PDA

مشاهده نسخه کامل : کمک برای بهترین تنظیمات نانو 2

javad99
28-02-11, 23:49
سلام دوستان میخواهم بدونم بهترین تنظیمات برای افزایش برد نانو 2 در مد اکسس پوینت چی هست
خط adsl
نانو به وسیله کابل به مودم 4پورت دلینک وصله و داره الان کار میکنه
1 میخواهم برد سیگنال بالای داشته باشه
2تو تنظیمات عمودی باشه یا افقی
3گزینه Output Power: روی چند قرار بگیره
4 کانال رو فعلا روی 11 قرار دادم ایا خوبه
5 ایا تیک گزینه Noise Immunity: رو بزنم یا نه فایده داره
6 ایا تو ستاپ گزینه دیگری وجود داره که من ذکر نکردم
میخواهم قدرت برد زیاد باشه
ایا افزایش برداز نظر قانونی هم ایراد داره
هدف استفاده از لپتاپ در فاصله دور حداقل 2 کیلومتر
ممنون میشم خط به خط توضیح بدید

javad99
02-03-11, 00:46
کسی نیست جواب بده

amir ghayour
02-03-11, 11:30
سلام دوستان میخواهم بدونم بهترین تنظیمات برای افزایش برد نانو 2 در مد اکسس پوینت چی هست
خط adsl
نانو به وسیله کابل به مودم 4پورت دلینک وصله و داره الان کار میکنه
1 میخواهم برد سیگنال بالای داشته باشه
2تو تنظیمات عمودی باشه یا افقی
3گزینه Output Power: روی چند قرار بگیره
4 کانال رو فعلا روی 11 قرار دادم ایا خوبه
5 ایا تیک گزینه Noise Immunity: رو بزنم یا نه فایده داره
6 ایا تو ستاپ گزینه دیگری وجود داره که من ذکر نکردم
میخواهم قدرت برد زیاد باشه
ایا افزایش برداز نظر قانونی هم ایراد داره
هدف استفاده از لپتاپ در فاصله دور حداقل 2 کیلومتر
ممنون میشم خط به خط توضیح بدید

سلام
معمولا بهتر روي ورتيكال بزاري چون شخصا بارها اين كارو كردم در حالت هورزينتال سيگنال خيلي افت ميكنه
بعد اينكه گزينه Output Power رو در آخر قرار بديد براي اين كار جلوي همين گزينه يه جاي تيك داره تيكش رو بردارید بعد ولوم رو تا آخر بكشيد كه اگه نانو باشه عددش 26 ميشه و اگه لكو باشه 20 با اين كار آنتن با حداكثر توان كار ميكنه.
كانال بسته به نواحي مختلف با شرايط متفاوت و موانع بايد تاثير متفاوتي داره و بهتره اين كانالي كه انتخاب ميكني از هر كشوري كه هست روي آخرين فركانس باشه معمولا طبق تجربه كيفيت سيگنال و قدرتش تاثير داره كه با آزمون و خطا بايد بهش برسي.
حتما گزينه Noise Immunity رو تيكش رو بزاريد از اسمش معلومه برا چه كاري هست .
بهتره در تب لينك ستاپ گزينه IEEE 802.11 Mode رو روي G قرار بديد.
و در همون تب لينك ستاپ گزينه Data Rate, Mbps رو روي عدد 2 قرار بديد كه واقعا در برد آنتن شما تاثير بسزايي داره.
و در آخر بهتره در همين تب لينك ستاپ در بخش وايرلس سيكيورتي يك كد امنيتي تعريف كنيد كه كسي بجز خودتون نتونه به اين آنتن وصل بشه و هكش كنه كه خيلي مهمه.

javad99
02-03-11, 16:27
ممنون خوب در ادوانس یک گزینه و کشویی ولوم داره Distance: من نمیدانم چی هست ایا در قدرت برد تاثیر داره
گزينه Output Power که اگه تکش رو بزاری غیر فع میشه و تا 17 بیشتر نمیره اما اگر تکش رو برداریم تا 26 میتونم تنظیم کنم که خودش از قبل بود
تب لينك ستاپ گزينه Data Rate, Mbps رو من قبلا 54 قرار داده بودم به گفته شما روی 2گذاشتم حالا میشه بگی 54 تا 2چقدر تاثیر داره چرا عدد کم بهتره

قسمت سکوریتی رو هم قبلا درست کردم

amir ghayour
02-03-11, 23:12
ممنون خوب در ادوانس یک گزینه و کشویی ولوم داره Distance: من نمیدانم چی هست ایا در قدرت برد تاثیر داره
گزينه Output Power که اگه تکش رو بزاری غیر فع میشه و تا 17 بیشتر نمیره اما اگر تکش رو برداریم تا 26 میتونم تنظیم کنم که خودش از قبل بود
تب لينك ستاپ گزينه Data Rate, Mbps رو من قبلا 54 قرار داده بودم به گفته شما روی 2گذاشتم حالا میشه بگی 54 تا 2چقدر تاثیر داره چرا عدد کم بهتره

قسمت سکوریتی رو هم قبلا درست کردم
1 اون گزینه که فرمودید زیاد مهم نیست با اون کاری نداشته باشید .
2 ببخشید من جابجا گفتم حق با شماست باید تیکش رو بردارید تا بتونید افزایشش بدید.
3 علتش اینه که این گزینه مقدار پهنای باند برای میزان اطلاعاتی که میخوایید انتقال بدید هر چقدر کمتر باشه همون مقدار کیفیت و برد و قدرت افزایش پیدا میکنه چون شما میخوایید از اینترنت استفاده کنیدبه پهنای باند بیشتر از 2 مگابایت نیازی ندارید مطمعن باشید مگر اینکه بخوایید مثلا دو کامپیوتر رو شبکه کنید و اظلاعات با حجم بالا انتقال بدید.