PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل کارت گرافیک- ATI HD 4850 کارکرد بی دلیل تا اخرین حد!!!

Amin Boy 20
04-03-11, 12:01
سلام به دوستان عزیز
مشکل کارت گراقیکم اینه که بعد از نوسانات برق محافظ برق خاموش شد و وقتی دوباره کامپوترو روشن کردم کارت گرافیک تا اخرین حدش و صدای بالای فن شروع میکنه به کار کردن.و یه مدت که میگذره فن از کار میوفته و 10-20 ثانیه بعدباز شروع میکنه با کار کردن.
نمی دونم مشکل کجاس .عزیزان راهنماییم کنه ممنون میشم:give_rose:
این دوتا عکس با GPUZ از وقتی که تا اخرین حدش کار میکنه

Amin Boy 20
05-03-11, 21:42
با سلام
کسی مشکل این کارت گرافیک رو نمیدونه؟:1. (27):اعصابمو ریخته بهم:1. (12)::1. (12)::1. (12):

PUMAOC
05-03-11, 23:29
مشکل عجیبیست جدا :دی

بایوس رو از سایت سازنده بگیر بریز رو کارت شاید درست شه.

Labyrinth
06-03-11, 06:57
چند نکته :

عزیز جان توی عکس دومی که گذاشتی نوشته GPU Load = 0
گرافیک 4850 اگر رفرنس باشه توی 45 درصد لود با روز 7000 دماش در هیچ شرایطی پایینتر از 60 نمیاد
زیاد به اون قسمت قرمز نگاه نکن بعلاوه اینکه نسخه GPUz شما خیلی قدیمی هست

آخرین نسخه رو میتونید از ایـــــــــنجا (Only the registered members can see the link) تهیه کنید

در کل بیشتر شبیه مشکل مانیتورنگ هست تا ....

Amin Boy 20
06-03-11, 10:04
با تشکر:give_rose:
درسته اما آخه چرا اینقد دور فن زیاده؟؟:1. (27): مثه وقتیه که یه بازی با گرافیک بالا بازی کنم اون موقعم اینقد فن صدا نمیداد
سرعت دور فن گاهی به 8600 هم میرسه.اما وقتی ساکت میشه بین 1400-2000 میرسه

Labyrinth
06-03-11, 11:03
برای کم کردن دور فن میتونید از خود کاتلیست استفاده کنید و دور فن رو بصورت دستی تنظیم کنید

یک مورد رو هم فقط میگم که گفته باشم ، توی اون تاپیک آخرین نسخه 0.50 بود و شما 0.45 رو دانلود کردید ولی خوب زیاد فرقی برای گرافیک شما نمیکنه

در هر حال موفق باشی

Amin Boy 20
06-03-11, 12:03
مرسی به شما:give_rose:
اما من تجربه ای ندارم خود کاتالیست کجاست؟؟:whistle: و رو چه دوری تنظیم کنم بهتره؟

Labyrinth
06-03-11, 13:53
اگر درایور گرافیک رو کامل نصب کرده باشید وقتی روی Desktop راست کلیک کنید توی منو هستش و اگر نبود توی قسمت ادونس در تب ی که رزولوشن رو تنظیم میکنید میتونید دنبالش بگردید

در مورد دور هم من خودم بشخصه اگر بخوام دستی تنظیم کنم روی 3500 تا 4500 تنظیم میکنم که در اصل میشه همون 35% تا 45%

Amin Boy 20
07-03-11, 19:48
مرس از زحماتتون اما همین کارو که شما گفتید رو انجام دادم رو 20 درصد هم گذاشتم اما هیچ تغییری نکرد,اصلا انگار دور همه ی فن ها زیاد شده حتی فن های کیس
این احتمال هست از لحاظ سخت افزاری مادربورد یا کارت کرافیکم مشکل پیدا کرده یاشه؟؟
مدل مادربورد : Iintel DX48BT2

Labyrinth
07-03-11, 20:50
احتمالش هست عزیز

شما این نرم افزار (Only the registered members can see the link) رو دانلود کن و بعد برو به تب فن کنترل و روی Hardware تنظیم کن و نمودار رو خودت دستی درست کن بعد در آخر Apply رو بزن

انشالله که درست میشه

amin200900
07-03-11, 21:32
dooste aziz karte graphice shoma chipe aslish nimsooz shode
va ehtemalan chanidn ghate digaresh ham nimsooz shode bayad check beshe
mishe goft taghriban karaiish be kamtar az nesf reside
hamchenin momkene chiphaie main shoma ham nimsooz shode bashe ke ehtemalesh ghavist
az nazare man
zemnan power shoma cheghadre?
mikeshe ghodratesh ya na

Amin Boy 20
07-03-11, 21:33
انجام دادم رو کمترین گذاشتم درو فن شد 7800 و رو بیشترین میشه 8600 !
در واقع بازم هیچ تغییر نکرد فقط میشه زیادترش کرد

Amin Boy 20
07-03-11, 22:24
dooste aziz karte graphice shoma chipe aslish nimsooz shode
va ehtemalan chanidn ghate digaresh ham nimsooz shode bayad check beshe
mishe goft taghriban karaiish be kamtar az nesf reside
hamchenin momkene chiphaie main shoma ham nimsooz shode bashe ke ehtemalesh ghavist
az nazare man
zemnan power shoma cheghadre?
mikeshe ghodratesh ya na

چطور باید تستشون کنم ببینم سالم هستن یا نه؟ الان امتیازی که سون به گرافیک و گیمینک گرافیک داده 6 هستش.
و اینم بگم از اون موقع به بعد سرعت سیستمم پایینتر امده و کمی هنگ میکنه درحالی که میزان استفاده رم و سی پی یو مثه وقتیه که سیستمم سالم بود

pc_hex
08-03-11, 10:27
دوست عزیز شما با یک کارت دیگر تست کنید شاید مشکل از کارت گرافیک نباشه!!!
بعداز اطمینان از سلامت مادربورد و پاور ، به تست کارت گرافیک بپردازید.

radeon_phenomii
08-03-11, 11:23
احتمالش هست عزیز

شما این نرم افزار (Only the registered members can see the link) رو دانلود کن و بعد برو به تب فن کنترل و روی Hardware تنظیم کن و نمودار رو خودت دستی درست کن بعد در آخر Apply رو بزن

انشالله که درست میشه

با سلام دوست عزیز با پاک کردن صورت مساله که مساله حل نمیشه . از کجا مطمئن هستید که دستی تنظیم کردن سرعت آسیبی به کارت گرافیک نمیرساند شاید افزایش سرعت فن به دلیل وجود مشکل در رگولاتور ولتاژ کارت گرافیک هست که باعث داغ کردن gpu میشود من حرف شما را رد نمیکنم
و 90٪ هم احتمال میدهم ایراد از بایوس گرافیک باشد ولی باز هم نباید مشکل را اینگونه حل کرد به نظر من پروگرم کردن بایوس بهترین و مطمئن ترین راه باشد در این صورت اگر دوباره همین مشکل تکرار شد چون طرف از بایوسش مطمئنه میره سراغ رگولاتور ولتاژ gpu و ترانزیستور تغذیه کننده فن

به نظر من شما ابتدا هیت سینک و فن را جدا کنید و خمیر سیلیکون را پاک کنید و در نهایت با تینر 10000 (تبنر فوری) و پنبه روی gpu را کاملا تمیز کنید مواظب باشید خمیر سیلیکون و تینر روی نقاط دیگر نریزد و فقط قسمت بالایی gpu که هیت سینک روی آن مینشیند را پاک کنید پس از خشک شدن تینر خمیر سیلیکون مرغوب تهیه کنید و روی gpu بزنید هیت سینک و فن را نصب کنید چنانچه مشکل شما حل نشود که به احتمال 80٪ حل نمیشود اگر از تعمیرات سخت افزار و تست قطعات الکترونیکی اطلاعات دارید بایوس کارت گرافیک را آپدیت کنید

توجه: آپدیت بایوس کارت گرافیک ریسک بسیار بالایی دارد چنانچه پروگرمر ندارید به هیچ عنوان این کار را نکنید

احتمال زیاد مورد شما از بایوس است ولی چنانچه که در بالا اشاره کردم میتواند از نقاط دیگر هم باشد

موفق باشید !

Amin Boy 20
08-03-11, 11:34
کارت گرافیکم رو یه سیستم دیگه نصب میکنم ببینم چی میشه فک کنم اینطوری بهتر باشه
ایطور خیلی سریع مطمئن میشم اصلا اشکال از کارت گرافیک هست یا نه..؟
مرسی از شما:give_rose:
جدا از این کلا سرعت سیستم خیلی امده پایین.قبلا همه برنامه خیلی سریع باز میشد الان یه مدتی طول میکشه.گیج شدم سردر نمیارم؟؟

مدل مادر بورد: IntelDX48BT2
مدل پاور : Green 530 wat
مدل cpu: intel E8500

amin200900
08-03-11, 15:21
چطور باید تستشون کنم ببینم سالم هستن یا نه؟ الان امتیازی که سون به گرافیک و گیمینک گرافیک داده 6 هستش.
و اینم بگم از اون موقع به بعد سرعت سیستمم پایینتر امده و کمی هنگ میکنه درحالی که میزان استفاده رم و سی پی یو مثه وقتیه که سیستمم سالم بود
bebin gofty systemet iek meghdar nesbate be ghabl hang mikone
soratesh pain umade
man alan kamelan motmaen hastam ke
chand ghate rooie main shoma nimsooz shodand
az jomle chipe shomali va jonoobi
tedadi az ic haie digar va ic pwm
be tore ghatii mitunam behet begam maine shoma nimsooz shode
va az in bebad ba 60 darsade karaiie khodesh barat kar mikone
ba toole omre kheili kamtar hala inke be karte graphice shoma asib zade ya na
az gharare malum in asib ro resunde be graphicetoon
va az nazare man graphic ham nimsooz shode
amma baraye etminane bishtar az salamate graphic
rooie iek maine digar testshavad

Labyrinth
08-03-11, 15:44
با سلام دوست عزیز با پاک کردن صورت مساله که مساله حل نمیشه . از کجا مطمئن هستید که دستی تنظیم کردن سرعت آسیبی به کارت گرافیک نمیرساند شاید افزایش سرعت فن به دلیل وجود مشکل در رگولاتور ولتاژ کارت گرافیک هست که باعث داغ کردن gpu میشود من حرف شما را رد نمیکنم
و 90٪ هم احتمال میدهم ایراد از بایوس گرافیک باشد ولی باز هم نباید مشکل را اینگونه حل کرد به نظر من پروگرم کردن بایوس بهترین و مطمئن ترین راه باشد در این صورت اگر دوباره همین مشکل تکرار شد چون طرف از بایوسش مطمئنه میره سراغ رگولاتور ولتاژ gpu و ترانزیستور تغذیه کننده فن

به نظر من شما ابتدا هیت سینک و فن را جدا کنید و خمیر سیلیکون را پاک کنید و در نهایت با تینر 10000 (تبنر فوری) و پنبه روی gpu را کاملا تمیز کنید مواظب باشید خمیر سیلیکون و تینر روی نقاط دیگر نریزد و فقط قسمت بالایی gpu که هیت سینک روی آن مینشیند را پاک کنید پس از خشک شدن تینر خمیر سیلیکون مرغوب تهیه کنید و روی gpu بزنید هیت سینک و فن را نصب کنید چنانچه مشکل شما حل نشود که به احتمال 80٪ حل نمیشود اگر از تعمیرات سخت افزار و تست قطعات الکترونیکی اطلاعات دارید بایوس کارت گرافیک را آپدیت کنید

توجه: آپدیت بایوس کارت گرافیک ریسک بسیار بالایی دارد چنانچه پروگرمر ندارید به هیچ عنوان این کار را نکنید

احتمال زیاد مورد شما از بایوس است ولی چنانچه که در بالا اشاره کردم میتواند از نقاط دیگر هم باشد

موفق باشید !

ببینید دوست عزیز ، شما بهتر بود از ابتدای تاپیک کل نوشته ها رو میخوندید ، ایشون در ابتدا مسله لود رو مطرح کردن که منتفی شد ، اگر دقت کنید دمای گرافیک در حالتی که ایشون شات گذاشتن 45 درجه هست و گرافیک در حالت لود هم نیست پس بصورت کلی حرف شما رد میشه چون گرافیک 4850 رفرنس در درجه حرارت 5 درجه هم هیچ وقت دماش کمتر از 42 نمیشه با دور فن 100% پس دما کاملا عادی هست

در مورد آپدیت کردن بایوس هم ذکر کنم در صورت کوچیکترین اشتباه گرافیکتون ... میشه بعلاوه گرافیک های رفرنس تنها بایوس نسخه اصلی رو قبول میکنند و اگر بایوس عوض بشه امکان داره موقع بالا اومدن ویندوز صفحه ابی بده و درد سر بشه یا کلا بالا نیاد دیگه ! در مورد رگولاتور و ... هم این گرافیک رفرنس تنها بصورت پل های سخت افزاری قابلیت بالا رفتن ولتاژ رو داره ولی بازم اگر به ولتاژ ها شک دارید و اهم متر هم دارید بگید تا بهتون بگم چطوری ولتاژ ها رو اندازه بگیرید

یکی از دوستان هم بالا دیگه همه چیز رو نیم سوز کردن رفت ، ایشون هم کلا حرفشون رد میشه !

اما از دید من مشکل مربوط میشه به چیپ کنترل سرعت فن که زیر اون قرار داره که در اصل مسلول کنترل سرعت هست ، این چیپ یا اتصالی کرده یا ... به نظر بهترین راه اینه خود فن رو با اسپری خشک پاک کنید و سپس بهش روغن بزنید قیمت پشت سوکت فن رو هم یک نگاهی بندازید شاید مسله ای براش پیش اومده باشه در کل شما گرافیک رو روی یک سیستم دیگه تست کنید ، فن و ... رو هم بررسی کنید اگر نیازی هم به عکس گرافیک داشتید بگید تا براتون بزارم

موفق باشید

amin200900
08-03-11, 15:53
bebinid doostan
in moshkel hich ertebaty be baios nadarad
va tanzime dore fan be shekle dasty ke kheili khandedare
asasan in moshkel az chiphaie main va graphic hast
ke be ellate navasane bargh ijad shode baese khamoosh shodane main shode
hamcheninhaang kardane main ke jadidan ijad shode barashoon dalile mohkami bar nimsooz shodan tedadi ghate az maineshun hast
ba tashakor

amin200900
08-03-11, 15:59

موفق باشید !
jenabe phenome
shoma man be shoma arz konam khamire silicon va tiner 10000 lol moshkel ro age ghara bood hal kone alan tinere 1000000 ham umade!!
tavajoh nadashtin ke bar asare navasane bargh in etefagh oftade? na bar asare khak gereftegi!!
zemnan ghataate ishoon jadid hastan va nemitoone inghadr khak!! nesheste bashe ke niaz be tinere 10000 bashe! man tajvize ajibe shoma ro khundam yade shoghle sharife bannaii oftadam

Amin Boy 20
08-03-11, 18:28
مرسی به همه ی دوستان و سپاس به خاطر توجه و وقتی که گذاشتید:give_rose:
کارت گرافیک رو رویه سیستم دیگه نصب کردم بازم همین مشکلو داشت از وقتی دکمه ی پاور رو زدم دقیقا مثه سیستم خودم با سرعت بالای دور فن شروع به کار کرد...
و اینکه راهی هست بتونم مادر یورد رو تست کنم؟تا علت هنگ سیتسم مربوط به مادربورد میشه یا نه؟

amin200900
08-03-11, 18:29
سلام به دوستان عزیز
مشکل کارت گراقیکم اینه که بعد از نوسانات برق محافظ برق خاموش شد و وقتی دوباره کامپوترو روشن کردم کارت گرافیک تا اخرین حدش و صدای بالای فن شروع میکنه به کار کردن.و یه مدت که میگذره فن از کار میوفته و 10-20 ثانیه بعدباز شروع میکنه با کار کردن.
نمی دونم مشکل کجاس .عزیزان راهنماییم کنه ممنون میشم:give_rose:
این دوتا عکس با GPUZ از وقتی که تا اخرین حدش کار میکنه

dooste aziz 1 bar bedoone mohafeze bargh computereto be bargh mostaghim vasl kon
.

Amin Boy 20
08-03-11, 18:48
مشکل از برق نسیت!

amin200900
08-03-11, 19:34
مشکل از برق نسیت!
na aziz momkene moshkel az mohafeze barghet bashe
be nazaram chipha va ic haie mainet nimsooz shode

Amin Boy 20
08-03-11, 19:51
عزیز امتحان کردم اشکال از برق نیس تازه رو یه سیستم دیگه هم تست کردم اونم همینطور شد

amin200900
08-03-11, 19:56
عزیز امتحان کردم اشکال از برق نیس تازه رو یه سیستم دیگه هم تست کردم اونم همینطور شد
baz ham migam ke kolle mainet nimsooz shode
va karaish be 70 darsad reside
in mainet ro be nazaram har 2 chipesh ro avaz kon

Amin Boy 20
08-03-11, 21:12
این تستی هست که با pc wizard از سیستم و گرافیک گرفتم.میشه از روش فهمید که مادبرد یا کارت گرافیک نیم سوز شده باشن؟
Only the registered members can see the link

و اینم امتیازی که ویندوز داده:!!!

amin200900
09-03-11, 01:07
na
chon chiphash ke inja malum nist
be nazaram agar mainet kami hang mikone
va windows avaz kardi baios update kardi dorost nashode bashe chpash nimsooze
bayad deghat koni dige
bebini aya vaghean hang mikone
amma agar dorost kar kone moredi nadare

Labyrinth
09-03-11, 07:29
دوست عزیز amin200900 (Only the registered members can see the link) لطفا فارسی تایپ کنید ، قوانین رو هم مطالعه کنید

Amin Boy 20
09-03-11, 13:37
na
chon chiphash ke inja malum nist
be nazaram agar mainet kami hang mikone
va windows avaz kardi baios update kardi dorost nashode bashe chpash nimsooze
bayad deghat koni dige
bebini aya vaghean hang mikone
amma agar dorost kar kone moredi nadare

سرعت سیستم نسب به قبل پایینتر امده و بیشتر هنگ میکنه.اما کم اتفاق میوفته.اینکه ایراد از مادربورد باشه یا نه نمیدونم...:1. (27):
این دوتا عکس از مادربورد و چیپ ها.و اخری هم کارت گرافیک که فک کنم اطلاعات خوبی واسه راهنمایی داشته باشه:whistle:

Security
03-04-11, 21:09
سلام خدمت دوستان و اساتید محترم .

خدمت دوستان عزیز عرض کنم که بنده هم کارت گرافیک ATI HD 4850 DDR3 - Club3D رو دارم

و مشکلی شبیه به دوستمون Amin برام پیش اومده .

سیستم من از لحاظ برقی مشکل ندارد . هنگ هم نمیکند . فقط صدا فن گرافیک خیلی زیاد هست که واقعا اذیت کننده شده .

البته به صورت دستی دور فن را در کاتالیست پایین آوردم .( %32 ) - که تاثیر چندانی نداشت .

( البته زمانی که کامپیوتر روشن می شود صدا فن یه مقدار کمتر هست ولی با افزایش کار با کامپیوتر صدا بیشتر می شود.)

دوستان محترم اگر اطلاعاتی از کارت گرافیکم برای راهنمایی بهتر لازم هست بفرمایید تا در پست بعدی ارسال کنم .

صدا بلند فن کارت گرافیک حاکی از بد کارکردن یا مستحلک شدن کارت گرافیک است ؟ یا خیر ؟ محبت کنید توضیح کامل بدهید .

با تشکر SECURITY

Labyrinth
04-04-11, 00:26
برادر سعید ، شما باید به فن گرافیک یکم روغن بزنی و از طرفی این گرافیک کلا صداش برای دور بالای 28 یکم زیاده که وقتی روغن بزنی بهتر میشه

بیشتر پیشنهاد میکنم وازلین رو گرم کنید و از اون استفاده کنید ، جواب بهتری میگیری

موفق باشید

Security
04-04-11, 07:30
لابیرنت عزیز ممنون از راهنماییت . فقط ممنون میشم محل دقیق زدن روغن به فن کارت گرافیک رو بگی و اینکه به چه میزان .

آیا باید فن رو باز کنم و زیر فن روغن بزنم . یا زیر همان محلی که لیبل داره ؟

یکی از دوستان یه اسپری داره روش نوشته WD-40 silicone free آیا این اسپری مناسب هست یا نه ؟

البته یکی دیگه از دوستان هم پیشنهاد استفاده از روغنی که به ماشین MOSER میزنیم داد.

آیا مطالب گفته شده مورد تایید دوستان هست ؟ یا خیر ؟

با تشکر SECURITY

Labyrinth
04-04-11, 10:15
نیاز نیست لابیرنت صدام کنی من امیر هستم ( Micron , Destiny و ... ) و مثلا زمانی با هم دوست بودیم : دی

والا روغن رو باید زیر فن بزنی ، در مورد اسپری اطلاعی ندارم ولی اون روغن اوایل درست کار میکنه بعد دوباره همون آش و همون کاسه است

بیشتر دنبال روغنی بگرد که موندگار باشه گمونم روغن چرخ خیاطی هم جواب بده البته نمیتونی 100 درصد تضمین بدم

موفق باشی

Amir.l
04-04-11, 10:53
در تایید حرف دوستمون
اگه روغن زدی درست شد که هیچی
اگه درست نشد خمیر سیلیکون شما خشک شده و باید عوض بشه شما خمیر سیلکون رو عوض کنن ببین چقدر تاثیر داره
چون دمای هسته گرافیک بالا میره داخل بایوس تعریف شده که با ازای دمای مثلا 50 درجه دور فن باشه 60%
همین طور 60 درجه 70%
70درجه 80%
80 درجه 90%
90 درجه 100%
یا یچیزی مثل این!
حالا فرض کن که حرارت هسته به سختی به سینک میرسه پس یعنی چی؟
یعنی هسته داره داغ میشه و دور فن داره بالا میره تا خنکش کنه

mehrdad_ab
04-04-11, 11:28
لابیرنت عزیز ممنون از راهنماییت . فقط ممنون میشم محل دقیق زدن روغن به فن کارت گرافیک رو بگی و اینکه به چه میزان .

آیا باید فن رو باز کنم و زیر فن روغن بزنم . یا زیر همان محلی که لیبل داره ؟

یکی از دوستان یه اسپری داره روش نوشته WD-40 silicone free آیا این اسپری مناسب هست یا نه ؟

البته یکی دیگه از دوستان هم پیشنهاد استفاده از روغنی که به ماشین MOSER میزنیم داد.

آیا مطالب گفته شده مورد تایید دوستان هست ؟ یا خیر ؟

با تشکر SECURITY

سلام دوست عزیز
روغن کاری جوابگو هست ، ولی فقط یه مدت ، همونطو که سید امیر جان گفتن
شما ببین اگه بتونی یه فن مشابه گیر بیاری ، با فن فعلیت تعویض کن و اگه تونستی سینک رو جدا کن ، خمیر های خشک شده رو تمیز کن و سیلیکون مرغوب روی چیپ بمال

Amir.l
04-04-11, 11:31
کارت شما اینه؟
یا مدل رفرنسشه؟

Security
04-04-11, 11:48
نیاز نیست لابیرنت صدام کنی من امیر هستم ( Micron , Destiny و ... ) و مثلا زمانی با هم دوست بودیم : دی

والا روغن رو باید زیر فن بزنی ، در مورد اسپری اطلاعی ندارم ولی اون روغن اوایل درست کار میکنه بعد دوباره همون آش و همون کاسه است

بیشتر دنبال روغنی بگرد که موندگار باشه گمونم روغن چرخ خیاطی هم جواب بده البته نمیتونی 100 درصد تضمین بدم

موفق باشی

امیر جان شرمنده .:wink: یه مدت بود فعالیت نداشتم . فراموش کرده بودم اسم کاربری جدیدت رو .
شما هنوز هم رفیق گل ما هستی . ما به شما ارادت داریم امیرخان. :love:
ممنون از راهنماییت.:give_rose:

Security
04-04-11, 11:51
کارت شما اینه؟
یا مدل رفرنسشه؟

دقیقا همین مدل هست . کارت خوبی هست ؟ دوستان محبت کنند در مورد این کارت یه مقدار توضیح بدید.

Amir.l
04-04-11, 12:51
این کارت کولر خبی داره نه عالی ولی خوبه
برای این کارت 2 تا ماسفت گزاشتن که اصلا خوب نیست
دمای کارت رو بالا میبره به دلیل ریپل بالا که داره تمام مدل های دیگه 3 تا ماسفت دارن که باعث میشه دمای کارت 10-80 درجه کمتر بشه
فقط یک مدل من دیدم که 4 تا ماسفت داشت و با ایرکولینگ کور 910 میزد مدل گیگا بایتش بود!
شما هر کاری کنی کارتت داغ هست کاریش هم نمیشه کرد مگر اینکه فن رو عوض کنی یا فرکانس هسته رو پایین بیاری

Amir.l
04-04-11, 12:54
این مدلی هست که اقعا شاهکاره

Security
04-04-11, 13:06
امیر جان اگر بخواهم فن رو عوض کنم چه قدر هزینه داره ؟ و چه فنی این مشکل رو حل می کنه ؟

آیا اگر با همین روال با این کارت کار کنم احتمال سوختن کارت پیش میاد یا فقط تولید صدا میکنه ؟

Amir.l
04-04-11, 13:40
هر فنی میتونی بندازی
فن که زیاده
اینکارتا خیلی زود چیپشون کرش میشن که در اون صورت میسوزه و دیگه به درد نمیخوره
شما دمای دقیق کارتتون رو تو حالتی که 100% لود داره بعد از 10دقیقه نشون بده من بگم چه کنی!
البته با اجازه استاید