PDA

مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای خرید هارد WD یا Segate

kidopars
13-04-11, 12:44
سلام دوستان
کدوم یکی از هارد های زیر بهتره وبه چه دلیل؟
WD 1TB Green 64MB Buffer, 5400 rpm
Segate 1TB baracuda 32 MB buffer, 7200 rpm

قصد هزینه کردن برای WD Black هم ندارم.ممنون.

mehrdad_ab
13-04-11, 19:40
سلام دوستان
کدوم یکی از هارد های زیر بهتره وبه چه دلیل؟
WD 1TB Green 64MB Buffer, 5400 rpm
Segate 1TB baracuda 32 MB buffer, 7200 rpm

قصد هزینه کردن برای WD Black هم ندارم.ممنون.

قطعاً سیگیت به دلیل سرعت بالا و عدم استفاده از تکنولوژیی که برند وسترن گرین بکار برده ( استندبای کردن هارد در هنگام استفاده نکردن از هارد ) بهترین گزینست . البته گرین سبز برای بکاپ گزینه بدی نیست ولی برای استفاده روزمره سیگیت رو پیشنهاد میدم
خودم هم از همین روی سیستمم دارم و کاملاً راضی هستم
البته شاید نویز کمی توی این هارد های یک ترا احساس کنید که کلاً در سری یک ترابایتی شایعه ، البته هارد خود من بی صداست

Reza-sony
14-04-11, 01:27
من هیتاچی رو توصیه میکنم ، به نظر من بهتر از Seagate هست ، قیمتش هم مناسبه .

kidopars
14-04-11, 16:09
ممکنه به من بگید که بافر بیشتر و دور بالاتر هر کدوم کجا و به چه شکل خودشون رو نشون میدن؟

علی مدالی
21-04-11, 00:33
با سلام
میخاستم برای سیستمم یک هارد 500 گیگ ساتا 3 یا 1 ترا ساتا 2 بگیرم. لطفا راهنمایی کنید . بیشتر سرعت و دوام مد نظرم هست .و تفاوت ساتا 3 و 2 چقدر هست ایا این درسته که چون هر دو مکانیکی هستن زیاد فرقی نمیکنن ؟
الان رو سیستمم 1 ترا گرین بافر 64 دارم ولی سرعتش خوب نیست و تو تستی که توسط HD Tune انجام دادم متوسط سرعت 89 g/s و سرعت دسترسی 15.3 ثانیه ثبت کرد .

nima_hl
21-04-11, 16:00
با سلام
میخاستم برای سیستمم یک هارد 500 گیگ ساتا 3 یا 1 ترا ساتا 2 بگیرم. لطفا راهنمایی کنید . بیشتر سرعت و دوام مد نظرم هست .و تفاوت ساتا 3 و 2 چقدر هست ایا این درسته که چون هر دو مکانیکی هستن زیاد فرقی نمیکنن ؟
الان رو سیستمم 1 ترا گرین بافر 64 دارم ولی سرعتش خوب نیست و تو تستی که توسط HD Tune انجام دادم متوسط سرعت 89 g/s و سرعت دسترسی 15.3 ثانیه ثبت کرد .

سلام

در هاردهای مکانیکی تفاوت سرعت چشمگیری بین sata2 و sata3 نیست

فقط سری بلک از هاردهای وسترن دارای سرعت و دوام بالا هستند که متاسفانه سری 500 گیگ سالهاست وارد نمیشه ( گمان میکنم خط تولیدش متوقف شده )

اگر هارد مطمئن میخواهید اوسترن بلک 1 ترابایت در بازار موجوده که قیمتی حدود 100 تومن داره ( البته کمی باید بگردید تا پیدا کنید )

ولی هاردهای سیگیت 500 و 1 ترابایت هم بد نیستن و تا حداقل 2-3 سال قابل اعتمادن

البته به این نکته هم توجه بفرمائید که تقریبا تمام هاردهای بالا 500 گیگابایت نویزشون یکم بالاست