PDA

مشاهده نسخه کامل : درخواست راهنمایی در اورکلاک سیستم

bynam
03-03-11, 02:26
اقا نیما کمک:give_rose:
از سایر دوستان عذرهم میخوام و از راهنماییشون کمال استقبال رو میکنم اما خداوکیلی این اقا نیما تا به حال خیلی کمکم کرده

من سیستمم در حال حاظر دارای این قطعات است
سی پی یو c3 amd 945 از مدل 95 وات
2 تا رم XMS3 1600 PC3-12800 9-9-9-24 crosair
گرافیک evga 460 1 gig
هارد 500 سامسونگ اف 3
مادربرد ازراک 770de3l
پاور 700 real
فن سی پی یو گرین بوفالو

مورد اول اینکه گاهی از اوقات حتی بدون اور کلاک و در حالت دیفالت سیستم را که روشن میکنم بعد از بوت و لحظه ای که میخواد وارد محیط ویندوز بشود صفحه ابی میاد و ریست میشه و این وضعیت و ریست شدن ادامه دارد تا رمها رو در بیارم و جابجا کنم که بلافاصله مشکل حل میشود تا چند وقت بعد که دوباره تکرار شود و البته این مورد بسیار کم و شاید هفته ای یک باراتفاق میفتد اما تا این کار را نکنم ادامه دارد

مورد دوم اینکه با اور گرافیک اصلا مشکلی نیست و روی 850 و 4000 براحتی کار میکند
رم هم روی تایمینگ 8 8 8 24 با فرکانس 1600 بدون مشکل است
اما سی پی یو حتی روی اور در فرکانس 3400 هم مشکل دارد و سیستم ناپایدار میشود زیر تست پرایم ریست میشود

ایا مادربرد من توان اورکلاک ندارد و یا من در بایوس گزینه های درست را انتخاب نمیکنم

ایکاش میشد از محیط یک بایوس اور شده مین ازراک یک عکس میگذاشتید تا همه گزینه ها را مقایسه کنم و یا جور دیگری حالیم میکردید که تمام گزینه هایی که در مادر برد ازراک در اور کلاک باید تغییر کند چیست

شرمنده از اینکه وقتتون رو میگیرم
منتظر راهنماییهای سودمندتون هستم

Moein
03-03-11, 02:38
با سلام

به این می گن پاسخ گویی 24 ساعته PCN :دی

دوست عزیز با دوربین مبایلی یا عکاسی عکس بگیرید و اپلود کنید هم از بایوس هم از اون صفحه ابی که در موردش صحبت می کنید

یک عکس هم تحت شرایطی که دارید تست پرایم رو می گیرید و نرم افزاری که دمای سی پی یو شما رو نشون بده مثل Core temp و سی پی یو زی تمامی تب ها در صفحه موجود باشه قرار بدید تا بهتر بشه به شما راهنمایی کرد

منتظر عکس های شما هستیم

bynam
03-03-11, 14:23
با تشکر از توجه شما اول از همه صفحه ارور رم که فقط وقتی یه دست به رم بزنم و یا جابجا کنم درست میشه یعنی فقط تماس دست چاره سازه در غیر اینصورت دائما تو لحظه بالا اومدن ویندوز سیستم ریستارت میشه
Only the registered members can see the link

bynam
03-03-11, 14:33
اینم عکسهایی از بایوس سیستم در حالت معمولی
نمیدونم چرا نمیتونم تو همینجا عکس اپلود کنم

mehrdad_ab
03-03-11, 14:49
سلام
ولتاژ دیفالت رم هاتون همینه ؟ 1.65 ؟
ببینین با کمی تغییر فرقی می کنه یا نه

bynam
03-03-11, 15:13
سلام
ولتاژ دیفالت رم هاتون همینه ؟ 1.65 ؟
ببینین با کمی تغییر فرقی می کنه یا نه

بله دیفالت این رم باس 1600 با تایمینگ 9 9 9 24 و ولتاژ 1.65 است
یک باردر زمانی که سیستم هی ریستارت میشد یک بار ولتاژ را 1.6 و یک بار 1.7 هم کردم اما فرقی نکرد و همچنان ریستارت میشد
قبلا هم عرض کردم وقتی همچین حالتی پیدا کنه فقط با دست زدن به رمها و تکون دادن و یا جابجا کردنشون با هم حل میشه
اما این مورد خیلی کم چند روز یه بار پیش میاد

nima_hl
03-03-11, 16:53
اقا نیما کمک:give_rose:
از سایر دوستان عذرهم میخوام و از راهنماییشون کمال استقبال رو میکنم اما خداوکیلی این اقا نیما تا به حال خیلی کمکم کرده

من سیستمم در حال حاظر دارای این قطعات است
سی پی یو c3 amd 945 از مدل 95 وات
2 تا رم XMS3 1600 PC3-12800 9-9-9-24 crosair
گرافیک evga 460 1 gig
هارد 500 سامسونگ اف 3
مادربرد ازراک 770de3l
پاور 700 real
فن سی پی یو گرین بوفالو

مورد اول اینکه گاهی از اوقات حتی بدون اور کلاک و در حالت دیفالت سیستم را که روشن میکنم بعد از بوت و لحظه ای که میخواد وارد محیط ویندوز بشود صفحه ابی میاد و ریست میشه و این وضعیت و ریست شدن ادامه دارد تا رمها رو در بیارم و جابجا کنم که بلافاصله مشکل حل میشود تا چند وقت بعد که دوباره تکرار شود و البته این مورد بسیار کم و شاید هفته ای یک باراتفاق میفتد اما تا این کار را نکنم ادامه دارد

مورد دوم اینکه با اور گرافیک اصلا مشکلی نیست و روی 850 و 4000 براحتی کار میکند
رم هم روی تایمینگ 8 8 8 24 با فرکانس 1600 بدون مشکل است
اما سی پی یو حتی روی اور در فرکانس 3400 هم مشکل دارد و سیستم ناپایدار میشود زیر تست پرایم ریست میشود

ایا مادربرد من توان اورکلاک ندارد و یا من در بایوس گزینه های درست را انتخاب نمیکنم

ایکاش میشد از محیط یک بایوس اور شده مین ازراک یک عکس میگذاشتید تا همه گزینه ها را مقایسه کنم و یا جور دیگری حالیم میکردید که تمام گزینه هایی که در مادر برد ازراک در اور کلاک باید تغییر کند چیست

شرمنده از اینکه وقتتون رو میگیرم
منتظر راهنماییهای سودمندتون هستم

سلام

فن بوفالو فن قدرتمندی نیست و ماکزیمم از پس دمای پردازنده شما در حالت دیفالت بر میاد ، اگر میخواهید سیستمتون را آورکلاک کنید یا فن استوک را بر روی سیستم نصب کنید و یا فن بهتر تهیه کنید

اگر با آورکلاک رم مشکل دارید ولتاژ nb را بین 0.05 تا 0.1 ولت افزایش بدین سیستمتون روی 1600 استیبل میشه

bynam
03-03-11, 17:46
سلام

فن بوفالو فن قدرتمندی نیست و ماکزیمم از پس دمای پردازنده شما در حالت دیفالت بر میاد ، اگر میخواهید سیستمتون را آورکلاک کنید یا فن استوک را بر روی سیستم نصب کنید و یا فن بهتر تهیه کنید

اگر با آورکلاک رم مشکل دارید ولتاژ nb را بین 0.05 تا 0.1 ولت افزایش بدین سیستمتون روی 1600 استیبل میشه

سلام ممنون از توجه تون
ایا شما صفحه ابی که در حالت دیفالت گاهی دارم رو مربوط به این مورد ولتاژ nb میدونید اگر ممکنه به عکس ارور که گذاشتم توجه فرمایید
مورد دوم اینکه فن بوفالو از فن عادی که دیگه کمتر نیست من روی اور فرکانس 3400 هم مشکل دارم در حالی که دما زیر تست پرایم و فول لود به 60 هم هرگز نمیرسه فکر نمیکنید که در بایوس تنظیمات را درست اعمال نمیکنم

nima_hl
03-03-11, 18:42
سلام ممنون از توجه تون
ایا شما صفحه ابی که در حالت دیفالت گاهی دارم رو مربوط به این مورد ولتاژ nb میدونید اگر ممکنه به عکس ارور که گذاشتم توجه فرمایید
مورد دوم اینکه فن بوفالو از فن عادی که دیگه کمتر نیست من روی اور فرکانس 3400 هم مشکل دارم در حالی که دما زیر تست پرایم و فول لود به 60 هم هرگز نمیرسه فکر نمیکنید که در بایوس تنظیمات را درست اعمال نمیکنم

سرعت رم را روی 1333 تنظیم کنید اگر مشکلات بلو اسکرین حل شد احتمال قوی تنظیمات رم یا ولتاژ nb مشکل دارد که باز باید با تنظیمات مختلف تست کنید

فن بوفالو از فن استوک phenom ii x4 ضعیفتره دلیل اون هم به سرعت دوران فن بر میگرده که فن استوک میتونه تا حدود 3 برابر (6500rpm) فن بوفالو دوران داشته باشه

bynam
07-03-11, 01:15
با سلام مجدد خدمت دوستان با دادن ولتاژ به سی پی یو مشکل ریست ندارم و در فرکانس 3600 با ولتاژ1.4125 برای سی پی یو و 1.2375 برای nb در این حالت رمها در فرکانس 1600 کار میکند و تایمینگ رو هم کم کرده ام و روی 8 8 8 24 ست کرده ام در زیر تست پرایم بعد از یک ساعت هم دما از57 بیشتر نمیشود
لطفا با توجه به مدل سی پی یو و مادر برد من بفرمایید که ایا این ولتاژ ها برای استفاده دائمی مجاز است یا نه و کلا تا چه ولتاژی مجاز است استفاده دائمی کنم
لینک مادر برد
کد:
لینک سی پی یو
کد:
در ضمن چرا در نرم افزار cpuz ولتاژ بیشتر از چیزی که در بایوس ست کرده ام نشان داده میشه

کد:

mehrdad_ab
07-03-11, 11:02
با سلام مجدد خدمت دوستان با دادن ولتاژ به سی پی یو مشکل ریست ندارم و در فرکانس 3600 با ولتاژ1.4125 برای سی پی یو و 1.2375 برای nb در این حالت رمها در فرکانس 1600 کار میکند و تایمینگ رو هم کم کرده ام و روی 8 8 8 24 ست کرده ام در زیر تست پرایم بعد از یک ساعت هم دما از57 بیشتر نمیشود
لطفا با توجه به مدل سی پی یو و مادر برد من بفرمایید که ایا این ولتاژ ها برای استفاده دائمی مجاز است یا نه و کلا تا چه ولتاژی مجاز است استفاده دائمی کنم
لینک مادر برد
کد:
لینک سی پی یو
کد:
در ضمن چرا در نرم افزار cpuz ولتاژ بیشتر از چیزی که در بایوس ست کرده ام نشان داده میشه

کد:

سلام
اگر سیستم پایداره و مشکل دما هم ندارین ، مشلی بوجود نمیاد. البته امیدوارم پاور سیستم توان کافی رو برای آورکلاکتون داشته باشه

bynam
07-03-11, 15:14
سلام
اگر سیستم پایداره و مشکل دما هم ندارین ، مشلی بوجود نمیاد. البته امیدوارم پاور سیستم توان کافی رو برای آورکلاکتون داشته باشه

پاور من 700 وات اکتیو است و اصلا مشکلی نداره
اگه ممکنه با توجه به لینک هایی که از مادر برد و سی پی یو داده ام بفرمایید تا چه ولتاژی برای سی پی یو و n b میتونم بدهم و برای استفاده دایمی مجازه و ایا جا داره بازم ولتاژ بدم و فرکانس رو بالاتر ببرم چون با این ولتاژ روی فرکانس 3750 پایدار نمیشه

mehrdad_ab
07-03-11, 15:39
پاور من 700 وات اکتیو است و اصلا مشکلی نداره
اگه ممکنه با توجه به لینک هایی که از مادر برد و سی پی یو داده ام بفرمایید تا چه ولتاژی برای سی پی یو و n b میتونم بدهم و برای استفاده دایمی مجازه و ایا جا داره بازم ولتاژ بدم و فرکانس رو بالاتر ببرم چون با این ولتاژ روی فرکانس 3750 پایدار نمیشه

ببیند دوست عزیز ؛
بالا بردن ولتاژ شرط اصلی آور نیست
شما وقتی دیدید سیستم استیبل نیست میتونید یک دهم به ولتاژ اضافه کنید. در کل نمیشه نتیجه گیری کرد که این cpu روی این مین با چه اندازه ولتاژی استیبله
در ضمن شما می تونید حداکثر ولتاژ توصیه شده برای cpu رو از سایت AMD پیدا کنید.

bynam
07-03-11, 15:53
ممنون
تو سایت amd ولتاژ رو از 0.85 تا 1.4 نوشته و دما رو تا 70 درجه

اما چرا با اینکه تو بایوس ولتاژ رو 1.4125 ست میکنم تو ویندوز و نرم افزار cpu z یکم بیشتر نشون داده میشه

mehrdad_ab
07-03-11, 18:05
ممنون
تو سایت amd ولتاژ رو از 0.85 تا 1.4 نوشته و دما رو تا 70 درجه

اما چرا با اینکه تو بایوس ولتاژ رو 1.4125 ست میکنم تو ویندوز و نرم افزار cpu z یکم بیشتر نشون داده میشه

این فقط بخاطر باگ نرم افزاریه
سعی کنید از آخرین ورژن CPUZ استفاده کنید . ورژن فعلی شما خیلی قدیمیه

smartboy1569
30-09-11, 21:07
سلام خدمت دوستان و نويسندگان و دسدندرکاران اين سايت خوب و مفيد!!
اميدوارم که حال همگي خوب باشه!
راستش 4-5 روزي ميشه که دارم اينترنت رو زيرو رو ميکنم که بتونم cpu رو اورکلاک کنم.
مطالب زياده و تفکيک صحتش زمان ميبره و ... خلاصه وقت گيره!
مشخصات سيستمم رو در زير براتون مينويسم و تقاضا دارم که سريعا" راهنماييم کنين.فقط يه چيزي قبلش بگم اون اينه که من رو full hd 1920*1080 همه ي بازيهارو انجام ميدم و کارت گرافيکم با کابل hdmi 1.3 به LED متصل شده!!
مشخصات سيستم من :

vga : ati radeon hd 5770 gddr5
mainboard : asus p5p43td
ram : 2*4gig ddr3 a-data bus 1600(g) gaming serios dual
cpu : intel core 2 quad q8300 4mb cash 2.50 ghz 45 nm
power : 700 tsco real
LED : 22" lg
hdmi : 1.3a
cooler : stock
case fans : 4
خيلي ممنون ميشم هر چه سريعتر روش اورکلاک cpum رو بگين.بازم ممنون...!