PDA

مشاهده نسخه کامل : بوق آغازی کند!

hadi9092
25-03-11, 11:13
سلام. سال نو مبارک!
سیستم من در زمان روشن شدن خیلی کند عمل میکنه به طوری که شنیدن بوق آغازی 15 تا 20 ثانیه طول میکشه!
به علاوه امکان بوت سیستم با فرکانس 1800 یا بالاتر حتی با ولتاژ 1.375 برای QPI و 1.65 برای حافظه وجود نداره.
بایوس مادر بورد به آخرین ورژن آپدیت شده!
پس به نظر شما مشکل از کجاست؟ پردازنده،مادر بورد،؟؟؟

لطفا من را راهنمایی کنید.:cry:

مشخصات سیستم:
cpu: i7 920 D0
main: P6T Deluxe V2 Asus
dram: corsair XMS3 2000 CL9 3*2 GB
psu: i-Cute 900w
VGA: ATI 5870 1GB
Cooler: Nouctua NH-D14

nima_hl
26-03-11, 01:21
سلام. سال نو مبارک!
سیستم من در زمان روشن شدن خیلی کند عمل میکنه به طوری که شنیدن بوق آغازی 15 تا 20 ثانیه طول میکشه!
به علاوه امکان بوت سیستم با فرکانس 1800 یا بالاتر حتی با ولتاژ 1.375 برای QPI و 1.65 برای حافظه وجود نداره.
بایوس مادر بورد به آخرین ورژن آپدیت شده!
پس به نظر شما مشکل از کجاست؟ پردازنده،مادر بورد،؟؟؟

لطفا من را راهنمایی کنید.:cry:

مشخصات سیستم:
cpu: i7 920 D0
main: P6T Deluxe V2 Asus
dram: corsair XMS3 2000 CL9 3*2 GB
psu: i-Cute 900w
VGA: ATI 5870 1GB
Cooler: Nouctua NH-D14

سلام

این مشکل معمولا زمانی ایجاد میشه که مادربرد در پیدا کردن یکی از سخت افزارها مشکل داشته باشه که باز معمولا هارد یا odd این مشکل را ایجاد میکنند

شما هارد و odd را قطع کنید ببینید مشکل حل میشه یا خیر

hadi9092
01-04-11, 13:00
سلام نیما جان!
من کارهایی رو که گفتید قبلا انجام دادم و همچنین تعویض رم،کارت گرافیک،پاور رو هم امتحان کردم اما هنوز بوق آغازی بعد از حدود 15 تا 18 ثانیه شنیده میشه!
من فکر میکنم مشکل از پردازنده است اما مطمئن نیستم! نظر شما چیه؟؟ آیا قبلا چنین مشکلی داشتین؟؟؟

yaser-n
01-04-11, 13:59
سلام
به نظر من اين بوق نشانه سلامت سيستم شماست!
از اولي كه خريدي همينجور بوده؟

designme
01-04-11, 15:44
سلام نیما جان!
من کارهایی رو که گفتید قبلا انجام دادم و همچنین تعویض رم،کارت گرافیک،پاور رو هم امتحان کردم اما هنوز بوق آغازی بعد از حدود 15 تا 18 ثانیه شنیده میشه!
من فکر میکنم مشکل از پردازنده است اما مطمئن نیستم! نظر شما چیه؟؟ آیا قبلا چنین مشکلی داشتین؟؟؟
با اجازه اساتید محترم(به خصوص آقا نیما):1. (23):
این مشکل بوق یه وقت دیگه هم به وجود میاد اونم زمانیه که پردازنده از بابت کولینگ یا دما مشکل داشته باشه
گاهی پیش میاد که با وجود اتصال خوب فن به پردازنده باز یک جفت سیم چک اتصال، قطعی میدن که اول کار باعث بوق سیستم میشه و بعد از مدتی کارکردن سیستم رو معمولا off میکنه
فکر نمیکنم مشکل شما این مورد باشه ولی باز کار از محکم کاری عیب نمیکنه:whistle:
از میون دو جفت سیمی که به فن پردازنده وصلند سیم های زرد و آبی(عموما این رنگند) رو چک کنید که اتصال داشته باشن

hadi9092
02-04-11, 19:28
به یاسر: بله عزیزم. اما من فکر میکردم عادی باشه که اینطور نبود.

به دیزاین می:نه مشکل این نیست چون من از دی 14 استفاده میکنم.

hadi9092
07-04-11, 20:54
آیا اطلاعات دیگه ای در این مورد دارید؟

Over_Cracker
08-04-11, 17:34
کانفیگ رم ها Triple ست شده؟

hadi9092
11-04-11, 07:17
کانفیگ رم ها Triple ست شده؟
بله رمها در حالت 3 کاناله ست شده اند!

nima_hl
11-04-11, 14:51
سلام نیما جان!

بعضی از مادربردها در زمان بوت شدن پروسه طولانی تری نسبت به مادربردهای دیگه دارن که همونطور که قبلا عرض شد بیشتر مربوط به چک کردن سخت افزارهای مختلف میشه

برای مثال اگر روی مادربرد چیپست کنترلر اضافه مثل marvell موجود باشه با خاموش یا روشن کردنش تفاوت بوت بالای 10 تا 20 ثانیه خواهد بود

شما در بایوس همه سخت افزارهای جانبی مانند 1394 ، lan ، fdd و ...... را خاموش کنید و پروسه بوت را چک بفرمائید اگر تفاوتی مشاهده فرمودید یک به یک گزینه ها را روشن بفرمائید تا متوجه بشین کدام گزینه باعث این تاخیر میگردد

در خیلی مواقع کنترلری که معمولا استفاده نمیشود مثل 1394 یا فلاپی باعث این تاخیر میشود که میتونید آن را خاموش نگاه دارید

در مورد سرعت رم که در پست اول سئوال فرموده بودید ، متاسفانه پردازنده 920 بخصوص در نگارشهای اولیه کنترلر مموری خوبی ندارد و برای استفاده از رمها در فرکانسهای بالا مانند 1800 که فرمودید نیاز به اعمال ولتاژهای بالا به vtt دارید که برای استفاده 7/24 اصلا توصیه نمیشود

البته تفاوت عملکرد 1866 با 1600 و حتی 1333 اونقدری نیست که ارزش فشار آوردن به سیستمتون را داشته باشه ( به تاپیک بررسی رم gskill (Only the registered members can see the link*2GB?highlight=)مراجعه بفرمائید )