PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل بسیار عجیب در هارد

hossein_0907
02-03-11, 23:27
سلام به همه دوستان

میدونم خیلی زیاده ولی خواهشا کمکم کنید چون از هر کی پرسیدم دلیلش را نفهمید چیه

2 تا هارد hd502hj را raid 0 کرده بودم و حدود 2 هفته بود که استفاده میکردم تا اینکه 2 شب پیش یه سری دانلود تو IDM گذاشتم. صبح که بیدار شدم دیدم برادرم قبل از اینکه دانلودها تموم بشه سیستم را خاموش کرده بود
وقتی سیستم را روشن کردم لودینگ وین سون اومد ولی بعد از اون به جای صفحه welcome یک صفحه سرمه ای رنگ اومد که فقط اشاره گر موس تو اون صفحه بود و وقتی اشاره گر را به گوشه مانیتور میبردم صفحه مانیتور مشکی میشد ( مثل مانیتور خاموش)
با چندتا نرم افزار تست هارد bootable acronis disk که کار کردم دیدم پارتیشن هام را نمیشناسند و دوباره که سیستم ریست شد دیگه ویندوز سون هم پاک شده بود و دیدم همه پارتیشن هام پاک شده و فقط 2 تا هارد خالی برام موندهOnly the registered members can see the link ( raid array پاک نشده بود)
دوباره پارتیشن بندی کردم و همه چیز نصب کردم و یه سری تست سرعت از هاردم گرفتم و متوجه شدم وقتی هارد به 1.8gb میرسه سرعت read افت زیادی پیدا میکنه که قبل از این مشکل اینجوری نبود

Only the registered members can see the link image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 594x521 and weights 91KB.Only the registered members can see the link

Only the registered members can see the link image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 594x521 and weights 90KB.Only the registered members can see the link

Only the registered members can see the link image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 594x521 and weights 90KB.Only the registered members can see the link

امروز هم پیش یکی از آشناهام که مدرسه سخت افزاره رفتم و گفت ممکنه یکی از هاردات مشکل داشته باشه چون میگفت هارد در حالت idle نباید صدا بده ولی هاردهای من در حالت idle صدای تق تق میده
در ضمن تست هارد اعضا ی این فروم را که دیدم اکثرا سرعت read بیشتر از write بود و برای من فرق میکنه :

Only the registered members can see the link image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 594x521 and weights 91KB.Only the registered members can see the link

Only the registered members can see the link image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 594x521 and weights 92KB.Only the registered members can see the link

Only the registered members can see the link image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 594x521 and weights 92KB.Only the registered members can see the link

حالا به نظر شما مشکل چی بوده که همه پارتیشن هام پاک شد؟
با تشکر فراوانOnly the registered members can see the link

Labyrinth
03-03-11, 07:46
سلام دوست عزیز

اینکه به چه دلیل پارتیشن ها پاک شده یا ... موارد زیادی هست

اما در مورد اون افت ها یا به زبان ساده سکته ها که روی هاردی که ویندوز روش نصب هست و دارید توی همون ویندوز تست میگیرید یک مورد عادی هست
پیشنهاد میکنم شما از قسمت Health اسکرین شات بزارید تا بهتر بشه نظر داد

موفق باشید

hossein_0907
03-03-11, 12:23
خیلی ممنون دوست عزیز

اما در مورد اون افت ها یا به زبان ساده سکته ها که روی هاردی که ویندوز روش نصب هست و دارید توی همون ویندوز تست میگیرید یک مورد عادی هست

آخه قبل از این مشکل اینجوری نبود و min سرعت read اینقدر کاهش پیدا نمیکرد و حدود 140 بود

پیشنهاد میکنم شما از قسمت Health اسکرین شات بزارید تا بهتر بشه نظر داد

رو حالت raid 0 که این برنامه سلامت هاردها را نشون نمیده پس باید هاردها را از حالت raid 0 در بیارم
یکی از دوستان تو یه فروم دیگه گفت هر دوهارد را low level format کنم و بعد تست سلامت را از هر هارد به صورت جدا بگیرم
حالا به نظر شما llf نیازه یا نه؟
با تشکر

Labyrinth
03-03-11, 17:10
برای قسمت اول پاسختون فقط این هست که بگم هارد رو دفرگ کنید اونم با خود ویندوز ( اگر ویندوز 7 دارید ) و اگر مورد گفته شده رو نداشتید از Smart Defrag استفاده کنید

عمل LLF در اصل هیچ فرقی با فرمت عادی نخواهد داشت ، بغییر از اینکه بدون دلیل به هاردتون فشار میارید ، اگر تونستید بصورت تکی عکس بزارید اگر هم نشد زیاد مسله ای نیست

ولی بصورت کلی هارد های سامسونگ وقتی پر میشن یکم سرعتشون میاد پایین ، اگر هم دفرگ نکنید این افت بیشتر به چشم میاد

موفق باشید