PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل با بلو اسکرین

bynam
05-04-11, 14:50
با سلام خدمت دوستان خواهش میکنم یک کمک اساسی به من بکنید که حسابی توش موندم:cry::cry::cry:
من یک مشکلی با سیستم جدیدم دارم که واقعا کلافه ام کرده :1. (12):
من سیستمم در حال حاظر دارای این قطعات است
سی پی یو c3 amd 945 از مدل 95 وات
2 تا رم XMS3 1600 PC3-12800 9-9-9-24 crosair
گرافیک evga 460 1 gig
هارد 500 سامسونگ اف 3
مادربرد ازراک 770de3l
پاور 700 real
فن سی پی یو 120 اکستریم

مشکل اینه که هر از گاهی سیستم ناگهان ریستارت میشه و صفحه ابی میاد و بعد از ریستارت کردن این مشکل ادامه داره و هی ریستارت میشه تا در سیستم رو باز کنم و یک دستی به قطعات بزنم و یا رمها رو جابجا کنم
اونوقت قطع میشه تا دوباره یکی دو روز بعد دوباره همانطور بشه
1- در ویندوز سون و ایکس پی فرقی نمیکنه
2- دمای سیستم بسیار عالیست
3-بیشتر در حالت عادی و بدون فشار به سیستم این طور میشود و فول لود زیر تست پرایم حتی یک ساعت هم موردی ندارد
4- با نرم افزار تست رم خود ویندوز هیچ مشکلی نشان نمیدهد
5-متاسفانه دسترسی به رم دیگه ای ندارم که با اون تست کنم چون نمیدونم چرا بیشتر به اون مشکوکم اما چرا شو خودم هم نمیدونم
از صفحه ارور هم عکس گذاشتم
Only the registered members can see the link

یک جور عجیبی توش مونده ام لطفا راهنمایی کنید :merci:

mehrdad_ab
05-04-11, 15:14
سلام ؛
شما رم ها رو به صورت تکی روی سیتم نصب کن و تست بگیر
نتیجه رو اعلام کن لطفاً
در ضمن رم رو هم روی 1333 تنظیم کنید.

bynam
05-04-11, 16:33
وقتی شروع به بلو اسکرین میکنه هر تنظیمی تو بایوس که بکنم فرقی نداره و هی ریست میشه با هر فرکانسی که بزارم اما اگه رمها را جابجا کنم کاملا عادی میشه و یکی دو روزبعد درست همون وقتی که میگم اخ جون مشکل حل شد دوباره........
ایراد اینه که این مشکل همیشگی نیست و هر یکی دو روز میاد سراغ سیستم اما واقعا مشکل بزرگیه چون همش منتظرم ریست بشه
خدا وکیلی خیلی اعصاب خورد کنه

mehrdad_ab
05-04-11, 16:45
وقتی شروع به بلو اسکرین میکنه هر تنظیمی تو بایوس که بکنم فرقی نداره و هی ریست میشه با هر فرکانسی که بزارم اما اگه رمها را جابجا کنم کاملا عادی میشه و یکی دو روزبعد درست همون وقتی که میگم اخ جون مشکل حل شد دوباره........
ایراد اینه که این مشکل همیشگی نیست و هر یکی دو روز میاد سراغ سیستم اما واقعا مشکل بزرگیه چون همش منتظرم ریست بشه
خدا وکیلی خیلی اعصاب خورد کنه
نگفتین به صورت تکی هم روی هر 2 اسلات با هر دو رم هم همین مشکل رو دارین ؟

bynam
05-04-11, 18:31
بله به شکل تکی هم همین مشکل را دارم اما چون هر یکی دو روز یک بار این طور میشود خیلی سخت میتونم موارد مختلف را چک کنم

shayan08
05-04-11, 19:14
بایوس مادربوردتون رو آپدیت کنید میتونه از ساپورت رم مادربوردتون باشه

mehrdad_ab
05-04-11, 20:01
بله به شکل تکی هم همین مشکل را دارم اما چون هر یکی دو روز یک بار این طور میشود خیلی سخت میتونم موارد مختلف را چک کنم

یه کم حوصله کنید و تست بگیرید
با آپدیت بایوس هم موافقم ، شاید مشکلتون حل بشه
درسته گفتین رم دم دست ندارین ، اما اگه بتونین از کسی امانت بگیرین حتماً تست کنید. تا از بابت رم مطمئن نشیم نمیشه به احتمالات دیگه زیاد شک داشت

bynam
06-04-11, 01:13
بایوس یک ورژن بیشتر ندارد
اینم یک عکس از نرم افزار BlueScreenView

sienna
08-04-11, 09:40
دوستان من هم این مشکل رو دارم . هر از گاهی صفحه بلو اسکرین میاد . شاید بخاطر فن سیستمم باشه ولی هنوز تست نکردم . از بابت رم مطمئنم .

Over_Cracker
08-04-11, 13:39
بایوس یک ورژن بیشتر ندارد
اینم یک عکس از نرم افزار BlueScreenView

سلام دوست عزیز.

اول بایوس رو دیفالت کنید و:

یک شات از SPD رم از برنامه CPUZ و CPU Tweaker بزارید. مشکل از تایمینگ رم هست که بهتون میگم به چه صورت ست کنید تا مشکلتون برطرف بشه.

bynam
08-04-11, 16:55
سلام دوست عزیز.

اول بایوس رو دیفالت کنید و:

یک شات از SPD رم از برنامه CPUZ و CPU Tweaker بزارید. مشکل از تایمینگ رم هست که بهتون میگم به چه صورت ست کنید تا مشکلتون برطرف بشه.

دوست عزیز فرکانس را روی 1600 تایمینگ رم را روی 9 9 9 24 و ولتاژ را روی 1.65 ست کرده ام که فکر میکنم از این بابت مشکلی نباشه اگر چیز دیگری هست بفرمایید
الان یک دونه رم کینگ مکس 1333 از یکی قرض کردم انداختم رو سیستم هیچ ریستی ندارم
نمیدونم رمهام مشکل داره و باید بفرستم گارانتی که خیلی معطلی داره یا اینکه رمهام با مادر بردم سازگاری ندارد ایا کسی میتونه راهنماییم کنه

Over_Cracker
08-04-11, 17:22
دوست عزیز فرکانس را روی 1600 تایمینگ رم را روی 9 9 9 24 و ولتاژ را روی 1.65 ست کرده ام که فکر میکنم از این بابت مشکلی نباشه اگر چیز دیگری هست بفرمایید
الان یک دونه رم کینگ مکس 1333 از یکی قرض کردم انداختم رو سیستم هیچ ریستی ندارم
نمیدونم رمهام مشکل داره و باید بفرستم گارانتی که خیلی معطلی داره یا اینکه رمهام با مادر بردم سازگاری ندارد ایا کسی میتونه راهنماییم کنه

دوست عزیز تصاویر از SPD که گفتم بزارید.
من باید تایمینگ های استاندارد حافظه که نزدیک به 9 مولفه هست بدونم که گاها با یک تغییر کوچیک،مشکل حل میشه.

برای شروع تایمینگ اصلی رو روی 28-9-10-9 و CR رو روی 2 قرار بدید.

bynam
08-04-11, 17:36
با تشکر از توجه شما الان دسترسی به سیستم و رمها ندارم
دادم یکی از دوستان رو سیستمش ببنده ببینه اونجما هم ریست میشه یا نه
وقتی رمها رو پس گرفتم عکسشو میزارم
منظورتون عکس از داخل بایوس است دیگه
در ضمن تایمینگ اصلی این رم به نقل از سایت سازنده با فرکانس 1600 و ولتاژ 1.65 روی 9 9 9 24 است و فاکتور دیگری را ذکر نکرده

Over_Cracker
08-04-11, 17:48
سایت سازنده فقط تایمینگ های معمول رو ذکر کرده...که کافی نیست.

تصویر برنامه CPU tweaker و CPU-z قسمت SPD.

شما اگر همون تایمینگ و کامند ریت رو که گفتم ست کنید احتمال 90 درصد مشکلتون حل میشه. اگر نشد ،تصاویر که گفتم بزارید تا پروفایل های دیگه برای تنظیم صحیح تایمینگ بهتون بدم. و انچنان مشکل حادی نیست که نخواد حل بشه. بارها این موارد را با رم های Super Talent داشتم که با تغییر تایمینگ حل شد.

bynam
08-04-11, 17:57
ممنون از توجه شما
رمها رو که پس گرفتم این عکسها که گفتید رو میذارم و بهتون برای دریافت راهنمایی اطلاع میدم
سپاسگذارم

bynam
11-04-11, 16:02
سایت سازنده فقط تایمینگ های معمول رو ذکر کرده...که کافی نیست.

تصویر برنامه CPU tweaker و CPU-z قسمت SPD.

شما اگر همون تایمینگ و کامند ریت رو که گفتم ست کنید احتمال 90 درصد مشکلتون حل میشه. اگر نشد ،تصاویر که گفتم بزارید تا پروفایل های دیگه برای تنظیم صحیح تایمینگ بهتون بدم. و انچنان مشکل حادی نیست که نخواد حل بشه. بارها این موارد را با رم های Super Talent داشتم که با تغییر تایمینگ حل شد.

الان 2 تا رم سوپر تالنت 1333 انداختم مشکل ریست تا به حال نداشتم برای در یافت راهنمایی بیشتر پ.خ زدم خدمتتون