های خوبی هستن.
همه اول راهنمایی میخوان و بعد خرید میکنن اما من اول خریدم و حالا میخوام بدونم این مودم چه جور چیزیه؟
اصلا wi-fi بودنش خوبه یه نه.میگن بعضی مودم ها با بعضی isp ها مشکل دارن.این از همون مشکل داراس یا نه؟
برد wi-fi این مودم چقدر هست؟میتونه یه ساختمون 3 طبقه رو ساپورت کنه که از هر جاش بشه وصل شد به اینترنت؟
ممنون

سلام

این مودم و برند را نمیشناسم ولی به دلیل استفاده سخت افزارهای گوناگون توسط ISP ها فقط خود شرکت خدمات دهنده میتونه به شما اعلام کنه که این مودم با شبکشون مشکل داره یا خیر

ولی تا اونجا که خبر دارم این مشکل در قدیم بود و در حال حاضر به دلیل استفاده از تجهیزات استاندارد معمولا مودمها با شبکه مشکلی پیدا نمیکنند

در مورد استفاده از شبکه بیسیم هم بعید میدونم این مودم یا مدلهای مشابه بتونن یه ساختمان 3 طبقه را به صورت مطلوب پوشش بدهند

البته اگر مودم در طبقه دوم قرار بگیره احتمالا در طبقه بالا و پائین خود میتونید سیگنال داشته باشید

lexes
17-04-11, 18:30
ممنون از راهنماییتون
حلا به نظرتون این مودم چیز به کار خوری هست یا اینکه ردش کنم؟
یک مارک دیگه به نام MAXNET هم بود.که میگفتن خوبه.
در کل میشه مودمی در این حدود قیمت با کارایی بیشتر گیر آورد؟

OMIGA
18-04-11, 00:14
با سلام
ممنون

اینا همش چرنده! هر مودمی با هر مودم دیگه باید به صورت استاندارد درست کار کنه! تنظیماتشم یه چند تا عدده که باید فیکس کنید! اگه می خوای بگو برات بفرستم! البته تو نت سرچ کنی می بینی یه 0 و 35 و یه Encapsulation بیشتر نیست که! شرکتم برای اینکه مودمش رو دستش باد نکنه این حرفها رو میزنه! البته یه چیزی بگم! اینا با کانفیگ های جهانی یه ریزه مشکل دارن! اونم به خاطر اینکه که احتمالا کانفیگر ایرانی بوده دیگه و Offdate! نتیجتا اگر مودمت یه سری کانفیگارو نتونه تغییر بده دچار مشکل میشه که من تا به حال این جنین مودمی ندیدم! البته smc رو تا حالا استفاده نکردم!
یه چیز دیگه وایرلس بسیار آسیب پذیره! هزار جور راه هک کردن داره! واسه همینم سعی کن طوری کانفیگش کنی که فقط به کامپیوترهای خودت اجازه دسترسی بده! باید براش MAC آدرس تعریف کنی!
از طرفی کلا وایرلس توان می ترکونه! سعی کن حداقل مصرف رو داشته باشی! تا کمتر برق مصرف کنه! از وایرلس به نظرم فقط در مواقع نیاز آنچنانی استفاده کن نه همیشه! البته این نظر شخصیمه!

lexes
18-04-11, 19:39
با تشکر از همه دوستان
دیروز طرف اومد مودم رو نصب کرد
بدون هیچ مشکلی هم خودش هم wi-fi کار کرد.
برد wi-fi رو میشه روش تا شعاع 25 متر با درو دیوار حساب کرد.تا 35 هم جواب داد البته سرعت کمتر شد.
فقط یک سوال دیگه:
مودم رو کی باید خاموش کرد کی روشن؟
آخه کانکشن نساخت واسم.هر وقت که مودم روشن باشه اینترنت وصله.
هر وقت اینتر نت لازم ندارم خاموشش کنم یا اینکه نباید زیاد خاموش روشن بشه؟

ادیت:
بچه ها چرا سرعت adsl این قدر نوسان داره.مثلا بعضی وقتا با 60 دانلود میکنه بعضی وقت ها میادرو 4 یا 5.
می تونه به سیم تلفن مربوط باشه؟آخه سیم تلفنه که اومدهواسه مودم خیلی تیکه تیکه هست.
ایراد از مودم نیست؟

vahidzamanzadeh
29-05-11, 13:44
سلام از اول برات بگم که مودمی که خریدی مودم خیلی خوبی هست پدرم تو مغازه باهاش کار میکنه خیلی هم راضیه دوم اینکه تو هرچقدر هم مودم رو خاموش کنی اشکالی نداره ولی مودمو ریست نکن چون تنظیمات وایرلسش هم میپره باید دوباره ستش کنی اگه اینترنتت نامحدوده بزار روشن بمونه ولی اگه محدوده وقتی لازم نداری خاموشش کن که از شارژت نره