PDA

مشاهده نسخه کامل : کدام یک برتر است؟

mehdi_kingma
16-03-11, 23:18
کدام یک از این دو مین به هم برتری دارند

1-سوکت تغذیه 8 پین سی پی یو با طراحی 4+1 فاز
2-سوکت تغذیه 4 پین سی پی یو با طراحی 8+2 فاز

sepehrlp
17-03-11, 01:10
مدل مین رو میفرمودین بهتر میشد قضاوت کرد از سوکت تغذیه و تعداد فاز نمیشه تصمیم گرفت!!

nima_hl
17-03-11, 11:13
کدام یک از این دو مین به هم برتری دارند

1-سوکت تغذیه 8 پین سی پی یو با طراحی 4+1 فاز
2-سوکت تغذیه 4 پین سی پی یو با طراحی 8+2 فاز

شما نمیتونید روی سوکت 4 پین یا مدار تغذیه 4 فاز برای آورکلاک خیلی سنگین حساب کنید

اگر مصرف شما از سیستم کارهای روز مره باشه و کیفیت قطعات هم مناسب باشند خیلی بین این 2 مدل تفاوتی نیست

ولی به شخصه اگر بخوام بین این دو مورد یکی را انتخاب کنم سوکت 8 پین (شماره 1) را انتخاب میکنم

mehdi_kingma
18-03-11, 01:02
متشکرم ممنون

mehdi_kingma
21-03-11, 23:43
پس در اورکلاک تعداد پین سوکت نسبت به تعداد فاز برتری داره درسته؟ یعنی اگه فاز چهار تا هم باشه مسئله ای نیست ولی سوکت باید 8 پین باشه

یه سوال دیگه هم داشتم : در اورکلاک پردازنده phenom II X2 555 3.2 که حداکثر توان مصرفیش 80 واته اگه بخواهیم تا 4 اورش کنیم چه نوع مادر بوردی مورد نیاز هست؟

nima_hl
22-03-11, 12:08
پس در اورکلاک تعداد پین سوکت نسبت به تعداد فاز برتری داره درسته؟ یعنی اگه فاز چهار تا هم باشه مسئله ای نیست ولی سوکت باید 8 پین باشه

یه سوال دیگه هم داشتم : در اورکلاک پردازنده phenom II X2 555 3.2 که حداکثر توان مصرفیش 80 واته اگه بخواهیم تا 4 اورش کنیم چه نوع مادر بوردی مورد نیاز هست؟

اجازه بدین با یک مثال این قضیه را براتون باز کنم

شما اگر برای منزلتون یک انشعاب 50 آمپری تقاضا کنید بعد یک فیوز 25 آمپری سر راهش بگذارید مثل این میمونه که یک سیستم با سوکت 8 پین داشته باشید ولی مادربردتون 4 فاز تغذیه داشته باشه

و بلعکس یک انشعاب 25 آمپری با فیوز 50 آمپری مانند یک سیستم با سوکت 4 پین و مدار 8 فاز میمونه

در هر دو صورت شما با 555 و 4 گیگاهرتز به مشکلی نخواهید خورد چون مصرف شما ( در مثال بالا ) به 15 آمپر هم نمیرسه

mehdi_kingma
23-03-11, 00:00
خوب اگه بخواهیم دو تا هسته بعدی رو هم آنلاک کنیم اونوقت چی مصرفش چقدر میشه؟

ضمنا در این مادربورد به گفته شما پس اگه از 8پین استفاده کنیم باید سی پی یو بترکه

Only the registered members can see the link

nima_hl
23-03-11, 00:57
خوب اگه بخواهیم دو تا هسته بعدی رو هم آنلاک کنیم اونوقت چی مصرفش چقدر میشه؟

ضمنا در این مادربورد به گفته شما پس اگه از 8پین استفاده کنیم باید سی پی یو بترکه

Only the registered members can see the link

روی سوکت 4 پین یا مدار 4 فاز بیشتر از 160-170 وات برای تست سنگین و استفاده 7/24 بهتره حساب نکنید و احتمالا اگر پردازنده شما بچ نامبر خوبی داشته باشه و برای آنلاک و رسیدن به 4 گیگاهرتز ولتاژ بالائی نیاز نداشته باشه جوابگو هست

قرار نیست چیزی بترکه . اگر این مین را خریداری کنید ممکنه در آورکلاک سنگین و در تست سنگین به مشکل بلو اسکرین یا کرش بخورید که مجبور میشین یک مقدار آورکلاک را کم کنید

mehdi_kingma
23-03-11, 01:42
ببینید من یه مین میخوام که اسلات کارت گرافیکش یه دونه باشه چون اصلا قصد کراس ندارم و به نظرم به صرفه نیست فقط برای گیم می خوام .سی پی یو phenom 2 555 3.2 روش خواهم بست که بتونم با آنلاک کردن یا نکردن هسته ها تا 4 اورش کنم فقط موندم ساتا 2 بخرم یا ساتا 3 اینو شما پیشنهاد بدین. قیمتش هم متوسط باشه

لطفا چند مدل معرفی کنین ممنون:give_rose:

nima_hl
23-03-11, 12:09
ببینید من یه مین میخوام که اسلات کارت گرافیکش یه دونه باشه چون اصلا قصد کراس ندارم و به نظرم به صرفه نیست فقط برای گیم می خوام .سی پی یو phenom 2 555 3.2 روش خواهم بست که بتونم با آنلاک کردن یا نکردن هسته ها تا 4 اورش کنم فقط موندم ساتا 2 بخرم یا ساتا 3 اینو شما پیشنهاد بدین. قیمتش هم متوسط باشه

لطفا چند مدل معرفی کنین ممنون:give_rose:

ببینید گرامی بودجه متوسط یه شماره نسبیه که ممکنه برای من 70 باشه برای شما 170 . پس لطفا این عدد را مشخص کنید

بنظر من چون هنوز دیوایسهای sata 3 تفاوت عملکرد چشمگیری با sata2 ندارند و در آینده نزدیک (به احتمال قوی) پلتفرم amd کاملا دگرگون میشه بهتره در حال حاضر کمترین هزینه برای مادربرد انجام بشه چون خواهی نخواهی در آینده نه چندان دور تمایل به ارتقاع سیستم پیدا خواهید کرد

شما وقتی نزد پزشک هم میرید اعلام میفرمائید چند نوع دارو براتون تجویز کنه تا یکیشو تهیه بفرمائید ؟ ( اگر این کار را انجام بدهید قطعا خودتون رو مرده حساب کنید )

اگر در این رشته (سخت افزار) تخصص دارید که خودتون زحمت بکشید در بازار قطعات مورد نیازتون را تهیه بفرمائید

ولی اگر اینجا تشریف آوردید که مشاوره بگیرید کلیه اطلاعات ( بودجه ، قطعات موجود ، کاربری و انتظاراتتون از سیستم ) را بفرمائید بنده یا دوستان دیگه بنا به تجربه و دانشمون پیشنهادمون را تقدیم میکنیم

اگر از پیشنهادمون خوشتون نیامد یا قطعه ای را پسند نکردین میفرمائید یا دلیل می آوریم یا تعویض میکنیم ولی اینکه بخواهم چند مادربرد به شما معرفی کنم به این مفهومه که خودم هم نمیدونم کدام یک بهتره و در این حالت صلاحیت مشاوره دادن را نخواهم داشت

mehdi_kingma
24-03-11, 18:21
ببخشید یه چند تایی مثل اینکه ناقص گفتم لطفا به گزینه های قبلی قیمت زیر 150000تومن و با چیبست amd رو هم اضافه کنید

nima_hl
24-03-11, 19:17
ببخشید یه چند تایی مثل اینکه ناقص گفتم لطفا به گزینه های قبلی قیمت زیر 150000تومن و با چیبست amd رو هم اضافه کنید

گرامی مطلب را نگرفتید

من الان یه مین 150 تومنی به شما معرفی میکنم و شما تشریف میبرید خرید میفرمائید

یه پردازنده 555 هم به مبلغ حدود 115 تومن تهیه میکنید

حالا 2 حالت وجود داره یا پردازنده شما آنلاک نمیشه که یک سیستم با پردازنده زاغارت دارین که فقط به درد انجام بازیهای قدیمی میخوره یا اینکه پردازندتون آنلاک میشه که در این صورت فن استوک پردازنده نمیتونه دمای ایجاد شده را دفع کنه و سیستمتون مرتب هنگ و ریست میکنه

در هر صورت شما سیستم به درد بخور و بروزی نخواهید داشت

همونطور که در پست قبلی گفتم اگر بنده بدونم شما با سیستمتون چه کاری میخواهید انجام بدین ، کل بودجتون چقدره و چه قطعاتی موجود دارید بهتون پیشنهاد میدم این قطعات را تهیه کنید تا بهترین بازده را از سیستمتون بگیرید

ولی اینکه بخواین بخش به بخشش کنید در آخر سیستمی که تهیه میکنید چیزی نیست که به دلتون بچسبه حالا باز خودتون میدونید

اینکه شما در مورد هر قطعه ای تاپیک میزنید و در موردش اطلاعات جمع میکنید بسیار خوبه و تا اینجا هم مشاهده فرمودید که تا اونجائی که سوادمون اجازه میداده هیچ یک از پرسشهای شما را بی جواب نگذاشتیم

100 تا تاپیک دیگه هم بزنید سئوال بفرمائید باز جواب خواهیم داد ولی لیست کردن قطعات یک کامپیوتر علاوه بر اطلاعات نیاز به تجربه هم داره

ممکنه بنده در کاربری بخصوص از خیلی قطعات که قبلا به صورت مجزا معرفی کردم ( مثل پاور با گرافیک ) بزنم و بودجه مازاد را به پردازنده اختصاص بدم و یا بلعکس از پردازنده کم کنم و گرافیک قویتر معرفی کنم

mehdi_kingma
24-03-11, 19:44
خوب آنلاک نشه فکر نمی کنم برای گیم تعداد هسته ها مهم باشه من به خاطر black بودن و فرکانس بالای این پردازنده است که اینو می خرم و می خوام فعلا با این دو هسته اورش کنم
ضمنا چرا زاغارت بشه سی پی یو فعلی من athlon 64 x2 5400 هستش و تا الان در بازیهای جدید هم اگه نگم خوب جواب داده بدهم نبوده چه برسه به این سی پی یو که می خوام بخرم در هر صورت شما برای رم -مادربورد و سی پی یو پیشنهاد بدین

قطعات موجود من اینه:

acbel 560w
ati 4850
hdd 250

و
مین amd تا 140 تومن
سی پی یو تا 120 تومن
رم 2 گیگ ddr3
این سه تا رو هم شما پیشنهاد بدین

خوب پس چرا تو انتخاب بالا شماره 1 رو ترجیح دادین با توضیحاتی که دادین اینا باید یکی باشن و همچینین طراحی اینگونه مین ها به گفته شما اشتباهه

مثل asrock 870 extreme 3 که 8پین و 4 فاز هستش

nima_hl
30-03-11, 00:35
خوب پس چرا تو انتخاب بالا شماره 1 رو ترجیح دادین با توضیحاتی که دادین اینا باید یکی باشن و همچینین طراحی اینگونه مین ها به گفته شما اشتباهه

مثل asrock 870 extreme 3 که 8پین و 4 فاز هستش

بنده عرض نکردم اینگونه طراحی اشتباهه . گفتم اینو ترجیح میدم

اگر شما بر روی یک مادربرد 4 پین و 8 فاز فشار زیادی بیارید ( آورکلاک سنگین ) ممکنه به pcb ( مدارات مادربرد ) ، سوکت ، سیم انتقال دهنده جریان از پاور و خود پاور آسیب برسه

ولی یک مادربرد با سوکت 8 پین و مدار 4 فاز ماکزیمم مشکلی که براش پیش میاد داغ شدن قطعات تغذیه هستش که بعد از آن شما یا بلو اسکرین میگیرید یا سیستم ریست میشه و احتمال آسیب دیدن قطعاتتون کم میشه

در مورد پست قبلی که جواب ندادم و در تاپیک دیگه گلایه فرمودید هم بنده مایل به پاسخگوئی نیستم

چند مرتبه از شما خواستم که کاربری سیستم را بیان کنید که توجه نفرمودید

چند مرتبه هم عرض کردم برای هر قطعه بودجه تعیین نکنید و بودجه کل را بفرمائید تا بنده دستم برای تغییر باز باشه که باز هم توجه نفرمودید

زمانی که شما به صحبتهای بنده اهمیتی نمیدهید دلیلی برای پاسخ دادن نمیبینم

بودجتون مشخصه تشریف ببرید بازار ببینید مادربرد 140 تومنی و پردازنده 120 تومنی چی هست تو بازار خرید بفرمائید

mehdi_kingma
30-03-11, 01:09
کاربری برای گیم هستش

کل بودجه برای سی پی یو و رم و مین 300 تومن

بقیه قطعات رو دارم

گرافیک 4850
پاور ACBEL 560
هارد 250 مکستورساتا 2

حالا اگر تغییری لازم هست بفرمایید

nima_hl
30-03-11, 01:26
کاربری برای گیم هستش

کل بودجه برای سی پی یو و رم و مین 300 تومن

بقیه قطعات رو دارم

گرافیک 4850
پاور ACBEL 560
هارد 250 مکستورساتا 2

حالا اگر تغییری لازم هست بفرمایید

برای کاربرد گیم مهمترین قطعه کارت گرافیکه نه پردازنده و مادربرد

شما اگر گرافیک کارتتون را تعویض نفرمائید قویترین پردازنده و بهترین مادربرد دنیا را هم تهیه کنید تفاوت چشمگیری در بازیها مشاهده نخواهید کرد

گرافیک کارت شما حدود 80 هزار تومان فروخته میشه که با مبلغ بودجتون در کل حدود 380 تومن بودجه خواهید داشت

با این بودجه بنظرم این قطعات را تهیه بفرمائید بهترین پرفورمنس در بازیها را خواهید داشت

Asrock 770DE3l ~65

2Gb elixir 1333 ~ 25

athlon ii x3 435 ~80

Gainward 460 1Gb ~220

اگر بودجتون افزایش پیدا کرد در اولین فرصت 2 گیگ رم به سیستم اضافه کنید و پردازندتون را بهتر کنید

mehdi_kingma
30-03-11, 01:35
چرا به قول شما پردازنده فنوم 555 در صورت انلاک نکردن زاغارت میشه؟

mehdi_kingma
05-04-11, 20:11
[QUOTE=nima_hl;222396]بنده عرض نکردم اینگونه طراحی اشتباهه . گفتم اینو ترجیح میدم

اگر شما بر روی یک مادربرد 4 پین و 8 فاز فشار زیادی بیارید ( آورکلاک سنگین ) ممکنه به pcb ( مدارات مادربرد ) ، سوکت ، سیم انتقال دهنده جریان از پاور و خود پاور آسیب برسه

ولی یک مادربرد با سوکت 8 پین و مدار 4 فاز ماکزیمم مشکلی که براش پیش میاد داغ شدن قطعات تغذیه هستش که بعد از آن شما یا بلو اسکرین میگیرید یا سیستم ریست میشه و احتمال آسیب دیدن قطعاتتون کم میشه

میشه منبع این مطلبی رو که عرض کردین رو بگین ضمنا اگه ما اور سنگین نکنیم یعنی حداکثر تا 4.5 8 فاز مشکلی نداره؟