PDA

مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای خرید RAM

kidopars
13-04-11, 15:55
آیا برای i5-760 و Asus P55 رم Corsair XMS3 2*2GB 1600 گزینه خوبی هست؟ اگر پیشنهاد دیگه ای دارید لطفا دلیلش رو هم ذکر کنید.
برای RAM حداکثر 90 تومان در نظر گرفتم.

Over_Cracker
13-04-11, 17:36
سلام.

مشخصات کامل رم مورد نظرتون را که ذکر نکردید.

پیشنهاد: کیت چهار گیگابایتی Kingmax Hercules DDR3 1600Mhz

دلیل: دمای مناسب چیپ حافظه -قیمت 70 هزار تومن-سازگاری با اکثر پلتفرم ها-قابلیت اورکلاک خوب.

برسی کاملش رو می تونید مشاهده کنید:

Only the registered members can see the link

kidopars
14-04-11, 16:06
سلام.

مشخصات کامل رم مورد نظرتون را که ذکر نکردید.

پیشنهاد: کیت چهار گیگابایتی Kingmax Hercules DDR3 1600Mhz

دلیل: دمای مناسب چیپ حافظه -قیمت 70 هزار تومن-سازگاری با اکثر پلتفرم ها-قابلیت اورکلاک خوب.

برسی کاملش رو می تونید مشاهده کنید:

اگه منظورتون از مشخصات تایمینگ باشه درست نمیدونم. من با اور کلاک زیاد آشنا نیستم و به همین دلیل شاید از این قابلیت استفاده نکنم.
نظرتون رو در مورد رم مورد نظر من نگفتید. آیا پیشنهاد های دیگه ای هم هست؟ ضمنا ریویو در زمینه وجود داره؟

Over_Cracker
14-04-11, 18:18
رم مورد نظر شما ، فرکانس 1600 و تایمینگ 9-9-9-24 هستش که با رم هرکول که معرفی کردم یکی هستش- یعنی به طور پیشفرض -کاراییشون یکیه

شما از اورکلاک هم استفاده نکنید بازهم حافظه هرکول معرفی شده به دلیل عدم نیاز به هیت سینک و هدف پلتفرم P55 و قیمتی که داره ،ارجحیت داره.

با توجه به بودجه 90 تومن، نمیشه انتخاب بهینه ی دیگه ای داشت. مگر اینکه سری 2000 نانو گیمینگ کینگ مکس وارد ایران شده باشه که احتمالا قیمتی در حدود 100 تومن خواهد داشت.

شما بهتره با تهیه ماژول های Kingmax Hercules DDR3 1600Mhz و استفاده از برسی صورت گرفته، کمی اورکلاک کنید و با کمترین هزینه،بهترین کارایی رو دریافت کنید.

sepehrlp
14-04-11, 18:22
رم مورد نظر شما ، فرکانس 1600 و تایمینگ 9-9-9-24 هستش که با رم هرکول که معرفی کردم یکی هستش- یعنی به طور پیشفرض -کاراییشون یکیه

شما از اورکلاک هم استفاده نکنید بازهم حافظه هرکول معرفی شده به دلیل عدم نیاز به هیت سینک و هدف پلتفرم P55 و قیمتی که داره ،ارجحیت داره.

با توجه به بودجه 90 تومن، نمیشه انتخاب بهینه ی دیگه ای داشت. مگر اینکه سری 2000 نانو گیمینگ کینگ مکس وارد ایران شده باشه که احتمالا قیمتی در حدود 100 تومن خواهد داشت.

شما بهتره با تهیه ماژول های Kingmax Hercules DDR3 1600Mhz و استفاده از برسی صورت گرفته، کمی اورکلاک کنید و با کمترین هزینه،بهترین کارایی رو دریافت کنید.

البته در بازار هیچ کدوم از رمهای نانو یافت نمیشود!! من برای خرید یک پک 4 گیگ دیگه همه ی بازار رو گشتم اما گویا آوازنگ توضیع نکرده یا موجود نداره!!

kidopars
14-04-11, 21:05

لطفا من رو در مورد نحوه اور کلاک رم راهنمایی کنید. آیا این کار همراه با احتمال آسیب یا اشکالات دیگه نیست؟

sepehrlp
14-04-11, 21:16
لطفا من رو در مورد نحوه اور کلاک رم راهنمایی کنید. آیا این کار همراه با احتمال آسیب یا اشکالات دیگه نیست؟

خیر مشکلی نیست البته اگر ولتاژ بالایی اعمال نشه ولتاژ کاری بر روی رم ها نوشه شده
میتونید در تایپک همین رم ها اطلاعات لازم رو مشاهده کنید

Over_Cracker
14-04-11, 21:50
البته در بازار هیچ کدوم از رمهای نانو یافت نمیشود!! من برای خرید یک پک 4 گیگ دیگه همه ی بازار رو گشتم اما گویا آوازنگ توضیع نکرده یا موجود نداره!!

من پک 1600 رو 2 ماه پیش در شهرستان به قیمت 70 خریداری کردم و رو پلتفرم های AM3 و 1155 و 1156 تستش کردم که سازگاری و پایداری کامل داشت ،و در حال حاضر اطلاعی ندارم از اینکه موجودی اواژنگ تمام شده یا خیر.

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

Over_Cracker
14-04-11, 22:04

دوست عزیز، خوشبختانه Review این حافظه در شهر سخت افزار صورت گرفته و تایمینگ ها و فرکانس های پایدار بررسی شده:

حافظه ،با ولتاژ 1.57 و تایمینگ 24-9-9-9 و فرکانس 1800، پایداری کامل داشته... ولتاژ 1.57 میشه گفت ایمن ترین ولتاژ برای حافظه اورکلاک شده هستش و تا 1.65 ،استاندارد رم های اورکلاک شده هستش.

پروفایل ها هم مشخصه و فقط کافیه به تنظیمات بایوس برید و ولتا،فرکانس، و تایمینگ رو ست کنید، اگر هم مشکلی بود به تاپیک زیر برید:

sepehrlp
14-04-11, 22:50
من پک 1600 رو 2 ماه پیش در شهرستان به قیمت 70 خریداری کردم و رو پلتفرم های AM3 و 1155 و 1156 تستش کردم که سازگاری و پایداری کامل داشت ،و در حال حاضر اطلاعی ندارم از اینکه موجودی اواژنگ تمام شده یا خیر.

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

من هم خودم یک پک 4 گیگ 1600 از این رم ها رو دارم و قصد خرید مجدد دارم چون واقعا قیمت در قبال کارایی عالی هست در فرکانس 1900 با تایمیننگ 9-9-9-24 و ولتاژ 1.68 در حال کار هست