PDA

مشاهده نسخه کامل : خرید مودم adsl برای اشتراک اینترنت بین 8 سیستم

K1LOU
28-02-11, 09:50
با سلام
قصد داریم اینترنت 1024kb مخابرات رو خریداری کینم حدود 8 سیستم به صورت شبکه داریم
به نظر شما بهترین مودم برای این کاربرد چیه ؟
باید مودم پورت شبکه داشته باشه ؟ چون یک مشکلی که هست اینکه سیستم خود من دارای ویندوز 7 است و سایر سیستمها اینو توی شبکه نمیشناسن حالا اگه اینترنت رو روی این سیستم تحویل بدن برای سیستمهای دیگه نمی تونم share کنم
اگه پورت شبکه داشته باشه با این مورد مشکلی نیست ؟
هزینه خرید مودم از 50 تا 100 تومن
با تشکر

hapalii
28-02-11, 21:26
سلام

در باره سئوال تون که زیاد اطلاعات ندارم فقط خواستم بگم به شخصه چند نفر رو دیدم که ناچار شدن از مخابرات سرویس بگیرند همگی هم اشتراک رو بعد چند ماه دیگه تمدید نکرده اند ظاهرا سرویس دهی شون خیلی افتضاح البته همه انها اشتراک معمولی 128 داشته اند که وقتی به عنوان مثال سرعت یکی شون رو با سرعت خودم که 128 دارم مقایسه می کردم خیلی پایین تر بود شاید برای شما چون 1024kb تو سرویس دهی هم فرق کنه ولی فکر کنم اگر منطقه طوری باشه که بتونید از شرکتهای خصوصی مثل صبا نت یا غیره ... اشتراک بگیرید بهتر باشه .

Moein
01-03-11, 01:18
سلام

دوست عزیز به شما پیشنهاد می دهم این کار رو انجام بدید

یک مودم دو پورت یعنی یک لن و یک یو اس پی بگیرید و بعد یک سوییچ 1 به 8 هم بگیرید اینترنت رو به صورت Nat کانکت بشید و بعد شما دیگه نیاز به شیر کردن اینترنت ندارید و تنها کافیست هر کسی رو به سوییچ وصل بشه تا بتونه از اینترنت استفاده کنه

این شاید راحت ترین راه باشه تا اینکه شما بخواهید یک شبکه راه اندازی کنید و خوب دردسر های شبکه رو هم داشته باشید

سوالی بود در خدمتم

موفق باشید

K1LOU
01-03-11, 06:46
سلام

در باره سئوال تون که زیاد اطلاعات ندارم فقط خواستم بگم به شخصه چند نفر رو دیدم که ناچار شدن از مخابرات سرویس بگیرند همگی هم اشتراک رو بعد چند ماه دیگه تمدید نکرده اند ظاهرا سرویس دهی شون خیلی افتضاح البته همه انها اشتراک معمولی 128 داشته اند که وقتی به عنوان مثال سرعت یکی شون رو با سرعت خودم که 128 دارم مقایسه می کردم خیلی پایین تر بود شاید برای شما چون 1024kb تو سرویس دهی هم فرق کنه ولی فکر کنم اگر منطقه طوری باشه که بتونید از شرکتهای خصوصی مثل صبا نت یا غیره ... اشتراک بگیرید بهتر باشه .

با سلام و تشکر
راستش اینجا اگه همین هم پیدا بشه باید کلاهمون رو بندازیم هوا . هیچ سرویس دیگه ای نیست

سلام

یک مودم دو پورت یعنی یک لن و یک یو اس پی بگیرید و بعد یک سوییچ 1 به 8 هم بگیرید اینترنت رو به صورت Nat کانکت بشید و بعد شما دیگه نیاز به شیر کردن اینترنت ندارید و تنها کافیست هر کسی رو به سوییچ وصل بشه تا بتونه از اینترنت استفاده کنه

این شاید راحت ترین راه باشه تا اینکه شما بخواهید یک شبکه راه اندازی کنید و خوب دردسر های شبکه رو هم داشته باشید

سوالی بود در خدمتم

موفق باشید

با سلام و تشکر
منظورتون از سویچ چیه همون هاب ؟ میشه یک عکس ازشون بزارین ؟
در مورد برند همون مودم با یک اتصال usb و یک lan نظری ندارین
در مورد نحوه کار توضیح میدین یعنی اینترنت روی یک سیستم هست در این سیستم مودم از طریق usb وصل میشه و سویچ از lan یا برعکس . در مورد nat هم توضیح میدین چون تا به حال این موارد رو نداشتیم
با تشکر

K1LOU
01-03-11, 06:46
سلام

با سلام و تشکر
راستش اینجا اگه همین هم پیدا بشه باید کلاهمون رو بندازیم هوا . هیچ سرویس دیگه ای نیست

سلام

سوالی بود در خدمتم

موفق باشید

با سلام و تشکر
در مورد نحوه کار توضیح میدین یعنی اینترنت روی یک سیستم هست در این سیستم مودم از طریق usb وصل میشه و سویچ از lan یا برعکس . در مورد nat هم توضیح میدین چون تا به حال این موارد رو نداشتیم
با تشکر

Moein
01-03-11, 11:40
با سلام

دوست عزیز در کانفیک مودم گزینه به اسم Bridge وجود داره هنگامی که شما سیستم رو بر اساس Bridge وصل می کنید شما User Name و Password رو داخل مودم وارد می کنید و بعد گزینه به اسم NAT رو فعال می کنید هنگامی که این کار رو انجام دادید مودم هر گاه که روشن باشه به اینتر نت وصل میشه و دیگه شما نیازه به کانکت کردن کانکشنی ندارید و نیاز نیست حتمی یک سیستم روشن باشه تا اینترنت وصل باشه یا اینکه ویندوز چه کسی چه چیزی باشه!!

در مورد سوییچ (Only the registered members can see the link) این رو چک کنید

در مورد مارک مودم دوست عزیز من بازای متاسفانه نیستم نمی دونم که چه برند و چه مارکی خوبه پس اون رو بهتره اهل فن پاسخ گو باشند من خودم از دو مودم استفاده می کنم یکی AM602 و دیگیری هم بی مارک هستند نزدیک به 5 ساله که تقریبا همیشه روشن هستند و تا به حال شاید در مجموع یک ماه خاموش بودند تنها 2 تا خازن های منبع تغذیه رو به دلیل گرمای تولید شده مجبور شدم عوض کنم پس تفاوت زیادی در بین مدل ها وجود نداره مگر اینکه امکانات تفاوت های زیادی می کنه که از اهل فن بپرسید فکر کنم بهتر باشه

موفق و پیروز باشید

mehrdad_ab
01-03-11, 12:01
با سلام و تشکر

با سلام و تشکر
با تشکر
سلام کیوان جان
منظور از سوئیچ همون هاب هست
یه نمونه از مدل D_link که خودم دوتا از همین دارم و استفاده می کنم

Only the registered members can see the link

شما کافیه کابل لن رو وصل کنید به هاب و برای هر سیستم یه کابل بخری و وصل کنی به کارت شبکه و سمت دیگشو وصل کنی به هاب

مودم از این مدل D_link دارم و ازش راضی هستم ، سرعت 256 دارم و مشکلی هم ندارم باهاش

Only the registered members can see the link RUD.jpg

Moein
01-03-11, 12:09
دوست عزیز این سویچی که شما معرفی کردید دارای 8 کانال هست و این دوستمون 8 تا سیستم دارند ایشون به یک سوییچ 1 به 8 نیاز مند هستند

javadshahvand
01-03-11, 12:09
شما یه مودم روتر دار d_link مدل2500 رو هم بگیری کارت رو راه میندازه قیمتش هم 23 هستش

اگر دستگاه بهته خواستی میتونی WAG160N لینکسیس بگیری آپشن بیشتری داره قیمتش هم 150 تومان هست
این دو دستگاه 4پورت دارن در هر صورت یک هاب 5 یا 8 پورت هم باید بگیری که به نظر من همه سیستم ها به یک هاب وصل بشند بهتره امکان ایجاد لوپ کمتره

K1LOU
01-03-11, 13:18
با سلام و تشکر از تمامی دوستان

شما کافیه کابل لن رو وصل کنید به هاب و برای هر سیستم یه کابل بخری و وصل کنی به کارت شبکه و سمت دیگشو وصل کنی به هاب

مودم از این مدل D_link دارم و ازش راضی هستم ، سرعت 256 دارم و مشکلی هم ندارم باهاش

اول اینکه الان همونطور که گفتم الان همه سیستمها شبکه هستند و یک نمونه از اون هاب رو داریم و فکر می کنم چند تا سیستم یک پورت شبکه دان حالا باید اونها رو از اون هاب جدا کنم و به این جدیده وصل کنم
بعدش برای سرعت این هابها محدودیتی ندارن ؟
یک نمونه مودم تا 50 تومن باشه خوبه که بعدا کم نیاریم ؟

دوست عزیز این سویچی که شما معرفی کردید دارای 8 کانال هست و این دوستمون 8 تا سیستم دارند ایشون به یک سوییچ 1 به 8 نیاز مند هستند

و در این مورد ؟
با تشکر

mehrdad_ab
01-03-11, 13:29
معذرت . من به تعداد سیستم ها دقت نکرده بودم
سوئیچ 1 به هشت قیمتش الان چنده ؟
آیا استفاده از یه سویچ 16 پورت به صرفه تر نیست ؟

javadshahvand
01-03-11, 13:31
با سلام و تشکر از تمامی دوستان

اول اینکه الان همونطور که گفتم الان همه سیستمها شبکه هستند و یک نمونه از اون هاب رو داریم و فکر می کنم چند تا سیستم یک پورت شبکه دان حالا باید اونها رو از اون هاب جدا کنم و به این جدیده وصل کنم
بعدش برای سرعت این هابها محدودیتی ندارن ؟
یک نمونه مودم تا 50 تومن باشه خوبه که بعدا کم نیاریم ؟

و در این مورد ؟
با تشکر

چند تا سیستم و چند تا هاب چند پورت دارین؟

K1LOU
01-03-11, 13:46
چند تا سیستم و چند تا هاب چند پورت دارین؟
با سلام و تشکر
الان دقیقا 5 تا سیستم به شبکه وصل هستند و یک هاب 8 پورت داریم که 1 پورتش خالی هست
خوب اون سه سیستم شبکه نیستن ولی شاید اونها رو هم وصل کردیم
ولی این 3 تا زیاد مهم نیستن وصل نشدن هم نشدن البته فعلا
با تشکر

mehrdad_ab
01-03-11, 14:11
با سلام و تشکر
الان دقیقا 5 تا سیستم به شبکه وصل هستند و یک هاب 8 پورت داریم که 1 پورتش خالی هست
خوب اون سه سیستم شبکه نیستن ولی شاید اونها رو هم وصل کردیم
ولی این 3 تا زیاد مهم نیستن وصل نشدن هم نشدن البته فعلا
با تشکر
پس همون سوئیچی که معرفی کردم کفایت می کنه
دو سوئیچ رو با یک کابل به هم وصل کنید.

K1LOU
01-03-11, 15:42
پس همون سوئیچی که معرفی کردم کفایت می کنه
دو سوئیچ رو با یک کابل به هم وصل کنید.

با سلام و تشکر راستش رو بخواهید تا به حال اینجا اینترنت adsl نبوده و مودمش رو در اختیار نداشتم که ببینم چطور کار میکنه و مخابرات هم گفته ما فقط تحویل می دیم حالا مجبورم خودم راش بندازم پس لطف می کنید توضیح بدی چطور باید اینکار رو انجام بدم
خوب مودم و هاب رو که خریدم دو هاب رو با یک کابل ( کواکسیکال یا cat5 ؟) به هم وصل کنم خوب بعدش ؟
کارهایی که باید انجام بدم ؟

دوست عزیز در کانفیک مودم گزینه به اسم Bridge وجود داره هنگامی که شما سیستم رو بر اساس Bridge وصل می کنید شما User Name و Password رو داخل مودم وارد می کنید و بعد گزینه به اسم NAT رو فعال می کنید هنگامی که این کار رو انجام دادید مودم هر گاه که روشن باشه به اینتر نت وصل میشه و دیگه شما نیازه به کانکت کردن کانکشنی ندارید و نیاز نیست حتمی یک سیستم روشن باشه تا اینترنت وصل باشه یا اینکه ویندوز چه کسی چه چیزی باشه!

منظور شما هم همین روش است ؟

با تشکر لطف شما

javadshahvand
01-03-11, 17:32
بله با یک کابل cat5 از هابی که داری به پشت مودم adsl بزن بعد مودم رو از طریق کابل usb به سیستمی که میخواهی مودم رو بهش وصل کنی درایور اونو نصب کن بعدش برو تو تنظیمات مودم اون کاری که معین جان گفت انجام بده

K1LOU
01-03-11, 19:06
با تشکر جواد جان
در مورد مودم و نوع برندش نظر دیگه ای ندارین تا 50 تومن کنار گذاشتیم اگه افزایش سیستم داشته باشیم این مدل های معمولی جوابگو هستند ؟
با تشکر از لطف شما

javadshahvand
01-03-11, 19:49
با تشکر جواد جان
در مورد مودم و نوع برندش نظر دیگه ای ندارین تا 50 تومن کنار گذاشتیم اگه افزایش سیستم داشته باشیم این مدل های معمولی جوابگو هستند ؟
با تشکر از لطف شما

1-شما همون مودم d_link بگیر
2-اون هاب 8پورت رو بردار به جای اون یک هاب 8پورت میکرونت (قیمت 55 تومان) بذار مطمئن باش مشکلی پیش نمی آد

K1LOU
02-03-11, 09:26
1-شما همون مودم d_link بگیر
2-اون هاب 8پورت رو بردار به جای اون یک هاب 8پورت میکرونت (قیمت 55 تومان) بذار مطمئن باش مشکلی پیش نمی آد

با سلام و تشکر
پس درواقع همین یک هاب کفایت میکنه و نیاز به خرید هاب دیگه نیست ؟ اگه بخواهیم اطمینان بیشتری داشته باشیم این هابی که معرفی کردین بخریم درسته ؟
اگه مودم رو روی سیستم خودم نصب کنم که البته این سیستم توسط سیستمهای دیگه توی شبکه شناسایی نمیشه و تنظیماتی که معین عزیز گفتن انجام بدم اینترنت رو می تونم به اشتراک بزارم ؟
با تشکر از لطف ، صبر و شکیبایی شما

javadshahvand
02-03-11, 09:41
بله یک هاب 16 پورت میکرونت کفایت میکنه
مودم رو روی سیستم خودت نصب کن و تنظیمات رو انجام بده مشکلی نیست برای سیستم های دیگه هم dns تعریف کنی اینترنت میگیرن

K1LOU
03-03-11, 11:47
با سلام
دوستان مثل اینکه این فروشنده مودم هایی رو که دارای پویت usb و lan باشن رو تموم کردن یک نمونه نشون داد دو تا lan داشت با این مودم فکر می کنم نشه تنظیمات رواوجور که مطرح کردیم انجام داد درسته ؟
در این حالت اگه سیستم من که اشکال در شناسایی در شبکه داره احتمالا به مشکل بر بخوره ؟
با تشکر

mehrdad_ab
03-03-11, 12:49
با سلام
دوستان مثل اینکه این فروشنده مودم هایی رو که دارای پویت usb و lan باشن رو تموم کردن یک نمونه نشون داد دو تا lan داشت با این مودم فکر می کنم نشه تنظیمات رواوجور که مطرح کردیم انجام داد درسته ؟
در این حالت اگه سیستم من که اشکال در شناسایی در شبکه داره احتمالا به مشکل بر بخوره ؟
با تشکر
با مودمی که دو پورت لن داره کار شما بسیار راحت تره
سیستم شما مستقلاً به اینترنت وصله و مابقی سیستم هام همین طور . فقط کافیه خروجی لن دوم از روی مودم رو به هاب سوئیچ وصل کنید.

K1LOU
03-03-11, 12:59
با مودمی که دو پورت لن داره کار شما بسیار راحت تره
سیستم شما مستقلاً به اینترنت وصله و مابقی سیستم هام همین طور . فقط کافیه خروجی لن دوم از روی مودم رو به هاب سوئیچ وصل کنید.

با سلام و تشکر
پس مشکلی از این بابت که سیستم من توی شبکه شناسایی نمیشه وجود نداره و مودم رو می تونم روی سیستم خودم نصب کنم ؟
اگه سیستم من خاموش بشه اینترنت هم قطع میشه ؟

mehrdad_ab
03-03-11, 13:15
با سلام و تشکر
پس مشکلی از این بابت که سیستم من توی شبکه شناسایی نمیشه وجود نداره و مودم رو می تونم روی سیستم خودم نصب کنم ؟
اگه سیستم من خاموش بشه اینترنت هم قطع میشه ؟
نه
هیچ مشکلی وجود نداره