PDA

مشاهده نسخه کامل : BOX AMD BULLDOZER رونمایی شد

moreb
14-03-11, 11:36
این ها تصاویر باکس های cpu های نسل جدید AMD ملقب به بلدوزر هستند

Only the registered members can see the link this bar to view the full image.Only the registered members can see the link

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link) Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link) Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link) Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

تا به امروز box cpu به این زیبایی ندیده بودیم و امیدواریم این نسل به زیبای جعبه هایشان خوب بدرخشند تا رقابت نسل آینده علاوه بر کاهش قیمت توانایی و قدرت بالایی هم داشته باشند

fx یاداور پردازندهای پر قدرت گذشته AMD هستند و همانگونه که میبینید این نسل تنوع بالایی دارد حتی تا نمونه 8 هسته ای هم عرضه خواهد شد که با توجه به اعلام قویتر بودن 50% این نسل نسبت به گذشته این انتظار می رود که قدرت fx-8core حتی از 990X اینتل هم قویتر باشد و رقیبان این نسل 6 هسته ای های سندی بریج و سوکت 2011 خواهند بود

این نسل در 3 ماه دوم میلادی عرضه خواهد شد Only the registered members can see the link
---------------------

منبع هات اورکلاک

Moein
14-03-11, 12:15
این ها تصاویر باکس های cpu های نسل جدید AMD ملقب به بلدوزر هستند

Only the registered members can see the link this bar to view the full image.Only the registered members can see the link

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link) Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link) Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link) Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

تا به امروز box cpu به این زیبایی ندیده بودیم و امیدواریم این نسل به زیبای جعبه هایشان خوب بدرخشند تا رقابت نسل آینده علاوه بر کاهش قیمت توانایی و قدرت بالایی هم داشته باشند

fx یاداور پردازندهای پر قدرت گذشته AMD هستند و همانگونه که میبینید این نسل تنوع بالایی دارد حتی تا نمونه 8 هسته ای هم عرضه خواهد شد که با توجه به اعلام قویتر بودن 50% این نسل نسبت به گذشته این انتظار می رود که قدرت fx-8core حتی از 990X اینتل هم قویتر باشد و رقیبان این نسل 6 هسته ای های سندی بریج و سوکت 2011 خواهند بود

این نسل در 3 ماه دوم میلادی عرضه خواهد شد Only the registered members can see the link
---------------------

منبع هات اورکلاک

سلام دوست عزیز پست جالبی بود اما خوب همیشه ای ام دی 2 تا 3 پله عقب تر از اینتل بوده و هست

In the middle of last year, when Intel produced pre-production parts for the next refresh of Xeon 5600-series, they also made several quite interesting Xeon samples. The most distinguishing feature of these chips was very high clock frequency. Even the slowest Xeon microprocessor from that group was clocked at 4 GHz, and the fastest one reached 4.66 GHz. One of these samples made into production, and started shipping earlier this year. The processor was released as Xeon X5698, and, at 4.4 GHz, it's the fastest Intel production CPU ever.

Intel Xeon X5698 is built on Westemere microarchitecture, and, with a couple of notable differences, shares many features with other Xeon 5600 chips. One of the differences, extremely high core frequency, we already mentioned above. This model has only two active CPU cores, and we believe that 4 other cores on the die are disabled. The processor comes with 12 MB L3 cache, HyperThreading, and works in socket 1366 motherboards. Intel X5698 has OEM part number AT80614007314AA, and S-spec number SLC32. We suspect that this SKU will be shipped only in OEM systems
و بعد نکته که در مورد Sandy E ها هست این هست که دارای تکنولوژی Hyper Thread هستند یعنی 8 هسته و که هر کدام دارای 2 رشته هستند پس ای ام دی تا وقتی نخواد دست از سر HT linkبی خود خودش ور نداره و به سراغ Multi thread نیاد هنوز هم جایگاهی در بین قدرت مندان پیدا نخواهد کرد

moreb
14-03-11, 13:01
نام اولین مدل که عرضه می شود از سری 8 هسته ای FX-8130P خواهد بود که از ضریب باز برخوردار است و 125 وات توان مصرفی آن اعلام شده و نمونه 8 هسته ای دیگر که ضریب آن قفل خواهد بود FX-8110 نام دارد که فقط 95 وات مصرف خواهد کرد این سری کلا 8 مگابایت کش دارند

نمونه های دیگر FX-6110 که 6 هسته ای خواهد بود به همرا 6 مگ کش و 95 وات مصرف

و آخرین نسل که FX-4110 که 4 هسته ای خواهد بود به همرا 4 مگ کش و 95 وات مصرف

در مورد فرکانس ها تنها اعلام شده که توربو نسل دوم خیلی بهینه تر شده است به شکلی که در برخی مدل ها تا 4 گیگاهرتز هم قابلیت توربو خواهند داشت و احتمال می رود در نمونه های اولیه از لحاظ فرکانس شبیه به مدل های نسل فعلی باشد یعنی رقمی بین 3000 تا 3500 مگاهرتز

اخبار فوق هنوز توسط amd تایید کامل نشده و قابل تغییر است

K1LOU
14-03-11, 15:53
با سلام

سلام دوست عزیز پست جالبی بود اما خوب همیشه ای ام دی 2 تا 3 پله عقب تر از اینتل بوده و هست
در هرصورت رقابت همیشگی این دو غول پردازنده به نفع مشتری بوده و قاعدتا با ورود پردازند های جدید amd تغییراتی در بازار پردازند ها ایجاد میشه شاید هم قیمت پردازند های اینتل کمی بهتر بشه

mohammad1985
14-03-11, 15:58
نه این حرف اصلا درست نیست همیشه از اینتل عقب بوده ! ای ام دی هم زمانی سرتر بوده ( مثال اتلون 1 گیگ اتلون اکس پی اتلون 64 و ... ) بعضعا هم اختلاف محصولات دو شرکت در کاربرد های مختلف فقط در حد چند درصد بوده ! و البته همیشه محصولات ای ام دی قیمت مناسبی داشتن

moreb
14-03-11, 16:37

و بعد نکته که در مورد Sandy E ها هست این هست که دارای تکنولوژی Hyper Thread هستند یعنی 8 هسته و که هر کدام دارای 2 رشته هستند پس ای ام دی تا وقتی نخواد دست از سر HT linkبی خود خودش ور نداره و به سراغ Multi thread نیاد هنوز هم جایگاهی در بین قدرت مندان پیدا نخواهد کرد

این هنر نیست که راه به راه چیپ عوض کنه اینتل
این هنره که با یه چیپ amd حالا حالا فروخت و عوض نکرد و مدل جدید برای اون داد
خودتون قضاوت کنید چه قدر طول کشید تا 1156 از رده خارج شه اصلا چه قدر طول کشید 1366 از رده خارج بشه؟ حالا سوال اینجاست چه قدر طول می کشه که 1155 از رده خارج بشه؟
اما amd چند سال am3 داشت و داره؟

MR TASH
14-03-11, 16:43
بچه این حرفا به کنار فقط مشکلی که هست امیدوارم این سی پی یو های جدید خیلی ناز نیاز به تغییر مادربرد نداشته باشند و بعد مانند مادربردهای اشغال برد اینتل به چالش کشیده بشوند. فقط نگید که نیاز به مادربرد جدید داره که الان میزنم مادربرد رو با یک اور کلاک خیلی بالا میفرستم جهنم

K1LOU
14-03-11, 17:05
بچه این حرفا به کنار فقط مشکلی که هست امیدوارم این سی پی یو های جدید خیلی ناز نیاز به تغییر مادربرد نداشته باشند و بعد مانند مادربردهای اشغال برد اینتل به چالش کشیده بشوند. فقط نگید که نیاز به مادربرد جدید داره که الان میزنم مادربرد رو با یک اور کلاک خیلی بالا میفرستم جهنم
با سلام
با سوکت AM3 سازگارند

shahab_blaster
14-03-11, 17:34

از شما بعید بود این حرف دوست نداشتم پست بدم اما مجبور شدم
میشه بگی چرا اینتل تو نسل خانواده core i اومد تکنولوژی AMD رو استفاده کرد با نام دیگه ؟
QPI که همه میگن همون HT هست حالا با نام دیگه
این حرف جالب نیود در ثانی AMD از قدیم کنترلر حافظه رو آورده بود داخل پردازنده و اینتل تو این خانواده اینکارو کرد اینا شواهد واقعی از کارای اینتل هست حالا شما میای میگی AMD عقبه ؟

mohammad1985
14-03-11, 18:49
من هنوز خبرهای سایتهای خارجی رو در مورد این سری نخوندم ولی گمون نکنم روی بردهای am3 فعلی قابل نصب باشن !

shahab_blaster
14-03-11, 20:36
من هنوز خبرهای سایتهای خارجی رو در مورد این سری نخوندم ولی گمون نکنم روی بردهای am3 فعلی قابل نصب باشن !
والا قرار بود برای سوکت AM3 هم ارائه کنه یه چند مدل قطعا ارائه میده

Moein
14-03-11, 23:33
از شما بعید بود این حرف دوست نداشتم پست بدم اما مجبور شدم
میشه بگی چرا اینتل تو نسل خانواده core i اومد تکنولوژی AMD رو استفاده کرد با نام دیگه ؟
QPI که همه میگن همون HT هست حالا با نام دیگه
این حرف جالب نیود در ثانی AMD از قدیم کنترلر حافظه رو آورده بود داخل پردازنده و اینتل تو این خانواده اینکارو کرد اینا شواهد واقعی از کارای اینتل هست حالا شما میای میگی AMD عقبه ؟

با سلام

دوست عزیز تکتولوژی QPI خیلی پیشرفته تر از تکنولوژی HT هست !!! این رو توی هر PDF که از دو کمپانی مقایسه کنید می تونید مشاهده کنید

بعد از اون من نگفتم ای ام دی بد هست نگاه کنید ای ام دی یک زمانی خوب بود بیاید و اینکه به دلیل اینکه از این مارک خوشتون میاد رو بگزارید کنار و به سراغ اصل موضوع بریم و مقایسه رو درست انجام بدیم

ای ام دی وقتی که کلا اومد تکنولوژی رو معرفی کرد که به عنوان اولین پردازنده از DDr2 پستیبانی کرد فوق العاده پیشرفت کرد اما کمی بعد از اون سیاست خودش رو عقب انداخت متاسفانه به دلیل نداشتن سیاست های درست و اشتباهاتی که کرد به اینتل همه چیز رو واگذار کرد

در مورد قیمت هم باید به نسبت قیمت جهانی مقایسه کرد

این ریویو ها رو یک نگاه بندازین شاید به عمق اینکه ای ام دی که پیشرو تکنولوژی بوده حالا به چه روزی افتاده » : لینک (Only the registered members can see the link)

بعدش هم یک سوال I os اپل بهترین نرم افزار بود حالا گوگل اومد انروید رو زد حالا این مقایسه انجام میشه و با تنوعی که در گوشی های اندروید هست حالا اپل داری گوی رقابت رو میبازه سوال اینجاست ایا تنها کسانی که عاشقانه عشق اپل دارند هیچ وقت حاضر به خرید اندروید نمی شند اما وقتی که می بینند بهترین ها رو می تونند تجربه کنند در اندروید !!!

باز هم به نظر من منظقی باید یک بحث رو ادامه بدید

و باید منتظر ریویو ها موند و دید ایا ای ام دی با معماری بولدیز توانایی بازگشت به قدرت رو دارد یا خیر؟

Over_Cracker
15-03-11, 08:44
من که از این تاپیک مطلب درستی یا منطقی دستگیرم نشد! اول یک رنج قیمت مشخص کنید. بعد دو پردازنده با فناوری ساخت مشابه (مثل 45 یا 32 نانومتری) رو باهم مقایسه فنی داشته باشید.
سوکت 1366 ایا میتونه رنج قیمتی بازار AM3 رو پاسخگو باشه؟ پس این یک سیاست شرکت های بزرگ هست که چه بازاری رو هدف قرار دادند و دلیل نمیشه قدرت اینتل در ارائه تکنولوژی بیشتر از AMD باشه.

از اونجایی که اینتل باید نیاز بازار حرفه ای رو پاسخگو باشه ،مجبور به تغییرات اساسی و سریع در تکنولوژی های خودش هست و به دنبال این موضوع نیاز به سوکت های جدید داره. اما AMD در نهایت رنج بازار خودش ،پردازنده های 6 هسته ای و با کش بالاتر رو ارائه میده و در معماری خودش تغییری حاصل نمیشه.

پردازنده های Zambezi رو سوکت AM3 قابل نصب هست(با اپدیت بایوس مادربرد) اما از قابلیت های چیپست 9XX محروم هستید. و به طور استاندارد با سوکت AM3+ و چیپست های سری 9xx همراه میشه.

shahab_blaster
15-03-11, 10:16
عضر می خوام شما به من میگید که طرفدار یه برند هستم اما نه خود شما اینطور هستید زمانی که تو ایران با تبلیغات غلط و سودجویانه فروشنده ها یه برند بد شد البته سهم اینتل هم زیاد بود با تبلیغات غلطی که میکرد همه هم قبول دارن که خانواده پنتیوم 4 چه افتضاحی بود یا پنتیوم D یا دوال کور یا خانواده CORE 2 DUO اما بخث اینه که ما همیشه با تبلیغات غلط داریم زندگی می کنیم
راجب IOS هم بگم که بهترین سیستم عامل نبوده و نیست اینم تبلیغ غلط هست و فقط طرفدارای اپل میگن این بهترین هست
حالا این معماری میاد و باید در عمل دید و بعد مقایسه کرد
من دلیلی برا بحث با شما نمیبینم شما یه نظر رو گفتی و نظرت محترم هست ولی نباید کاربر ساده با نظر شما دیدش به یه محصول بد بشه که اینکارو با نظر غلطتون انجام دادین من با این قسمتش مخالفم

MR TASH
15-03-11, 10:18
دوستان میخوام یک چیزی بگم شاید باورش کمی مشکل باشه اما برای من حقیقت داشت. در جا زدن هت سینگ بر روی سی پی یو در برد های اینتل مشکلات زیادی وجود داره از قبیل اینکه اگر ما درست هت سینک را بر روی سی پی یو محکم نکنیم 30 درصد از بازده کاری سی پی یو های اینتل را از دست خواهیم داد و باید همیشه مراقب باشیم که هت سینک بر روی سی پی یو محکم قرار گرفته باشه که این کار کمی مشکل ساز است و از همه مهم تر الودگی است که در پین های سوزنی مادربردهای اینتل با گذشت زمان به وجود می اید که باعث کاهش عملکرد سی پی یو میشه و تمیز کردن ان هم بسیار خطرناک است چون ممکن است پین ها اسیب ببینند. در یکی از مادربردهای خودم که از بردهای اینتل است ما با استفاده از یک تمیز کننده بسیار نرم 6 تا از پین هارو کج کردم که این باعث کاهش عملکرد سیستم من شد.اما در مادربردهای ای ام دی و هت سینک گذاری ان بر رویی سی پی یو کاملا محکم و ثابت است و تمیز کردن ان نیز بسیار ساده و این خیلی برام من کاربر اهمیت داره.

D J V A H I D
15-03-11, 10:22
دوستان میخوام یک چیزی بگم شاید باورش کمی مشکل باشه اما برای من حقیقت داشت. د جا زدن هت سینگ بر وری سی پی رو در برد های اینتل مشکلات زیادی وجود داره از قبیل اینکه اگر ما درست هت سینک را بر روی سی پی یو محکم نکنیم 30 درصد از بازده کاری سی پی یو های اینتل را از دست خواهیم داد و باید همیشه مراقب باشیم که هت سینک بر روی سی پی یو محکم قرار گرفته باشه که این کار کمی مشکل ساز است و از همه مهم تر الودگی است که در پین های سوزنی مادربردهای اینتل است که با کثیف شدن باعث کاهش عملکرد سی پی یو میشه و تمیز کردن ان هم بسیار خطناک است چون ممکن است پین ها اسیب ببینند.اما در مادربردهای ای ام دی و هت سینک گذاری ان بر رویی سی پی کاملا محکم و ثابت است و تمیز کردن ان نیز بسیار ساده و این خیلی برام من کاربر اهمیت داره.

کاملا موافقم ...:great:

nima_hl
15-03-11, 13:07
ببینید دوستان اینکه اول کدام شرکت فلان تکنولوژی را در محصولات خودش به کار برده یا در آینده چه خواهد کرد در حال حاضر خیلی به کار ما نمیاد

ما یک سری کار با سیستممون انجام میدیم مثل رندر ، طراحی ، بازی ، تبدیل فرمتهای مولتی مدیا و .......

که سرعت و کیفیت انجام این کارها با نرم افزارهای تست گوناگون قابل محاسبه هستند

amd تا به امروز بزرگترین خدمت را به مصرف کننده هائی مثل ما انجام داده که این به 2 بخش تقسیم میشه

1- پلتفرمهائی با کیفیت ، کارائی و قیمت مناسب به بازار عرضه کرده که خیلی از ماها ازش استفاده میکنیم

2- به دلیل عرضه محصولات با قیمت مناسب جلوی عرضه محصولات اینتل به قیمت بالا را گرفته

اگر همین بلدوزر قرار نبود بزودی به بازار عرضه بشه به شما قول میدم پردازنده های 1155 به قیمتهای حداقل 2 برابر روانه بازار میشد

به هر حال amd از نظر قیمت مستقیما به جنگ اینتل اومده که در چارت زیر میتونید نحوه چینش رقبا از دو کمپانی را ببینید

Only the registered members can see the link

حال باید منتظر موند تا ببینیم پردازنده های جدید در نرم افزارهای تست چگونه با هم مقابله خواهند کرد

البته به شخصه پیشبینی میکنم چون amd هم از تکنولوژی 32 نانومتری استفاده کرده ، فرکانس پایه در پلتفورمهاش بسته نیست و کنترلر مموری پردازنده هاش یک جهش بسیار عالی پیدا کرده (1866) شاهد سیستمهای فوق العاده ای خواهیم بود که نظر بخش وسیعی از مصرف کننده ها را بخودش جلب کنه

mohammad1985
15-03-11, 13:58
یه نکته در مورد اینکه چرا ای ام دی که در سالهای 2002 تا حدود 2005 تقریبا سرتر از اینتل بود به نظرم تمرکز این شرکت روی خرید ای تی آی و پروژه فیوژن هم بوده که الان داره جواب میده به نحوی که اولین سری پردازنده های این سری که برای لپ تابهای کم مصرف عرضه شد تقریبا در بازار اروپا و آمریکای شمالی نایاب شده و ای ام دی به TSMC سفارش ساخت تعداد بالاتری داده .

Moein
15-03-11, 23:45
با سلام

عضر می خوام شما به من میگید که طرفدار یه برند هستم اما نه خود شما اینطور هستید زمانی که تو ایران با تبلیغات غلط و سودجویانه فروشنده ها یه برند بد شد البته سهم اینتل هم زیاد بود با تبلیغات غلطی که میکرد همه هم قبول دارن که خانواده پنتیوم 4 چه افتضاحی بود یا پنتیوم D یا دوال کور یا خانواده CORE 2 DUO اما بخث اینه که ما همیشه با تبلیغات غلط داریم زندگی می کنیم
راجب IOS هم بگم که بهترین سیستم عامل نبوده و نیست اینم تبلیغ غلط هست و فقط طرفدارای اپل میگن این بهترین هست
حالا این معماری میاد و باید در عمل دید و بعد مقایسه کرد
من دلیلی برا بحث با شما نمیبینم شما یه نظر رو گفتی و نظرت محترم هست ولی نباید کاربر ساده با نظر شما دیدش به یه محصول بد بشه که اینکارو با نظر غلطتون انجام دادین من با این قسمتش مخالفم

دوست عزیز من طرفدار هیچ برند یا مارک خواصی نیستم و طبق عادتی که داشتم همیشه در بودجه ای که داشتم سعی کردم بهترین سیستم ممکنه رو خریداری کنم چه بسا الان سیستم خونه خود من ای ام دی هست و سیستم تست اورکلاک من اینتل هست پس دلیل نمیشه که بگم فلان چیز خوبه فلان چیز بد هست!!

یکی از خوبی های سی پی یو های ای ام دی در ایران داشتن گارانتی هست که خوب یک خیال راحتی به همه ما میده حداقل

یک مثال میشه از سری Core 2 بزنید که دارای ایراد باشند ؟؟ من این حرف شما رو قبول ندارم شاید سری Pentium دارای مشکلات خاصی بودند اما در زمان خود شاه هایی بودند شروع تکامل اینتل از سری Dual Core و بعد سری Core بود که تا به این لحظه هم این سری هنوز ادامه داره و تولید میشه پس نمی تونید بگید سری Core مشکل داشت یا تبلیغات غلطی در اون زمینه شده هنوز هم که هنوزه سی پی یو E8600 از اینتل به داشتن یک سری امکانات از جمله بیس بالا جز بهترین سی پی یو ها دو هسته ای شناخته میشه

دوست عزیز توی بیشتر سایت ها در مورد اینکه بهترین نرم افزار ارائه شده برای موبایل IOS هست بحث شده و خوب اگر دوست دارید یک تاپیک بزنید تا به تمامی سیستم عامل های موبایل به غیر از اندروید مقایسه کنیم ببینیم کدومشون بهتر هست شاید شما یک سری اطلاعات داشته باشید که بتونید من رو راضی کنید که سیمبیان فوسیل بهتر از Ios هست

من دوست عزیز اصلا قصد این رو ندارم که نظر کسی رو عوض کنم اگر با اساس فروم اشنایی داشته باشید هر کسی نظر خاصی میده من که خدا یا کامپیوتر نیستم نظرم رو می دم اما در مورد اینکه کجا رو غلط گفتم میشه بگید شاید این لفظ برای توی این مکان درست نباشه

در مورد کلاس به کلاس سی پی یو ها حق با مظاهر هست هر سی پی یو رو به قیمت باید با سی پی یو دیگه مقایسه کرد ولی در رده High End این بحث شاید در مورد ای ام دی اشتباه باشه چون ای ام دی سهمی در دنیای High End و گیمر ها پولدار نداره!!! شاید یک نفر که می خواد سیستم خریداری کنه به مبلغ 4000 هزار دلار سر علاقه اش بیاد سیستم ای ام دی بگیره اما چیزی که در مورد سیستم های گیمنگ اکثر در سایت ها با این مبلغ ها پیشنهاد می دند بر پایه سیستم های اینتل ههست

من این موضوع رو قبول دارم که سیستم های که در ایران بسته میشه صرفه اقتصادی با ای ام دی هست و اینتل در ایران رده قیمتی سی پی یو بین 70 تا 130 هزار تومان خیلی قوی نداره اما این رو هم باید بگیم که در صورتی که قیمت جهانی مقایسه کنیم شاید اینتل هم حرف های زیادی داشته باشه و وقتی شما می تونید I3 530 رو به قیمت 90 دلار تهیه کنید اون موقع کمی اوضاع متفاوت میشه

در صورتی که دوست دارید دوستانه این بحث رو ادامه بدیم بهتر هست که با سند و مدرک پیش بریم تا اینکه کاربری که تاپیک رو مطالعه می کنه بتونه از شالوده اطلاعات اطلاعات مفید خودشو بدست بیاره و از اون برای خرید سیستمش استفاده کنه

shahab_blaster
16-03-11, 09:42

با سلام

دوست عزیز من طرفدار هیچ برند یا مارک خواصی نیستم و طبق عادتی که داشتم همیشه در بودجه ای که داشتم سعی کردم بهترین سیستم ممکنه رو خریداری کنم چه بسا الان سیستم خونه خود من ای ام دی هست و سیستم تست اورکلاک من اینتل هست پس دلیل نمیشه که بگم فلان چیز خوبه فلان چیز بد هست!!

یکی از خوبی های سی پی یو های ای ام دی در ایران داشتن گارانتی هست که خوب یک خیال راحتی به همه ما میده حداقل

یک مثال میشه از سری Core 2 بزنید که دارای ایراد باشند ؟؟ من این حرف شما رو قبول ندارم شاید سری Pentium دارای مشکلات خاصی بودند اما در زمان خود شاه هایی بودند شروع تکامل اینتل از سری Dual Core و بعد سری Core بود که تا به این لحظه هم این سری هنوز ادامه داره و تولید میشه پس نمی تونید بگید سری Core مشکل داشت یا تبلیغات غلطی در اون زمینه شده هنوز هم که هنوزه سی پی یو E8600 از اینتل به داشتن یک سری امکانات از جمله بیس بالا جز بهترین سی پی یو ها دو هسته ای شناخته میشه

دوست عزیز توی بیشتر سایت ها در مورد اینکه بهترین نرم افزار ارائه شده برای موبایل IOS هست بحث شده و خوب اگر دوست دارید یک تاپیک بزنید تا به تمامی سیستم عامل های موبایل به غیر از اندروید مقایسه کنیم ببینیم کدومشون بهتر هست شاید شما یک سری اطلاعات داشته باشید که بتونید من رو راضی کنید که سیمبیان فوسیل بهتر از Ios هست

من دوست عزیز اصلا قصد این رو ندارم که نظر کسی رو عوض کنم اگر با اساس فروم اشنایی داشته باشید هر کسی نظر خاصی میده من که خدا یا کامپیوتر نیستم نظرم رو می دم اما در مورد اینکه کجا رو غلط گفتم میشه بگید شاید این لفظ برای توی این مکان درست نباشه

در مورد کلاس به کلاس سی پی یو ها حق با مظاهر هست هر سی پی یو رو به قیمت باید با سی پی یو دیگه مقایسه کرد ولی در رده High End این بحث شاید در مورد ای ام دی اشتباه باشه چون ای ام دی سهمی در دنیای High End و گیمر ها پولدار نداره!!! شاید یک نفر که می خواد سیستم خریداری کنه به مبلغ 4000 هزار دلار سر علاقه اش بیاد سیستم ای ام دی بگیره اما چیزی که در مورد سیستم های گیمنگ اکثر در سایت ها با این مبلغ ها پیشنهاد می دند بر پایه سیستم های اینتل ههست

من این موضوع رو قبول دارم که سیستم های که در ایران بسته میشه صرفه اقتصادی با ای ام دی هست و اینتل در ایران رده قیمتی سی پی یو بین 70 تا 130 هزار تومان خیلی قوی نداره اما این رو هم باید بگیم که در صورتی که قیمت جهانی مقایسه کنیم شاید اینتل هم حرف های زیادی داشته باشه و وقتی شما می تونید I3 530 رو به قیمت 90 دلار تهیه کنید اون موقع کمی اوضاع متفاوت میشه

در صورتی که دوست دارید دوستانه این بحث رو ادامه بدیم بهتر هست که با سند و مدرک پیش بریم تا اینکه کاربری که تاپیک رو مطالعه می کنه بتونه از شالوده اطلاعات اطلاعات مفید خودشو بدست بیاره و از اون برای خرید سیستمش استفاده کنه
برا سیستم عامل موبایل اینجا جاش نیست پس بحثی اینجا نیست
خطوط قرمزی که مشخص کردم رو نگاه کن این لفظ درست نیست هست؟
یه نگاه به گذشته خودش صادق این موضوع است که زمانی که یه سری از ای ام دی مشکل دما داشت منکرش که نیستیم سریعا هم برطرف شد اما فروشنده های ایران و یه عده آدم بی اطلاعات گفتن این ای ام دی همش داغ میکنه در صورتی که مشکل همون زمان برطرف شد الان هنوزم یه عده اون حرف رو میزنن
من نمیگم اینتل بد یا ای ام دی خوب هرکدوم مزایای خودشون رو دارن
خانواده Core داعماً معماریش داره عوض میشه و اینو قبول ندارم که Core 2 Duo بخوبی Core i ها هست نه نیست خودتونم میدونین نیست اونم بخاطر تکنولوژی استفاده شده تو سری جدید هست
اینتل یه زمانی خودش با ای ام دی مشکل داشت سر همین HT به نظر شما مزخرف و بدرد نخور همون زمان ای ام دی کلاک پردازنده رو زیاد نمیبرد بالا و میگفت تو کارایی تاثیر نداره و در عوض رو HT مانور میداد و انصافا پردازنده هاش روونتر کار میکردن اما اینتل اومد تو خانواده پنتیوم تا جایی که میتونست گفت فرکانس پردازنده باید بالا باشه تا جایی که تا 3.6 یا 3.8 هم فرکانس داد اما کارایی چی؟ شما که وارد تر از منین میدونید قضیه چیه
تو نسل جدید انتل معماری رو که قبول نداشت رو اومد استفاده کرد با نام دیگه و با تغییرات خاص خودش ولی واقعیت اینه که QPI از نظر ساختاری همون HT هست اما پیشرفته ترش به قول شما
خب مموری کنترلر هم که اومده تو پردازنده و تاثیرش رو خودتون میینین دیگه نگید بده که اصلا باورم نمیشه
خب معماری جدید ای ام دی رو هم که شما میدونین چیه به گفته خیلیا و سایت های معروف در واقع تلفیقی از هایپر تردینگ بصورت پیشرفته تر هست البته تا جایی که من میدونم
راجب این که اینتل های اند هست به قول شما قبول ندارم این 2 پردازنده هر کدوم تو رده خودشون های اند هایی رو دارن پس درست نیست بگیم 990X اینتل های اند هست اما 1100 ای ام دی نیست بعدم اینا قیمتاشون برابرن به نظر شما؟
اصلا اینتل بهتر اگه 2تا 1100 بگیریم و رو یه مادربورد دوال پروسسور بزاریمش چی بازم اینتل قویتره؟

Moein
16-03-11, 11:34
نگاه کنید من بحث رو اوردم روی سری Core یعنی از این سری میشه سی پی یو های که توی اون زمان بودند رو با هم مقایسه کرد من نام می برم و از لحاظ قیمتی هم تقریبا نزدیک به هم هستند

5000 - 5200- 5400 - 5600 - 6000

و اینتل هم با رو نمایی

E6750 - E8200 - E8300 E8400 E8500 E8600

از لحاظ قیمت جهانی سی پی یو ها مذکور قیمتی نزدیک به هم داشتند و خوب در خیلی جا ها اینتل قوی تر بود !!! من هنوز هم رو این نظریه هستم که سری E از شرکت اینتل به دلیل داشتن FSB 333 هنوز هم برتر از سری جدید هست تاثیر FSB بالا در بعضی جاها خیلی مشهود هست

در مورد HT Link یا HT و QPI موضوع کاملا متفاوت هست نگاه کنید شرکت های مختلف فناوری های مختلفی رو ایجاد می کنند مطمعن باشید سراسر دنیا مثل ایران نیست قانونی به اسم کپی رایت وجود داره و در صورتی که ایرادی مشاهده بشه فورا جرایم سنگینی گریبان گیر شرکت ها خواهد شد !!!

همنطوری که خودتون هم گفتید تکنولوژِی QPI پیشرفته تر از HT هست و با ضریب های مختلف زیادی هم سر و کار نداره مثل ای ام دی و در سی پی یو های اینتل بر 3 پایه تنظیم میشه اما چیزی که همه ما شاهد اون هستیم که انقدر اینتل رو پیش انداخته QPI LINK FAST MOD هست که اصلا همچین گزینه های در ای ام دی معنی نداره و وجودی نداره !!!

وقتی که شما QPI LINK FAST MOD برابر با 7.2 GH.z پیدا می کنید این یعنی یک پهنای باند فاجعه بار و تمامی مادربورد ها اینتل به راحتی توانایی این رو دارند تا به این پهنای باند برسند

در مورد اینکه لفظ همیشه رو من به کار بردم منظور از سال 2004 به بعد بود که هر چه امروز داریم پیش میریم این امر بیشتر مشهود میشه ای ام دی کمپانی خوب و دوست داشتنی من اصلا به سری که داغ می کرد کاری ندارم اما یک سوال الان چند وقته که همین Buldizer رو داره عقب می اندازه؟

در مورد اینکه 2 تا 1100 رو روی یک مادربورد Dual socket بندازیم ایشا ا... هر موقع دارای Internal HT شدند این کار رو میشه کرد پس این فکر رو بیرون کنید که دو پردازنده معمولی رو بر روی یک مادربورد Dual socket قرار بدید

در مورد 990 هم همنطور هست هنگامی که شما Internal QPI نداشته باشید نمی تونید دو پردازنده رو روی یک مادربورد قرار بدید

بعدش هم نکته بر می گرده به پهنای باند 3 کاناله و افزایش QPI و داشتن گزینه ای به اسم NB Frequncy که قابلیت های بیشتری نسبت به ای ام دی دارند و خوب کمی پیشرفته تر هستند

اما در صورتی که بحث رو بکشیم توی PDF های شرکت ها Intel و AMD خیلی جالب میشه و شاید نکاتی که فراموش هم میشه این وسط ذکر بشه و اون موقع دلایل خوبی برای کاربر ارائه بشه

shahab_blaster
16-03-11, 12:39
خب اون پردازنده هایی که نام بردید اصلا از لحاظ قیمتی شباهتی به هم ندارند در زمان بودنشون 6000 قیمتی کمتر از 6750 داشت و خانواده 8xxx هم قیمت های بالایی داشتند
6000 ای ام دی در زمان پنتیوم D اومد گمونم و بعد از پنتیوم دوال کور پردازنده های سری Core 2 Duo E اومد
راجب بولدوزر رو هم همینو بگم که درسته به تعویق افتاد ولی باید صبر کرد تا در نهایت ببینیم تستش به چه صورت هست چون طبق مطالب منتشر شده کامل معماری تغییر کرده به جز چند سری که برای سوکت و چیپ های قدیمی قراره عرضه بشن
نمونه اون معماری که الان داره تو نت بوک ها و چند مدل معدود مادربورد تولید شده و نتایج تست ها برتری ای ام دی تو این نسل رو نشون میده

MR TASH
16-03-11, 12:40
البته همه اینها درسته اما اگر AMD نبود اینتل این یک کم پیشفرت رو هم نداشت اینتل تمام درسهای خودش رو از ای ام دی گرفت.البته به نظر من خارج از قدرت باید یک سخت افزار کاربر پسند هم باشه که همه شما خوب می دونید در سری های اینتل چالش های زیادی وجود داره و نیاز به رفع اشکال دارد.

.D3VIL.
16-03-11, 12:46
سلام.
خوب بهحث شدیدا داغ هست.

ای ام دی وقتی که کلا اومد تکنولوژی رو معرفی کرد که به عنوان اولین پردازنده از DDr2 پستیبانی کرد فوق العاده پیشرفت کرد اما کمی بعد از اون سیاست خودش رو عقب انداخت متاسفانه به دلیل نداشتن سیاست های درست و اشتباهاتی که کرد به اینتل همه چیز رو واگذار کرد

اتفاقا این قضیه کاملا برعکس هست.
سیاست ها شرکت A.M.D کاملا درست بوده و تا به امروز هم تمام بازار رو فرا گرفته.
تقریبا 70% سیستم های که امروزه تهیه میشه (به طور استاندار و با علم درست جمع آوری شده باشه) از پردازنده AMD به همراه رم DDR3 و مادربرد که قابلیت CorssFireX رو هم داراست استفاده میشه.
یک شرکت به دنبال این قضیه نیست که صرفا بیاد یک پردازنده ارائه کنه که مثلا قدرت هسته بالایی داشته باشه یا با اورکلاک Performance خیلی بالایی پیدا کنه.(ما تمام این ثحب هارو داریم در حالت Stock انجام میدید و اصلا قابلیت OverClocking مطرح نیست)
و حالا بر میگردیم به سیاست های نادرست شرکت Intel :
ببینید چرا اینتل در یک زمان و در یک دوره بیاد 3 تا پردازنده یا شاید هم 4 تا پردازنده با Socket ها مختلف عرضه کنه؟ (که اکثرا هم بی نقص نبودند که در ادامه به طور کسترده مطرح میکنم)
پردازنده هایی که عرضه کرد در ابتدا اومد و LGA1366 رو عرضه کرد به همراه پردازنده های 92/940/965X و بعد برداشت یک سری پردازنده جایگزین این پردازنده ها کرد دقیقا با همون قیمت قبل 930/950/975X چرا؟
بعد در همین هنگام LGA1156 رو عرضه کرد که در هنگام عرضه شدند اگر اشتباه نکنم یک پردازنده از 2 نسل قبل خود یعنی LGA775 به نام E8700 معرفی کرد ؟ که اصلا هم استقبال درستی ازش نشد(نباید هم میشد)
مدتی بعد یم پردازنده SixCore 980X عرضه کرد به قیمت بسیار بالا که دارای قدرت واقعا عالی بود ولی آیا قدرت پردازنده به قیمتش می ارزید؟ یا همون Performance/Price متناسبی داشت؟ (عمرا)
بعد از این قضیه هم Sandy Bridge یا همون LGA1155 رو عرضه کرد که سره یک اشتباه مادربرد ها دچار مشکل بودند و از بازار جمع آوری شدند.در همین هنگام هم Intel 990X رو عرضه کرد؟
حالا به نظر شما چند تا Socket عوض کرد؟
-------------------
ولی ببینید AMD کاملا بر عکس این عمل کرد و یکی از دلایل موفقیتش هم همین بود در اول کار مادربرد های AM2 که عرضه شدند بعد پردازنده ها X4 که عرضه شد این مادربرد ها با آپدیت BIOS از این سری پشتیبانی میکردند (دراکثر رده ها)
بعد که AM3 روانه بازا شد اکثر مادربرد هایی که از AM2+ پشتیبانی میکردند از این سری هم پشتیبانی کردند تقریبا بدون هیچ مشکلی.....(3 یا شاید هم 4 نسل روی یک مادربرد) حالا شما به این کار میگید سیاست یا به کاری که اینتل انجام میده صرفا جهت خود نمایی یک پردازنده 1200$ عرضه میکنه؟! تازه AMD یک پردازنده Six Core عرضه میکنه که تقریبا یک چهارم قیمت این پردازنده رو داره (قطعا وقتی تفاوت قیمت 4 برابر باشه باید مقدار Performance هم حدودا 4 برابر حالا یک مقداری کمتر باشه دیگه؟ ولی اینطور نیست از هزینه مادربرد ...هم که بگذریم واقعا باری یک سیستم Gaming ارزش نداره)
بحث Gaming شد یکی از مشکلات پردازنده ها Intel که کاملا هم مشهد به طور 100% ایجاد محدودیت های Core Frq این پردازنده ها برای GPU ها High-End یا سیستم های Multi GPU هست.
مثلا پردازنده های Intel i7 930/920 ..که واقا فرکانس پایینی دارند و Performance کارت ها گرافیک رو تا حد 50% کاهش میدند.

و بعد سری Core بود که تا به این لحظه هم این سری هنوز ادامه داره و تولید میشه پس نمی تونید بگید سری Core مشکل داشت یا تبلیغات غلطی در اون زمینه شده هنوز هم که هنوزه سی پی یو E8600 از اینتل به داشتن یک سری امکانات از جمله بیس بالا جز بهترین سی پی یو ها دو هسته ای شناخته میشه

بله معین جان قیمتش هم خوبه به نظرت؟! با همین هزینه شما میتونید کی پردازنده X6 از شرکت AMD به همراه نسل جدید .........تهیه کنید که در آینده قابلیت ارتقاع رو خواهد داشت و عمرا هم حتی اگر E8600 روی فرکانس 6GHZ هم کار کنه نتونه روی Application ها Multi Thread با این پردازنده مقابله کنه (حتی پردازنده های Quad Core شرکت AMD )

بگیم که در صورتی که قیمت جهانی مقایسه کنیم شاید اینتل هم حرف های زیادی داشته باشه و وقتی شما می تونید I3 530 رو به قیمت 90 دلار تهیه کنید اون موقع کمی اوضاع متفاوت میشه

خوب معین جان شما میگید i5 530 :
مگه آدم باید دیوانه باشه i5 530 به همراه یک مادردبر Intel P55 تهیه بکنه که هم از رده خارج شده یا بعد از این Socket یعنی 1156 2 تا Socket جدید به همراه پردازنده ها جدید عرضه شده!
فردا که قصد ارتقاع داشته باشه وضعی چطور میشه؟
با همین هزینه یک پردازنده AMD X4 که تازه Quad Core هم هست تهیه میکنه + هزینه مادربرد P55/H55 رو برای یک AMD AM3 8 Series میده که هم از سری جدید پشتیبانی میکنه و تا 2 سال آینده هم هیچ مشکلی نخواهد داشت.

موفق باشید.

Moein
16-03-11, 14:15
سیاست ها شرکت A.M.D کاملا درست بوده و تا به امروز هم تمام بازار رو فرا گرفته.

تقریبا 70% سیستم های که امروزه تهیه میشه (به طور استاندار و با علم درست جمع آوری شده باشه) از پردازنده AMD به همراه رم DDR3 و مادربرد که قابلیت CorssFireX رو هم داراست استفاده میشه.

ارمان جان واسه این حرف مدرک دارید ؟شما چند نفر رو در شرکت ها نبینید که ای ام دی فن هستند و فقط امار ای ام دی رو به شما می دهند بهتره کلیه شرکت ها رو در نظر بگیرید و ببینید چند نفر در بازار هنوز از سی پی یو E5700 دارند استفاده می کنند

یک شرکت به دنبال این قضیه نیست که صرفا بیاد یک پردازنده ارائه کنه که مثلا قدرت هسته بالایی داشته باشه یا با اورکلاک Performance خیلی بالایی پیدا کنه.(ما تمام این ثحب هارو داریم در حالت Stock انجام میدید و اصلا قابلیت OverClocking مطرح نیست)

بحث ما هم بر سر اورکلاک نبود اصلا چون اون موقع واقعا اوضاع واسه ای ام دی خیلی خراب میشه !!!

و حالا بر میگردیم به سیاست های نادرست شرکت Intel :
ببینید چرا اینتل در یک زمان و در یک دوره بیاد 3 تا پردازنده یا شاید هم 4 تا پردازنده با Socket ها مختلف عرضه کنه؟ (که اکثرا هم بی نقص نبودند که در ادامه به طور کسترده مطرح میکنم)
پردازنده هایی که عرضه کرد در ابتدا اومد و LGA1366 رو عرضه کرد به همراه پردازنده های 92/940/965X و بعد برداشت یک سری پردازنده جایگزین این پردازنده ها کرد دقیقا با همون قیمت قبل 930/950/975X چرا؟
بعد در همین هنگام LGA1156 رو عرضه کرد که در هنگام عرضه شدند اگر اشتباه نکنم یک پردازنده از 2 نسل قبل خود یعنی LGA775 به نام E8700 معرفی کرد ؟ که اصلا هم استقبال درستی ازش نشد(نباید هم میشد)

نگاه کنید شرکت اینتل اومد برنامه خود رو طبقه بندی کرد و برای هر کاربری یک سری امکانات قرار داد امکانات مختلفی که تک تک اون ها رو بررسی می کنیم چیزی که در PDF های شرکت اینتل معرفی شده بود i3 برای افراد معمولی I5 برای افراد متوسط و I7 برای افرادی که نیاز بیشتر به قدرت و کارایی دارند و خوب برای اون ها سوکت های مختلفی رو در نظر گرفت بر روی 1366 - 1156 و خوب با ارائه این سیستم ها به بازار شروع روال جدید رو داشت

E8700 هم پروژه اون قبل از 1366 معرفی شده بود به صورت Es موجود بود اما چرا اینتل اومد و این پردازنده رو معرفی کرد دلیلش معلوم هست شما می گید که برای سوکت های مختلف تنوع وجود نداره اما تنوع زیادی دارد فردی که در ابتدا میاد و نمی تونه هزینه زیادی بکنه یک سی پی یو معمول می گیره و در اینده هنگامی که قصد اپدیت رو داره می تونه به راحتی سی پی یو خود رو به I7 حتی تغییر بده در مورد E8700 هم همین اتفاق افتاد افرادی که نیاز تنها به فرکانس و پهنای باند بالاتری داشتند رو در نظر گرفت و این پردازنده رو مطرح کرد

مدتی بعد یم پردازنده SixCore 980X عرضه کرد به قیمت بسیار بالا که دارای قدرت واقعا عالی بود ولی آیا قدرت پردازنده به قیمتش می ارزید؟ یا همون Performance/Price متناسبی داشت؟ (عمرا)
بعد از این قضیه هم Sandy Bridge یا همون LGA1155 رو عرضه کرد که سره یک اشتباه مادربرد ها دچار مشکل بودند و از بازار جمع آوری شدند.در همین هنگام هم Intel 990X رو عرضه کرد؟
حالا به نظر شما چند تا Socket عوض کرد؟

تعداد سوکت های که عوض کرده به نسبت شاید زیاد باشه اما واقعا اینتل دسته بندی درست رو برای تمامی کاربر های خود داشته بعدش شما نمی تونید بگید چرا فلان سی پی یو رو دیگه تولید نمی کنه همین الان شرکت اینتل هنوز هم سی پی یو های قدیمی خود رو به صورت Stock شده داره و خوب خود شما بهتر می تونید که اینتل هزینه ای که برای توسعه و تحقیق می کنه چندین برابر ای ام دی هست در مورد 1155 اشتباه بود که رخ داد مانند داغ کردن سی پی یو ها در زمان ای ام دی با این تفاوت که ای ام دی سی پی یو ها رو جمع اوری نکرد و تنها نسل بعدی رو جایگزین کرد ولی اینتل تمامی برد های خود رو از بازار جمع اوری کرد

ولی ببینید AMD کاملا بر عکس این عمل کرد و یکی از دلایل موفقیتش هم همین بود در اول کار مادربرد های AM2 که عرضه شدند بعد پردازنده ها X4 که عرضه شد این مادربرد ها با آپدیت BIOS از این سری پشتیبانی میکردند (دراکثر رده ها)
بعد که AM3 روانه بازا شد اکثر مادربرد هایی که از AM2+ پشتیبانی میکردند از این سری هم پشتیبانی کردند تقریبا بدون هیچ مشکلی.....(3 یا شاید هم 4 نسل روی یک مادربرد) حالا شما به این کار میگید سیاست یا به کاری که اینتل انجام میده صرفا جهت خود نمایی یک پردازنده 1200$ عرضه میکنه؟! تازه AMD یک پردازنده Six Core عرضه میکنه که تقریبا یک چهارم قیمت این پردازنده رو داره (قطعا وقتی تفاوت قیمت 4 برابر باشه باید مقدار Performance هم حدودا 4 برابر حالا یک مقداری کمتر باشه دیگه؟ ولی اینطور نیست از هزینه مادربرد ...هم که بگذریم واقعا باری یک سیستم Gaming ارزش نداره)

ارمان جان کجا اینتل پردازنده 1200 دلاری ارئه کرده؟ شاید من خبر ندارم !!!

والا نمی دونم قیمت یک پردازنده 1100 نزدیک به 250 دلار و 980 هم 1000 دلار هست اما واقعیتی که وجود داره در تمام ریویو های که لینک کردم دیدم که هیچ گونه برتری نداره ضمن اینکه Sandy Bridge مثل 2600 در اکثر تست ها از 1100 هم قوی تر بودند و توانستند پرفورمنس بهتری داشته باشند و خوب قیمتی که خیلی صرفه بهتری نسبت به 1100 دارند و اون موقع شاید ارزش گیم معلوم بشه

بحث Gaming شد یکی از مشکلات پردازنده ها Intel که کاملا هم مشهد به طور 100% ایجاد محدودیت های Core Frq این پردازنده ها برای GPU ها High-End یا سیستم های Multi GPU هست.
مثلا پردازنده های Intel i7 930/920 ..که واقا فرکانس پایینی دارند و Performance کارت ها گرافیک رو تا حد 50% کاهش میدند.

از شما بعید بود این حرف محدوده ای که در سر پردازنده های این سری بود ربطی به پردازنده نداشت بلکه همونطوری هم که می دونید مربوط به Certified PCI می شد و اصلا به اینتل ربطی نداره و خوب اون چیزی که مشکل داشت PCI Express بود که نمی تونست توی پهنای باند بالای QPI دوام بیاره و کرش می کرد دلیل اینکه شما افزایش فرکانس PCI داشتید این بود که درگاه QPI انقدر زیاد میشد که دیگر فرکانس های PCI دچار مشکل میشد و با افت شدید فریم همراه میشد پس این مشکل رو از شرکت اینتل نمی تونید ببینید و مشکل اساسی از PCI Express هست

بله معین جان قیمتش هم خوبه به نظرت؟! با همین هزینه شما میتونید کی پردازنده X6 از شرکت AMD به همراه نسل جدید .........تهیه کنید که در آینده قابلیت ارتقاع رو خواهد داشت و عمرا هم حتی اگر E8600 روی فرکانس 6GHZ هم کار کنه نتونه روی Application ها Multi Thread با این پردازنده مقابله کنه (حتی پردازنده های Quad Core شرکت AMD )

نکنه یک فرد می خواد کامپیوتر بگیره برای 10 سال !!! قطعا هر ساله هر چیزی پیشرفت می کنه هنوز چند سال نمیشه که دیگه Walkman رفته کنار جای دیگه شما نوار کاست نمی بینید و خوب دلیل این چیه ایا نوار کاست بد بوده!!! ارمان جان E8600 مربوط به سال Q3'08 میشه و اصلا نمی شه با پردازنده ای که 5 ماه پیش راهی بازار شده مقایسه بشه الان نسبت به 2008 نزدیک به 3 سال از روی اون گذشته و معلومه که در Muti Thread ها به نمی تونه رقابت کنه اما در تمامی Single Thread ها هنوز هم از ای ام دی برتر هست !!

خوب معین جان شما میگید i5 530 :
مگه آدم باید دیوانه باشه i5 530 به همراه یک مادردبر Intel P55 تهیه بکنه که هم از رده خارج شده یا بعد از این Socket یعنی 1156 2 تا Socket جدید به همراه پردازنده ها جدید عرضه شده!
فردا که قصد ارتقاع داشته باشه وضعی چطور میشه؟
با همین هزینه یک پردازنده AMD X4 که تازه Quad Core هم هست تهیه میکنه + هزینه مادربرد P55/H55 رو برای یک AMD AM3 8 Series میده که هم از سری جدید پشتیبانی میکنه و تا 2 سال آینده هم هیچ مشکلی نخواهد داشت.

موفق باشید

ارمان جان از رده خارج یعنی اینکه تولید نمیشه نه اینکه دیگه موجود نباشه الان نزدیک به 1 تا 2 سال هست که مادربورد های 775 از رده خارج شده اند اما ایا توی بازار موجود نیستند ؟

حالا بحث ایران درست نیست اما من مغازه ای رو سراغ دارم که پردازنده Pentium رو به صورت BOX موجود داره !!!!

ارمان جان خودتون هم می دونید ای ام دی فقط برای اینکه بخواد سوکت ساپورت کنه و کمپانی ها اومدند بایوس جدید رو نوشتند و خوب قدرت واقعی پردازنده در نسل مادربورد جدید که عرضه میشه مشخص میشه و مقایسه درست اون موقع انجام میشه

به هر حال تا اینجا بحث تمامی دوستان اومدند ونظر شخصی خودشون رو گفتند و خواستند با توجه به خراب کردن شرکت ها اون چیزی رو که دوست دارند بگند بهتر هست من هنوز هم می گم بحث اگر منطقی دنبال بشه و فقط دنبال ارائه ایرادات نباشیم و به معرفی بیشتر قطعات نپردازیم و تنها نخواهیم بحث کنیم که ایا ای ام دی بهتر هست یا اینتل

من توی این بحث در صورتی که منطقی نشه شرکت نخواهم کرد دلیل اینکه تاپیک معرفی Bulldozer ربطی به اینکه بخواهم ثابت کنم اینتل یا ای ام دی بهتر هست نداره و این موضع کاملا شخصی هست و در صورتی میشه بحث رو ادامه داد که ریویو های این مدل ها راهی سایت ها بشند و تمامی اطلاعات تکمیلی بیاند و اون موقع میشه با نسل های امسال یعنی Sandy Bridge و Sandy Bridge E مقایسه کرد نه اینکه با سری 1156 , 1366 مقایسه بشند

MR TASH
16-03-11, 15:50
E8700 هم پروژه اون قبل از 1366 معرفی شده بود به صورت Es موجود بود اما چرا اینتل اومد و این پردازنده رو معرفی کرد دلیلش معلوم هست شما می گید که برای سوکت های مختلف تنوع وجود نداره اما تنوع زیادی دارد فردی که در ابتدا میاد و نمی تونه هزینه زیادی بکنه یک سی پی یو معمول می گیره و در اینده هنگامی که قصد اپدیت رو داره می تونه به راحتی سی پی یو خود رو به I7 حتی تغییر بده در مورد E8700 هم همین اتفاق افتاد افرادی که نیاز تنها به فرکانس و پهنای باند بالاتری داشتند رو در نظر گرفت و این پردازنده رو مطرح کرد

یعنی شما میخوای بگی اگر ما یک مادربرد 1156 و یک سی پی یو متوسط تهیه کنیم مثل I5 بعدا میتونیم از سی پی یو I7 استفاده کنیم . در اینجا 2 سوال برام پیش اومده ایا شما فکر میکنید بعد از یک سال استفاده از این مادربرد ایا به صرفه است که از یک I7 استفاده بشه که نه تنها محدود شده بلکه دیگه از رده خارج شده است، و تا اونوقت حتما اینتل دست به تفکری زده و یک چیز عجیب غریب خلق کرده که مثلا 1111 نام داره اما 1560 رو با یک اورکلاک ساده شکست میده مثل همین برد 1155 که با سندی بریج خودش و قیمت های پاین ترش نسبت به 1366 با یک اورکلاک ساده خودش غول های I7 رو از رده خارج میکنه.

دوست ایا فکر نمیکنی ام ای دی برنامه کاری بهتری را ارائه داده است چرا چون ما متوجه هستیم سی پی یو که خریداریم میکنیم در کدام رنج عملکردی قرار گرفته است . از همه مهم تر اینه که با خریداری کردن یک برد AM3 خیالمون راحت است که تا سالها تغییر بردی نخواهیم داشت. و همچنین در ارتقا های سی پی یو برای مصرف کنندگان خیلی به صرفه تر است تا اینکه هر سال بخواهند کل سیستم سخت افزاری را مانند اینتل برای کمی سرعت بیشتر تعویض کنند.

باور کنید cpu های اینتل خیلی بی صرفه تر و پرهزینه تر هستند با اینکه تکنولوژی خوبی دارند اما در پیادسازی انها خیلی بی تجربگی شده است و اینطور به نظر می رسد که اینتل با خودشم هم رقابت دارد و نمی داند کدام سی پی بو و کدام برد و کدام قیمت بر انها درست است و همه چیز اشفته و در هم بر هم است. در صورتی که cpu های AMD درست است که ضعیف هستند اما بخاطر قیمت کمتر و نداشتن دگرگونی فراوان برای کابران بسیار مورد توجه تر هستند و من مطمئن هستم با وارد شدن cpu های جدید ای ام دی به نام بولدوزر و همچنین کاربر پسند بودن ان بسیاری از کاربران راه خود را از مسیر پر پیچو خم اینتل دور کنند و با هزینه کمتر و سی پی یو پایدار تر و قدرتمند به سوی ای ام دی کردن خود شتاب بیشتری به خرج دهند.

هزینه ای که برای توسعه و تحقیق می کنه چندین برابر ای ام دی هست در مورد 1155 اشتباه بود که رخ داد مانند داغ کردن سی پی یو ها در زمان ای ام دی با این تفاوت که ای ام دی سی پی یو ها رو جمع اوری نکرد و تنها نسل بعدی رو جایگزین کرد ولی اینتل تمامی برد های خود رو از بازار جمع اوری کرد

فکر نمی کنید به نظر شما اینتل با این هزینه های که میکنه خیلی سوتی بزرگی داده باشه. به نظر من اینتل خودش رو با این همه دگرگونی داره نابود میکنه.

ارمان جان کجا اینتل پردازنده 1200 دلاری ارئه کرده؟ شاید من خبر ندارم !!!

به اینجا (Only the registered members can see the link) نگاه کن متوجه میشی

.D3VIL.
16-03-11, 15:56
ارمان جان واسه این حرف مدرک دارید ؟شما چند نفر رو در شرکت ها نبینید که ای ام دی فن هستند و فقط امار ای ام دی رو به شما می دهند بهتره کلیه شرکت ها رو در نظر بگیرید و ببینید چند نفر در بازار هنوز از سی پی یو E5700 دارند استفاده می کنند
خوب توضیح دادم:
اگر قرار باشه واقعا نسبت به نیاز مصرف کننده + قیمت مناسب + و منصفانه عمل کنند به همه ثابت شده که پردازنده های Intel هیچ حرفی برای گفتن ندارند!
ببینید واقعا شما ملاک سنجشتون بازار هست؟! (بازار ایران) !
اگر اینطور باشه که هنوزم داخل بازار ایران Athlon XP پیدا میشه...اینکه دلیل نمیشه.

نگاه کنید شرکت اینتل اومد برنامه خود رو طبقه بندی کرد و برای هر کاربری یک سری امکانات قرار داد امکانات مختلفی که تک تک اون ها رو بررسی می کنیم چیزی که در PDF های شرکت اینتل معرفی شده بود i3 برای افراد معمولی I5 برای افراد متوسط و I7 برای افرادی که نیاز بیشتر به قدرت و کارایی دارند و خوب برای اون ها سوکت های مختلفی رو در نظر گرفت بر روی 1366 - 1156 و خوب با ارائه این سیستم ها به بازار شروع روال جدید رو داشت

خوب ببین معین جان در این قسمت دو بحث مطرح میشه:
اینکه اصلا چرا اینتل تمام تمرکز خودش رو نمیزاره برای یک پلتفروم با CPU ها متنوع..
قسمت قرمز رنگ هم کلا دارای نقص هست چرا که زمانی که احتیاج به یک پردازنده i7 پیدا کنه اولا پردازنده ای که در اختیار داره 100% به خاطر عرضه Socket ها متنوع از طرف Intel قدیمی شده یا مشتری نداره و نخواهد داشت + مجبور به تغییر مادربرد هم میشه چرا که با همون مقدار هزینه که برای پردازنده i7 میکنه اگر یک مادربرد جدید تهیه کنه + یک پردازنده از یک سوکت دیگر شاید P/P بهتره داشته باشه (خیلی بهتر) که این قضیه کاملا در پردازنده ها مثلا در i5 در مقایسه با Sandy Bridge مشاهده میشه!

تعداد سوکت های که عوض کرده به نسبت شاید زیاد باشه اما واقعا اینتل دسته بندی درست رو برای تمامی کاربر های خود داشته بعدش شما نمی تونید بگید چرا فلان سی پی یو رو دیگه تولید نمی کنه همین الان شرکت اینتل هنوز هم سی پی یو های قدیمی خود رو به صورت Stock شده داره و خوب خود شما بهتر می تونید که اینتل هزینه ای که برای توسعه و تحقیق می کنه چندین برابر ای ام دی هست در مورد 1155 اشتباه بود که رخ داد مانند داغ کردن سی پی یو ها در زمان ای ام دی با این تفاوت که ای ام دی سی پی یو ها رو جمع اوری نکرد و تنها نسل بعدی رو جایگزین کرد ولی اینتل تمامی برد های خود رو از بازار جمع اوری کرد
خوب معین جان نگاه کن شما نمیخواید قبول کنید که این سیاست Intel واقعا مشکل داره بود.شرکت Intel اگر واقعا میخواست حرفه عمل کنه همونطور که در عمل عرض کردم اگر میومد روی یک پلتفروم که مادربرد هاش مثل P55/H55 قیمت متناسب + قابلیت بالایی داشته باشه کار میکرد و طوری طراحی میشد که تا چند نسل آینده احتیاج به تعویض سوکت نباشه(دقیقا کاری که AMD کرد) شاید خیلی موفق بود .

در رابطه با مشکل Sandy هم یک اشکال کوچک نباید باعث همچین مشکلی بشه.
پردازنده های AMD قدیم که نسبتا داغبودند از لحاظ معماری مشکل داشتند و پردازنده ها قابلیت رفع مشکل رو نداشت که شرکت AMD اونها رو جمع آوری بکنه پس رفت سراغ نسل بعدی!

رمان جان کجا اینتل پردازنده 1200 دلاری ارئه کرده؟ شاید من خبر ندارم !!!

والا نمی دونم قیمت یک پردازنده 1100 نزدیک به 250 دلار و 980 هم 1000 دلار هست اما واقعیتی که وجود داره در تمام ریویو های که لینک کردم دیدم که هیچ گونه برتری نداره ضمن اینکه Sandy Bridge مثل 2600 در اکثر تست ها از 1100 هم قوی تر بودند و توانستند پرفورمنس بهتری داشته باشند و خوب قیمتی که خیلی صرفه بهتری نسبت به 1100 دارند و اون موقع شاید ارزش گیم معلوم بشه
990X ..
خوب طبق حرف شما 980X قیمت معادل 4 برابر AMD 1100T BE داره آیا تفاوت Performance واقعا 4 برابر هست؟ (اگر اینطور بود سیاست های شرکت زیر سوال نمیرفت) ولی اینطور نیست معین جان تازه اگر بخوایم بحث رو به سمت مادربرد و قیمت مادربرد ها X58 بکشونیم وضعیت برای Intel وخیم میشه..!

از شما بعید بود این حرف محدوده ای که در سر پردازنده های این سری بود ربطی به پردازنده نداشت بلکه همونطوری هم که می دونید مربوط به Certified PCI می شد و اصلا به اینتل ربطی نداره و خوب اون چیزی که مشکل داشت PCI Express بود که نمی تونست توی پهنای باند بالای QPI دوام بیاره و کرش می کرد دلیل اینکه شما افزایش فرکانس PCI داشتید این بود که درگاه QPI انقدر زیاد میشد که دیگر فرکانس های PCI دچار مشکل میشد و با افت شدید فریم همراه میشد پس این مشکل رو از شرکت اینتل نمی تونید ببینید و مشکل اساسی از PCI Express هست
نه معین جان اصلا بحث بنده این نیست.
شما یک نگاه به این تاپیک بندازید و متوجه منظور من + ضعف کامل پردازنده اینتل i7 920/930 به علت فرکانس پایین هسته و محدودیتشون برای GPUs میشید.
که این مشکل کاملا با اورکلاک شدن پردازنده حل شد و با هر مقدار اورکلاک افزایش چشم گیر Performance در امتیاز ها SM2/SM3 تست 3DMark06 رو شاهد بودیم که ضعف پردازنده بود.
--------------------------------------------------------------
در رابطه با حرف شما هم شرکت اینتل باید سازگاری هایی رو برای این مشکل اختصاص میداد یا به طور دیگه این مشکل رو حل میکرد.

نکنه یک فرد می خواد کامپیوتر بگیره برای 10 سال !!! قطعا هر ساله هر چیزی پیشرفت می کنه هنوز چند سال نمیشه که دیگه Walkman رفته کنار جای دیگه شما نوار کاست نمی بینید و خوب دلیل این چیه ایا نوار کاست بد بوده!!! ارمان جان E8600 مربوط به سال Q3'08 میشه و اصلا نمی شه با پردازنده ای که 5 ماه پیش راهی بازار شده مقایسه بشه الان نسبت به 2008 نزدیک به 3 سال از روی اون گذشته و معلومه که در Muti Thread ها به نمی تونه رقابت کنه اما در تمامی Single Thread ها هنوز هم از ای ام دی برتر هست !!
ببینید معین جان باز هم این قضیه بر میگرده به OverClocking و تست های Single thead
درسته این پردازنده قدیمی هست ولی چرا قیمت نسبتا بالایی باید داشته باشه..آیا اینتل متوجه این نیست که با این قیمت هیچ شانسی وجود نداره؟ (مشکل من با قیمته)
در رابطه با نوار کاست بله بد بوده و کیفت CD/DVD رو نداشته اگر شرکت Intel رو فرض بگیریم میومد کلا Walkman رو عوض میکرد ولی اگر شرکت AMD رو در نظر بیگریم میومد با هزینه کمتر یک سری کاست هایی ارائه میکرد که کیفیت CD یا ....رو تا حد کفایت داشته باشند و همین سیاست شرکت AMD هست که کل بازار رو فرا گرفته برای سیستم های Mainstream...

ارمان جان از رده خارج یعنی اینکه تولید نمیشه نه اینکه دیگه موجود نباشه الان نزدیک به 1 تا 2 سال هست که مادربورد های 775 از رده خارج شده اند اما ایا توی بازار موجود نیستند ؟
خوب معین جان وقتی یک چیز خط تولیدش بسته شده باشه لزومی نداره که آدم اون مدل رو تهیه کنه در صورتی که با هزینه ثابت میتونه یک سیستم با همون Performance (شاید بالاتر) تهیه کنه که قابلیت ارتقاع رو داشته باشه یا اصلا چند ماه بر اثر اتفاق یا هر چیز دیگه خواست بفروشه مشتری برای خریدش باشه.

صورتی میشه بحث رو ادامه داد که ریویو های این مدل ها راهی سایت ها بشند و تمامی اطلاعات تکمیلی بیاند و اون موقع میشه با نسل های امسال یعنی Sandy Bridge و Sandy Bridge E مقایسه کرد نه اینکه با سری 1156 , 1366 مقایسه بشند
معین جان هر چیزی که عرضه بشه تقریبا با هر محصولی که در حال تولید هست مقایسه میشه نه با چیزی که قبلا عرضه شده و یا تاریخ عرضش قطعه یکی هست ...

حالا بحث ایران درست نیست اما من مغازه ای رو سراغ دارم که پردازنده Pentium رو به صورت BOX موجود داره !!!!
سراغ داشتن رو ول کن :دی
منم جاهایی رو سراغ دارم که مادربرد 478 اکبند دارند..دلیل نمیشه...!

shahab_blaster
16-03-11, 16:52
خب بحث خیلی داغ شد و دوستمون نمی خواد ضعف های خاص اینتل رو قبول کنه
من دیگه بحثی ندارم چون دوستمون شاخه به شاخه زیاد میشه

K1LOU
16-03-11, 18:12
من توی این بحث در صورتی که منطقی نشه شرکت نخواهم کرد دلیل اینکه تاپیک معرفی Bulldozer ربطی به اینکه بخواهم ثابت کنم اینتل یا ای ام دی بهتر هست نداره و این موضع کاملا شخصی هست و در صورتی میشه بحث رو ادامه داد که ریویو های این مدل ها راهی سایت ها بشند و تمامی اطلاعات تکمیلی بیاند و اون موقع میشه با نسل های امسال یعنی Sandy Bridge و Sandy Bridge E مقایسه کرد نه اینکه با سری 1156 , 1366 مقایسه بشند

خب بحث خیلی داغ شد و دوستمون نمی خواد ضعف های خاص اینتل رو قبول کنه
من دیگه بحثی ندارم چون دوستمون شاخه به شاخه زیاد میشه

با سلام
دوستان بحث خیلی خوبی شده
میشه اسمش رو گذاشت بررسی سیاستهای intel و amd در ساخت و انتشار پردازنده ها
پس حیفه که ادامه نداشته باشه

saeid pc
16-03-11, 22:12
یعنی شما میخوای بگی اگر ما یک مادربرد 1156 و یک سی پی یو متوسط تهیه کنیم مثل I5 بعدا میتونیم از سی پی یو I7 استفاده کنیم . در اینجا 2 سوال برام پیش اومده ایا شما فکر میکنید بعد از یک سال استفاده از این مادربرد ایا به صرفه است که از یک I7 استفاده بشه که نه تنها محدود شده بلکه دیگه از رده خارج شده است، و تا اونوقت حتما اینتل دست به تفکری زده و یک چیز عجیب غریب خلق کرده که مثلا 1111 نام داره اما 1560 رو با یک اورکلاک ساده شکست میده مثل همین برد 1155 که با سندی بریج خودش و قیمت های پاین ترش نسبت به 1366 با یک اورکلاک ساده خودش غول های I7 رو از رده خارج میکنه.

دوست ایا فکر نمیکنی ام ای دی برنامه کاری بهتری را ارائه داده است چرا چون ما متوجه هستیم سی پی یو که خریداریم میکنیم در کدام رنج عملکردی قرار گرفته است . از همه مهم تر اینه که با خریداری کردن یک برد AM3 خیالمون راحت است که تا سالها تغییر بردی نخواهیم داشت. و همچنین در ارتقا های سی پی یو برای مصرف کنندگان خیلی به صرفه تر است تا اینکه هر سال بخواهند کل سیستم سخت افزاری را مانند اینتل برای کمی سرعت بیشتر تعویض کنند.

باور کنید cpu های اینتل خیلی بی صرفه تر و پرهزینه تر هستند با اینکه تکنولوژی خوبی دارند اما در پیادسازی انها خیلی بی تجربگی شده است و اینطور به نظر می رسد که اینتل با خودشم هم رقابت دارد و نمی داند کدام سی پی بو و کدام برد و کدام قیمت بر انها درست است و همه چیز اشفته و در هم بر هم است. در صورتی که cpu های AMD درست است که ضعیف هستند اما بخاطر قیمت کمتر و نداشتن دگرگونی فراوان برای کابران بسیار مورد توجه تر هستند و من مطمئن هستم با وارد شدن cpu های جدید ای ام دی به نام بولدوزر و همچنین کاربر پسند بودن ان بسیاری از کاربران راه خود را از مسیر پر پیچو خم اینتل دور کنند و با هزینه کمتر و سی پی یو پایدار تر و قدرتمند به سوی ای ام دی کردن خود شتاب بیشتری به خرج دهند.

فکر نمی کنید به نظر شما اینتل با این هزینه های که میکنه خیلی سوتی بزرگی داده باشه. به نظر من اینتل خودش رو با این همه دگرگونی داره نابود میکنه.

به اینجا (Only the registered members can see the link) نگاه کن متوجه میشی
990رو که زده 999.99دلار پس 1200 کدومه؟

Moein
17-03-11, 01:12
خوب توضیح دادم:
اگر قرار باشه واقعا نسبت به نیاز مصرف کننده + قیمت مناسب + و منصفانه عمل کنند به همه ثابت شده که پردازنده های Intel هیچ حرفی برای گفتن ندارند!
ببینید واقعا شما ملاک سنجشتون بازار هست؟! (بازار ایران) !
اگر اینطور باشه که هنوزم داخل بازار ایران Athlon XP پیدا میشه...اینکه دلیل نمیشه.

خوب ببین معین جان در این قسمت دو بحث مطرح میشه:
اینکه اصلا چرا اینتل تمام تمرکز خودش رو نمیزاره برای یک پلتفروم با CPU ها متنوع..
قسمت قرمز رنگ هم کلا دارای نقص هست چرا که زمانی که احتیاج به یک پردازنده i7 پیدا کنه اولا پردازنده ای که در اختیار داره 100% به خاطر عرضه Socket ها متنوع از طرف Intel قدیمی شده یا مشتری نداره و نخواهد داشت + مجبور به تغییر مادربرد هم میشه چرا که با همون مقدار هزینه که برای پردازنده i7 میکنه اگر یک مادربرد جدید تهیه کنه + یک پردازنده از یک سوکت دیگر شاید P/P بهتره داشته باشه (خیلی بهتر) که این قضیه کاملا در پردازنده ها مثلا در i5 در مقایسه با Sandy Bridge مشاهده میشه!

خوب معین جان نگاه کن شما نمیخواید قبول کنید که این سیاست Intel واقعا مشکل داره بود.شرکت Intel اگر واقعا میخواست حرفه عمل کنه همونطور که در عمل عرض کردم اگر میومد روی یک پلتفروم که مادربرد هاش مثل P55/H55 قیمت متناسب + قابلیت بالایی داشته باشه کار میکرد و طوری طراحی میشد که تا چند نسل آینده احتیاج به تعویض سوکت نباشه(دقیقا کاری که AMD کرد) شاید خیلی موفق بود .

در رابطه با مشکل Sandy هم یک اشکال کوچک نباید باعث همچین مشکلی بشه.
پردازنده های AMD قدیم که نسبتا داغبودند از لحاظ معماری مشکل داشتند و پردازنده ها قابلیت رفع مشکل رو نداشت که شرکت AMD اونها رو جمع آوری بکنه پس رفت سراغ نسل بعدی!

990X ..
خوب طبق حرف شما 980X قیمت معادل 4 برابر AMD 1100T BE داره آیا تفاوت Performance واقعا 4 برابر هست؟ (اگر اینطور بود سیاست های شرکت زیر سوال نمیرفت) ولی اینطور نیست معین جان تازه اگر بخوایم بحث رو به سمت مادربرد و قیمت مادربرد ها X58 بکشونیم وضعیت برای Intel وخیم میشه..!

نه معین جان اصلا بحث بنده این نیست.
شما یک نگاه به این تاپیک بندازید و متوجه منظور من + ضعف کامل پردازنده اینتل i7 920/930 به علت فرکانس پایین هسته و محدودیتشون برای GPUs میشید.
که این مشکل کاملا با اورکلاک شدن پردازنده حل شد و با هر مقدار اورکلاک افزایش چشم گیر Performance در امتیاز ها SM2/SM3 تست 3DMark06 رو شاهد بودیم که ضعف پردازنده بود.
--------------------------------------------------------------
در رابطه با حرف شما هم شرکت اینتل باید سازگاری هایی رو برای این مشکل اختصاص میداد یا به طور دیگه این مشکل رو حل میکرد.

ببینید معین جان باز هم این قضیه بر میگرده به OverClocking و تست های Single thead
درسته این پردازنده قدیمی هست ولی چرا قیمت نسبتا بالایی باید داشته باشه..آیا اینتل متوجه این نیست که با این قیمت هیچ شانسی وجود نداره؟ (مشکل من با قیمته)
در رابطه با نوار کاست بله بد بوده و کیفت CD/DVD رو نداشته اگر شرکت Intel رو فرض بگیریم میومد کلا Walkman رو عوض میکرد ولی اگر شرکت AMD رو در نظر بیگریم میومد با هزینه کمتر یک سری کاست هایی ارائه میکرد که کیفیت CD یا ....رو تا حد کفایت داشته باشند و همین سیاست شرکت AMD هست که کل بازار رو فرا گرفته برای سیستم های Mainstream...

خوب معین جان وقتی یک چیز خط تولیدش بسته شده باشه لزومی نداره که آدم اون مدل رو تهیه کنه در صورتی که با هزینه ثابت میتونه یک سیستم با همون Performance (شاید بالاتر) تهیه کنه که قابلیت ارتقاع رو داشته باشه یا اصلا چند ماه بر اثر اتفاق یا هر چیز دیگه خواست بفروشه مشتری برای خریدش باشه.

معین جان هر چیزی که عرضه بشه تقریبا با هر محصولی که در حال تولید هست مقایسه میشه نه با چیزی که قبلا عرضه شده و یا تاریخ عرضش قطعه یکی هست ...

سراغ داشتن رو ول کن :دی
منم جاهایی رو سراغ دارم که مادربرد 478 اکبند دارند..دلیل نمیشه...!

با سلام

من بحث رو کلی پیش می برم

ارمان شما مشکلت رو الان معلوم کن با شرکت اینتل هست یا با قیمت یا با تعویض سوکت ها یا با چیز دیگه ای !!

در مورد تعویض سوکت ها هیچ بحثی نمی مونه سیاست های شرکت از قبل معلوم شده هست و خوب هر تعداد سوکتی که روانه بازار دلیل داره و خوب باید در مطالبی سیر کرد و دلیل اون رو پیدا کرد عرضه 22 نانو متری ها به زودی شروع میشه پس عرضه سوکت جدید برای ارائه سی پی یو های جدید بی دلیل نمی تونه باشه

At Intel, Moore's Law is alive and thriving," said Otellini. "We've begun production of the world's first 32nm microprocessor, which is also the first high-performance processor to integrate graphics with the CPU. At the same time, we're already moving ahead with development of our 22nm manufacturing technology and have built working chips that will pave the way for production of still more powerful and more capable processors."

و باید منتظر موند و متاسفانه شرکت ای ام دی در این زمینه داره اول مطمعن میشه بعد ریسک می کنه !!!

در مورد حرفت که گفتی ایا 4 تا 1100 قوی تر از 980 میشه یا خیر اصلا حرف درستی نیست ارمان یک زمانی طرف حاظر هست برای اینکه کارش حل بشه در مدت زمان مشخص هزینه های خیلی زیادی رو انجام بده و مطمعن باش برای اون فرد ارزش داره این موضوع رو به عینه برای خیلی ها دیدم اگر بگی 4 تا سیستم ای ام دی می گیره خوب هزینه خیلی بالایی رو باید بکنه و غیر از اون مصرف توانی رو هم در نظر بگیر

بحث ما اصلا اورکلاک نیست که یک پلتفورم پلتفورم دیگه رو توی قدرت بگیره یا قوی تر یا ضعیف تر باشه حالا من یک سوال دارم الان افرادی که مادربورد های AM2 داشتند بسیاری از مادربورد هاشون سوخته ایا می تونند سی پی یو رو بر مادربورد های AM3 سوار کنند

ای ام دی تنها اومد DDR3 کرد بعد مادربورد هاش شد AM2 این یک ضعف برای یک شرکت محسوب میشه که تمامی سی پی یو های خود رو بر روی یک سوکت عرضه می کنه این یعنی اینکه این شرکت از اول می تونسته سی پی یو 1100 رو تولید کنه و بعد اومده با سیاست و کلک خودش به ترتیب داده تا بتونه سود بیشتری بکنه !! (البته این دیدگاه من هست) بعدش هم چرا پارتنر های اینتل بیشتر از پارتنر های ای ام دی هستند ؟ مادربورد های معروف رو شما تنها نگاه نکنید بسیاری از شرکت های دیگه هم هستند که مادربورد تولید می کنند دلیلش هم واضح هست شرکت اینتل برای تولید کنندگان برد هم ارزش قائل میشه و با سوکت های مختلفی که ایجاد کرده سود رو هم برای پارتنر های خودش ایجاد می کنه

حالا یک بحث جالب رو این وسط در مورد کشور خودمون می گم و اون موقع جوابش رو بدید

تقریبا 80 درصد افرادی که کامپیوتر خریداری می کنند سیستم خود رو بین 3 تا 5 سال استفاده می کنند 10 درصد سالانه عوض می کنند و 5 درصد به صورت زمانی مثل 3 ماه یا غیره عوض می کنند 5 درصد هم اپگرید می کنند !!!

سوال من اینجاست فردی که 5 سال پیش سی پی یو 5000 ای ام دی تهیه کرده ایا می تونه الان بیاد یک برد 890 بگیره و استفاده کنه ؟

خوب در مورد اینتل هم همین هست مطمعن باشید 5 سال اینده هم همنطور خواهد بود این واقعا برای ای ام دی زشت بود که اومد از طریق بایوس سی پی یو های خود رو لاک کرد و شما می تونید با مادربورد سی پی یو رو انلاک کنید یعنی ای ام دی انقدر ضعیف بود که توانایی نداشت یک خط جدید سی پی یو تولید کنه اگر می گید این کار به نفع یوزر هست از لحاظ شرکتی واقعا این کار خنده دار هست به دلیل اینکه با این کار شرکت ای ام دی محصول خودش رو زیر سوال میبره نه اینکه بگید برتری محسوب بشه

ارمان جان میشه یک امار کلی از تعدا سی پی یو های که شرکت اینتل می فروشه و شرکت ای ام دی می فروشه در بیار و ارائه کنی که می گی کل بازار رو فرا گرفته والا من توی ایران از هر شرکتی امار گرفتم حداقل تعداد فروش مادربورد اینتل نسبت به ای ام دی 2 به 1 بوده یعنی هر 2 مادربورد اینتل یک مادربورد ای ام دی از دوستانم هم که سوال کردم تقریبا اماری شبیه به این و خوب 3 به 1 رو دادند اما اگر دنیای پردازنده ها رو در نظر بگیریم که شامل لب تاپ و غیره هم میشه شاید امار چیزی مثل 10 به 1 هم بشه من امار رسمی متاسفانه ندارم پس اگر اماری دارید که حرف من رو رد می کنه لطف کنید به من هم بدید شاید منبعی بشه برای من در پست های بعدی من

در مورد اون لینک تاپیکی هم که گذاشتید کلا تست 3D mark 06 نمی تونه ملاکی باشه چون در این تست هر چی فرکانس پردازنده بیشتر بشه و تعداد هسته بالا تر بشه اسکور بالا تر میره

یک سوال می پرسم خواهشن با اطلاع از تست های که زدی جواب بده ایا فکر می کنی افزایش فرکانس بوده که باعث شده تست انقدر بالا تر بره ؟ یا چیز های دیگه هم در اون دخیل بوده؟

خوب ضریب پردازنده های که گفتی 21 و 22 هست پس در نتیجه مجبور میشی BCLK رو بالا ببری وقتی BCLK بالا میره مساوی میشه با افزایش QPI - QPI LINK FAST MODE _NB - Ram

پس دلیل اصلی اینکه خیلی وحشتناک افزایش پرفورمنس دیده شده معلوم شد ولی اصل موضوع هم برای QPI LINK FAST MODE هست اگر دقت کرده باشی در تست های مثل AQUA حتی با سی پی یو های مالتی باز هم سعی می کنند BCLK بالاتری رو داشته باشند تا ضریب بالاتری رو !! پس این ایراد در معماری نیست افزایش فرکانس باعث میشه کارایی بالاتر بره این کارایی محدود کننده نیست که جز ایراد شما از اون یاد می کنید ایراد وقتی هست که شما با 1 فریم در ثانیه دچار بشید و گلوگاه ایجاد کنه اینکه با تنها افزایش چند کلاک شما افزایش پرفورمنس رو دارید می تونه فوق العاده باشه و نکته ای مثبت رو به همراه داره

در مورد داغ کردن والا تا جایی که من به یاد دارم دقیقا دو سال سی پی یو ها رو تولید کرد بعد گفت ا داره داغ میشه که دیگه تولید نمیشه فلان چیز رو جاش می دیم مثل سندی ها نبود که فراخان بده جمع اوری کنه و بعد جایگزین کنه

----------------------

دوست عزیز اینتل سی پی یو Desktop بالای 999 دلار نداره و خوب اگر بحث باید سر سی پی یو های Xeon یا سی پی یو های خاص اینتل اون موقع سی پی یو با قیمت 100.000 دلار هم مطرح میشه که از سری Desktop خارج هستند

shahab_blaster
17-03-11, 08:12
راجب آنلاک شدن پردازنده خب ای ام دی میگه ما تکنولوژی میفروشیم حالا اونی که میتونه آنلاک کنه نوش جونش اونیم که نمیتونه خب میتونه غیر آنلاکش رو بگیره
راجب سوکت هم این باعث میشه که وقتی من یه مادربورد خوب تهیه میکنم بتونم تو زمان پردازنده های جدید رو تهیه کنم و نیاز به هزینه برا برد نداشته باشم اما در اینتل شما میبینید بخوام پردازنده جدید بگیرم باید مادربورد هم بگیرم خب این برا من یا هر کسی هزینه بره
درثانی من می خوام یه پردازنده بگیرم همین الان از اینتل آدم میمونه چی بگیره بیاد سری جدید 1155 رو بگیره خب سوکت جدید داره میاد بیاد 1366 بگیره 1155 ها با اورکلاک ازون قویتر میشن بیاد 1156 بگیره خب این داره از رده خارج میشه این به نوعی هم بازی با مصرف کننده هست و هم بازی با تولید کننده مادربورد و این وسط اینتل فقط سود خوبی میبره پس در واقع اینتل اصلا به دیگران اهمیت نمیده مسلما خیلی از سوکت 1156 دیگه فروش نمیره بخاطر 1155 ضرر فروشنده ها و تولیدکننده های مادربورد رو کی میده این وسط؟
من یه سوال دارم ازتون و اونم اینه که 990 چقدر قویتر از 1100 هست اورکلاک رو بزاریم کنار چون اورکلاک خودش هزینه بره ما کاربر عادی رو در نظر میگیریم

MR TASH
17-03-11, 10:29

شما این قیمت را در کشورهای اروپای مد نظر قرار ندهید بلکه باید در کشورهای های اسیایی نیز مورد بررسی قرار بگیرند . فکرشو کنید برای منه ایرانی و برای شما چقدر بر هزینه ها ان اضافه می شود تا به دست ما برسد و من این را مطمئن هستم که به قیمت 1400000 تومان نیز خواهد رسید و این هم باز بیانگر ان است که قیمت های ای ام دی در کشور ما خیلی مناسب تر و مشتری پسند تر هستند و با یک اورلاک خوب و حساب شده می توان سی پی یو های بزرک اینتل را با سرعت مرجع انها از پیش راه برداشت. ان هم فقط با 290 هزار تومان برای بهترین سی پی یو حال حاضر amd می توان یک سی پی یو 1 میلیونی تومنی و گران قیمت تر اینتل را با یک اورکلاک پایدار از پیش راه برداشت و این یعنی برنامه کاری درست و بلند مدت.

.D3VIL.
17-03-11, 10:51
سلام.

ارمان شما مشکلت رو الان معلوم کن با شرکت اینتل هست یا با قیمت یا با تعویض سوکت ها یا با چیز دیگه ای !!

قیمت + تعویض Socket + ضعف در بعضی از قسمت ها در حالت Stock

در مورد حرفت که گفتی ایا 4 تا 1100 قوی تر از 980 میشه یا خیر اصلا حرف درستی نیست ارمان یک زمانی طرف حاظر هست برای اینکه کارش حل بشه در مدت زمان مشخص هزینه های خیلی زیادی رو انجام بده و مطمعن باش برای اون فرد ارزش داره این موضوع رو به عینه برای خیلی ها دیدم اگر بگی 4 تا سیستم ای ام دی می گیره خوب هزینه خیلی بالایی رو باید بکنه و غیر از اون مصرف توانی رو هم در نظر بگیر
معین جان بحث به حالت کلی هست.
نه یک فرد که مثلا یک کاره خیلی خواص و پردازشی انجام میده حاظر برای هر مقدار سرعت بیشتر 100 دلار بیشتر بپردازه بر فرض مثال..

ی ام دی تنها اومد DDR3 کرد بعد مادربورد هاش شد AM2 این یک ضعف برای یک شرکت محسوب میشه که تمامی سی پی یو های خود رو بر روی یک سوکت عرضه می کنه این یعنی اینکه این شرکت از اول می تونسته سی پی یو 1100 رو تولید کنه و بعد اومده با سیاست و کلک خودش به ترتیب داده تا بتونه سود بیشتری بکنه !! (البته این دیدگاه من هست) بعدش هم چرا پارتنر های اینتل بیشتر از پارتنر های ای ام دی هستند ؟ مادربورد های معروف رو شما تنها نگاه نکنید بسیاری از شرکت های دیگه هم هستند که مادربورد تولید می کنند دلیلش هم واضح هست شرکت اینتل برای تولید کنندگان برد هم ارزش قائل میشه و با سوکت های مختلفی که ایجاد کرده سود رو هم برای پارتنر های خودش ایجاد می کنه

نه معین جان شما اشتباه میکنید.
ببینید سوکت AM3 همون AM2/Am2+ نیست.
در سوکت AM3 تعداد پین ها از 940 تا به 938 تا کاهش داده شده.فقط در این حالت پردازنده های AM3 قابلیت نصب بر روی AM2+ هارو دارند.
معین جان بحث رو به پارتنر نکشونید چون خودت هم میدونی این اصلا ملاک نیست..!

تقریبا 80 درصد افرادی که کامپیوتر خریداری می کنند سیستم خود رو بین 3 تا 5 سال استفاده می کنند 10 درصد سالانه عوض می کنند و 5 درصد به صورت زمانی مثل 3 ماه یا غیره عوض می کنند 5 درصد هم اپگرید می کنند !!!

سوال من اینجاست فردی که 5 سال پیش سی پی یو 5000 ای ام دی تهیه کرده ایا می تونه الان بیاد یک برد 890 بگیره و استفاده کنه ؟
خیر..! ولی میتونه یک مادربرد Am2+ که Am3 هم پشتیبانی یمیکنه بگیره از هر سه حالت بهره مند بشه.(DDR2/DDR3) در یک مادربرد.
بحث جالبی رو مطرح کردی این قضیه 5 سال میخوام بدونم اگر یک شخصی اینتل تهیه کنه این 5 سال به چه مقدار کاهش پیدا میکنه؟! :دی مطمئنم کل سیستم رو باید تعوضی کنه چون اگر قصد تهیه قطعات جزئی رو داشته باشه مطمئن باش گرونتر و پر دردسر تر براش تموم میشه!

خوب در مورد اینتل هم همین هست مطمعن باشید 5 سال اینده هم همنطور خواهد بود این واقعا برای ای ام دی زشت بود که اومد از طریق بایوس سی پی یو های خود رو لاک کرد و شما می تونید با مادربورد سی پی یو رو انلاک کنید یعنی ای ام دی انقدر ضعیف بود که توانایی نداشت یک خط جدید سی پی یو تولید کنه اگر می گید این کار به نفع یوزر هست از لحاظ شرکتی واقعا این کار خنده دار هست به دلیل اینکه با این کار شرکت ای ام دی محصول خودش رو زیر سوال میبره نه اینکه بگید برتری محسوب بشه
معین جان شما اصلا فلسفه این Unlcoking رو میدونید که در رابطه با اون بحث میکنید؟
معین جان پردازنده های AMD بسته نشدند! AMD بعضی از پردازنده هایی که تولید میکنه بعضی از هسته های این پردازنده ها نمیتونند در حالت هماهن ولتاژ + توان با سایر هسته ها کار کنند بنابر این شرکت AMD این هسته هارو Disable میکنه و به حالت Dual Core / Triple Core میده! (عمرا اگه میدونستی)

رمان جان میشه یک امار کلی از تعدا سی پی یو های که شرکت اینتل می فروشه و شرکت ای ام دی می فروشه در بیار و ارائه کنی که می گی کل بازار رو فرا گرفته والا من توی ایران از هر شرکتی امار گرفتم حداقل تعداد فروش مادربورد اینتل نسبت به ای ام دی 2 به 1 بوده یعنی هر 2 مادربورد اینتل یک مادربورد ای ام دی از دوستانم هم که سوال کردم تقریبا اماری شبیه به این و خوب 3 به 1 رو دادند اما اگر دنیای پردازنده ها رو در نظر بگیریم که شامل لب تاپ و غیره هم میشه شاید امار چیزی مثل 10 به 1 هم بشه من امار رسمی متاسفانه ندارم پس اگر اماری دارید که حرف من رو رد می کنه لطف کنید به من هم بدید شاید منبعی بشه برای من در پست های بعدی من
شما درست پست بنده رو نخوندی و به داخل پرانتز توجه نکردید:
اگر به صورت عملی + و استاندارد با قیمت + بهترین P/P بسته بشه معمولا در رنج سیستم های که در ایران تهیه میشه بهترین گزینه هستند..! (ثابت شده دیگه؟ )
مثلا شما i3 530 رو با یک PhenomII X4 مقایسه میکنیدخوب معلومه میشه ست ولی این کاجا و اون کجا...1156 کجا که به زودی منقرض میشه و AM3 کجا که در حال توسعه هست...!

ر مورد اون لینک تاپیکی هم که گذاشتید کلا تست 3D mark 06 نمی تونه ملاکی باشه چون در این تست هر چی فرکانس پردازنده بیشتر بشه و تعداد هسته بالا تر بشه اسکور بالا تر میره

یک سوال می پرسم خواهشن با اطلاع از تست های که زدی جواب بده ایا فکر می کنی افزایش فرکانس بوده که باعث شده تست انقدر بالا تر بره ؟ یا چیز های دیگه هم در اون دخیل بوده؟

خوب ضریب پردازنده های که گفتی 21 و 22 هست پس در نتیجه مجبور میشی BCLK رو بالا ببری وقتی BCLK بالا میره مساوی میشه با افزایش QPI - QPI LINK FAST MODE _NB - Ram

پس دلیل اصلی اینکه خیلی وحشتناک افزایش پرفورمنس دیده شده معلوم شد ولی اصل موضوع هم برای QPI LINK FAST MODE هست اگر دقت کرده باشی در تست های مثل AQUA حتی با سی پی یو های مالتی باز هم سعی می کنند BCLK بالاتری رو داشته باشند تا ضریب بالاتری رو !! پس این ایراد در معماری نیست افزایش فرکانس باعث میشه کارایی بالاتر بره این کارایی محدود کننده نیست که جز ایراد شما از اون یاد می کنید ایراد وقتی هست که شما با 1 فریم در ثانیه دچار بشید و گلوگاه ایجاد کنه اینکه با تنها افزایش چند کلاک شما افزایش پرفورمنس رو دارید می تونه فوق العاده باشه و نکته ای مثبت رو به همراه داره

معین جان با این حرفت کاملا منو نا امید کردی...!
تاثیر CPU Score در Score نهایی چقدر هست؟ (اول اینو مشخص کن)

بعدش من گفتم SM2/Sm3 افزایش داشته نگفتم Total Socre ...! (پست هارو با دقت بخونید)
در رابطه با معماری هم شما وقاعا نمیخوای قبلو کنید که در حالت Stock ضعف داره؟ !!!
عزیز ایشون با 2xGTX460 امتیازی گرفته که بنده با یک کارت گرافیک HD4890 میگرفتم روی AMD ...!
بعد با اورکلاک امتیاز ایشون چنان افزایش داشته که کاملا ایجاد گلوگاه واضح هست...!
بله تست 3DMark هم ملاک نیست ای کاش تاپیک رو بیشتر میخوندی که تا متوجه افزایش Frame Rate در Game ها هم میشدی..!
بعدش شما به افزایش QPI ....اشاره کردی اگر همین QPI هم در نظر بگیریم در حالت Stock یک ضعف محسوب میشه...برای شرکت Intel و طراحی Intel ...!

--------------------------------------------------------

در کل معین جان به نظر من شما تعصب خواصی روی Intel دارید و واقعا نمیخواید مشکلات این شرکت رو قبول کنید...
من نمیگم AMD بهره ...AMD هم مشکلات افتضاحی داره ...ولی شما قبول کن که اینتل واقا مشکلاتش بیشتره و از دید یک کاربر به این قضیه نگاه کن که نه اورکلاک بلد هست و نه چیزی از یک سیستم سرش میشه...! از دید یک Gamer بر فرض مثال...!
:give_rose:

Moein
17-03-11, 10:58
راجب آنلاک شدن پردازنده خب ای ام دی میگه ما تکنولوژی میفروشیم حالا اونی که میتونه آنلاک کنه نوش جونش اونیم که نمیتونه خب میتونه غیر آنلاکش رو بگیره
راجب سوکت هم این باعث میشه که وقتی من یه مادربورد خوب تهیه میکنم بتونم تو زمان پردازنده های جدید رو تهیه کنم و نیاز به هزینه برا برد نداشته باشم اما در اینتل شما میبینید بخوام پردازنده جدید بگیرم باید مادربورد هم بگیرم خب این برا من یا هر کسی هزینه بره
درثانی من می خوام یه پردازنده بگیرم همین الان از اینتل آدم میمونه چی بگیره بیاد سری جدید 1155 رو بگیره خب سوکت جدید داره میاد بیاد 1366 بگیره 1155 ها با اورکلاک ازون قویتر میشن بیاد 1156 بگیره خب این داره از رده خارج میشه این به نوعی هم بازی با مصرف کننده هست و هم بازی با تولید کننده مادربورد و این وسط اینتل فقط سود خوبی میبره پس در واقع اینتل اصلا به دیگران اهمیت نمیده مسلما خیلی از سوکت 1156 دیگه فروش نمیره بخاطر 1155 ضرر فروشنده ها و تولیدکننده های مادربورد رو کی میده این وسط؟
من یه سوال دارم ازتون و اونم اینه که 990 چقدر قویتر از 1100 هست اورکلاک رو بزاریم کنار چون اورکلاک خودش هزینه بره ما کاربر عادی رو در نظر میگیریم

در تست های مالتی حداقل 2 برابر قوی تر هست چون تعدا هسته هاش که نرم افزار میشناسه 12 رشته هست 990x سی پی یو هست که ضریب 27 میره به صورت اتوماتیک بدون نیاز به افزایش ولتاژ یا اصلا دخالتی در بایوس این یعنی 3591 تقریبا 3.6 فرکانسی که روی 6 هسته پیاده میشه

بعد هم دوست من شما در یا باید حالت اورکلاک رو در نظر بگیری یا حالت اورکلاک رو در نظر نگیری اگه بخوای در نظر بگیری ای ام دی لیمیت دما داره تا از یک دمایی پایین تر نیاد فرکانس بالاتری رو نمیره و ربطی به ایر کولینگ یا واتر کولینگ نداره دمای منفی می خواد اما الان اکثر سی پی یو های اینتل می تونند توی فرکانس 4.5 گیگا هرتز به راحتی کار کنند اگر سری های اند رو هم هدف قرار بدید 1155 که مشا ا... در صورتی که K باشند می تونند 5 رو با فن استوک خودشون برند و با یک فن خوب حتی دیده شده که تا 5.8 هم رفتن ! در مورد 990 هم این مورد گزارش شده که تونسته روی 5.4 به صورت استیبل روی ایر تست پاس کنه پس اصلا حالت اورکلاک رو نیارید وسط که اوضاع ای ام دی کلا خراب میشه

در مورد انلاک کردن مگه بغالی هست که نوش جونش باشه یا نباشه کسی بتونه یا نتونه اگه می خواد با اینتل مبارزه کنه اینه بچه ادم سی پی یو بده بیرون 4 هسته ای با TDP 130 وات اگه نمی تونه همون 95 واتی خودش رو بده این حرف اصلا برای هیچ کس قابل قبول نیست و خود ای ام دی بین افراد PRO و افراد معمولی داره تفاوت می گزاره و اصلا قابل قبول نیست !!

در مورد اینکه می گید توی ایران 1400 هست ایران رو اصلا نمیشه حساب کرد دلیلش هم کاملا واضح هست اینتل توی ایران نماینده نداره بعدش هم دوست عزیز اینتل قیمتش رو 999 دلار اعلام می کنه با توجه به هر کشور میزان گمرک و میزان اختلاف پولی که نسبت به دلار داره احتمال داره قیمتش تا 1100 دلار هم برسه اون دلیل نمیشه اگر این موضوع رو می خواهد در موردش بحث کنید خیلی از شرکت های خودمون از جمله اواژنگ - ویستا پخش - ماتریکس باید در موردشون بحث بشه که چرا جنس مثلا 300 دلاری رو 600 هزار تومان دارند می فروشند !!!

شما اگر توانستید با یک اورکلاک منطقی به صورت پایدار و بدون افزایش ولتاژ زیاد سی پی یو 980 نیاز به 990 هم نیست رو از پیش راه در تست های 2D و 3D بر دارید فوق العاده هست چون اولین کسی هستید که این کار رو انجام می دید بحث ما اورکلاک نیست دوست عزیز اگر بحث اورکلاک رو نیارید وسط که اوضاع ای ام دی خیلی خراب هست

در مورد تست های 2D یک سی پی یو ای ام دی روی فرکانس 7 گیگا هرتز داره تست Super pi پاس می کنه و به اندازه یک سی پی یو اینتل 4 گیگا هرتز پوینت می گیره این یعنی فاجعه

در تست PI fast هم همینطور در تمامی تست های 2D این مشکل رو ای ام دی داره پس خواهشا اسمی از اورکلاک نیارید که ارزش بحث زیر سوال میره

تا اینجا دوستانی که اومدند در مورد ای ام دی پست زدند تنها خواستند نظر خودشون رو تحمیل کنند شاید نحوه ارسال پست من هم اینطور باشه بحث داره بیشتر از لحاظ علمی خارج می شه و پیش به سوی سلیقه ها میره و هر کسی از روی سلیقه داری پست می زنه بحث پس ارزشی نداره

شما این قیمت را در کشورهای اروپای مد نظر قرار ندهید بلکه باید در کشورهای های اسیایی نیز مورد بررسی قرار بگیرند . فکرشو کنید برای منه ایرانی و برای شما چقدر بر هزینه ها ان اضافه می شود تا به دست ما برسد و من این را مطمئن هستم که به قیمت 1400000 تومان نیز خواهد رسید و این هم باز بیانگر ان است که قیمت های ای ام دی در کشور ما خیلی مناسب تر و مشتری پسند تر هستند و با یک اورلاک خوب و حساب شده می توان سی پی یو های بزرک اینتل را با سرعت مرجع انها از پیش راه برداشت. ان هم فقط با 290 هزار تومان برای بهترین سی پی یو حال حاضر amd می توان یک سی پی یو 1 میلیونی تومنی و گران قیمت تر اینتل را با یک اورکلاک پایدار از پیش راه برداشت و این یعنی برنامه کاری درست و بلند مدت.

shahab_blaster
17-03-11, 11:40
خب 2 برابر و قیمت 3 برابر تقریبا
در ثانی 1100 هم ضریب متغیر داره و تا 3700 گمونم میره بدون افزایش ولتاژ
من خودم 1090 رو تا 4400 با فن استوک خودش رفتم که چون برامون فرکانس رم مهم بود بالاتر نرفتم ولی اونم با همین فن استوکش میرم تا شما نگید مشکل دما تو فرکانس های بالای 4 داره تو 4400 دما در حالت عادی 45 بود
نرم افزار های تست رو بگو تا برم تو کار 1090 که دستمه یه اورکلاک 7/24 چطوره؟ ببینیم چقدر افزایش کارایی داریم
در ضمن من i7 920 رو تا فرکانس 4500 اور کردم با فن Z600 از کولر مستر اما یه ذره هم بالاتر نمیرفت چون دما رو 100 بود :دی
اون حرف هم درسته آره ای ام دی پردازنده هایی که هسته معیوب دارند رو با غیرفعال کردن 1 یا 2 هسته با قیمت پایین تر میده بیرون اگه نگاه کنید میبینید که فنوم 2 انواع مدل های 2 - 3 - 4 هسته ای رو داره
شما نظرتو میگی ما هم نظرمونو میگیم قرار نیست به هم تحمیل کنیم چیزیو اما من میرم به سراغ اور 1090 بیچاره تا خیلی مسایل رو به شما ثابت کنم

Moein
17-03-11, 12:27
نگاه کن دوست من الان بحث بین 980 هست و 1090 یا 920 با 1090 ؟؟؟

این رو معلوم کنید تا بحث رو ادامه بدیم

قبل از اینکه هر کسی پست بزنه لطفا معلوم کنید بر سر چی می خواهم بحث کنیم !

قبل از اینکه پست من رو به صورت Reply بگیرید جواب این سوال رو بدید تا بحث کنیم

saeid pc
17-03-11, 12:38
بحث ما قیمت جهانی هست اگر ایران باشه بحث خیلی خنده دار میشه چون هر کی میتونه از چیزهایی که وارد میکنه میدوزده و میخوره البته 1%هم افراد خوب پیدا میشن.

MR TASH
17-03-11, 14:16
اینم یک تست اورکلاک از سی پی یو 1090

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

برای دیدن اور های بیشتر از این سی پی بو بر اینجا (Only the registered members can see the link)کلیک کنید

shahab_blaster
17-03-11, 17:26
نگاه کن دوست من الان بحث بین 980 هست و 1090 یا 920 با 1090 ؟؟؟

این رو معلوم کنید تا بحث رو ادامه بدیم

قبل از اینکه هر کسی پست بزنه لطفا معلوم کنید بر سر چی می خواهم بحث کنیم !

قبل از اینکه پست من رو به صورت Reply بگیرید جواب این سوال رو بدید تا بحث کنیم
بحث ما قیمت بالا در کنار کارایی نه چندان منطقی هستیم که به قول شما که 990 تقریبا 2 برابر 1100 قدرت داره چرا باید 3 برابر اون قیمتش باشه آیا این اختلاف قیمت میارزه؟
درثانی سیاست های اینتل باعث سردرگمی میشه آخه مگه ما چقدر میتونیم بودجه برا ارتقا بزاریم کنار که همش سوکت عوض میکنه تازه به قول دوستمون با خودشم رقابت داره سوکتی که تازه داده رو در نتفه خفه کرد البته بحثیم که هست اینه که شاید این سوکت 1156 سا 1366 مشکلات خاصی داشتن که به این زودی داره نسل جدیدترشو میده بیرون

Over_Cracker
17-03-11, 19:14
بحث ما قیمت بالا در کنار کارایی نه چندان منطقی هستیم که به قول شما که 990 تقریبا 2 برابر 1100 قدرت داره چرا باید 3 برابر اون قیمتش باشه آیا این اختلاف قیمت میارزه؟
درثانی سیاست های اینتل باعث سردرگمی میشه آخه مگه ما چقدر میتونیم بودجه برا ارتقا بزاریم کنار که همش سوکت عوض میکنه تازه به قول دوستمون با خودشم رقابت داره سوکتی که تازه داده رو در نتفه خفه کرد البته بحثیم که هست اینه که شاید این سوکت 1156 سا 1366 مشکلات خاصی داشتن که به این زودی داره نسل جدیدترشو میده بیرون

مشکل شما اینه که میخواهید با سفسطه و پوشش بر امتیاز های اینتل،اقدام به مقایسه با AMD بکنید.

ببینید قیمت 990X به عنوان قدرتمندترین پردازنده دسکتاپ دنیا بسیار بسیار بسیار منطقی هستش، شما در صورتی باید دو دوتا چهارتا رو حساب کنید که شرکت AMD هم مهره ای به قدرت 990X داشته باشه. باید متوجه باشید که طراحی 6 هسته ای با این قدرت و پهنای باند چه هزینه ای رو برای شرکت اینتل دربر داره. (اگر AMD میتونست حتی با 100 دلار پایینتر از 980X چنین پردازنده ای رو طراحی کنه مطمئن باشید اینکارو کرده بود،حتی با تعویض سوکت)

کمی تفکر کنید و ببینید اینتل در چه سالی قدرتی به نام شش هسته ای 980X رو به دسکتاپ هدیه کرد و شرکت AMD در چه سالی میخواد اینچنین قدرتی رو به دسکتاپ هدیه کنه؟

شما بحث قیمت/کارایی رو در دو پردازنده انجام بدید که هم از یک فرایند ساخت مشابه،تعداد هسته مشابه و قیمت مشابه داشته باشه.

نه اینکه خیال پردازی کنید و شش هسته ای از پیش باخته AMD رو دوال سوکت کنید.

تغییر سوکت اگرچه خیلی سریع صورت گرفت اما باید خیلی از فاکتور ها رو کنار هم چید تا ببینیم ایا این تغییر سوکت ارزش داره یا خیر. اگر شرکت AMD هم این جسارت رو داشت که معماری پردازنده های سرور خودش رو در دسکتاپ پیاده کنه مطمئن باشید تا حالا صدتا سوکت عوض کرده بود.

shahab_blaster
17-03-11, 20:27
مشکل شما اینه که میخواهید با سفسطه و پوشش بر امتیاز های اینتل،اقدام به مقایسه با AMD بکنید.

ببینید قیمت 990X به عنوان قدرتمندترین پردازنده دسکتاپ دنیا بسیار بسیار بسیار منطقی هستش، شما در صورتی باید دو دوتا چهارتا رو حساب کنید که شرکت AMD هم مهره ای به قدرت 990X داشته باشه. باید متوجه باشید که طراحی 6 هسته ای با این قدرت و پهنای باند چه هزینه ای رو برای شرکت اینتل دربر داره. (اگر AMD میتونست حتی با 100 دلار پایینتر از 980X چنین پردازنده ای رو طراحی کنه مطمئن باشید اینکارو کرده بود،حتی با تعویض سوکت)

کمی تفکر کنید و ببینید اینتل در چه سالی قدرتی به نام شش هسته ای 980X رو به دسکتاپ هدیه کرد و شرکت AMD در چه سالی میخواد اینچنین قدرتی رو به دسکتاپ هدیه کنه؟

شما بحث قیمت/کارایی رو در دو پردازنده انجام بدید که هم از یک فرایند ساخت مشابه،تعداد هسته مشابه و قیمت مشابه داشته باشه.

تغییر سوکت اگرچه خیلی سریع صورت گرفت اما باید خیلی از فاکتور ها رو کنار هم چید تا ببینیم ایا این تغییر سوکت ارزش داره یا خیر. اگر شرکت AMD هم این جسارت رو داشت که معماری پردازنده های سرور خودش رو در دسکتاپ پیاده کنه مطمئن باشید تا حالا صدتا سوکت عوض کرده بود.
شما خیلی تند دارین میرین دعوا که نداریم با هم ؟ خدایی نکرده به شما فحاشی کردم؟
شما خودتون دارین میگین که اینتل هزینه زیادی بابت تحقیقات داره میکنه مگه قراره کاربر نهایی پول هزینه تحقیقات یه شرکت رو بده ؟
تا جایی که من میدونم اینتل حرف زیادی تو رده سرور نداشته و بعد از اومدن سوکت 1366 اومد از همین نسل تو سری سرور خودش استفاده کرد
هدیه کرد با قیمت زیاد معنی هدیه رو هم فهمیدیم
البته از شما نباید بیشتر از این انتظار داشت با توجه به پستتون مشخصه که تعصب دارین
دوست من حالا که رسید بحث به اینجا بزارید کاربرا بدونن شرکتی که با شعور مصرف کننده بازی میکنه اینتل هست این از سوکت عوض کردنش همیشه هم که سری فوق العاده عالی خودش رو میده بیرون سری سلرون بزرگ
حالا باز میگین اینتل به مصرف کننده احترام میذاره ؟
من اشتباه مقایسه کردم طبق حرف شما که قرمز مشخص شده شما چطور میگین ای ام دی باخته؟
در ثانی شما بحث ما رو درست نخوندید فقط بسنده کردین به علاقتون به یه برند و دارین بقیه رو متهم میکنید

Over_Cracker
17-03-11, 23:12
شما خیلی تند دارین میرین دعوا که نداریم با هم ؟ خدایی نکرده به شما فحاشی کردم؟

هر جاش تند بود ،مشخص کنید تا اهستش کنم.

شما خودتون دارین میگین که اینتل هزینه زیادی بابت تحقیقات داره میکنه مگه قراره کاربر نهایی پول هزینه تحقیقات یه شرکت رو بده ؟

من هیچ جا اسمی از تحقیقات نبردم. این همون سفسطه ای هستش که بنده بهش اشاره کردم.

تا جایی که من میدونم اینتل حرف زیادی تو رده سرور نداشته و بعد از اومدن سوکت 1366 اومد از همین نسل تو سری سرور خودش استفاده کرد

کمی بیشتر مطالعه داشته باشید لطفا. معماری 1366 با سری پردازنده های سرور به کلی متفاوت هست. در حال حاضر هم قدرت پردازنده های اینتل در سرور سگمنت بالاتر هست و هم ابر رایانه تیانهه A1 به عنوان قدرت اول ابر رایانه هااز پردازنده های زئون اینتل استفاده میکنه.

هدیه کرد با قیمت زیاد معنی هدیه رو هم فهمیدیم

زمانی که AMD هم در چنین بازه قدرتی تونست دو سال جلوتر از اینتل بیفته؛ بنده حتما اونا هدیه یا معجزه الهی خطاب میکنم.

البته از شما نباید بیشتر از این انتظار داشت با توجه به پستتون مشخصه که تعصب دارین

دقیقا به خاطر همین جور صحبتاتون با معین بود که مجبور به پست دادن مجدد شدم.

دوست من حالا که رسید بحث به اینجا بزارید کاربرا بدونن شرکتی که با شعور مصرف کننده بازی میکنه اینتل هست این از سوکت عوض کردنش همیشه هم که سری فوق العاده عالی خودش رو میده بیرون سری سلرون بزرگ
حالا باز میگین اینتل به مصرف کننده احترام میذاره ؟

شما در سالها پیش زندگی میکنید و هر چی دوستان تلاش میکنند بحث رو فنی کنند،شما تلاش میکنید به حاشیه برید و با حرف سلرون بازی کنید.

تغییرات سریع اینتل در تکنولوژی و قدرت نماییش که اینچنین AMD رو در سایه قدرت های خودش محو کرده نیاز به سوکت های جدید رو طلب میکنه؛مطمئن باشید اگر از لحاظ علمی/فنی مقدور بود حتما سوکت مشابه ارائه میکرد.. اینتل یکپارچه سازی کامل رو در Die صورت داد،توربو رو نسخه دو رو ارائه کرد.ترنسکودینگ رو فوق العاده قدرت بخشید؛کش LLC رو تقسیم بندی کرد و حالت کامل پایپلاین هم ادرس دهی کرد و مهتر از همه معماری هشت هسته ای Westmere-Ex رو در سندی بریج پیاده کرد و پهنای باندی معادل پردازنده های High end نهالم و البته تاخیر پایینتر رو در ارتباط بین اجزای داخلی ارائه کرد. . فکر میکنم این تغییر انقلابی یک معماری برای کاربر راضی کننده باشه در مقابل تغییر سوکت.به دنبال این موضوع هم از پردازنده های بعدی "ایوی بریچ" برای سوکت 1155 پشتیبانی میکنه.

من اشتباه مقایسه کردم طبق حرف شما که قرمز مشخص شده شما چطور میگین ای ام دی باخته؟

یعنی اینکه اگر از این معماری و سیلیکون دینب بخواد 100000000 هسته ای هم بده بیرون بازهم قابلیت تریپل نداره،قدرت هر هستش نصف قدرت هر هسته ی Gulftown رو نداره. این یعنی بازی از پیش باخته.

در ثانی شما بحث ما رو درست نخوندید فقط بسنده کردین به علاقتون به یه برند و دارین بقیه رو متهم میکنید

اخه شما تا حالا یک کلمه بحث مناسب و فنی ارائه نکردید؛"اگر ارائه کردید بولدش کنید."

سپاس.:give_rose:

Moein
18-03-11, 00:39
با سلام

دوستان قرار شد بحث رو توی اورکلاک نبرید من الان هیچ کاری به اورکلاک ندارم چون باز هم می گم اگر بحث سر اورکلاک پیش بره اوضاع ای ام دی خیلی افتضاح هست به ازای هر 1 گیگا هرتز تنها افزایش فوق العاده پایین در صورتی که در اینتل این اختلاف خیلی زیاد هست

Intel

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

AMD

دو تست فوق رکورد های جهانی در رده اینتل و ای ام دی محسوب می شند و این در صورتی که هست که فرکانس ای ام دی حدود 150 مگا هرتز اختلاف دارند و اینتل کمتر به نسبت ای ام دی اورکلاک شده است اما اینتل نزدیک به دو برابر سریع تر از ای ام بوده اینجاست دوست عزیز که اختلاف ها معلوم میشه

چند نکته شما در صورتی که دوست ندارید سیستم اینتل بگیرید دلیل نمیشه اینتل رو برای گران بودن سی پی یو ها متهم کنید من هم اگر دوست ندارم نمی تونم ای ام دی رو متهم کنم سیاست هر شرکت سیاست هست که به خودش مربوطه و نه من و نه شما می تونید در اون دخالت کنید !!

راستی فراموش کرده بودم دوستانی که می گفتند ای ام در مشکل نداره این رو بخونند

TLB Bug
In November 2007 AMD stopped delivery of Barcelona processors after a bug in the translation lookaside buffer (TLB) of stepping B2 was discovered that could rarely lead to a race condition and thus a system lockup.[13] A patch allowed turning off the buffer in BIOS or software but was connected to a 5 to 20% performance penalty. Kernel patches that would almost completely avoid this penalty were published for Linux. In April 2008 the new stepping B3 was brought to the market by AMD, including a fix for the bug plus other minor enhancements.[14] Now delivery of K10 CPUs continues at full scale.

تستی که به شخصه تست کردم در صورتی که من 1000 دلار برای یک سی پی یو 990 یا 980 هزینه کنم در مدت زمان کاری که برای من انجام میده متفاوت هست و خوب هزینه وقت و تایمی که برای من داره ارزش بیشتر از این هزینه کردن رو هم داره وقتی فردی پیشنهاد میده که شما با سیستم رندر بگیر و فلان وقت تحویل بده انقدر هزینه بگیر مسلما برای من و برای فرد صرفه اقتصادی خواهد داشت تا اینکه دو برابر زمان کار بیشتر بگزاره و احتمال داره که پروژه رو از دست بده

بعدش هم در مورد سیاست ها شرکت ها برای خودشون برنامه ای دارند که واقعا جز چند نفر از اون ها سر در نمیارند چون اگر قرار بود همه سر دربیارند سیاست نمی شد

حالا سیاست ای ام دی این هست که روی یک سوکت بده سیاست اینتل هم این هست که نسل خود رو عوض کنه اون رو باید از مدیران این شرکت ها پرسید تا دلیل این موضوع رو فهمید اینکه شرکت اینتل به صورت سلیقه ای هست رو من قبول ندارم و اینکه شما ناراحت هستید که چرا اینتل داره این کار رو می کنه هم شرکت اینتل نباید پاسخ گو باشه چون اون سیاست خودش رو داره شاید به نظر شما خیلی یوزر هاشو از دست بده اما ما فقط توی ایران داریم که تا سیستم فوسیل بشه از سیستم استفاده می کنند در اکثر جاها قطعات بعد از دو تا 3 سال استوک می شند و قطعات جدید جایگزین میشند الان بسیار قطعات استوک شده ما از مادربورد های p45 داریم در صورتی که خواستید عکسی که تابستان در تایوان گرفتم رو برای شما قرار می دهم

پس اینکه شما می خواهید یک مادربورد بگیرید که 10 سال از اون استفاده کنید رو شرکت اینتل نباید پاسخ گو باشه ضمن اینکه به زودی تکنولوژی PCI جدید و تکنولوژی ساپورت مموری با فرکانس بالاتر شاید هم چیز های دیگه عرضه خواهد شد

یک سوال چرا ای ام دی نتونسته از مموری ها با حافظه بالاتر از 2000 سازگار بشه اما اینتل تونست از 775 به این طرف با فرکانس های مختلفی از جمله 2533 سازگار بشه؟ دلیل این رو می تونید برای من توضیح بدید

در مورد اون بحثی که میگند در مورد 920 و 930 که یک جور محدودیت وجود داره دلیل اون محدودیت رو ارمان اشتباه رسوندند نکته که در مورد PCI Express هست تنها برای QPI LINK FAST MODE بالاتر از 7.2 هست که پهنای باند PCI باعث میشد که این افزایش فرکانس امکان پذیر نشه در مورد اینکه چرا SM2 و SM3 با افزایش کلاک افزایش چشم گیری هم می گیرند رو در تاپیک توضیح دادم به نظر من اینکه حالا این رو به عنوان یک ایراد در این پردازنده ها بدونیم اشتباه هست و تنها هدف از این کار می تونه خراب کردن یک برند باشه

در بالا چند خط اول پستتون رو کاملا مشخص کردم اما در مورد اینکه چقدر بودجه می تونید سرمایه گذاری کنید شما نیازی ندارید بودجه ای سرمایه گذاری کنید ای ام دی رو تهیه کنید و لذت ببرید و خوب به تمام دوستانتون هم ای ام دی پیشنهاد بدید اما اینکه به دلیل به خاطر اینکه قیمت بالاتر اینتل شما رو دلخور کرده این اجازه رو به شما نمی ده که بگید اینتل مشکل داره و بد هست

بعدش هم رقابت سوکتی که اشاره کردید برای این شرکت منطقی بوده و انقدر این سوکت ها دارند در همه زمینه ها پیشرفت می کنند که شاید ای ام دی باید به زودی به فکر تولید تنها سی پی یو ها با قیمت پایین بیوفته و شاید هم فقط به فکر تولید ATI باشه !!!

اگر شما تونستید ایرادات 1156 و 1366 رو بگید حق دارید که این توهین رو به این شرکت بکنید همونطوری هم که خوتون گفتید قرار هست افرادی این تاپیک رو در اینده و حال بخونند پس به شما در این انجمن اجازه داده نخواهد شد که اطلاعات به غلط در اختیار کاربران قرار بدید

اخه شما تا حالا یک کلمه بحث مناسب و فنی ارائه نکردید؛"اگر ارائه کردید بولدش کنید."

سپاس.:give_rose:

مظاهر عزیز بحث اگر خیلی تخصصی بشه تنها تعداد معدودی از دوستان قادر به ادامه دادن خواهند بود حتی خود من هم احتمال داره یک سری جا ها نیاز به یک سری اطلاعات جدید داشته باشم

من از تمامی دوستان تقاضا دارم اگر صحبتی در مورد هر چیزی دارند با مدرک باشه نه با اینکه فقط چون دلم این رو می خواد چون اون خوبه بحث ادامه دار بشه

از مدیران خواهش می کنم از این به بعد پست های که دلیل علمی ندارند و فقط از روی سلیقه زده میشه پاک بشند تا بار علمی تاپیک بالا بره

برای شروع از مطلبی در ویکی پدیا شروع می کنیم

معماری Nehalem
(Only the registered members can see the link(microarchitecture))

معماری AMD 10H
(Only the registered members can see the link)

موفق باشید
SSA MEMBER

shahab_blaster
18-03-11, 10:18

آدم وقتی می خواد یه چیزی رو تولید کنه روش تحقیق میکنه و این حرف شماست هزینه زیادی برا طراحیش در بر داشته

Labyrinth
18-03-11, 10:24
آدم وقتی می خواد یه چیزی رو تولید کنه روش تحقیق میکنه و این حرف شماست هزینه زیادی برا طراحیش در بر داشته

تحقیق کردن درست ولی این قضیه طراحی با این چیزی که شما برداشت کردید کلا فرق میکنه

mohamad70
18-03-11, 10:48
بحث بسیار خوبی بود من از ابتدای کار پست همه دوستان رو خووندم و استفاده کردم و کمال تشکر رو از همه دارم

اما بنده تا الان وارد بحث نشدم و نخواهم شد به چند دلیل :

1 متاسفانه در خیلی از موارد ما بحث رو با جنگ اشتباه می گیریم

2 همیشه بحث باید دور از تعصب باشه و به نظر قرار نیست هیچ کدوم از طرفین قانع بشن

فقط باید علمی و با مدرک جلو بره تا یه نفر سوم که اوومد این بحث رو خووند یه نتیجه و برداشت

بر مبنای صحبت های زده شده برسه

3 اصلا از بحث خوشم نمیاد !!:lol:

فقط چند تا نکته رو به نظرم میاد خدمت دوستان عزیز عرض میکینم

بعضی جاها بحث وارد قسمت هایی میشه که به نظر من جز مهندسین و مدیران 2 شرکت کسی

نمی تونه در باره اون ها نظر جامع و کامل بده همونطور که سیاست در دنیای واقعی بر مردم عادی پوشیده

است در اینجا هم فک نمی کنم بشه انقد راحت صحبت کرد که سیاست اینتل اینه و سیاست AMD اینه

یا مثلا بعضی از دوستان راجع به تغییر سوکت اینتل صحبت می کنن و بدون سند و مدرک بر مبنای فکر

خودشون دلیل میارن که اینتل به خاطر پول بشتر سوکت عوض میکنه AMD به خاطر آینده نگری بهتر و توجه

کاربر تمام معماری هاشو بر روی یک سوکت پیاده میکنه

ماشاالله بعضی از دوستان در مورد اینکه هر شرکت چه قد تحقیق و سرمایه گذاری هم کرده صحبت میکنن که واقعا اینجانب کف کردم !!!!

ببینید فک نمیکنم ماها هیچ کدوم جزو مهندسین AMD یا اینتل باشیم که اینقد راحت و با اعتماد به نفس

در مورد سیاست ها و تغییر معماری های 2 شرکت بحث کنیم و به نظر من بحث کم کم داره به سمت

نظر شخصی هر کدوم از دوستان در مورد این 2 شرکت پیش می ره نه واقعیتی که هست.

در پایان امیدوارم بحث با مدرک و واقعیت هایی که در اختیار عموم هست پیش بره

نه با نظر شخصی استدلال های شخصی و به نظر من علتی که بحث به سرانجام نمیرسه همین مطلب هست.

عقاید شخصی هر کس قابل تحمیل به دیگری نیست. و واقعیت با عقاید شخصی ما فرق داره

با تشکر از همه دوستانی که اطلاعاتشون رو در این تاپیک به اشتراک گذاشتن :Love-PCN~!:

Over_Cracker
18-03-11, 14:09
دقیقا همینطور هستش.

اما برای بحث فنی هم، راهکارها و مستندات زیادی منتشر شده که تاجایی که از سندی بریج اطلاع دارم،هنوز هم در کنفرانس های مختلف جزئیات بیشتری از سوی مدیران و مهندسین اینتل منتشر میشه. و اینقدر مطلب و مبحث مشخص در موردش هست که اگر از دوستان کسی به معماری بولدوز تسلط داشته باشه.بنده هم قسمت سندی بریج رو به عهده میگیرم و میتونیم از تئوریات معماری به طور کامل شروع کنیم تا تست عملی دو پردازنده . مثلا 4 هسته ای 2600K و چهارهسته ای زامبزی.

اگر چنین مقایسه ای صورت بگیره به نظرم میشه به نتایج درست و حقیقی رسید و انتخاب نهایی رو با توجه به بودجه ،به کاربر واگذار کرد و اینکه ازهم بپذیریم هم شرکت اینتل و هم شرکت AMD نقاط ضعف و قوتی دارند و نیاز کاربر نهایی هستش که به بر ضعف های یک پردازنده (چه از لحاظ قدرت یا قیمت) پوشش میزاره و بر نقاط قوتش جامه عمل میپوشونه و برعکس.

shahab_blaster
18-03-11, 21:15
دقیقا همینطور هستش.

اما برای بحث فنی هم، راهکارها و مستندات زیادی منتشر شده که تاجایی که از سندی بریج اطلاع دارم،هنوز هم در کنفرانس های مختلف جزئیات بیشتری از سوی مدیران و مهندسین اینتل منتشر میشه. و اینقدر مطلب و مبحث مشخص در موردش هست که اگر از دوستان کسی به معماری بولدوز تسلط داشته باشه.بنده هم قسمت سندی بریج رو به عهده میگیرم و میتونیم از تئوریات معماری به طور کامل شروع کنیم تا تست عملی دو پردازنده . مثلا 4 هسته ای 2600K و چهارهسته ای زامبزی.

اگر چنین مقایسه ای صورت بگیره به نظرم میشه به نتایج درست و حقیقی رسید و انتخاب نهایی رو با توجه به بودجه ،به کاربر واگذار کرد و اینکه ازهم بپذیریم هم شرکت اینتل و هم شرکت AMD نقاط ضعف و قوتی دارند و نیاز کاربر نهایی هستش که به بر ضعف های یک پردازنده (چه از لحاظ قدرت یا قیمت) پوشش میزاره و بر نقاط قوتش جامه عمل میپوشونه و برعکس.
با این قضیه منم موافقم خب منم سمت AMD رو پوشش میدم و در زمان اومدن این پردازنده ها سعی میکنم نمونه ای بگیرم و تست کنم
این بحث خوبیه
منم قبول دارم که این 2 شرکت مزایا و معایب خاص خودشون رو دارند
در کل هدف ما کاربر معمولی هست و اینو باید در نظر گرفت کاربر خاص مسلما جور دیگه ای به موضوع نگاه میکنه

™Ali
19-03-11, 00:11
یادم هست اون موقع که درباره معماری Nehalem بحث می کردیم، اصلا شرکت AMD به گوشه ای خزیده بود ...

ولی به نظرم واسه یه کاربر ساده، اگر بخوایم یه سیستم خوب ببندیم AMD Base باشه به نفعشه ! [هزینه کم تر + میشه تا مدت ها آپگریدش کرد]

اما واسه یه کاربر حرفه ای که بخواد اورکلاک سنگین هم داشته باشه و به دنبال قدرت بیش تر باشه، مشخصه که ...

به هر حال بحث سوکت عوض کردن اینتل به یه کاربر (مصرف کننده) مربوط نمیشه، ناسلامتی اینتل واسه خودش صدها مهندس داره که با هزینه های هنگفتی دارن روی پروژه های مختلف کار میکنن و این طور نیست که یه شبـه بیان و سوکت عوض کنن. مطمئنا نیاز هر پلتفرم ایجاب می کنه که سوکت عوض بشه یا نه ! پس خواهشا بیخودی بحث سوکت رو نیارین وسط ! اگر AMD هم این جسارت و علم رو داشت الان بیش تر از اینتل سوکت عوض کرده بود.

بحتون رو هم تا جایی خوندم ولی به دلیل تکراری شدن، ادامه ندادم.

پ.ن : من که به دلیل مشکلات زیاد یه سالی هست اخبار سخت افزار رو دنبال نکردم ولی چند سالیه یه پردازنده Intel Core2Duo E7200 گرفتم که اورش کردم و روی فرکانس 3.6GHZ به صورت Stable کار میکنه !

shahab_blaster
19-03-11, 08:03
یادم هست اون موقع که درباره معماری Nehalem بحث می کردیم، اصلا شرکت AMD به گوشه ای خزیده بود ...

ولی به نظرم واسه یه کاربر ساده، اگر بخوایم یه سیستم خوب ببندیم AMD Base باشه به نفعشه ! [هزینه کم تر + میشه تا مدت ها آپگریدش کرد]

اما واسه یه کاربر حرفه ای که بخواد اورکلاک سنگین هم داشته باشه و به دنبال قدرت بیش تر باشه، مشخصه که ...

به هر حال بحث سوکت عوض کردن اینتل به یه کاربر (مصرف کننده) مربوط نمیشه، ناسلامتی اینتل واسه خودش صدها مهندس داره که با هزینه های هنگفتی دارن روی پروژه های مختلف کار میکنن و این طور نیست که یه شبـه بیان و سوکت عوض کنن. مطمئنا نیاز هر پلتفرم ایجاب می کنه که سوکت عوض بشه یا نه ! پس خواهشا بیخودی بحث سوکت رو نیارین وسط ! اگر AMD هم این جسارت و علم رو داشت الان بیش تر از اینتل سوکت عوض کرده بود.

بحتون رو هم تا جایی خوندم ولی به دلیل تکراری شدن، ادامه ندادم.

پ.ن : من که به دلیل مشکلات زیاد یه سالی هست اخبار سخت افزار رو دنبال نکردم ولی چند سالیه یه پردازنده Intel Core2Duo E7200 گرفتم که اورش کردم و روی فرکانس 3.6GHZ به صورت Stable کار میکنه !

دوست من ما تو این بحث می خوایم به یه جای منطقی برسیم و با دوستان به توافق رسیدیم حالا شما اومدی رو حرف های قبلی داری مانور میدی
درثانی عوض کردن سوکت بحث جسارت و علم نیست خودتون میگی پلتفرم باعثش میشه اینکار انجام بشه اما این حرف یه خورده منطقی نیست حالا در ادامه بحث ما راجب این مسایل بیشتر صحبت می کنیم و تحلیل های خاص خودش انجام میشه رو این مسایل
الانم جو آروم شده بی خودی دوستان نیان و جو رو بهم نریزن پیشاپیش ممنونم از همه دوستان

™Ali
19-03-11, 12:16
دوست من ما تو این بحث می خوایم به یه جای منطقی برسیم و با دوستان به توافق رسیدیم حالا شما اومدی رو حرف های قبلی داری مانور میدی
درثانی عوض کردن سوکت بحث جسارت و علم نیست خودتون میگی پلتفرم باعثش میشه اینکار انجام بشه اما این حرف یه خورده منطقی نیست حالا در ادامه بحث ما راجب این مسایل بیشتر صحبت می کنیم و تحلیل های خاص خودش انجام میشه رو این مسایل
الانم جو آروم شده بی خودی دوستان نیان و جو رو بهم نریزن پیشاپیش ممنونم از همه دوستان

اولا نظرات من شخصی بودند و مربوط به بحث شما با بقیه کاربرا نمیشه که پست من رو Reply کردید.

ثانیا در مورد عوض کردن سوکت نه شما، نه من و نه هرکس دیگه هم کاره ای نیست که بخواد بحث کنه.

MR TASH
19-03-11, 14:20
دوستان به نظر من اگر بحث خیلی پیشرفته بشه و تخصصی بشه حتی دانشمنداشم نیاز به تحقیق گسترده در این موارد دارند. به نظر من وقتی یک برنامه و یا سخت افزار کاربر پسنده است که دارای دگرگونی و گستردگی بیش از حد نباشه، پس هرچه این موارد کمتر باشند کاربران به سوی ان جلب می شوند و اگر دگرگونی زیاد باشه و تکنولوژی تا خرخره پر باشه بازهم کسی به دنبال ان با قیمت بالا نخواهد رفت چرا چون کاربران به دنبال راحتی و تعادل هستند و ادمهای که خیلی سطح معلومات بالای هم دارند به دنبال این راحتی ها می گردند. پس تا اینجا به نظر منه کاربر ساده. اینتل خیلی دگرگونی داره و از تکنولوژی های استفاه کرده که تا سالها کاربرانش بر روی کار نیامده اند و اگر هم به روی کار ایند و بخواهند از ان استفاده کامل را ببرند سیستم قدیمی شده و هیچ ارزشی نداره چون یکسری تکنولوژی با خصوصیات برتر بر یک برد ضعیف سوار شده که تا چند سال از کار خارج میشه.

این همه اینتل برد ساخته سی پی یو داده بیرون با این همه خرج تلاش و سرمایه گذاری تازه بردهای 1155 و 1136 ان هستند که توان مقابله با بردهای جدید AMD دارا هستند و اکثر انها یا قدیمی شده اند با ان همه تکنولوژی یا کسی جرعت نگاه به ارتقا انها را با این کارهای دگرگونی و متفاوت اینتل نداره اما ای ام دی اومده گفته دوستان شما فعلا از تکنولوژی قدیمی استفاده کنید. اما خوب و کامل و با قیمتی مناسب از ان بهرمند شوید تا اینکه به وقتش ما تکنولوژی های برتر را وارد این بردها کنیم و از همه مهمتر قابلیت بروز رسانی هم برای ما فراهم کرده. خب در این صورت هم هزینه به نفع مشتری است و هم تکنولوژی بیش از حد جلو رفته و بی کاربرد نیست. که روی یک برد قدیمی سوار باشد و نتیجه ای در بر نداشته باشه و هم ما وقتی نیاز به یک تکنولوژی جدید پیدا میکنیم یک بردی را از ای ام دی با قیمت به صرفه تر تهیه میکنیم و بی خودی هزینه نمی دیم به اینتلی که دائما در حال تغییرات است و همش به دنبال شهرت است همیشه که نمیشه گفت اینتل یک روز هم روز AMD خواهد بود.

nima_hl
19-03-11, 15:37
سلام مجدد خدمت همه دوستان گرامی

عزیزان یک سری پردازنده قراره تا چند ماه دیگه به بازار بیان که اطلاعات بسیار اندکی از آنها در دسترس قرار دارد . شما چگونه میخواهید بر روی عملکرد این پردازنده ها بحث علمی ، منطقی و بدون تعصب انجام بدین ؟

پس طبیعیه که در تاپیکی که عنوانش نمایش جعبه های پردازنده ها باشه بحث کردن ، پایه درستی نخواهد داشت و در انتها به نتیجه گیری جالبی هم منتهی نشه

از دوستان و سروران گرامی خواهش میکنم یا در اینگونه بحثها وارد نشوند یا اگر وارد میشوند انتظار نداشته باشند بحثی که از اول خارج از موضوع ، بر روی یک سری فرضیات در حال جلو رفتنه به نتیجه گیری کلی و همه پسند منتهی بشه :give_rose:

shahab_blaster
19-03-11, 16:42
سلام مجدد خدمت همه دوستان گرامی

عزیزان یک سری پردازنده قراره تا چند ماه دیگه به بازار بیان که اطلاعات بسیار اندکی از آنها در دسترس قرار دارد . شما چگونه میخواهید بر روی عملکرد این پردازنده ها بحث علمی ، منطقی و بدون تعصب انجام بدین ؟

پس طبیعیه که در تاپیکی که عنوانش نمایش جعبه های پردازنده ها باشه بحث کردن ، پایه درستی نخواهد داشت و در انتها به نتیجه گیری جالبی هم منتهی نشه

از دوستان و سروران گرامی خواهش میکنم یا در اینگونه بحثها وارد نشوند یا اگر وارد میشوند انتظار نداشته باشند بحثی که از اول خارج از موضوع ، بر روی یک سری فرضیات در حال جلو رفتنه به نتیجه گیری کلی و همه پسند منتهی بشه :give_rose:
بله بله کسی منو صدا کرد
قرار هست ما وقت بزاریم و قدم به قدم پیش بریم در حال حاظر هم چند برد با این تکنولوژی و پردازنده های جدید AMD بیرون اومده البته در رده پایین و برای نت بوک ها و سیستم های اداری خب تست های اونها موجوده و میشه تو یه رده برتری رو حس کرد
مسلما این پردازنده ها هم به بازار میان و امکان تهیشون هست تا تست بشن و اطلاعات بیشتری بشه ازشون گذاشت
خب شما مدیرید ریش و قیچی دست شماست و شما قدرت دارید میتونید تاپیک رو ببندید یا طور دیگه ای هدایتش کنید

nima_hl
19-03-11, 21:06
بله بله کسی منو صدا کرد
قرار هست ما وقت بزاریم و قدم به قدم پیش بریم در حال حاظر هم چند برد با این تکنولوژی و پردازنده های جدید AMD بیرون اومده البته در رده پایین و برای نت بوک ها و سیستم های اداری خب تست های اونها موجوده و میشه تو یه رده برتری رو حس کرد
مسلما این پردازنده ها هم به بازار میان و امکان تهیشون هست تا تست بشن و اطلاعات بیشتری بشه ازشون گذاشت
خب شما مدیرید ریش و قیچی دست شماست و شما قدرت دارید میتونید تاپیک رو ببندید یا طور دیگه ای هدایتش کنید

ببینید گرامی شما یا دیگر دوستان اگر تمایل دارید این بحث را ادامه بدین پیشنهاد میکنم که یک تاپیک با عنوان مناسب باز کنید تا دیگران هم در جریان روند صحبت باشند و بدانند چهار چوب مطالب در چه راستائیه

بنده یکی از معدود افرادی هستم که با این پلتفرم جدید که اشاره فرمودید کار کردم .

پلتفرم بسیار جالب ، جمع و جور و دوست داشتنیه :love:

ولی این پردازنده ها (E-350) به دلیل نداشتن کش L3 و همینطور کلاک بسیار پائین (1.6GHz) برای مقابله با پردازنده های دسکتاپ SB طراحی نشده اند و نمیتونند قدرت نمائی در خور توجهی داشته باشند

برای مقایسه پردازنده ها با هیولاهای SB قطعا باید منتظر سری fx بود

بنده به عنوان مدیر سخت افزار این فروم تنها دانش آموزی هستم در حضور اساتید بزرگوار و دوستانی مانند شما

قرار نیست بنده تاپیکی را بیجهت ببندم یا به مسیری که میخوام هدایت کنم

قرار این است که در کنار شما بزرگواران و در چهار چوب قوانین هر روز به سواد جمعی بیافزائیم و یک گام به جلو برداریم :give_rose:

shahab_blaster
20-03-11, 08:31
ممنونم از شما من هم گفتم که تو رده سیستم های اداری و نت بوک ها این پردازنده برای رقابت با اتم اومد و تا الان تونسته خیلی برتری خودشو نشون بده
خب من هم موافقم باید بقیه دوستان هم بیان تا بشه یه تاپیک جدید ایجاد کرد با یه نام که مشخص کننده راه و موضوع دقیقش باشه

mehrdad_ab
05-04-11, 17:44
چیپست 770 روی مادربردهای گیگابایت قادر به پشتیبانی از AM3+ هستند