PDA

مشاهده نسخه کامل : خرید دوربین دیجیتال ( لطفا راهنمایی کنید )

K1LOU
26-02-11, 11:37
با سلام خدمت تمامی دوستان
راستش قرار بر این شده که یک دوربین عکاسی دیجیتال برای قسمت امور فرهنگی دانشگاه خریداری بشه
خوب به نظر شما چه دوربینی از چه برندی و با چه مشخصاتی برای این مورد استفاده مناسب هست ؟
بودجه رو می تونیم 400 تا 500 تومن در نظر بگیریم
ممنون از لطف شما

Moein
26-02-11, 13:29
سلام دوست عزیز این دوربین قرار دست چه افرادی باشه؟ ایا کسی که از این دوربین استفاده می کنه کسی هست که از عکاسی سر در میاره یا قراره که در اختیار عموم قرار بگیره

و نکته مهم اینکه دوربین رو برای چه استفاده ای می خواهند خریداری کنند منظور نوع استفاده هست

مکان های باز - مکان های بسته - عکاسی در شب - عکاسی در حرکت - .... تمامی این ها می تونه مهم باشه لطفا این ها رو مشخص کنید تا بهترین رو بشه به نسبت بودجه برای شما انتخاب کرد

K1LOU
26-02-11, 15:10
سلام دوست عزیز این دوربین قرار دست چه افرادی باشه؟ ایا کسی که از این دوربین استفاده می کنه کسی هست که از عکاسی سر در میاره یا قراره که در اختیار عموم قرار بگیره

و نکته مهم اینکه دوربین رو برای چه استفاده ای می خواهند خریداری کنند منظور نوع استفاده هست

مکان های باز - مکان های بسته - عکاسی در شب - عکاسی در حرکت - .... تمامی این ها می تونه مهم باشه لطفا این ها رو مشخص کنید تا بهترین رو بشه به نسبت بودجه برای شما انتخاب کرد

با سلام و تشکر
خوب همونطور که می دونید توی این مکانها معمولا دوربین دست قسمت فرهنگی دانشگاه است و خوب اونطور که من می دونم مسئول مورد نظراز عکاسی سر رشته ای نداره بعدش تقریبا میشه گفت موارد استفاده مشخصه یعنی اینکه مثلا دانشجویان رو به اردو ببرن اونجا عکس گرفته بشه که ممکنه هم در محیط باز و روشن باشه و هم در محیط بسته و یا در جشنهای دانشجویی و یا سایر مراسمی که گرفته میشه در دانشگاه ،استفاده میشه ولی فکر می کنم بیشترین استفاده در همین جشنها باشه

K1LOU
26-02-11, 15:10

با سلام و تشکر
خوب همونطور که می دونید توی این مکانها معمولا دوربین دست قسمت فرهنگی دانشگاه است و خوب اونطور که من می دونم مسئول مورد نظراز عکاسی سر رشته ای نداره بعدش تقریبا میشه گفت موارد استفاده مشخصه یعنی اینکه مثلا دانشجویان رو به اردو ببرن اونجا عکس گرفته بشه که ممکنه هم در محیط باز و روشن باشه و هم در محیط بسته و یا در جشنهای دانشجویی و یا سایر مراسمی که گرفته میشه در دانشگاه ،استفاده میشه ولی فکر می کنم بیشترین استفاده در همین جشنها باشه

Moein
26-02-11, 15:52
خوب پس باید قید دوربین های SLR رو زد :دی چون اصولا این عکس ها در شرایطی گرفته میشه که کمترین زمان برای تنظیم وجود داره بهتره که از دوربین های Smi Slr استفاده کرد و دوربین های فول Auto کامپک هم خیلی به کار نمیاد خوب با محدود شدن به اینکه در مکان هایی باشه که فضای زیادی رو نداره

نمی دونم این دوربین در ایران عرضه شده یا خیر اما SONY HX100V می تونه همه اون چیز های که شما می خواهید رو بر طرف کنه حساسیت متغییر بین 100 تا 3200 - داشتن فلاش و خوب امکانات جدید از جمله GPS و فیلم برداری Full HD این دوربین رو در رده تاپ قرار داده البته کمی هزینه این دوربین بیش از هزینه شما هست که در صورتی که دوربین خوب رو می خواهید داشته باشید می تونید از این دوربین استفاده کنید

در صورتی هم که دروبینی رو مد نظر دارید بگید تا در موردش بحث کنیم

K1LOU
26-02-11, 17:03
با سلام و تشکر

من اصلا اطلاعاتی در این مورد ندارم
راستی اندازش زیاد بزرگ نیست من چند تا دوربین دست بچه ها دیده بودم اندازشون کوچک بود شبیه به دوربینهای قدیمیه

راستی اگه بخواهیم یک دوربین فیلمبرداری هم بخریم در مورد اونها هم اطلاعاتی دارین با قیمت 600 تومن در این مورد چیزی گیر میاد ؟
با تشکر

Moein
26-02-11, 17:39
خوب این دوربینی که معرفی کردم می تونه 1080 فیلم برداری کنه و هم لرزش گیر به نسبت خوبی داره این ها به دوربین های نیمه حرفه ای می شناسند و خوب تنها تفاوتش با دوربین های حرفه ای اینکه لنزشون تعویض نمیشه و برای کسی که با دوربین فقط عکس می گیره خوب هست از اونجایی که فاصله کانونی 27-810 رو داره می تونید عکس های مایکرو خوب و عکس های با فاصله زیاد رو فوق العاده بگیرید

K1LOU
26-02-11, 19:47
با سلام
نظرتون در مورد ان مدلها چیه ؟
G12 کنن
FZ40 پاناسونیک
SX30 کنن
با تشکر

Moein
26-02-11, 20:04
سلام

بین این 3 مدلی که گفتید به سراغ Z40 و sx30 می ریم

متاسفانه این دو مدلی که گفتید ISO محدودی به نسبت مدل های سونی دارند و ماکس 1600 هست ISO یا همون حساسیت دوربین شما به شما کمک می کند بتونید در جا های پر نور عکس بهتری با سرعت شاتر کمتری بگیرید

کیفیت فیلم برداری نهایتا 720P برای این دو مدل در نظر گرفته شده است

و خوب همانند دوربین سونی از فلاش با حداکثر برد 8 متر استفاده شده است شما می تونید اطلاعات تکمیلی رو از دو لینک زیر دریافت کنید

Pan FZ40 (Only the registered members can see the link)

SX30 (Only the registered members can see the link)

K1LOU
26-02-11, 20:29
با سلام
خوب با این تفاسیر ، اون مدل SONY که معرفی کردین فکر می کنم توی بازار نیست
نظرتون در مورد انتخاب G12 چیه ؟
با تشکر

mohammad1985
26-02-11, 21:03
اون مدل هنوز عرضه نشده می تونی مدل HX1 بگیری

mohamad70
26-02-11, 21:33
خوب پس باید قید دوربین های SLR رو زد :دی چون اصولا این عکس ها در شرایطی گرفته میشه که کمترین زمان برای تنظیم وجود داره بهتره که از دوربین های Smi Slr استفاده کرد و دوربین های فول Auto کامپک هم خیلی به کار نمیاد خوب با محدود شدن به اینکه در مکان هایی باشه که فضای زیادی رو نداره

نمی دونم این دوربین در ایران عرضه شده یا خیر اما SONY HX100V می تونه همه اون چیز های که شما می خواهید رو بر طرف کنه حساسیت متغییر بین 100 تا 3200 - داشتن فلاش و خوب امکانات جدید از جمله GPS و فیلم برداری Full HD این دوربین رو در رده تاپ قرار داده البته کمی هزینه این دوربین بیش از هزینه شما هست که در صورتی که دوربین خوب رو می خواهید داشته باشید می تونید از این دوربین استفاده کنید

دوست عزیز اینطور که من در مشخصات این دوربین دیدم فیلم برداری اون از نوع 1080i هست ( Interlace ) و این یعنی که کیفیتی فوق العاده پایین تری نسبت به 1080P داره

با این حساب ایشون 720p بگیرن خیلی بهتره

Moein
26-02-11, 23:26
محمد جان به این لینک (Only the registered members can see the link)یک سر بزن مشخصات رو ببین فکر نکنم 1080 i باشه ها !!!

mohamad70
26-02-11, 23:31
محمد جان به این لینک (Only the registered members can see the link)یک سر بزن مشخصات رو ببین فکر نکنم 1080 i باشه ها !!!

ولی در این لینک (Only the registered members can see the link=TechnicalSpecs) که مال خود سونی هست 1920x1080 50i ذکر شده

top1tip
26-02-11, 23:45
نظر شخصی من اینه که full hd بودن هم شاید خیلی بکارت نیاد چرا؟
1- فایل خروجی حجم بالاتری نسبت به 720p داره پس رسانه ذخیره سازی بیشتری میخواهید
2 - شما چون برای دانشجو ها باید کپی کنید شاید کسی تلوزیون full HD نداشت باید بشینه گریه کنه
3 - شما نیاز پیدا میکنید به تدوین و ادیت فیلمهای گرفته شده پس سیستم قویتری برای کار تدوین نیاز پیدا میکنید و خروجی گرفتن هم زمان بیشتری میبره
4 - خیلی مهمه در مواقعی که میخواهید حرکت pan* در فیلم برداری داشته باشیدخیلی باید اروم انجام بدید و از جابجایی های سریع پرهیز کنید چون تصویر تیکه تیکه میشه

*pan : "چرخش افقی (چپ و راست( دوربین روی یه مرکز دَوَران مثل سه پایه یا روی دست"

Moein
27-02-11, 00:03
والا من اطلاعات دوربینی رو از اون سایت می بینم رو همون اساس گفتم 1080p هست

فیلم برداری در دومین سکو قرار داره اولینش و مهم ترینش فعلا عکاسی بود برای فردی که می خواست دوربین انتخاب کنه همه ما می دونیم تنها با افزایش پیکسل تنها سایز عکس بزرگ تر میشه اما هیچ گاه دقت نکردیم که ایزو و نقطه های فوکوس و ... خیلی چیز های دیگه می تونه توی دوربین مهم باشه که خیلی بیشتر از پیکسل هست سری HX سونی فوق العاده هستند برای عکس های Panorama هست و این قابلیت هست که مدل هایی مثل کانون بش به خوبی سونی دقت نشده

فوکوس 9 نقطه ای لنز با قابلیت 810mm می تونه این دوربین جدید سونی رو خیلی خیلی از رقبا قبلی جلو بی اندازه باز هم بسته به قیمت داره من با مدلی های HX1 و sx10 و sx20 کار کردم و خوب راحت ترین عکاسی رو با HX1 تونستم تجربه کنم البته برای افرادی که عادت به وزن سنگین دوربین داشته باشند فکر نکنم خیلی تفاوت زیادی بین این مدل ها براشون بکنه و خوب در صورتی که مدل 100 گیر نیاد می تونید مدل 1 رو جای گزین کنید البته در اون موقع باید بررسی بشه ببینید SX30 به نسبت این مدل قوی تر هست یا خیر

اما در مورد سری Powershot و مدلی که گفتید G12 من به شخصه این مدل رو تست نکردم متاسفانه اما از افرادی که باش سر و کار داشتند مشکل عکس در جاهایی که به حساسیت پایین برای ISO بوده اشاره شده بود یعنی در محیط باز البته من این موضوع رو از یک نفری که این دوربین رو داشت و فقط برای کلاس خریده بود شنیدم و متاسفانه اطلاعاتی در موردش به خوبی ندارم

پینوشت:
نظر شخصی دوربین های smi slr به هیچ دردی نمی خوردند و تنها به درد افرادی می خوره که بخواهند عکس برای تفریح بگیرند! اما کسی که می خواهد عکس رو در دفترچه خاطراتش ثبت کنه و از عکاسی لذت ببره باید دوربین SLR بگیره

Moein
27-02-11, 00:04
پست تکراری

mohammad1985
27-02-11, 04:35
HX100 در ماه فرودین به بازار جهانی عرضه میشه ( april )

K1LOU
27-02-11, 06:59
با سلام و تشکر
خوب مدل hx 100 که به بازار نیومده و تا اون موقع نمیشه صبر کرد فکر می کنم بیشتر نظرها به HX1 باشه
پس مقایسه باید بین G12 و HX1 باشه درسته ؟
قیمتی از این دو مدل ندارین ؟
G12 یا HX1 ؟

2 - شما چون برای دانشجو ها باید کپی کنید شاید کسی تلوزیون full HD نداشت باید بشینه گریه کنه
3 - شما نیاز پیدا میکنید به تدوین و ادیت فیلمهای گرفته شده پس سیستم قویتری برای کار تدوین نیاز پیدا میکنید و خروجی گرفتن هم زمان بیشتری میبره
در این مورد
یعنی اگه ما الان مانیتورمون HD نباشه نمیشه اینها رو دید یا فیلمها رو در تلویزیون معمولی ؟
720P برابر اون 1080i نیست ؟
برای hd بودن باید 1920*1080p باشه ؟
باتشکر

top1tip
27-02-11, 10:29
چرا میشه نگاه کرد اما نه به کیفیت فول اچ دی بیشتر نظر من برای کسانی بود که tv مربعی داشته باشند و نتونن نسبت 16*9 رو تماشا کنند که تصویر یا اسکوپ میشه یا کنارهاش مشخص نمیشه

maxel134
27-02-11, 12:08
با اجازه
دوربین G12 کانون ، دوربین بسیار خوب با بدنه منیزیمی می باشد

این دوربین با توجه به کیفیت خیلی خوب و سایز سنسور 1/1.7 نویز خیلی کمی داره، بدنه محکم مشابه با دوربین های SLR ، زوم اپیتیکال 5 که برای کار های روزمره خوبه ولی در حالتی که بخواهید عکس های با موضوعاتی در دست بگیرید، احساس می کنید زومش کمه. iso هم که تا 3200 می باشد.

در کل انتخاب بسیار خوبی است در صورتیکه به دنبال زوم بالا نباشید
Only the registered members can see the link

اگر زوم بالا هم مد نظرتون هست می توانید canon sx 20 is یا canon sx 30 is تهیه کنید . البته دوربین های دیگری هم در همین رنج قیمت موجود است که می توانید از review ذیر برای انتخاب نهایی استفاده کنید

Only the registered members can see the link

saeed2525
11-06-11, 03:52
با عرض سلام وخسته نباشيد
دوربين ديجيتالي ميخوام كه قيمتش زير 600.000 باشه و كيفيتش خوب باشه 12 مگا پيكسل به بالا و زوم بالاي 12 باشه(اپتيكال) سرعت عكس گرفتنش هم بالا باشه(تعداد عكس در ثانيه ) باطريش هم خوب جواب بده و حالتهاي از پيش تنظيم شده عكاسي خوبي هم داشته باشه و هر چي سبكتر هم باشه بهتر در ضمن اگه فيلم اچ دي بگيره خوبه ولي در اولويت دوم
با تشكر

saeed2525
12-06-11, 01:47
سلام
نظرتون راجع به CANON SX30IS چيه؟ همچنين CANON SX220IS , و همچنين SONY HX7V ؟ ميشه با هم مقايسه كنيد و تا ببينيم كدوم بهتره؟
مرسي